dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    Szanuję wszystkie odpowiedzi. Można dowiedzieć się wielu rzeczy o których człowiek nie ma pojęcia. Jednak przyszedłem tu po konkretną odpowiedź. Nie jestem zafiksowany na kratki. Chciałbym zmieścić się w budżecie. Chcę najlepszy stosunek jakości do ceny sprzęt bezawaryjny w miarę możliwości oczywiście. Produkt który nie jest jednorazówką tylko są się go serwisować jesli coś będzie nie tak. Ogólnie to moja zasada przy kupnie wszystkiego. Nie kupuje jednorazówek. Kratki nadmieniłem dlatego że podoba mi się koza K9 ale wezmę cokolwiek o podobnym wyglądzie co będzie lepsze w tej cenie. Nie mam w ogóle pojęcia po jakich firmach szukać. Większość kóz jakie widziałem to nowoczesne kozy, które niby mogą być ale każda z nich ma tak małe palenisko że tam dwa patyki wejdą. Sprzedawca będzie zachwalał produkty które sprzedaje dlatego przyszedłem tutaj, żeby poznać kilka firm które są ok, nie wymagam super produktu bo wiem jaki mam budżet. Ideałem byłby też model z danej firmy bo zdarzają się bardziej lub mniej udane modele u każdego producenta. Co mi z kominka za 5 tysięcy jak on pęknie po gwarancji. Biore pod uwagę też używki. Są na portalu z x na końcu Jotule f2000 lub jutul 3. Ten drugi za 4000 zł. Co prawda nie wiem jak sprawdzić czy jest sprawny ale jotul powinien trzymać poziom. Nie potrzebuję ferrari, zadowole się fordem. Przyzwoitą kozą za rozsądne pieniądze dlatego tu jestem.
    Ps dostałem wycenę na kratki Zibi. 9200 zł z montażem bez zabudowy, ale chyba VAT w ofercie nie taki bo powinno być 8% więc wyjdzie trochę mniej.
    Pomożecie?
    Konkretna odpowiedź, a od kogo chcesz ją uzyskać? Posiadacze jednego kominka i z nim związane doświadczenia, sprzedawcy wkładów czy wykonawcy? Pytaj Baturę chociaż w tym budżecie wątpię
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Weź tego Jotula. Przejedź się do ludzi, którzy to sprzedają, najlepiej pod wieczór jak już ciemno. Weź ze sobą mocną latarkę i poświeć od środka sprawdzając czy nie ma żadnych przebłysków. To bardzo prosty ale sprawdzony sposób czy płyty boczne czy górna nie są powypaczane. W takim budżecie możesz kupić naprawdę świeże sztuki. Podobne modele do tych, które Ci się podobają ma jeszcze firm MORSO, również skandynawski produkt.
    W życiu nie zapłacił bym za kratki 9tys.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Konkretna odpowiedź, a od kogo chcesz ją uzyskać? Posiadacze jednego kominka i z nim związane doświadczenia, sprzedawcy wkładów czy wykonawcy? Pytaj Baturę chociaż w tym budżecie wątpię
    Ja już piecykami w zasadzie nie handluję, bo trzeba kiedyś odpuścić (emerytura). Chyba że używany jotul za psie pieniądze, bo mam podwójne w moim muzeum. Mogę ewentualnie zrobić wyjątek dla swerola i znaleźć mu coś za kilkanaście tysi....

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    Ps dostałem wycenę na kratki Zibi. 9200 zł z montażem bez zabudowy, ale chyba VAT w ofercie nie taki bo powinno być 8% więc wyjdzie trochę mniej.
    Pomożecie?

    ....a tłumaczył ten oferent na czym polega "montaż"? bo przy zakupie Zibi za najniższą cenę na rynku 4700zł ->wychodzi 4500zł.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    ....a tłumaczył ten oferent na czym polega "montaż"? bo przy zakupie Zibi za najniższą cenę na rynku 4700zł ->wychodzi 4500zł.
    W ofercie są wyszczególnione, kominek, rury, płyty izolacyjne i elementy do jej montażu...i już wiem czemu cena jest z vatem 23%. Sprzedawca mnie źle zrozumiał i dostałem ofertę na samodzielny montaż a ja prosiłem o opcje z montażem tylko bez zabudowy.

  6. #46

    Domyślnie

    Na twoim miejscu postawiłbym bez obudowy, byś przeżył jedną zimę i ocenił sam jak to się sprawuje.
    Obudowa ma swoje konkretne wady.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Weź tego Jotula. Przejedź się do ludzi, którzy to sprzedają, najlepiej pod wieczór jak już ciemno. Weź ze sobą mocną latarkę i poświeć od środka sprawdzając czy nie ma żadnych przebłysków. To bardzo prosty ale sprawdzony sposób czy płyty boczne czy górna nie są powypaczane. W takim budżecie możesz kupić naprawdę świeże sztuki. Podobne modele do tych, które Ci się podobają ma jeszcze firm MORSO, również skandynawski produkt.
    W życiu nie zapłacił bym za kratki 9tys.
    A czy można kupić kozę np. Używanego Jotula który nie spełnia tego całego eko? Nie jestem w temacie i nie wiem czy mogą zakazać w tym palić jeśli nie będzie eko?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    A czy można kupić kozę np. Używanego Jotula który nie spełnia tego całego eko? Nie jestem w temacie i nie wiem czy mogą zakazać w tym palić jeśli nie będzie eko?
    Mogą zakazać palić i w najnowocześniejszym kominku za 20K zł. W Krakowie już to zrobili.

  9. #49

    Domyślnie

    A jak zakażą smażyć frytki, to też się dostosujecie?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mogą zakazać palić i w najnowocześniejszym kominku za 20K zł. W Krakowie już to zrobili.
    Raczej nie "już", tylko "dopiero"...Bo poza Kraków się nie wychylili, i mają coraz bardziej pod górkę....Miało być mazowieckie jako kopiuj wklej Krakowa i du.. . W Krakowie im przeszło tylko dlatego, że branża kominkowa spała ....Od kiedy uruchomiłem DPE, PAS ma ciężki żywot.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    [...] Od kiedy uruchomiłem DPE, PAS ma ciężki żywot.
    Cześć,
    co to jest DPE.
    Na wsi siedzę, nic nie wiem.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Cześć,
    co to jest DPE.
    Na wsi siedzę, nic nie wiem.
    Drewno Pozytywna Energia

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ja już piecykami w zasadzie nie handluję, bo trzeba kiedyś odpuścić (emerytura). Chyba że używany jotul za psie pieniądze, bo mam podwójne w moim muzeum. Mogę ewentualnie zrobić wyjątek dla swerola i znaleźć mu coś za kilkanaście tysi....
    To pewnie dlatego mi nie proponowałeś jak szukałem bo byś się wygłupił z ceną znając (nawet tylko z forum) Twoje zamiłowania.
    Tak czy inaczej. Jestem już po pierwszych "przepałach". Jestem bardzo zadowolony.
    Dlatego też proponuje zakupić właśnie "coś takiego"

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To pewnie dlatego mi nie proponowałeś jak szukałem bo byś się wygłupił z ceną znając (nawet tylko z forum) Twoje zamiłowania.
    Tak czy inaczej. Jestem już po pierwszych "przepałach". Jestem bardzo zadowolony.
    Dlatego też proponuje zakupić właśnie "coś takiego"
    Nie pamiętam Twojego "przypadku". Czasem ludzie się nie dogadują, co nie oznacza od razu, że muszą na siebie potem warczeć....Przynajmniej tak jest w moim "przypadku".

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Cześć,
    co to jest DPE.
    Na wsi siedzę, nic nie wiem.
    Stawiamy do pionu PAS...Trzy lata temu uwierzyli w swoją bezkarność i totalną swobodę działania. Rok rozpoznawaliśmy problem, teraz mają coraz bardziej pod górkę. Wystarczyło mówić prawdę...

    https://www.facebook.com/drewnopozytywnaenergia

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mała aktualizacja. Podchodziłem jeszcze po kilku sklepach z kominkami i mam na ta chwile dwóch faworytów. Defro solum oraz Wentor Andorra II. Cena poza budżetem ale pogadałem z jednym sprzedającym tak uczciwie przez prawie 2 godziny i trochę mi tłumaczył co i jak. Jednocześnie każdy salon odradzał kratki więc już z nich zrezygnowałem. Czy mając te dwa modele na uwadze ktoś może powiedzieć co lepsze? Cena praktycznie taka sama.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    Mała aktualizacja. Podchodziłem jeszcze po kilku sklepach z kominkami i mam na ta chwile dwóch faworytów. Defro solum oraz Wentor Andorra II. Cena poza budżetem ale pogadałem z jednym sprzedającym tak uczciwie przez prawie 2 godziny i trochę mi tłumaczył co i jak. Jednocześnie każdy salon odradzał kratki więc już z nich zrezygnowałem. Czy mając te dwa modele na uwadze ktoś może powiedzieć co lepsze? Cena praktycznie taka sama.
    Co w końcu wybrałeś?
    Dlaczego zrezygnowałeś z kozy?
    Rozważałes używanego Jotula i jeżeli tak go dlaczego go odrzuciłeś?
    Na koniec, czytałem cały temat, wspomniałeś że kominiarz wycenił pracę na 4000 zł, za co dokładnie? Jakie prace?

    Stoję przed podobnym wyborem, co finalnie cie skłoniło że wybrałes wolnostojące piece podane wyżej?

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin761 Zobacz post
    Co w końcu wybrałeś?
    Dlaczego zrezygnowałeś z kozy?
    Rozważałes używanego Jotula i jeżeli tak go dlaczego go odrzuciłeś?
    Na koniec, czytałem cały temat, wspomniałeś że kominiarz wycenił pracę na 4000 zł, za co dokładnie? Jakie prace?

    Stoję przed podobnym wyborem, co finalnie cie skłoniło że wybrałes wolnostojące piece podane wyżej?
    Nie wybrałem jeszcze nic. W sumie to chyba nie zrezygnowałem
    z kozy chyba że koza to wygląd. Jotula odrzuciłem z prostego względu. Żona nie chce używanego więc nie będę się kłócił. Nowy Jotul o gabarytach które bym chciał kosztuje 8000 lub więcej netto. Tak kominiarz wycenił pracę na 4000 zł czyli po prostu wkład kominowy ale to było przez telefon i bez wszystkich danych. Po przyjeździe innego kominiarza okazało się że komin trzeba wyfrezować i dopiero można wkładać wkład. Dodatkowo liczyłem na oko około 8m komina a okazało się że wkład musi być do piwnicy tam gdzie będzie wyczystka i to jest już 14m takze kominiarz za frezowanie i wkład policzył 15 000 zł. Co za tym idzie nie będę montował wkładu. Powiedział że przy moim weekendowym zamiarze palenia powinno być ok ale też mówił że za 2 lata będą mieli obowiązek chodzić po domach i sprawdzać poprawność wszystkiego czyli wentylacja i wkłady kominowe. Także i tak będę musiał to zrobić ale nie odrazu bo za duży koszt na jeden sezon. Odłożę i zrobię wkład za 2 lata jak rzeczywiście nie cofną tego prawa. Baza już jest i tak naprawdę jak był u mnie teraz na oględziny komina to sprawdził wentylację w piwnicy gdzie mam pies centralnego i okazało się że nie mam tam wentylacji i powiedział że tak naprawdę powinien to zgłosić i odcięli by mi gaz. Co do wyboru pieców to kilka czynników. Sprzedawca w tym punkcie jako jedyny poświęcił mi czas i było widać że nie olewa. W jotulu koleś nawet nie wstał z krzesła tylko pokazywał palcem piece na drugim końcu pomieszczenia. Kratki odrzuciłem ze względu na odradzanie mi tej firmy w dwóch sklepach. W tym jednym w którym chce kupić, po podaniu budżetu pokazali mi tego thorma i był spoko dla mnie. Pokazywali na filmie jak go montowali kilka dni temu i jak się w nim pali. Spełnia oczekiwania wielkości i wyglądu. Ten drugi wybrałem z katalogu ale jeszcze nic o nim nie wiem dlatego zadałem pytanie o firmy, która lepsza bo się nie znam. W tym tygodniu będę już zamawiał ale muszę ich podpytać który lepszy.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony