dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 191
  1. #141

    Domyślnie

    Zdaje sie ze Tauron nie udostepnia na rachunkach wszystkich niezbednych danych jak Energa wiec wiedza z podstawowki niewiele sie przyda.

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    217

    Domyślnie

    Ogladnijcie ten film. Duzo wyjasnia odnosnie depozytu.

    https://youtu.be/WCiL-DvMzak?si=6dzAiTqsS0L2K4om

  3. #143

    Domyślnie

    Ludzie, przecież rabunki to wiedza z podstawówki. Dodawanie, odejmowanie i mnożenie. Jeszcze macie prawa wyborcze?

    Nie wiem co wniósł ten post ale wiem że istnieje również dzielenie i wygląda na to że ktoś się moimi pieniędzmi ze mną podzielił. Ponieważ stosując te same działania do danych na wejściu otrzymałem 4 razy wynik taki jak Tauron a 4 kolejne razy wynik rozbieżny na moja niekorzyść i dlatego pytam gdzie tkwi problem ?
    Czy od czerwca zmieniły się jakoś warunki ? Jeżeli tak to może powinienem o tym wiedzieć ? Mamy w końcu jakąś tam umowę. Ja doskonale wiem jak powinien dzialać ten depozyt jednak nie wiem jakim cudem w miesiącach kiedy była największa produkcja pieniądze za prad były mniejsze niż RCEm kiedy do maja były dokładnie takie. Nie wspomnę już że przez te cztery miesiące mając umowę na rozliczenie comiesięczne nikt nie raczył mnie zaiwadomić że nie otrzymam rachunku na czas. Rozumiem że były problemy bo dodano 1000kwh do limitu wstecznie i pomrożono ceny jednak taka prosta rzecz jak zawiadomienie że sa problemy należy się klientowi z którego się w końcu zdziera kasę. W końcu po kolejnym już zapytaniu na czacie otrzymałem info że rachunki za 4 mce są już wystawione 7 go pażdziernika - też nikt mnie nie zawiadomił. W zwiazku z tym że Tauron nie ma w zyczaju informować o żadnych zmianach i innych działaniach jak znajduję niezgodność wolę najpierw zapytać zanim złożę reklamację bo może czegoś ni wiem moze weszły dodatki przedwyborcze albo mój prąd poszedł na Ukrainę walczyć z Putlerem. Ostatecznie Tauron ma sprawdzić te rachunki i zadzwonić do mnie - jak się coś dowiem opowiem.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  4. #144

    Domyślnie

    Policz w taki sam spobób co podał @Patatay.

  5. #145

    Domyślnie

    Patatay podał że nie ma wszystkich danych i to prawda ale ......
    Skoro na rachunku z maja jest ilość odprowadzonego prądu a na rachunku z czerwca pojawia się wartość depozytu to jak to kolega wyżej napisał pozostaje wykonać proste działanie i wiem za ile kupiono ode mnie - ta wartość powinna być co najmniej równa RCEm choć może być wyższa jeżeli coś zostało w magazynie - jednak nigdy nie niższa bo to świadczyłoby o ujemnym stanie magazynu. Najniższa wartość RCEm do tej pory to było 38 gr za 1 kwh w czerwcu lub maju a za czerwcowy prąd 822kwh depozyt opiewał na rachunku w lipcu na 208 zł - takiego RCEm nie było jeszcze nigdy i stąd moje wątpliwości.Chyba ze jednak coś istotnego przegapiam?
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  6. #146

    Domyślnie

    Jak dostałem fakturę rozliczeniową z Tauronu to też nie mogłem zrozumieć rozliczenia depozytu. Problem niejasności polega na tym, że Tauron nie podaje na fakturze wartości depozytu tylko podaje ile odlicza z tego depozytu np. Zakup energii czynnej to 125zl to taką wartość odliczą i na fakturze wykażą jak depozyt w rozliczanym okresie, mimo iż wartość depozytu jest np 1800 zł, to co pozostaje w depozycie trzeba sobie samemu liczyć np. w excelu bo Tauron tego nie podaje. Na stronie Aktywny Prosument gość fajnie tłumaczy jak liczyć sobie depozyt.

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    217

    Domyślnie

    Aplikacja e-licznik, pokazuje po dzisiejszej aktualizacji pobor/oddanie po godzinowym bilansowaniu.
    Mozna tez wyeksportowac dane do tabel, fajnie to zrobili.

    Teraz pora w koncu na przejrzyste faktury rozliczeniowe i pelne dane o depozycie.

  8. #148

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, w końcu aplikacja pokazuje to co powinna od samego początku. Mamy bilansowanie godzinowe uwzględnione i widoczne dla każdego dnia, miesiąca, roku. Nie trzeba już eksportować danych poboru, oddanej energii i bilansować samodzielnie.
    Po sprawdzeniu wartości, dane w aplikacji zgadzają się z realnymi poborami i oddaną energią.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    Ja mam umowę na 12miesięcy i tak robiłem rozliczenie.
    Tymczasem w tym roku Tauron usiłuje wymusić na mnie faktury prognozowane.
    Czy też tak macie ?

  10. #150

    Domyślnie

    Teraz pora w koncu na przejrzyste faktury rozliczeniowe i pelne dane o depozycie.

    No właśnie - obawiam się że w tym tkwi źródło mojego problemu - rubryka o depozycie powinna zawierać stan depozytu pozostawiony po odjęciu kwoty zużytej na opłacenie poboru - sadze że dlatego nie mogę obliczyć ani ile zapłacę ani ile jeszcze mam - rubryka na rachunku pt wartość depozytu z poprzedniego miesiąca powinna się chyba nazywać wartość pobrana z depozytu - więc w sumie brakuje właśnie tylko tej informacji o stanie depozytu - miejmy nadzieję że to już da się jakoś wymóc na Tauronie. Co do prognoz to Tauron wymaga pisemnego zgłoszenia o sposobie rozliczania się . Ja wysłałem zapotrzebowanie na comiesięczne i z odczytu i tak mam (poza dziurą 4 mce po zmianie limitu i systemu).
    Sądzę że jak będą już czytelne i rzetelne te rachunki przychodzić to przejdę na kwartalne rozliczenie. Prognozy to zło.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 02-11-2023 o 08:41
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Ja mam umowę na 12miesięcy i tak robiłem rozliczenie.
    Tymczasem w tym roku Tauron usiłuje wymusić na mnie faktury prognozowane.
    Czy też tak macie ?
    Poczytaj na stronie Tauron "nowe zasady fakturowania". Walczylem polnroku o likwidacje prognoz i nie da sie, takie sa obecne zasady. Wklejalem juz tutaj albo w innym watku o fakturach z Tauron nowe zasady fakturowania wg Tauronu. Nie wiem czemu tylko nie wszyscy prosumenci sa objeci prognozami....
    Ja zmniejszam prognozy do oplat stalych z zerowym zuzyciem. Rzekomo nie da sie tego juz pozbyc. Chore chore chore.

    Niby Tauronowi brakuje na bierzace utrzymanie sieci, dlatego trzeba placic minimum oplaty stale co 2msc a nie dopiero zbiorczo wszystko po roku. Taka jest narracja.

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.351

    Domyślnie

    Mi też zmienili rozliczenia na prognozowane - raz rocznie. Ale nie ma problemu ze zmianą na rozliczanie np co 2 miesiące - raz w roku możesz zmienić sposób rozliczania. Odpowiedni wniosek jest na stronie Taurona.
    Oczywiście po zmianie na rozliczanie co miesiac lub co 2 strasznie wzrosną opłaty stałe - coś za coś.
    Sąsiad dostał już rozliczenie roczne na netbillingu, na tej fakturze nie ma nic- kompletnie nie da się polapać za co i ile płacimy i ile jest w depozycie.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    Hej,
    No właśnie ja miałem rozliczenie roczne i to mi pasowało.
    A teraz zmienili mi na rozliczenie roczne z prognozowaniem dwumiesięcznym.
    Prognozy wywalone w kosmos!
    I Tauron twierdzi, że nie ma już rozliczenia rocznego ?
    Macie jakieś informacje w tym temacie ?

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    217

    Domyślnie

    Czyli masz to samo co ja. Prognozy mi wystawili na zuzycie 7tys kWh gdy nigdy nie przekraczalem rocznie 3tys kWh...
    Musisz zawnioskowac o zmiane prognoz do oplat stalych z zerowym zuzyciem albo zmniejszenie prognoz o realne zuzycie energii w Twoim domu a nie oderwane od rzeczywistosci.

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    K...
    Co za złodzieje jedne.

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.351

    Domyślnie

    To źle mnie zrozumiałeś, też mam co dwa miesiace rachunki ale rozliczenie jest roczne bo raz w roku zczytują licznik i przeliczają faktyczne zużycie. Też mi oczywiście zawyżyli roczne zużycie. Zawsze miałem ok 6Mwh, a im wyszło 8

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    Tia.
    Ale po co mam im płacić nie wiadomo ile pieniędzy i mrozić u nich gotówkę.
    Tym bardziej, że u mnie to nie jest 6kw ver 9kw.
    Ja po dwóch ich prognozach miałbym zapłacić tyle co za całe poprzednie 12 miesięcy realnego zużycia.

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skontaktuj się z nimi przez infolinię i poproś o urealnienie prognoz.
    Nie ma z tym problemu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Problem w tym, że Tauron zawyża zużycie w prognozach, nie uwzględnia już oddanej energii oraz nie uwzględnia magazynu. Ja płaciłem do tej pory tylko opłaty stałe, w tym roku nagle prognoza i za 5 miesięcy ponad 500 zł. Napisałem o obniżenie prognoz, ale odpowiedź przyszła chyba po miesiącu i musiałem zapłacić. Potem następne pismo o zwrot nadpłaty.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  20. #160

    Domyślnie

    no jak wzieli to potem oddadza

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony