dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie


    Tak naprawdę dzięki naszemu położeniu i dostępu do prądu (elektorownie atomowe w każdy sąsiadujądym z nami kraju) moglibyśmy zamknąć wszystkie kopalnie, wywalić wszystkich górników i zupełnie zlikwidować przemysł wydobywczy a prąd importować z wielu różnych krajów.

    Mielibyśmy prąd sporo tańszy niż obcenie albo podobny ale nie cierpiała by ekologia i środowisko a sądzę że ze oszczędności dla budżetu były by w dziesiatkach miliardów złotych rocznie po zlikwidowaniu górnictwa ...

    Kilka dni temu przyszedł rachunek za prąd. "Tani" prąd (pakiet 2000kwh) już wyczerpałem i pojawiła się nowa kwota

    I tak w taryfie G12W w "drogich godzinach" cena kwh skończyła prawie 2x (1,35zł) a cena w tanich godzinach skoczyła prawie 3x do kwoty 0,95zł ...

    Choć jeszcze powinno dodać się inne kwoty bo to sama cena prądu + przesyłu ...

    Ale tyle kosztuje nas utrzymanie Ukrainy i Ukraińców i prezenty dla Ukrainy i Ukraińców i "megalomania" PIS.
    Widzę że marzy im się armia jak w Korei albo w Rosji , tyle że zapominają że jesteśmy w NATO i tan naprawdę olbrzymia armia i olbrzymia ilość uzbrojenia nie jest nam do niczego potrzebna.
    Jedynie USA sie cieszy że taki głupi kraj jak Polska jest że mimo że jest w NATO to się zbroi na potęgę ..

    A ludzie się "cieszą" że dzięki PIS mamy "TANI" prąd ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    I tak w taryfie G12W w "drogich godzinach" cena kwh skończyła prawie 2x (1,35zł) a cena w tanich godzinach skoczyła prawie 3x do kwoty 0,95zł ...


    ..
    Ja u siebie nie zauważyłem znacznej podwyżki. Wszystkie składniki zmienne wraz z VATem w G12 to T1 - 94 gr. a T2 42 gr.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ja u siebie nie zauważyłem znacznej podwyżki. Wszystkie składniki zmienne wraz z VATem w G12 to T1 - 94 gr. a T2 42 gr.
    To są ceny po przekroczeniu 2000Kwh. Po przekroczeniu cena prądu w taryfie I i w II jest identyczna (Energa). Jedyna różnica to koszt przesyłu który w II taryfie jest znacznie tańszy

    Ceny z ostatnej FV gdzie było rozbicie z cenami <2000kWh i po przekroczeniu

    Tyle że ty masz FV. Ja nie mam i już dawno te 2000kwh wykorzystałem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak naprawdę dzięki naszemu położeniu i dostępu do prądu (elektorownie atomowe w każdy sąsiadujądym z nami kraju) moglibyśmy zamknąć wszystkie kopalnie, wywalić wszystkich górników i zupełnie zlikwidować przemysł wydobywczy a prąd importować z wielu różnych krajów.

    Mielibyśmy prąd sporo tańszy niż obcenie albo podobny ale nie cierpiała by ekologia i środowisko a sądzę że ze oszczędności dla budżetu były by w dziesiatkach miliardów złotych rocznie po zlikwidowaniu górnictwa ...

    ..
    Podobno w 2049r.
    Hmmm..... w co wątpię.
    Gierkowska propaganda zrobiła swoje. Jak to? Towarzyszy pracy z roboty wywalić? Przecież Polska węglem stoi.
    Za chwilę do Chin się dowiercą, ale będą te resztki śrupać i śrupać.
    Tak naprawdę jest to temat wrażliwy dla każdej władzy. Trzeba jakoś tym paru milionom osób związanym z węglem wytłumaczyć "DLACZEGO". I szczerze mówiąc nie wiadomo co im powiedzieć
    We Władysławowie czy Ustce stary rybak też nie rozumie dlaczego dorsza nie można łowić. A zawsze można było.
    Co tym ludziom powiedzieć? Że jest smog, syf i nowotwory? Wali ich to.
    Trzeba tym wszystkim chłopom którzy wyjadą spod ziemi i ich kobietom powiedzieć, że mają otworzyć pizzerię, kwiaciarnie, salony kosmetyczne.... czy co tam sobie wymyślą... Jak ich do tego przekonać?
    Na dzień dzisiejszy jest tylko jeden argument - walizka pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 17-08-2023 o 11:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony