dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 151
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3020
  1. #1981
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Też jakieś kreatywne założenia przyjmujesz?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8201593
    To raczej ty przyjmujesz kreatywne założenia, i to dokładnie w poście który zalinkowałeś, mianowicie takie że wydałem na instalacją kilkadziesiąt tysięcy.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  2. #1982
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.874

    Domyślnie

    No i dlatego ja nie biorę dotacji,brzydzę się nimi i psują rynek wszystkiego , pompy ciepła bez dotacji pewnie połowę tego co teraz by kosztowały.

  3. #1983
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    a np. po 10 lub nawet 5 latach bo jego sprawność spadnie na tyle, że nie będzię się opłacało go trzymać na dachu!
    Co to znaczy "nie będzie się opłacało", to jakiś koszt trzymać te panele na dachu?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #1984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    To raczej ty przyjmujesz kreatywne założenia, i to dokładnie w poście który zalinkowałeś, mianowicie takie że wydałem na instalacją kilkadziesiąt tysięcy.
    Ja faktury pokazałem. Pokaż na ten swój montaż, że nie kosztował kilkadziesiąt tysięcy.

  5. #1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No i dlatego ja nie biorę dotacji,brzydzę się nimi i psują rynek wszystkiego , pompy ciepła bez dotacji pewnie połowę tego co teraz by kosztowały.
    Ja się brzydzę podatków a je płacę. Ale z drugą połową wypowiedzi mogę się zgodzić.

  6. #1986

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Co to znaczy "nie będzie się opłacało", to jakiś koszt trzymać te panele na dachu?
    Co znaczy?
    Zakładałeś panele na dachu dla ozdoby, czy jak? Skoro zakładałeś je aby produkowały energię to będziesz je tam trzymał nawet wtedy kiedy nie będą jej produkowały albo produkowały np. 30% z tego co zakładałeś? No bez jaj...

    W tym artykule o Niemcach jest jedno piekne "hasło" świadczące o tym, że tzw "zielona rewolucja" a w tym PV to kolejna bańka dla pseudo "ratowania gospodarki". Wszak długi Europa czy USA mają takie, że bez kolejnej bańki w gospodarce się już nie obejdzie. Jak nie na technologiach, to na nieruchach itd.
    Ale do rzeczy. W tym artykule Niemcy nie wyrażają żadnego ubolewania nad tym, że 15% inwestycji się nie powiodło, ponieważ...(i tu uwaga!) w obecnym czasie uzupełnienie tych 15% inwestycji (PV) będzie sporo tańsze, bo ceny przedmiotu inwestycji jakim są panele PV...spadły!
    Cóż za logika godna naśladowania. Taka sama jak polskich Januszy od PV!

    LOL!
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 02-10-2023 o 10:20

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No i dlatego ja nie biorę dotacji,brzydzę się nimi i psują rynek wszystkiego , pompy ciepła bez dotacji pewnie połowę tego co teraz by kosztowały.
    Dotacja to w zadłużonym
    ponad 70% do swego PKB Państwie Polskim, nic innego jak dług.

    Polski Janusz od PV, zamiast kupować panele PV za 40k, powinien był "zainwestować" bezpośrednio w dług Polski kupując 4 letnie obligacje indeksowane inflacją. W ubiegłym roku odciąłbyś kupony w wysokości 19% w tym pewnie ze 13% a w następnych latach jak się kryzys inflacyjny po takiej polityce NBP rozleje- to pewnie bardzo podobnie.
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 02-10-2023 o 10:21

  8. #1988

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    Ja się brzydzę podatków a je płacę. Ale z drugą połową wypowiedzi mogę się zgodzić.
    Zamiast kupować na koniec PV, przedtem trzeba było zadbać o technologię i staranność wybudowania swego domu, bo zakładam, że na starym PRLowskim klocku ich nie zakładałeś!
    Płyta fundamentowa, ciepłe materiały ścian a nie stary porotherm, okna z poprawnym montażem, szczelność i izolacja budynku, ogrzewanie i chłodzenie z jednej jednostki PC itd. I najważniejsze. Dom na "miarę" swych możliwości finansowych teraz i za 20 lat.
    Nie miał byś teraz problemów ze wzrostami cen energii.

  9. #1989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Dom na "miarę" swych możliwości finansowych teraz i za 20 lat.
    Nie miał byś teraz problemów ze wzrostami cen energii.
    A jak przewidujesz swoje możliwości za 20 lat nie mając kontroli nad światem?
    Bo ja 20 lat temu uważałem, iż wciąż będę mieć kocioł na groszek...

  10. #1990
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No i dlatego ja nie biorę dotacji,brzydzę się nimi i psują rynek wszystkiego , pompy ciepła bez dotacji pewnie połowę tego co teraz by kosztowały.
    Dotacje są po to, żeby rozpędzić, a często w ogóle stworzyć rynek. Oczywiście, przez dotacje PV jest drożeje, ale to zwiększa podaż, tak instalatorów jak i producentów. W pewnym momencie produkcja, przez efekt skali, jest tak tania, że wszelkie dotacje nie mają sensu. Ostatecznie: cena PV jest niska, rynek zaczyna żyć swoim życiem, jedni padają, inni się konsolidują, jeszcze inni zmieniają branżę. Teraz można mieć 1 Wp za mniej niż 1,5 zł, niektórzy kupują po 1 zł/ 1 Wp. A jak było np 10 lat temu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    A jak przewidujesz swoje możliwości za 20 lat nie mając kontroli nad światem?
    Bo ja 20 lat temu uważałem, iż wciąż będę mieć kocioł na groszek...
    Nie zrozumiałeś.
    Miałem na myśli założenie, że będzieaz w stanie utrzymać ten dom zawsze. Nawet kiedy np. ciężko zachorujesz lub stracisz rękę czy nogę i nie będziesz zdolny do pracy.
    Zaręczam ci, że 99% zalewarowanych w jakikolwiek dług, w tym PV- nie ma żadnego ubezpieczenia czy planu B.
    W naszym pięknym kraju, nikt nie zakłada tego, że coś może pójść nie tak. Efektem tego, robi się kotłownie jak w laboratoriach NASA czy urządza kuchnie za grupe dziesiątki PLN oszczędzając na izolacji, sczelności czy innych ważnych detalach w budowanym domu.

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dotacje są po to, żeby rozpędzić, a często w ogóle stworzyć rynek. Oczywiście, przez dotacje PV jest drożeje, ale to zwiększa podaż, tak instalatorów jak i producentów. W pewnym momencie produkcja, przez efekt skali, jest tak tania, że wszelkie dotacje nie mają sensu. Ostatecznie: cena PV jest niska, rynek zaczyna żyć swoim życiem, jedni padają, inni się konsolidują, jeszcze inni zmieniają branżę. Teraz można mieć 1 Wp za mniej niż 1,5 zł, niektórzy kupują po 1 zł/ 1 Wp. A jak było np 10 lat temu?
    "Dotacje z długu są po to aby rozpędzić/stworzyć rynek..."
    Mój Boże, większych bzdur nigdy nie słuszał świat!
    Ludzie, nie twórzcie nowej ekonomii. Błagam.
    Wiesz skąd rząd ma pieniądze na dotacje, kiedy w skarbcu jest deficyt?

  13. #1993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Wiesz skąd rząd ma pieniądze na dotacje, kiedy w skarbcu jest deficyt?
    Co najmniej 50% dochodów z uprawnień do emisji CO2 państwo ma obowiązek wydać na rzecz działań proklimatycznych, OZE jak najbardziej się nadaje. Mój Prąd to też kasa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

    A co do bzdur - to poczytaj, jak sobie USA poradziły z Wielkim Kryzysem (New Deal). To już dosyć stara ekonomia. I sprawdza się.

  14. #1994
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    "Dotacje z długu są po to aby rozpędzić/stworzyć rynek..."
    Mój Boże, większych bzdur nigdy nie słuszał świat!
    Ludzie, nie twórzcie nowej ekonomii. Błagam.
    Wiesz skąd rząd ma pieniądze na dotacje, kiedy w skarbcu jest deficyt?
    No ale co to zmienia? Jak świat światem biznes dopasowuje się do otoczenia prawnego, a to jest tworzone przez polityków. Myślisz, że jak Chiny i USA funkcjonują od dekad?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #1995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co najmniej 50% dochodów z uprawnień do emisji CO2 państwo ma obowiązek wydać na rzecz działań proklimatycznych, OZE jak najbardziej się nadaje. Mój Prąd to też kasa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

    A co do bzdur - to poczytaj, jak sobie USA poradziły z Wielkim Kryzysem (New Deal).
    Wiesz co to są uprawnienia do emisjo CO2?
    Dlaczego handluje się nimi na giełdzie jak ropą czy gazem? Czy nie podlegają czasem spekulacjom jak każdy rynkowy dyrewat, kontrakt, akcja czy walor?
    Te Europejskie Fundusze Rozwoju przypominają mi Ministerstwa Dziwnych Kroków z Monthy Pythona
    Jak i cała UE i jej spekulacyjne regulacje i ograniczenia! Ten sam kołchoz co komuna tylko pod inną nazwą.

    Tak sobie USA poradziło z.Wielkim Kryzysem, że po odejściu od standardu złota ma zadłużenie do PKB 122% i wciąż zwiększa deficyt! LOL!
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 02-10-2023 o 10:58

  16. #1996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No ale co to zmienia? Jak świat światem biznes dopasowuje się do otoczenia prawnego, a to jest tworzone przez polityków. Myślisz, że jak Chiny i USA funkcjonują od dekad?
    Ale wiesz skąd ma czy nie uczyli w szkole?

  17. #1997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Wiesz co to są uprawnienia do emisjo CO2?
    Wiem. A wiesz, kto je emituje i zbiera kasę? Oczywiście nie odkupuje ich potem (w przeciwieństwie do obligacji).

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Tak sobie USA poradziło z.Wielkim Kryzysem, że po odejściu od standardu złota ma zadłużenie do PKB 122% i wciąż zwiększa deficyt! LOL!
    Mają większe zadłużenie, wciąż rośnie. I to dowód na to, że nie szkodzi to gospodarce, skoro mają największy PKB. Czyli zadłużenie idzie w parze z PKB.

  18. #1998
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Ale wiesz skąd ma czy nie uczyli w szkole?
    Więc pytam: co to zmienia?

    Możliwe, że śpisz na materacu, którego pianka została opracowana przez agencję rządową NASA. Procesor w lapku jest chłodzony przez rurkę ciepła, też z NASA. Protokół internetowy (TCP/IP) - agencja (D)ARPA.

    Widzisz, nawet tego postu byś nie napisał, gdyby nie działania polityków, tych złych ludzi, którzy zabierają pieniądze obywatelom
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #1999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiem. A wiesz, kto je emituje i zbiera kasę? Oczywiście nie odkupuje ich potem (w przeciwieństwie do obligacji).

    Mają większe zadłużenie, wciąż rośnie. I to dowód na to, że nie szkodzi to gospodarce, skoro mają największy PKB. Czyli zadłużenie idzie w parze z PKB.
    To jest największy przewał stulecia, te certyfikaty.
    pytałem czy wiesz dlaczego handluje sie nimi na giełdzie i jak wyglądały ich ceny zanim to nastapiło.

    Mają większe zadłużenie, wciąż rośnie. I to dowód na to, że nie szkodzi to gospodarce, skoro mają największy PKB. Czyli zadłużenie idzie w parze z PKB.

    Jprd....
    To są złote myśli stałych bywalców i elit FM. Zasługują jedynie na Nobla z głupoty. Masakra.
    PKB jest tak manipulowane jak koszyk inflacyjny. Skąd wniosek, że PKB to wartość gospodarki?
    Zadłużenie idzie w parze z PKB ...mój Boże, widzisz i nie grzmisz!
    Kto cie uczył lub raczej nie uczył ekonomii?

  20. #2000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Więc pytam: co to zmienia?

    Możliwe, że śpisz na materacu, którego pianka została opracowana przez agencję rządową NASA. Procesor w lapku jest chłodzony przez rurkę ciepła, też z NASA. Protokół internetowy (TCP/IP) - agencja (D)ARPA.

    Widzisz, nawet tego postu byś nie napisał, gdyby nie działania polityków, tych złych ludzi, którzy zabierają pieniądze obywatelom
    Rozmawialiśmy o długu i jak rząd pożycza pieniądze.
    Wiesz czy nie?

Strona 100 z 151

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony