dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 258 z 308
Pokaż wyniki od 5.141 do 5.160 z 6154
  1. #5141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Co do tych instalatorów masz racje. A to bardzo dziwne bo mogliby sobie przedłużyć sezon o klimy do grzania gdy kończy się sezon na klimy do chłodzenia RATPAW patrzyłeś na ten katalog, który Ci wysłałem?Jakbyś miał instalatora to może udałoby się ogarnąć coś na dobrym rabacie.
    Patrzałem, ale chyba pomyliłeś strony i katalogi, bo podałeś link do cennika, gdzie na wskazanej stronie są splity kasetowe
    Jednostki 1,5 kW z serii MSZ-AP (i pewnie AY) są przeznaczone tylko i wyłacznie do multisplitów, więc u mnie odpadają. Może podaj oznaczenia tego Mitsu, co sobie sam znajdę.

    Mi jednak najbardziej zależy na jak najniższym zejściu i jakości. Tak jak sądziłem, chinole tylko się chwalą na papierze, a życie weryfikuje ich produkty. Zupełnie jak napis "1500 watt" na pudełku głośniczkami komputerowymi - papier wszystko przyjmie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #5142
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Patrzałem, ale chyba pomyliłeś strony i katalogi, bo podałeś link do cennika, gdzie na wskazanej stronie są splity kasetowe
    Jednostki 1,5 kW z serii MSZ-AP (i pewnie AY) są przeznaczone tylko i wyłacznie do multisplitów, więc u mnie odpadają. Może podaj oznaczenia tego Mitsu, co sobie sam znajdę.

    Mi jednak najbardziej zależy na jak najniższym zejściu i jakości. Tak jak sądziłem, chinole tylko się chwalą na papierze, a życie weryfikuje ich produkty. Zupełnie jak napis "1500 watt" na pudełku głośniczkami komputerowymi - papier wszystko przyjmie
    Co Ty opowiadasz? Zobacz stronę 8, masz cały typoszereg wersji AY. Gdyby wersja 1,5kW była przeznaczona tylko do multisplita to byłaby podana tylko cena jednostki wewnętrznej a na samej górze strony 8 masz nawet zdjęcia jednostek zewnętrznych.Jeszcze raz wysyłam Ci linka. Dzwnym trafem wersja 1,5kW ma moc grzewczą 14,0kW - to chyba jakiś błąd
    https://mitsubishi-electric.teklim.c..._1-10-2023.pdf

  3. #5143
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    MSZ-AP 1,5 kW na 100% jest tylko do multisplita, czy AY - nie wiem. Skąd tam się wzięło 14 kW, też nie wiem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #5144
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Spoko, ale dobrze byłoby złapać kogoś, kto posiada tą najmniejszą 2,5kW. Tamta na bank zejdzie niżej, ale ile?...

    Monterów nie ma co pytać o takie sprawy, oni tak na prawdę nie mają zielonego pojęcia o rzeczach, o których tu rozmawiamy (takie przynajmniej odnoszę wrażenie po kilku kontaktach i odpowiedziach na pytania)
    Taka ciekawostka bo mało kto o tym wie że AP 2,5 kw to dokładnie to samo co 3,5 tam wystarczy na płycie jednostki wewnętrznej przełożyć tylko zworkę i mamy 3,5kw

  5. #5145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ale dobrze wiemy, że jego "osiągi" katalogowe można włożyć miedzy bajki. Gdyby w przyznawaniu tych gwiazdek brali pod uwagę ilość godzin, w których działają obie grzałki obawiam się, że na nawet na jednego plusa na grzaniu by się nie załapali. Taka jest prawda a Ty wciskasz tą kiche wszystkim.
    Ale o jakich grzałkach ty myślisz ? o grzałce kartetu ? to kilka watt a grzałce tacy ociekowej ? to raptem 120 watt i załacza się dopiero jak temp spada poniżej plus 1 stopień notabene ja tą grzałkę tacy ociekowej całe 120 watt odłączyłem i mam pstryczek w domu i jak coś kiedyś zaobserwuję nie tego to załączę ale patrząc po innych klimach czy monoblok haier one nie maja grzałki tacy i tęż działa .

  6. #5146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ale mi bardziej chodzi o moc minimalną.
    Tylko nie za wszelką cenę, nie warto szukać urządzenia na najniższą możliwą moc minimalną.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #5147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale o jakich grzałkach ty myślisz ? o grzałce kartetu ? to kilka watt a grzałce tacy ociekowej ? to raptem 120 watt i załacza się dopiero jak temp spada poniżej plus 1 stopień notabene ja tą grzałkę tacy ociekowej całe 120 watt odłączyłem i mam pstryczek w domu i jak coś kiedyś zaobserwuję nie tego to załączę ale patrząc po innych klimach czy monoblok haier one nie maja grzałki tacy i tęż działa .
    Grzałka kartetu to napewno nie kilka a 60W+120W tacy ociekowej daje 180W. Skoro to raptem 120W to po co robiłeś jakiś pstryczek? Chyba, że zacząłeś liczyć, że zimą 120W x powiedzmy 10h na dobę to już się robi 1,2kW x 30 dni mam 36kWh - sorry ale to dramat. Aha i czy aby napewno to 1 stopień? Bo mi się wydaje, ze to są 3 stopnie. Tak czy inaczej. Mocy nie można jej odmówić ale prądu pobiera bardzo dużo.

  8. #5148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tylko nie za wszelką cenę, nie warto szukać urządzenia na najniższą możliwą moc minimalną.
    dlaczego?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #5149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    dlaczego?
    Jeszcze tego nie zauważyłeś? Tu na forum panuje przeświadczenie ze klima ma byc tania (bo przecież co to za różnica miedzy chińska a japońska) i do tego ma się jak najszybciej zwrócić.

    Aż się dziwie ze guru zwrotu jeszcze tu nie zajrzał

  10. #5150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A tak poza tym, w takich temperaturach (czyli mocno dodatnich) i nastawie 21* średni pobór 480W wydaje mi się dość wysoki.
    Zwróć jednak uwagę na to, że działa tylko w godzinach taniej taryfy i dogrzewa do zadanej, czyli uzupełnia wszystkie straty. Zużyła 4,8kWh na dobę, działając 10h i mając przerwę 14h. Tak więc śmiało można stwierdzić, że średni dobowy pobór to nie 480W tylko 200W. Po prostu nie musi taktować cały dzień, bo nie zejdzie do 200W, a zrobi robotę w miarę bez taktowania tylko podczas tanich godzin.

    Ale.. specjalnie dla Ciebie i to bez żadnych złośliwości, robię dzisiaj test. Wyłączyłem harmonogram i działa całą dobę. W sumie to sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Pewne różnice już widzę. Nie startuje o godz. 22 z ok 2000W i schodzi do 500W, tylko z ok 800W i do 450-500W. Jak na razie cykl praca/przerwa trwa ok 1h, więc nie jest to jakieś mega taktowanie.
    Acha, do tego testu są idealne warunki. Ostatnie dni to ok 12* w dzień, 8* w nocy. Dzisiaj jest to samo, tylko większe zachmurzenie i zero słońca. Tak więc nie będzie przekłamań że cieplej itd. Rzekłbym że dzisiaj są nawet słabsze warunki, bo praktycznie nie ma zysków słonecznych.

    Uśmiałem się z Twojego tekstu, że dziwne że nie pojawił się jeszcze guru zwrotu No to prawda, może i przesadza kierując się tylko i wyłącznie tym aspektem, ale zwróć również uwagę na to, że Ty nie uważasz z kolei nic poza japończykami (Toshiba, Mitsubishi, Fuji), twierdząc że wszystkie chińczyki to chłam nie warty uwagi. Ja ze swojej Gree jest naprawdę zadowolony. Może gdybym miał w innej części domu markę o której mówisz i mógłbym porównać, może stwierdziłbym tak jak Ty. Ale nie mam i nie jestem w stanie zderzyć ich ze sobą oraz stwierdzić że zdecydowanie przepłaciłem wybierając drogi, 'markowy' sprzęt. Może jak będę wchodził na poddasze to się zdecyduje na coś takiego i sprawdzę. Tam będzie mi zależało na trochę większej modulacji ze względu na ogrzewaną powierzchnię. Brat ma Mitsu, podstawowy model już z 5 lat, ale od niego niczego się nie dowiem bo ma gdzieś jak to działa. Chodzi kiedy ma chodzić i tyle, bez refleksji na jej temat.

    Temat grzałek wraca jak bumerang Nie będę się powtarzał setny raz, mówiąc że dla mnie to była podstawa wyboru klimy i grzałka tacy MUSI być. Ile by nie brała. Nie wiem czy jest tak jak mówisz, że grzałka tacy grzeje non stop poniżej 3*. I szczerze mówiąc trudno mi to sprawdzić, bo mam całą tacę zakorkowaną. Tak to wsadziłbym palucha i sprawdził w czasie pracy. Przy defrostach na bank działa, czy stale?.. nie wiem. Spróbuję to sprawdzić przy mrozach. Przypuszczam, że gdyby moja klima stała na gruncie, również zrezygnowałbym z grzałki tacy, ale niektórzy po prostu nie mają innego wyjścia.

    Jutro rano, albo jeszcze dzisiaj w nocy dam znać, jakie będą wnioski z działania GAP 3,5kW przy obecnych temperaturach, czyli 12* dzień - 8* noc
    Ostatnio edytowane przez rafalm81 ; 25-10-2023 o 08:54

  11. #5151
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jeszcze tego nie zauważyłeś? Tu na forum panuje przeświadczenie ze klima ma byc tania (bo przecież co to za różnica miedzy chińska a japońska) i do tego ma się jak najszybciej zwrócić.

    Aż się dziwie ze guru zwrotu jeszcze tu nie zajrzał
    Na allegro są gaźniki do skuterów jeden kosztuje 170 zł drugi 76 zł ale obydwa są tego samego producenta i ten sam towar więc wg twojej logiki mam kupić ten drogi bo drogi znaczy się lepszy tak ? ogarnij się z tymi zapędami bo klima to nie statek kosmiczny tylko 90 proc klim wszystkich producentów na tym globie jedzie na tych samych sprężarkach zaworach rozprężnych kablach obudowach itc itp itd jedyna istotna różnica to sterowanie bo tu każdy ma swoje autorskie które potrafi kosztować ponad połowę wartości klimy (chore) więc w czym widzisz problem ?

  12. #5152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.457
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Acha, do tego testu są idealne warunki. Ostatnie dni to ok 12* w dzień, 8* w nocy. Dzisiaj jest to samo, tylko większe zachmurzenie i zero słońca.
    I to słońce robi dużą różnicę. Wczoraj było przez znaczną część dnia po kilkaset W na m2 poziomej powierzchni (czyli znacząco więcej padało na m2 pionowego okna). Dzisiaj, jak dotąd nawet przez chwilę nie dobiło do 50W/m2. Temperatury też znacząco się różnią.

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Ja ze swojej Gree jest naprawdę zadowolony.
    Ja też. Tylko ja mam najtańszego Econo. Bez żadnej grzałki. Jakbym miał GAP to bym odpiął grzałkę.
    Dla mnie to dyskwalifikacja, jak bez sensu ciągnie prąd.
    Należy patrzeć na parametry (niestety, mało kto podaje SCOP dla naszego klimatu, więc trzeba szukać tabel z COP i mocą dla różnych temperatur GZ i DZ, najlepiej, przy różnych obciążeniach). Bo nawet u tego samego producenta w różnych liniach ta sama moc nominalna oznacza znacznie różne moce - klik
    I tak jak w tym przypadku "wyższa" linia wcale nie nie różniła się znacząco ceną gdy porównamy modele o tej samej mocy w mrozy. Oczywiście między różnymi markami różnice będą jeszcze większe.
    A za jakie bajery warto dopłacić, to kwestia konkretnej sytuacji. Do domku rekreacyjnego odwiedzanego sporadycznie w zimie ważna byłaby dla mnie możliwość ustawienia 8*, jakbym musiał siedzieć w zasięgu strumienia powietrza to pewnie dopłaciłbym do bajer omijania strumieniem ludzi, jakbym montował w sypialni to żeby w trybie cichym była jak najcichsza itd. Oczywiście nie widzę sensu dopłacania za grzałki nawet, jak są sensownie sterowane (a co dopiero gdy mają taki algorytm jak GAP). Modulacja zbędny bajer - niestety, przepisy wymusiły i nie da się kupić od wielu lat on-off. I zamiast (jak on-off) pracować na optymalnej sprawności tak inwertery pracują przez większość czasu poza optymalną sprawnością (ale przez postęp prześcigają zazwyczaj stare on-off).

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    grzałka tacy MUSI być. Ile by nie brała.
    Grzeję trzecią klimą. Tylko przy pierwszej miałem problem z wodą w tacy jak sobie wyobrażałem, że woda spłynie mi wężykiem za balkon, na którym stała. Owszem, na jesieni spływała. Ale w mrozy kolanko zamarzło i lód się zebrał. Wystarczyło wywalić kolanko i pozwolić lać się wodzie na balkon.
    Jakbym się upierał (albo po testach by się okazało, że faktycznie jakimś cudem nie spływa z tacy) to bym to wystrugał 100W przez wiele zbędnych godzin nie jest zdrowe ani dla portfela, ani dla klimatu.

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Jutro rano, albo jeszcze dzisiaj w nocy dam znać, jakie będą wnioski z działania GAP 3,5kW przy obecnych temperaturach, czyli 12* dzień - 8* noc
    Dzisiaj temperatura w nocy nie spadła poniżej 10*. Przynajmniej wg wskazań najbliższej mi stacji meteo https://www.meteo.waw.pl/hist.pl

  13. #5153

    Domyślnie

    Mam klimę Gree Lomo Eco 3,5KW na R32. Klima ma chyba 3 lata ?

    od kilu dni testuje z ciekawości bo do grzania domu preferuje ogrzewanie podłogowe ..

    Przy nastawieniu 22 stopni spokojnie schodziła do 200-220W i przez długi czas tak pracowała.
    Więc chińczyk i to tani też spokojnie moze nisko zejść z mocą ...

    Wczoraj pracując od około 16 do 22.00 zużyła około 3,5KWh.
    Tyle że wtedy pracowała w drogiej taryfie ...

    Myślałem aby grzać w godzinach jak jestem w domu a w nocy mieć wyłączone ogrzewanie, ale widzę że to zły pomysł bo temperatura w domu zaczęła spadać. Jak grzałem tylko w nocy podłógówką to była stabilna mimo sporych przerw między grzaniem a przy grzaniu klimą wahania sa bardzo duże.

    Tyle że rano było juz nieprzyjemnie w domu i wole jednak ogrzewanie podłogowe i jego akumulacje ciepła i dłuższe utrzymywanie temp. po zakończneniu grzania.

    Musiałbym mieć właczoną klimę nonstop na grzanie aby uzyskać w miarę przyjemne warunki ale i tak były by one o dużo gorsze niz w przypadku ogrzewanie podłogowego i dokładngo ogrzania całego domu do jednolitej temp.

    Kiedyś testowałem grzanie klimą i wiem że u mnie nie ma żadnego sensu. Może i delikatnie niższe zużycie ale kosztem gorszego komfortu, nierównomiernego ogrzania całego domu i hałasu.

    Ale na plus to że to chyba najtańsze z możliwych zródło ogrzewania i to bezobsługowe.
    A to że ma wiele wad to inna kwestia ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-10-2023 o 10:10
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #5154
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Na allegro są gaźniki do skuterów jeden kosztuje 170 zł drugi 76 zł ale obydwa są tego samego producenta i ten sam towar więc wg twojej logiki mam kupić ten drogi bo drogi znaczy się lepszy tak ? ogarnij się z tymi zapędami bo klima to nie statek kosmiczny tylko 90 proc klim wszystkich producentów na tym globie jedzie na tych samych sprężarkach zaworach rozprężnych kablach obudowach itc itp itd jedyna istotna różnica to sterowanie bo tu każdy ma swoje autorskie które potrafi kosztować ponad połowę wartości klimy (chore) więc w czym widzisz problem ?
    No tak, tylko jak to się w takim razie dzieje, że Mitsu, Toshi i Panas potrafią ładnie schodzić z mocą, a chińczyki nie potrafią? Gdyby chodziło tylko o chłodzenie domu przez dwa tygodnie w roku, to pewnie bym wziął prawie najtańszą klimę i się nie przejmował niczym. Ale grzanie to jednak zupełnie co innego. Nie twierdzę, że każdy chińczyk to badziew, ale póki co dostaję potwierdzenia, że ich produkty nie spełniają deklaracji. Już sam fakt, że ktoś oszukuje stawia go w sytuacji gorszej wobec uczciwego, ale droższego producenta. Chińczycy sami są odpowiedzialni za wizerunek cwaniaczków, co malują trawę na zielono, choć są tani. Obecnie japońce to wysoka półka, a chinol zdecydowanie niższa - tak po prostu jest.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 25-10-2023 o 10:35
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #5155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Zwróć jednak uwagę na to, że działa tylko w godzinach taniej taryfy i dogrzewa do zadanej, czyli uzupełnia wszystkie straty. Zużyła 4,8kWh na dobę, działając 10h i mając przerwę 14h. Tak więc śmiało można stwierdzić, że średni dobowy pobór to nie 480W tylko 200W. Po prostu nie musi taktować cały dzień, bo nie zejdzie do 200W, a zrobi robotę w miarę bez taktowania tylko podczas tanich godzin.
    Przede wszystkim mocno demonizuje się taktowanie, wręcz jest wokół tego tematu istna histeria. Jak klima (ogólnie pompa ciepła) włączy się 2, 3 razy na dobę, to to nie jest żadne taktowanie! Kilkanaście albo kilkadziesiąt razy na dobę - tu należy się martwić o żywotność podzespołów.

    Po drugie, nie ma sensu liczyć średniego obciążenia dobowego (w watach). O czym to ma świadczyć? Jak na zewnątrz będzie + 12, to klima włączy się dwa razy na pół godziny, a średnio dobowo pobierze pewnie z 30 W - wręcz rewelacyjny wynik

    Liczy się minimalny pobór, bo inwerter ma pracować cały czas, możliwie długo, i do tego potrzeba tych niskich zejść i tu Gree się nie popisuje, niestety. Stąd Mitsu za prawie pięć kafli, a nie Rotenso, Kaisaie czy inne wynalazki. Wszystko co na kapilarze od razy wylatuje za okno (a to pewnie z 80% chińczyków).
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 25-10-2023 o 10:41
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #5156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Oczywiście że nie ma co patrzeć na to, że dzisiaj zużyła np. tyla a tyle kWh. Liczy się raczej ogólne zużycie w sezonie grzewczym i tyle. Ja na swoim przykładzie porównywałem jednak koszt używania klimy i gazu. Po to patrzyłem przede wszystkim na dzienne zużycie jednego i drugiego przy podobnych warunkach atmosferycznych.
    Też uważam, że nie należy demonizować taktowania, co nie znaczy że takowe nie ma wpływu na trwałość podzespołów.

    Kaszpir napisał wyżej, że jego Gree Lomo schodzi do 200W, czyli nisko. I jest to najlepszy dowód na to, że chińczyki też to potrafią (nie to żebym je jakoś gloryfikował). Po prostu moja ma dwie sprężarki, działa bez problemów bez większych strat mocy przy dużych minusach i jest typowo zimową klimatyzacją. A że nie schodzi niżej.. no tak już ma, zapewne przez swoją budowę. Może takie właśnie parametry nie pozwalają na uzyskanie niższych wartości. Nie wiem, nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie.

    No i co do ceny. Moja GAP dwa lata temu kosztowała ponad 5k. To nie jest półka cenowa zajęta tylko przez japończyków.

  17. #5157

    Domyślnie

    Ah , te złe chińczyki

    Nie ważne że Midea i Gree to najwięksi producenci klimatyzatorów i sprzedają je pod kilkudziesięcioma nazwami "producentów".

    Nie ważne że chiński Haier przejął Mitsubishi albo niech będzie "wspólnie" produkuje te "japońskie" urządzenia które zapewne produkowane sa na jednej linii w Chinach

    To tak jak samochody. Są identyczne samochody sprzedawane pod wieloma nazwami i "produkowane" przez różne firmy.
    A że różnią się tylko znaczkiem i jakimiś szczegółami no i ceną to inna kwestia

    Ludzie płacą za "japończyka" a ... kupują np. francuza

    Ja mam chyba najtańszą klimę jaka była dostępna kilka lat temu albo jedna z najtańszych jakie były wtedy na R32. Miała Wifi bo mi na tym zależało bo fajnie właczyć klimę z komórki
    Przy chłodzeniu widziałem 110W poboru. Przy grzaniu często 200-220W więc chyba nieźle.

    Płacenie kilka razy wiecej za "japończyka" który ma mieć "mityczną" lepszą jakość od chińczka mimo że często powstaje w tej samej fabryce co chińczyk i na tych samych podzespolach ?

    Jak dla mnie trzeba zachować umiar i rozsądek
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #5158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.457
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Kaszpir napisał wyżej, że jego Gree Lomo schodzi do 200W, czyli nisko.
    200W poboru mocy to nie tak nisko i przy grubym plusie na zewnątrz to ponad 800W mocy grzewczej.

    Wczoraj pracując od około 16 do 22.00 zużyła około 3,5KWh. - czyli średnio 583W poboru mocy... To może COP wcale nie jest taki fajny, jak znaczący % z tego to wentylatory.

    Jak w takich warunkach, jak w ostatnie dni, bez żadnego grzania temperatura w domu spadnie max 1* to jak musiałby wyglądać algorytm klimy, żeby uniknąć taktowania? Albo znikoma histereza i skuteczne rozprowadzanie ciepła po jak największej przestrzeni co oznacza pracę na jak najniższych obrotach sprężarki i dużych wentylatora. A to oznacza niski COP. Albo puścić z zawyżoną temperaturą zadaną (np. z 26*) ze 2-3x w ciągu doby po godzinie, najlepiej, gdy nikogo nie ma w okolicy klimy. Wyjdzie wyższy COP, wyższą temperaturę przegród (a to oznacza ten sam komfort termiczny przy niższej temperaturze powietrza). W pierwszym rozwiązaniu IMO taktowanie i tak nieuniknione i niski COP. Przy drugim zero taktowania, wysoki COP i jeszcze można tak robić w taniej strefie, czyli najtaniej, jak się da.
    I dopiero w mrozy wydłużyć czas albo przejść na 24/7.

  19. #5159
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ah , te złe chińczyki

    Nie ważne że Midea i Gree to najwięksi producenci klimatyzatorów i sprzedają je pod kilkudziesięcioma nazwami "producentów".

    Nie ważne że chiński Haier przejął Mitsubishi albo niech będzie "wspólnie" produkuje te "japońskie" urządzenia które zapewne produkowane sa na jednej linii w Chinach

    To tak jak samochody. Są identyczne samochody sprzedawane pod wieloma nazwami i "produkowane" przez różne firmy.
    A że różnią się tylko znaczkiem i jakimiś szczegółami no i ceną to inna kwestia
    No i tu się nie zgadzam, że różnią się tylko znaczkiem. Znajdź Mideę albo Gree, który schodzi do 500 W mocy grzewczej. Konkretnie model poproszę.

    Skoro to wszystko jedno, to czemu jakoś Chińskie się rozjeżdżają z deklaracjami na papierze, a nie Japońskie nie? Poczytaj sobie o zjawisku tofu-dreg. Nasi patodeweloperzy mogliby się jeszcze wiele nauczyć od mistrzów optymalizacji kosztów z Państwa Środka
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 25-10-2023 o 12:20
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #5160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    200W poboru mocy to nie tak nisko i przy grubym plusie na zewnątrz to ponad 800W mocy grzewczej.
    Nie będę się licytował, ale ile wg Ciebie to jest nisko na grzaniu? Moja nie schodzi poniżej 450W i to nie jest nisko, ale 200W? Jak dla mnie bardzo przyzwoita wartość

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wczoraj pracując od około 16 do 22.00 zużyła około 3,5KWh.[/I] - czyli średnio 583W poboru mocy... To może COP wcale nie jest taki fajny, jak znaczący % z tego to wentylatory.
    Może musiała nadrobić jakieś braki, dlatego chodziła na wyższe obrotach?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak w takich warunkach, jak w ostatnie dni, bez żadnego grzania temperatura w domu spadnie max 1* to jak musiałby wyglądać algorytm klimy, żeby uniknąć taktowania?
    I tu masz całkowitą rację, tzn. poprawnie zadane pytanie. No nie ma możliwości (tak mi się przynajmniej wydaje), żeby znaleźć sprzęt, który będzie chodził całą dobę na tak niskich obrotach żeby nie przegrzał

Strona 258 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony