dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Działka rekreacyjna - co dalej

    Nosimy się zamiarem kupna działki rekreacyjnej (w MPZP oznaczenie Ut/ML – teren zabudowy usług turystyki i zabudowy letniskowej) i chcemy tam postawić domek letniskowy (Link do MPZP).
    Ponieważ nie mamy w ogóle doświadczenia w tych tematach mam pytanie: co dalej?
    W jakiej kolejności powinno załatwiać formalności (po zakupie - jest blisko ).
    Na logikę wydaje się, że tak:
    1- wystąpienie o przyłącze elektryczne
    2- wystąpienie o przyłączenie do sieci wodociągowej
    3- zrobienie ogrodzenia
    4- wybór projektu/wykonawcy domku
    5- zgłoszenie budowy domku
    6- zrobienie instalacji przyłączeniowej prądu i wody pod domek
    7- przygotowanie podłoża pod domek
    8- budowa

    Dobrze myślę, czy coś zmienić, a może coś pominąłem?

  2. #2

    Domyślnie

    W zasadzie wszystkie elementy, jakie przychodzą mi do głowy wymieniłeś powyżej Ale dorzucam kilka słów od siebie do paru punktów:
    1- wystąpienie o przyłącze elektryczne - zdecydowanie od tego warto zacząć, bo z tego co się orientuję, w niektórych przypadkach oczekiwanie na przyłącze może trwać miesiącami a nawet dłużej
    3- zrobienie ogrodzenia - istotna kwestia jeżeli planujesz budowę domku letniskowego. Jeżeli jednak decydujesz się na zakup np. domku mobilnego czy holenderki to warto się z tym wstrzymać, ewentualnie projektując bramę wjazdową uwzględnić rozmiary domku, żeby nie trzeba było rozbierać części ogrodzenia albo zamawiać dźwigu do ustawienia domku (zwiększa koszty).
    4- wybór projektu/wykonawcy domku - warto zorientować się co do terminów oczekiwania, poczytać opinie i sprawdzić oferty poszczególnych firm, ale to już za pewne wiesz
    5- zgłoszenie budowy domku- należy zrobić to odpowiednio wcześnie, zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace. Poniżej link do całkiem przystępnego wpisu na ten temat. Teoretycznie dotyczy domków mobilnych, ale w praktyce takie same zasady obowiązują tradycyjne domki letniskowe:
    domki mobilne- aspekty prawne
    6- zrobienie instalacji przyłączeniowej prądu i wody pod domek - proponuję też pomyśleć o odprowadzeniu nieczystości (szambo / kanalizacja/ przydomowa oczyszczalnia ścieków), chyba, że działka jest już w którąś z tych opcji uzbrojona.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.
    Okazało się, że na pierwszym miejscu jest Wyłączenie gruntów leśnych z produkcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony