dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Bufor ciepła 1700kg na chudziaku

    Witam,
    Mam chudziak C16/20 (B20) o grubości 10cm w kotłowni. Jak przygotować podłoże pod bufor ciepła 1700kg (1500l)? Bufor ma średnicę 1,2m. Czy mogę położyć styropian na chudziak (np. parkingow?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    423

    Domyślnie

    Zobacz sobie parametry styropianu kg/m2 , na taki zbiornik zdecydowanie pominięcie styro i wylanie posadzki z połączeniem chudziaka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    EPS200 to 5t/m2. A wylewka rozłoży na większą powierzchnię.
    Jak najbardziej trzeba go dać. Jak ktoś ma obawy, to można zdylatować te powiedzmy 1,5m x 1,5m (dobrać pod rozmiar płytek, jak mają być i dylatację przenieść też na nie) i osobno zazbroić - nawet jak osiądzie trochę bardziej, niż reszta z EPS 100 czy nawet 80 to nic strasznego. A po co sobie robić mostek do gruntu, z radiatorem w postaci wylewki o sporej powierzchni?

  4. #4

    Domyślnie

    Prawdopodobnie nie należy zakładać pełnego zakresu roboczego od 500°C do 1000°C, ponieważ jeśli wszystko spadnie do 500°C, elektrownia może potrzebować kilku minut na ponowne osiągnięcie maksymalnej produkcji. Nie będzie w stanie reagować na nagłe skoki zapotrzebowania na moc. Idealnie byłoby zatankować paliwo, gdy temperatura któregokolwiek z wymienników ciepła spadnie do 500°C, a wtedy temperatura w reaktorach będzie prawdopodobnie wynosić około 600-700°C Speed Test https://vidmate.bid/ .
    Ostatnio edytowane przez dobhal23 ; 27-11-2023 o 10:14

  5. #5

    Domyślnie

    podłoże pod bufor ciepła powinno być stabilne, równe i izolowane termicznie. Chudziak C16/20 (B20) o grubości 10cm może być wystarczający, jeśli jest dobrze wykonany i nie ma pęknięć. Z doświadczenia wiem że styropian na chudziak nie jest konieczny, ale może poprawić izolację i zmniejszyć straty ciepła. Jeśli chcesz położyć styropian, to parkingowy jest wporzadku, bo ma wysoką wytrzymałość na ściskanie. Na innych stronach zalecają grubość styropianu około 5-10 cm. Tylko trzeba pamiętać żeby bufor był dobrze ustawiony i poziomowany, bo ma dużą wagę i może się przechylić. Możesz też zastosować podkładki antywibracyjne pod bufor, żeby zminimalizować hałas i drgania. mam nadzieje, że moje doswiadczenie z tym tematem ci cos pomoże...
    spam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony