dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Remont drogi gminnej, a płoty

    Witam,

    Co w sytuacji gdy gmina sobie postanawia remontować drogę gminną, która jest taką typową drogą tylko w papierach i raz na parę lat trochę tłucznia wysypywali żeby nie kopać się po kolana w zimie. Będą wylewać tam asfalt, więc wiadomo wybiorą z pół metra ziemi. Mam ogrodzenie normalnie przy samej drodze w granicach takich jak mam w papierach wszystko wyznaczana przez geodetę, pomiędzy fizyczną drogą a płotem rosły duże drzewa są pniaki, te korzenie do mnie wchodził na działkę bo musiałem je przecinać jak ogrodzenie stawiałem, oni będą te pniaki np. usuwać, bo zechcą robić też szerzej drogę tak jak jest granica drogi w mapach. Do czego zmierzam.
    Będą wybierąc ziemie i usuwać pniaki które wiadomo że jak pociągną koparką do góry do wyrwą i ziemie z mojej działki i tak samo te słupki się pokrzywią bo tam są takie korzeniska że każdy słupek otaczają praktycznie korzenie. Jeszcze pare miesięcy zanim zaczną robić, ale już za wczasu myślę, bo spodziewam się że to ogrodzenie całe rozwalą, bo jak inaczej usunąć korzenie drzew przechodzące na moją działkę. Wiadomo, że to wszystko się pokrzywi.
    I jak taka sytuacja wygląda prawnie, bo słupkom załóżmy nic się nie stanie pod względem ich jakości, ale na pewno będzie tak że jeden będzie krzywo, jeden w tą stronę drugi w tą. Nawet w optymistycznej sytuacji ogrodzenie będzie fizycznie stało, ale się pokrzywi. I co ja mam im wtedy powiedzieć, żeby rozebrali mi to ogrodzenie i robili od nowa od poziomnicy tak jak ja to robiłem? Coś czuje, że będę miał sprawę na najbliższe lata bo domyślam się jak to wygląda. Przyjdzie jakiś chłop i powie że no mam ogrodzenie i o co mi chodzi. Ale ja to robiłem bardzo pedantycznie, nawet nie brałem ekipy tylko pomocników i wszystko sam każdy słupek idealnie robiłem, bo chciałem to miec elegancko. Przy drodze jest to około 50 słupków które są narażone na to że je pokrzywią. Jakieś rady? Poza tym, że robię zdjęcia każdego słupka z poziomnicą przyłożoną i monitoringiem na ogrodzenie w czasie jak będą robić tą drogę?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    900

    Domyślnie

    Mają usunąć spowodowane szkody. Bierzesz rzeczoznawcę, wycenę od wykonawcy i jazda.

  3. #3

    Domyślnie

    Może skontaktuj się z gminą i zapytaj czy przewidują jakieś rekompensaty pieniężne za ewentualne uszkodzenia. Przedstaw im sytuację, powiedz o swoich obawach i zrób zdjęcia ogrodzenia przed rozpoczęciem prac. W razie czego będzie udokumentowane. Ja spróbowałbym najpierw w taki sposób. Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Najpierw rozsądna rozmowa w urzędzie, gdy ciebie oleją to na ostro- fotki przed z poziomicą i to co będzie po renowacji drogi. Potem #2. Generalnie mają naprawić szkody PODCZAS trwania inwestycji. Gdy zwiną się z placu budowy, to szukaj wiatru w polu.

  5. #5

    Domyślnie

    Najważniejsze do dokumentowanie. Czyli zdjęcia przez rozpoczęciem prac, w trakcie i obserwacja po ich wykonanie.
    Oczywiście zawsze reakcja jeśli coś się dzieje, nie telefonicznie tylko pismami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony