dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 137
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2730
  1. #2001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Rozmawialiśmy o długu i jak rząd pożycza pieniądze.
    Wiesz czy nie?
    Nie wiem z kim Wy tam sobie rozmawiacie o długu, bo na pewno nie ze mną.
    Ja napisałem:
    Dotacje są po to, żeby rozpędzić, a często w ogóle stworzyć rynek.
    A Ty przekręciłeś to na:
    "Dotacje z długu są po to aby rozpędzić/stworzyć rynek..."
    Mój Boże, większych bzdur nigdy nie słuszał świat!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    To są złote myśli stałych bywalców i elit FM. Zasługują jedynie na Nobla z głupoty. Masakra.
    Keynes był tylko nominowany do Nobla. Nie było za jego życia nagrody z ekonomii - w tej by dostał. A naukowo to on to opisał.

    Ekonomię studiowałem na UEK i SGH. A Ty gdzie?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-10-2023 o 11:56

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Keynes był tylko nominowany do Nobla. Nie było za jego życia nagrody z ekonomii - w tej by dostał. A naukowo to on to opisał.

    Ekonomię studiowałem na UEK i SGH. A Ty gdzie?
    Kaizen, ja ciebie i twoje złote myśli znam tu od lat. Szkoda, ze nie ma Bartha3z czy Jaśka bo to oni właśnie udowadniali ci zwykle, że jesteś zwykłym forumowym matołem
    To wstyd dla tych uczelni, ze błedy ekonomii Keynesa są od lat powielane i błędnie stosowane. Dlatego świat opiera się na lewarze a nie na wypracowanych dobrach.

    I szczęscie, ze ten pseudo "geniusz" ekonomii Nobla nie dostał, bo ty i jego wyznawcy doprowadzacie to co błędne i nielogiczne do rangi "ekonomicznych cudów" dla plebsu.

    Do sedna:

    To, co zostanie skonsumowane (zużyte) musi najpierw zostać wyprodukowane, co wymaga nakładu kapitału i pracy. Innymi słowy, producenci najpierw muszą poczynić pewne inwestycje, aby wyprodukować dobro, z którego sprzedaży otrzymają zwrot. Żeby zaś zainwestować — i jest to jeden z podstawowych błędów teorii keynesowskiej[31] — konieczne są oszczędności, a więc uprzednio zebrana nadwyżka produkcji nad bieżącą konsumpcją. Oszczędności pozwalają na wydłużenie procesu produkcji (od wydobycia do dobra konsumpcyjnego), a więc jednocześnie wzrost jej skuteczności i efektywności. To efektywniejsza produkcja powoduje, że ludzie mogą konsumować więcej, gdyż wskutek wzrostu podaży ceny dóbr spadają, a zarazem wzrost efektywności produkcji pociąga za sobą wzrost realnych płac roboczych
    Amen.

    https://mises.pl/artykul/pieniadz-perspektywie-etycznej

  4. #2004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja faktury pokazałem. Pokaż na ten swój montaż, że nie kosztował kilkadziesiąt tysięcy.
    Wkleję po raz kolejny moje zestawienie kosztów:
    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Nie wydałem kilkudziesięciu tysięcy, na mojej fakturze za instalację jest kwota 24000 zł.
    Z tytułu dofinansowania w ramach MP4 na moje konto wpłynęło 12000 zł, z czego 7000 to dofinansowanie instalacji FW a 5000 to dofinansowanie magazynu ciepła.
    Koszt instalacji zmalał zatem do 17000 zł.
    Po rozliczeniu ulgi termomodernizacyjnej na moje konto wpłynęło 17000 zł x 0,32 = 5440 zł, zatem koszt instalacji zmalał do 11560 zł.
    Co zrobisz jak pokażę fakturę na 24000? Przyznasz że pieprzyłeś głupoty, czy będziesz jeszcze chciał rozliczenia pit z potwierdzeniem przelewu z US oraz oczywiście potwierdzenie dofinansowania z MP4 oraz przelewu od nich?
    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Co znaczy?
    Zakładałeś panele na dachu dla ozdoby, czy jak? Skoro zakładałeś je aby produkowały energię to będziesz je tam trzymał nawet wtedy kiedy nie będą jej produkowały albo produkowały np. 30% z tego co zakładałeś? No bez jaj...
    Będę trzymał dopóki nie zaczną się rozsypywać, w niczym mi nie przeszkadzają.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #2005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Do sedna:
    I gdzie tu o tym, że wydatki publiczne nie pobudzają gospodarki? Z wikipedii "Przeciwdziałaniu bezrobociu miał służyć szeroki program robót publicznych, w ramach którego zatrudnionych zostało 8,5 miliona bezrobotnych; zbudowali oni ponad 120 tysięcy budynków publicznych, 77 tysięcy mostów i niemal 300 lotnisk[6]. Do innych przedsięwzięć należało zagospodarowanie zaniedbanych terenów, między innymi doliny rzeki Tennessee, gdzie zbudowano państwowe elektrownie (zob. Tennessee Valley Authority) oraz zmodernizowano ubogie farmy[6]."

    Co by robiło te 8,5mln bezrobotnych, gdyby nie budowa za pożyczone (tak czy inaczej) pieniądze?

    U nas coś podobnego zrobił Gierek. Jakby nie to, to przez kilkadziesiąt lat nie mielibyśmy czym jeździć a prąd robilibyśmy dynamami na rowerach. Ciągle to, co za pożyczoną kasę zbudował Gierek jest podstawą naszego systemu energetycznego.

    I to jest oczywista oczywistość, że zadłużanie się dla opłacalnych inwestycji jest jak najbardziej korzystne. Dotyczy to bardziej państwa, niż prywatnych przedsięwzięć. Bo prywatne przedsiębiorstwa zyskują tylko to, co zyskają na danej inwestycji. Państwa mają jeszcze korzyści z tego, że ludzie mają gdzie pracować, dorabiają się, płacą podatki i rośnie siła gospodarcza a co za tym idzie militarna kraju.

  6. #2006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Wkleję po raz kolejny moje zestawienie kosztów:

    Co zrobisz jak pokażę fakturę na 24000?
    A zacytujesz, do której mojej wypowiedzi nawiązujesz? Bo cytowałeś tę, w której jest o 8604kWh. Chcesz te 6532zł kosztów EE porównywać z instalacją 4,5kWp?

  7. #2007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A zacytujesz, do której mojej wypowiedzi nawiązujesz?
    Do tej z posta #1974 w której insynuujesz że przyjąłem jakieś "kreatywne założenia" w moich obliczeniach.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  8. #2008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    rośnie siła gospodarcza a co za tym idzie militarna kraju.
    Niemcy obecnie są przykładem na to, że żadna siła militarna nie musi iść za gospodarczą.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #2009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Śmieszą mnie te typowo "polskie" inwestycje z logiką tupu:
    "Liczy się tylko tu i teraz".
    Puenta tej logiki i całego "biznesu z PV" będzie taka, że będzie słychać płacz jak u Niemców, kiedy trzeba będzie ściągnąć ten chiński szajs z dachów i nie po 20 latach jak myśli rodzimy Janusz, a np. po 10 lub nawet 5 latach bo jego sprawność spadnie na tyle, że nie będzię się opłacało go trzymać na dachu!
    Oczywiście o ile wytrzyma wogóle te 10 czy nawet 5 lat, bo nasi sąsiedzi Niemcy mocno się już przeliczyli:
    .
    Fotowoltaika 5 rok na dachu i szykuje się jeden z najlepszych sezonów w historii.
    Po 5 latach żaden panel nie wykazuje niepokojącego zużycia, objawiającego się wyraźnym spadkiem produkowanej energii.
    No i pewnie za rok, może półtora przypadnie ten dzień, że wartość wyprodukowanego przez nią energii będzie się równała z tym, co za nią zapłaciłem.
    Co do kosztów recyklingu:
    https://subiektywnieofinansach.pl/fo...owoltaicznych/
    A trzeba pamiętać że rynek firm zajmujących się recyklingiem dopiero rusza, konkurencja będzie trzymać ceny
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-10-2023 o 19:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I gdzie tu o tym, że wydatki publiczne nie pobudzają gospodarki? Z wikipedii "Przeciwdziałaniu bezrobociu miał służyć szeroki program robót publicznych, w ramach którego zatrudnionych zostało 8,5 miliona bezrobotnych; zbudowali oni ponad 120 tysięcy budynków publicznych, 77 tysięcy mostów i niemal 300 lotnisk[6]. Do innych przedsięwzięć należało zagospodarowanie zaniedbanych terenów, między innymi doliny rzeki Tennessee, gdzie zbudowano państwowe elektrownie (zob. Tennessee Valley Authority) oraz zmodernizowano ubogie farmy[6]."

    Co by robiło te 8,5mln bezrobotnych, gdyby nie budowa za pożyczone (tak czy inaczej) pieniądze?

    U nas coś podobnego zrobił Gierek. Jakby nie to, to przez kilkadziesiąt lat nie mielibyśmy czym jeździć a prąd robilibyśmy dynamami na rowerach. Ciągle to, co za pożyczoną kasę zbudował Gierek jest podstawą naszego systemu energetycznego.

    I to jest oczywista oczywistość, że zadłużanie się dla opłacalnych inwestycji jest jak najbardziej korzystne. Dotyczy to bardziej państwa, niż prywatnych przedsięwzięć. Bo prywatne przedsiębiorstwa zyskują tylko to, co zyskają na danej inwestycji. Państwa mają jeszcze korzyści z tego, że ludzie mają gdzie pracować, dorabiają się, płacą podatki i rośnie siła gospodarcza a co za tym idzie militarna kraju.

    Gościu, a ty rozumiesz , że właśnie w taki sposób państwo kartonowe buduje swe PKB?
    Niepotrzebne lotniska i inne durne wydatki rządowe podbijają PKB? Kumasz to czy jesteś durniem?

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Fotowoltaika 5 rok na dachu i szykuje się jeden z najlepszych sezonów w historii.
    Po 5 latach żaden panel nie wykazuje niepokojącego zużycia, objawiającego się wyraźnym spadkiem produkowanej energii.
    No i pewnie za rok, może półtora przypadnie ten dzień, że wartość wyprodukowanego przez nią energii będzie się równała z tym, co za nią zapłaciłem.
    Co do kosztów recyklingu:
    https://subiektywnieofinansach.pl/fo...owoltaicznych/
    A trzeba pamiętać że rynek firm zajmujących się recyklingiem dopiero rusza, konkurencja będzie trzymać ceny
    Następny 'as" forumowy!
    Was trzeba cytować gdzie się tylko da aby potencjalny inwestor trzymał się z dala od szajsu na swym dachu!

  12. #2012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    "Bardzo" merytorycznie, no ale nie spodziewałem się niczego więcej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2013
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.830

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Kaizen, ja ciebie i twoje złote myśli znam tu od lat. Szkoda, ze nie ma Bartha3z czy Jaśka bo to oni właśnie udowadniali ci zwykle, że jesteś zwykłym forumowym matołem
    To wstyd dla tych uczelni, ze błedy ekonomii Keynesa są od lat powielane i błędnie stosowane. Dlatego świat opiera się na lewarze a nie na wypracowanych dobrach.

    I szczęscie, ze ten pseudo "geniusz" ekonomii Nobla nie dostał, bo ty i jego wyznawcy doprowadzacie to co błędne i nielogiczne do rangi "ekonomicznych cudów" dla plebsu.

    Do sedna:

    To, co zostanie skonsumowane (zużyte) musi najpierw zostać wyprodukowane, co wymaga nakładu kapitału i pracy. Innymi słowy, producenci najpierw muszą poczynić pewne inwestycje, aby wyprodukować dobro, z którego sprzedaży otrzymają zwrot. Żeby zaś zainwestować — i jest to jeden z podstawowych błędów teorii keynesowskiej[31] — konieczne są oszczędności, a więc uprzednio zebrana nadwyżka produkcji nad bieżącą konsumpcją. Oszczędności pozwalają na wydłużenie procesu produkcji (od wydobycia do dobra konsumpcyjnego), a więc jednocześnie wzrost jej skuteczności i efektywności. To efektywniejsza produkcja powoduje, że ludzie mogą konsumować więcej, gdyż wskutek wzrostu podaży ceny dóbr spadają, a zarazem wzrost efektywności produkcji pociąga za sobą wzrost realnych płac roboczych
    Amen.

    https://mises.pl/artykul/pieniadz-perspektywie-etycznej
    Dlatego tworzy się BRICS bo ta zachodnia ekonomia nas kidyś zagłodzi.

  14. #2014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Niepotrzebne lotniska i inne durne wydatki rządowe podbijają PKB? Kumasz to czy jesteś durniem?
    Weź powiedz Chińskim władzom, że zadłużali biednych obywateli dotując produkcję fotowoltaiki. A nie, czekaj, Chiny produkują 2/3 wszystkich paneli na świecie i są absolutnym liderem. To jak to jest: dotowali (i dalej dotują) całe sektory gospodarki, a się nie zapadli pod ciężarem fake'owego PKB? No przecież to wszystko technologie z Zachodu. Wyjaśnisz to?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #2015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Gościu, a ty rozumiesz , że właśnie w taki sposób państwo kartonowe buduje swe PKB?
    Niepotrzebne lotniska i inne durne wydatki rządowe podbijają PKB? Kumasz to czy jesteś durniem?
    Czemu uważasz, że amerykanie nie korzystają z tych lotnisk? Z elektrowni wodnych? Z mostów?
    Budowa infrastruktury pozwala na rozwój również prywatnego biznesu.
    Zwróć uwagę, co się stało po skończeniu tych inwestycji państwowych. Wg Twojej teorii PKB powinien wrócić do poziomu sprzed inwestycji? Kumasz, że jakby te 8,5mln ludzi siedziało na zasiłku, żebrało albo kradło, to nie tylko nie wytworzyliby nic wartościowego, to jeszcze szkodzliliby pozostałym? Że przez brak zakupów na te inwestycje (materiałów i usług) kolejne firmy by plajtowały, wzrastałoby bezrobocie.
    A jak pracowali, to nie tylko wytworzyli coś, z czego całe społeczeństwo korzysta do dzisiaj, dawali pracę innym, którzy dostarczali materiałów i usług do tych inwestycji rządowych, to jeszcze wydawali zarobione pieniądze. Tak to działa - napędza gospodarkę.
    To, co rozwala gospodarkę to konsumpcja importowanych dóbr. Inwestycje (sprawdź definicję) nakręcają gospodarkę.


    Clue tak od 5:40 - ale całe warto obejrzenia (nawet kilka razy).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-10-2023 o 20:59

  16. #2016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Następny 'as" forumowy!
    Was trzeba cytować gdzie się tylko da aby potencjalny inwestor trzymał się z dala od szajsu na swym dachu!
    Krzyczysz jak ktoś kogo gorycz bierze, że nie złapał się na "stare zasady". Wmawiając, że PV to bagno. Tak się składa, że i mi 4 sezon się kończy. Ani widu ani słuchu osłabionych uzysków. Ograniczenie to większa sprawa zakurzonej instalacji. Nigdy nie była w żaden sposób czyszczona. A ma pokaźną warstwę brudu na sobie. Pomimo to wciąż daje bardzo dobry wynik 1290kWh z 9,9kWp.
    Utylizacja? No cóż... kiedyś będzie konieczna. Ale to już niedługo się zwróci.
    Inwestycja jednorazowa a rachunki mam symboliczne. Decyzja w 100% trafiona. Chociaż tym razem wybrał bym estetyczniejsze panele.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dlatego tworzy się BRICS bo ta zachodnia ekonomia nas kidyś zagłodzi.
    To są dzieci kolektywu i kołchozu dla których byt i gospodarka to nic innego jak zebranie kolektywu i podjęcie WSPÓLNYCH I JEDYNYCH DECYZJI!

    Wiecej Marksa , więcej Engelsa, więcej Keynesa, dotacji, dodruku i pustego pieniądza.
    Zegar tyka. Tik, tak...

    Jak mówi Buffett:
    Przekonamy się kto podczas odpływu- pływał nago

    A tym czasem do następnego panowie elyta.
    Amen.

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Weź powiedz Chińskim władzom, że zadłużali biednych obywateli dotując produkcję fotowoltaiki. A nie, czekaj, Chiny produkują 2/3 wszystkich paneli na świecie i są absolutnym liderem. To jak to jest: dotowali (i dalej dotują) całe sektory gospodarki, a się nie zapadli pod ciężarem fake'owego PKB? No przecież to wszystko technologie z Zachodu. Wyjaśnisz to?
    Synu.
    Chinese gospodarka wykwitła na ropie i węglu
    Sprawdź kto obecnie importuje największe ilości węgla i ropy!

    Używasz czasu przeszłego. Chinole to złodzieje zachodnich technologii.
    Status quo się zmienia.
    Europa już nie chce tego szajsu 2 i 3 generacji z Chin bo to chłam. Czytałeś co wkleiłem o Niemcach?

    PKB to nie jest wyznacznik rozwoju gosppdarki. To sztuczny ibtządowy twór. Tak zmanipulowany jak Keynesa-Kaizera wpisy.
    Wake Up!
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 02-10-2023 o 23:46

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    A więc po co się tu udzielasz?
    Bo niestety kampania wyborcza trwa także na tym forum

    Jak zwykle w temacie najwięcej mają do powiedzenia osoby, które nie mają fotowoltaiki.

    Ale to norma. Zazwyczaj "ekonomii" czy "przedsiębiorczości" uczą w szkołach ludzie, którzy nigdy nie prowadzili własnej działalności gospodarczej i w praktyce przerośnie ich prowadzenie budki z hoddogami.
    Kiedyś spytałem publicznie na szkoleniu takiego mistrza sprzedaży/marketingu/finansów, który je prowadził: To co ty tutaj jeszcze robisz? Zakładaj taką działalność jak nasza i będziesz najlepszy w tym biznesie na świeci a pieniędzmi będziesz palił w kominku. Reakcja była co najmniej zabawna.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Bo niestety kampania wyborcza trwa także na tym forum
    .
    Niestety. Skończcie te światopoglądowe przepychanki i rzućcie lepiej okiem na dzisiejsze ceny RCE:
    Od 11:00 do 16:00 - skup po 2 - 4 gr za kWh, nawet ciekawe rzeczy o 22:00 - 8 gr, 24:00 5 gr. W reszcie dnia też nie lepiej - nigdy nie przekracza 50 gr.
    Jeśli to jest zapowiedź tego co nas czeka za rok, to raczej nowych prosumentów nie przybędzie.

Strona 101 z 137

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony