dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 130
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Zaraz włączę kompa i odpiszę Kaizenowi , teraz zacznę od tego :

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    Ja ty liczysz zł/kWh?! Jakby każdy miał po tyle prąd to na co komu PV. Licz to co na fakturze do zapłaty przez kWh. Ze starymi umowami to już prawie nie możliwe, a z nową tym bardziej... bo oscyluje w granicy ok. 1 zł/kWh a to i tak tanio policzone. A co do rozliczania godzinowego ... jeżeli myślisz, że na giełdzie cena będzie kosztowała na "minusie" i Tobie też tak policzą to gratuluję. Powiedziałbym że jesteś człowiekiem WIELKIEJ wiary.
    Tak jak piszesz, gdyby energia była po 35gr w nocy i 70gr w dziennej ( bez limitów ) to problem by nie istniał . Cały dom bym zrobił na COP1 ( podłogówka + KOSPEL 4kW) , bojler do CWU + klima ( na okresy przejściowe oraz lato ) i nie myślał o żadnym PV ani pompie. Na szczęście kotła elektrycznego nie kupiłem .

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Zaraz włączę kompa i odpiszę Kaizenowi , teraz zacznę od tego :



    Tak jak piszesz, gdyby energia była po 35gr w nocy i 70gr w dziennej ( bez limitów ) to problem by nie istniał . Cały dom bym zrobił na COP1 ( podłogówka + KOSPEL 4kW) , bojler do CWU + klima ( na okresy przejściowe oraz lato ) i nie myślał o żadnym PV ani pompie. Na szczęście kotła elektrycznego nie kupiłem .
    A propos. Jakby ktoś miał małej mocy kocioł elektryczny na zbyciu to proszę o kontakt

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W G12W 41,67% czasu w ciągu tygodnia przypada na drogą strefę. Oznacza to, że urządzenia pracujące 24/7 tyle czasu będą pobierały prąd w drogiej strefie.
    U Ciebie jest 44%. Trzeba nieźle się starać, żeby tyle zużywać w drogiej strefie. Mi rekordowo (latem) udało się dobić do 37% (raz jak dotąd).
    Nie podałeś wszystkich danych z faktur, więc nie mogę ocenić co jeszcze jest przyczyną takiej różnicy.
    Ale musi być coś jeszcze. Dla przykładu do kwietnia, jak podajesz, zużyłeś 1727kWh a zapłaciłeś 1357,99zł. Po zeszłorocznych cenach powinieneś za tyle kWh zapłacić 693zł opłat zmiennych.
    No to lecimy

    Licznik zamontowali nam w Sylwestra 31 grudnia 2022r.
    Przez cały styczeń dom stał pusty i ogrzewała go w tym czasie do 19`C klima 24h na dobę, ile zużyła nie wiem.
    Wprowadziliśmy się 1 lutego i zwiększyłem na klimie temperaturę na 22, prócz tego normalnie "mieszkaliśmy" czyli używaliśmy całego AGD , gotowaliśmy, praliśmy , puszczali zmywarkę, bojler który bierze nam do 5kWh na dobę, TV, oświetlenie , studnia głębinowa z pompą 750W i falownikiem, zmiękczacz.

    18 lutego był odczyt ( mamy co 2 miechy ) :

    Faktura rzeczywista
    27.03.2023 --- 520,20zł 624kWh tania 281kWh , droga 343kWh

    18 kwietnia
    Faktura rzeczywista
    26.04.2023 --- 837,79 zł 1103kWh tania 469 , droga 634

    18 czerwca
    Faktura rzeczywista
    26.06.2023 --- 736,49 zł 653kWh tania 297 , droga 356

    18 sierpnia
    Faktura rzeczywista
    30.08.2023 --- 921,65 zł 710kWh tania 286 , droga 424

    W październiku dostaliśmy 2 korekty cenowe za zmianę limitu z 2000 na 3000 kWh

    25.10.2023 (-291,08 ) zł
    E/TM/2910668/23
    Faktura korygująca
    Dot.: E/TM/1873882/23
    25.10.2023 (-185,09 )

    18 październik
    Faktura rzeczywista
    06.11.2023 --- 940,46 zł 714kWh tania 327 , droga 387

    22 grudnia
    Faktura rzeczywista
    27.12.2023 --- 928,26 zł 704kWh tania 320 , droga 384

    Od 1 stycznia do 22 grudnia nasz domek pochłonął 4508 kWh i kosztowało nas to w taryfie G12W ( Tauron ) i limicie 3000 kWh 4400zł a więc 0,98 za 1 kWh średnio nie patrząc na strefy.... Czyli jakieś 367zł miesięcznie. Gdyby doliczyć do stycznia prócz klimy jeszcze bytowy to jakieś kolejne 250kWh by wpadło

    Sprzęty które są włączone 24h na dobę to bojler 50L 1500W, oczyszczalnia podobno +/- 60/80W , zmiękczacz , falownik do pompy w studni, pompa 750W załącza sie zawsze podczas każdego poboru wody ( nie mamy baniaka ) , lodówka 200cm z zamrażarką . Reszta AGD jest standardowa, indukcja, piekarnik, zmywarka, czajnik, mikrofala, nie mamy suszarki do ubrań . Reszta to drobnica TV x2 ( bez 4K ) , konsola, laptop, tablet, 3 telefony. Nie mamy sprzętu HiFi , słuchamy na głośniku przenośnym. Oświetlenie zwykłe lampy z żarówkami LED i plafony . W nocy w środku nie świeci się żadne światło na stałe.

    Używamy wszystkiego wg potrzeb nie patrząc na strefy. W tygodniu nie gotujemy w taniej strefie bo w tym czasie pracujemy. Całe AGD chodzi praktycznie zawsze w dzień prócz zmywarki bo ona zawsze leci na noc. Moja pani i dzieciak kąpią się zawsze w 1 strefie , ja zazwyczaj w drugiej po 23.

    Więc panie Kaizen jaki masz pomysł na życie żeby to zmienić ? Mam gotować, piec , odkurzać , zaparzać kawę , czy nawet kosić trawę zawsze po godzinie 22 ?

    Myślę ze mała instalacja wykonana we własnym zakresie na gruncie ma sens. Warunki na działce mam do tego idealne. Mogę wybierać południe, wschód , zachód w dowolnej konfiguracji. Mój dom potrzebuje kilku rzeczy zasilanych przez cały rok a klima którą grzeje od listopada do końca kwietnia większość produkcji pochłonie z tego okresu. Nie będzie tego dużo ale to jest gratis którego mi Tauron nie zabierze, a od kwietnia całe AGD ( zmywara, pralka ) z bojlerem włącznie poleci w ciągu dnia. No i gotować też będzie szło bo na tanie okienko nie mam szans. Jeśli uda mi się od kwietnia do października oblecieć z grubsza CWU to juz będzie super. Swoje przytuli kosiarka 1400W a schodzi mi +/- 3h co 10 dni. Zakładam też , że nie będzie sie to opłacać , wtedy dołożę kilka paneli i poczekam na tani magazyn lub dotacje do niego. Jestem dobrej myśli bo kumpel ma na starych zasadach 10kW i buduje offgrida na kolejne 8kW. A domu nie grzeje tylko prądem... Nie wiem co musiałoby sie stać żeby ceny energii wróciły do poprzednich. Koniec wojny nic nie da. Skoro cały czas wszystko od czasu Covid idzie do góry to nie widzę żadnego argumentu na zmianę. Nawet jak się trochę polepszy to juz stare nie wróci .
    Ostatnio edytowane przez sito ; 05-01-2024 o 19:48

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Poczekaj kilka dni to napiszę Ci jak to wyszło u mnie. Mam instalacje 3,15kwp tyle ze jedno fazową. Nie specjalnie nastawiałem się na autokonsumpcję to dom rekreacyjny jednak użytkowany przez cały rok. Instalacja uruchomiona 30.04. Według falownika wyprodukowała 3693kwp, niemalże idealne południe.
    Myślę że ta opinia może być wiążąca , czekam

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    Ja ty liczysz zł/kWh?! Jakby każdy miał po tyle prąd to na co komu PV. Licz to co na fakturze do zapłaty przez kWh.
    Dokładnie to liczę. CWU grzeje wyłącznie w taniej strefie i tyle mnie w styczniu 2024 kosztuje prąd (chociaż faktury oczywiście jeszcze nie dostałem).
    Netto prąd 0,2985, dystrybucja 0,0780, stawka jakościowa 0,0314, kogeneracyjna 0,0062, OZE i akcyza zero - razem 0,51 brutto.

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    Ze starymi umowami to już prawie nie możliwe, a z nową tym bardziej... bo oscyluje w granicy ok. 1 zł/kWh a to i tak tanio policzone. A co do rozliczania godzinowego ... jeżeli myślisz, że na giełdzie cena będzie kosztowała na "minusie" i Tobie też tak policzą to gratuluję. Powiedziałbym że jesteś człowiekiem WIELKIEJ wiary.
    Nie wiem, po ile będzie. Wiem, że będzie dużo do zaoszczędzenia bez wydawania pieniędzy na PV.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Faktura rzeczywista
    27.03.2023 --- 520,20zł 624kWh tania 281kWh , droga 343kWh
    .
    Wrzuć zrzut z faktury, a nie się rozpisujesz.
    Bo średnia cena 83gr/kWh po cenach z 2022r nijak nie zgadza się z taryfą G12w. Może masz taryfę C?

    Puszczanie klimy w drogiej strefie gdy nikogo nie ma w domu to czysta rozrzutność. A bojler w drogiej strefie tym bardziej. Ale kto bogatemu zabroni
    Tak, jak jesteś tak rozrzutny, to montuj PV. Tyle, ile się tylko zmiesci.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-01-2024 o 23:00

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    1. Wrzuć zrzut z faktury, a nie się rozpisujesz.
    Bo średnia cena 83gr/kWh po cenach z 2022r nijak nie zgadza się z taryfą G12w. Może masz taryfę C?

    2. Puszczanie klimy w drogiej strefie gdy nikogo nie ma w domu to czysta rozrzutność. A bojler w drogiej strefie tym bardziej. Ale kto bogatemu zabroni
    Tak, jak jesteś tak rozrzutny, to montuj PV. Tyle, ile się tylko zmiesci.
    1. Mam G12W , nie wiem do czego zmierzasz.... Zerkłem na FB i tam nasz niedawny forumowy Arturo72 wrzucił fakturę , a też jest w Tauronie i mieszka na Śląsku. Za 842 kWh zapłacił 1067,68 co daje jakieś 1,27zł za kWh

    2. Klima chodzi cały czas bo mam dom szkieletowy więc o akumulacji nie ma mowy. Zresztą robiłem testy i wajchowanie temperaturą nic nie daje.
    Bojler mam 50L więc grzanie go tylko w 2 strefie odpada. Ale przyjmijmy że masz racje odnośnie zużycia w strefach taniej i drogiej. Na CWU idzie mi od 120 do 150 kWh miesięcznie. Nawet gdybym przeniósł wszystkie kWh do taniej taryfy to ile zyskam ? 50zł ?

    Martwiłem się tym co przepadnie z PV w lato, ale faktycznie Ci co piszą o jak najwiekszej instalacji mają chyba rację....

    "Mrozy w Finlandii wywindowały ceny energii elektrycznej
    Apel Fingrid, by pilnować zużycia energii, ma jeszcze jeden wymiar – odbiorcy realnie zaoszczędzą, jeśli wstrzymają się lub ograniczą pobór energii elektrycznej w najbliższy piątek. W szczycie porannym za 1 MWh musieliby zapłacić od 1000 do 1478 euro (za 1 kWh – od 1 do 1,4 euro, czyli ponad 4 zł lub więcej). Wieczorne ceny na rynku energii są jeszcze wyższe, bo między godz. 18 a 19 za 1 MWh będzie trzeba zapłacić 1900 euro (1 kWh – 1,9 euro, ponad 8 zł)."
    Ostatnio edytowane przez sito ; 08-01-2024 o 19:54

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    1. Mam G12W , nie wiem do czego zmierzasz.... Zerkłem na FB i tam nasz niedawny forumowy Arturo72 wrzucił fakturę , a też jest w Tauronie i mieszka na Śląsku. Za 842 kWh zapłacił 1067,68 co daje jakieś 1,27zł za kWh
    Zmierzam do tego, że szukasz oszczędności w przyszłości, a coś masz namieszane w przeszłości.
    Nie wiem, co wrzucał Arturo - ale jak to faktura od początku roku (czyli całość powinna być po cenach z 2022) to też mu się nie zgadza..

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    2. Klima chodzi cały czas bo mam dom szkieletowy więc o akumulacji nie ma mowy.
    I co to zmienia, jak nikogo nie ma w domu? Tym bardziej nie ma sensu grzać, jak nikogo nie ma w domu, bo jeszcze szybciej od technologii tradycyjnej się nagrzeje.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Zresztą robiłem testy i wajchowanie temperaturą nic nie daje.
    Że niby grzanie w drogiej strefie kosztuje tyle samo co w taniej?

    Jak grzeję klimą to nigdy nie chodzi w czasie drogiej strefy gdy nikogo nie ma w domu. Za to w tanim okienku grzeje na maksa, ogrzewa do wyższej temperatury ściany (gdy rekuperacja chodzi na minimum, więc i straty na wentylacji minimalne) - a po powrocie komfort zapewnia nie tylko ciepłe powietrze, ale też cieplejsze (w porównaniu z chodzącą 24/7 z temperaturą docelową) ściany.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Bojler mam 50L więc grzanie go tylko w 2 strefie odpada. Ale przyjmijmy że masz racje odnośnie zużycia w strefach taniej i drogiej. Na CWU idzie mi od 120 do 150 kWh miesięcznie. Nawet gdybym przeniósł wszystkie kWh do taniej taryfy to ile zyskam ? 50zł ?
    U mnie teraz droga kosztuje 1,12 a tania 0,51 zł/kWh. Więc 150kWh to oszczędność 91,5 zł miesięcznie. Czyli montaż smart gniazdka czy programatora zwraca się już po pół miesiąca. A Ty zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki która będzie się zwracała latami (o ile w ogóle się zwróci).

  9. #69

    Domyślnie

    Odpuście z Kaizenem, bo go nic nie przekona. Jak on ma tańszą drogą energię, niż w normalniej taryfie... i nie dopuszcza myśli, że ktoś może mieć inaczej. Cały czas piszę wrzuć fakturę, a sam nie wrzuci fakturę umowę z kiedy co i jak, bo to wszystko rzutuje na cenę. Rozwala cały wątek nie tylko ten, ale prawie każdy w którym zaczyna pisać swoje mądrości. No ale 23 tys. postów zobowiązuje.
    P.S.
    Jak się zdecyduję na PV to dam znać co jak z czym.
    Jeżeli ktoś ma jakieś dane odnośnie autokonsumpcji w tak małych PV (2-4 kWp) to proszę o wpisanie danych to na pewno coś wniesie do wątku.
    Kaizen już znamy Twoje zdanie i nie musisz odpisywać i nabijać licznika.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    (...)Jeżeli ktoś ma jakieś dane odnośnie autokonsumpcji w tak małych PV (2-4 kWp) to proszę o wpisanie danych to na pewno coś wniesie do wątku.
    Kaizen już znamy Twoje zdanie i nie musisz odpisywać i nabijać licznika.
    Moja instalacja nie jest mała ale na jej podstawie mogę Ci zasugerować rozwiązanie które ma szansę zapewnić Ci autonsumpcję bliską 100% dla małej instalacji.
    Mała instalacja z falownikiem hybrydowym i magazynem 5-10kWh.
    Wielkość magazynu zależy od Twojego zapotrzebowania od zachodu do wschodu Słońca, czyli w czasie gdy PV nie ma szans już produkować.
    Jeśli nie chcesz się bawić w zgłaszanie tej instalacji to nie musisz.
    Ustawiasz falownik żeby nic do sieci nie wysyłał i wtedy będziesz miał na pewno 100% autokonsumpcji.
    Bez magazynu, aby mieć wysoką (70-100%) autoconsumpcję instalacja musiała by być mikro (1-2kW).
    Ostatnio edytowane przez stos ; 09-01-2024 o 17:46

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Moja instalacja nie jest mała ale na jej podstawie mogę Ci zasugerować rozwiązanie które ma szansę zapewnić Ci autonsumpcję bliską 100% dla małej instalacji.
    Mała instalacja z falownikiem hybrydowym i magazynem 5-10kWh.
    Wielkość magazyny zależy od Twojego zapotrzebowania od zachodu do wschodu Słońca.
    Jeśli nie chcesz się bawić w zgłaszanie tej instalacji to nie musisz.
    Ustawiasz falownik żeby nic do sieci nie wysyłał i wtedy będziesz miał na pewno 100% autokonsumpcji.
    Bez magazynu, aby mieć wysoką (70-100%) autoconsumpcję instancja musiała by być mikro (1-2kW).
    Ale w nocy jest tanie okienko, które wg. Kaizena zawsze będzie tanie, a nawet jak podrożeje to i tak się nie będzie opłacało

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocarny Zobacz post
    sam nie wrzuci fakturę umowę z kiedy co i jak, bo to wszystko rzutuje na cenę.
    Jaką fakturę? Stare wrzucałem niejednokrotnie.
    Za ten rok bazuję na taryfach zatwierdzonych, dostępnych na stronie URE.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Ale w nocy jest tanie okienko, które wg. Kaizena zawsze będzie tanie, a nawet jak podrożeje to i tak się nie będzie opłacało
    Nawet jak ZE odkupi produkcję po 25gr, a sprzeda w nocy po 51gr (brutto ze wszystkim) to gdzie tu opłacalność zużywania magazynu, który będzie miał sprawność z 85%? Czyli jak zamiast 5 kWh sprzedanych za 1,25 zł zapakujemy do magazynu i wyciągniemy 4,25kWh za które byśmy zapłacili 2,1675 zł to "oszczędzamy" 0,9175zł. Niech nawet magazyn przeżyje tysiąc takich cykli. To mamy raptem 917,5zł oszczędności. Jak magazyn kosztował mniej, to się opłaci go tak katować (ale trzeba pamiętać, że ceny skupu często były wyższe nawet w szczycie produkcji - więc to liczenie baaardzo na korzyść żyłowania magazynu).

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    (...)to gdzie tu opłacalność zużywania magazynu, który będzie miał sprawność z 85%?(...)
    Ty już lepiej nic na temat magazynu nie pisz bo się tylko kompromitujesz.
    Najbardziej popularna cela LFP ma sprawność ponad 96% oraz gwarantowane 6000 cykli.
    Pewnie tego nie przeczytasz bo masz mnie w ignorowanych tak jak wszystkich tych którzy tu publicznie pokazali jak ograniczona masz wiedzę i jakie byki tu sadzisz.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 09-01-2024 o 16:25

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet jak ZE odkupi produkcję po 25gr,....
    zaszalałeś, trzeba była napisać, że za 5gr

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet jak ZE odkupi produkcję po 25gr, a sprzeda w nocy po 51gr (brutto ze wszystkim) to gdzie tu opłacalność zużywania magazynu, który będzie miał sprawność z 85%? Czyli jak zamiast 5 kWh sprzedanych za 1,25 zł zapakujemy do magazynu i wyciągniemy 4,25kWh za które byśmy zapłacili 2,1675 zł to "oszczędzamy" 0,9175zł. Niech nawet magazyn przeżyje tysiąc takich cykli. To mamy raptem 917,5zł oszczędności. Jak magazyn kosztował mniej, to się opłaci go tak katować (ale trzeba pamiętać, że ceny skupu często były wyższe nawet w szczycie produkcji - więc to liczenie baaardzo na korzyść żyłowania magazynu).
    Po ile zakład odkupi nas nie obchodzi , nie to jest meritum . Stos tylko napisał co należy zrobić ( magazyn ) aby mieć autokonsumpcję na wysokim poziomie. Mój dom w nocy od maja do listopada działa na "standby" więc o te kWh ( nocne ) nie zamierzam ( na razie ) walczyć. Jak skończę grzać to oczywiście sprawdzę ile przez noc bierze mój dom ale bardziej mnie interesuje dzienne zużycie bo jest ono u mnie spore. Biorąc pod uwagę, że grzać muszę jeszcze cały marzec i kwiecień ( dzień i noc ) to jest spora szansa że większość produkcji z małej PV wrzucę w ogrzewanie i CWU w tych miesiącach. Październik też daje spore możliwości grzania w moim przypadku.

    Czekam nadal na to co napisze swierol i na to co będzie od lipca 2024r

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    zaszalałeś, trzeba była napisać, że za 5gr
    Wiesz, jak liczony jest RCEm? Tyle samo w sumie wydadzą zakłady energetyczne na tyle samo kWh skupionych od prosumentów niezależnie od tego, czy będzie rozliczanie RCEm czy godzinowe RCE. Owszem, jeden prosument trochę na rozliczaniu godzinowym straci, inny zyska - saldo jednak się nie zmieni (jak nie wiesz dlaczego, to dowiedz się jak jest liczony RCEm).

    25gr/kWh średnio to i tak bardzo naginane na korzyść magazynu.



    Widzisz, nawet w październiku (gdy do sieci oddaje się już znikome ilości energii nierozliczanej przez bilansowanie godzinowe) cena jest wyższa, niż przyjąłem.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Po ile zakład odkupi nas nie obchodzi , nie to jest meritum . Stos tylko napisał co należy zrobić ( magazyn ) aby mieć autokonsumpcję na wysokim poziomie.
    To kup jeden panel i jeden mikrofalownik i bez żadnego magazynu. Najniższy koszt instalacji i 100% autokonsumpcji (prawie) gwarantowane.
    To w końcu chodzi o eksperymentalny cel "maksymalizacja autokonsumpcji" czy o oszczędności finansowe?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RCEm.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	467692  

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Widzisz, nawet w październiku (gdy do sieci oddaje się już znikome ilości energii nierozliczanej przez bilansowanie godzinowe) cena jest wyższa, niż przyjąłem.
    ...
    no bo jest wyzsza a ty dla swojej kalkulacji przyjales bardzo mocno zaniozona

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Najbardziej popularna cela LFP ma sprawność ponad 96% oraz gwarantowane 6000 cykli.
    Pytanie ile w tym prawdy... Ja to traktuję bardziej jak aliexpress'owe oferty z latarką 1 000 000 lumenów i baterią 50 000 mAh za niecałe 10$

  20. #80

    Domyślnie

    Bez sensu z tumi bateriami. Ktos chce mala instalacje aby miec wysoka autokonsumpcje i bedzie mial bo im mniejsza instalacja w stosunku do zapotrzebowania tym autokonsumpcja wyzsza a wy rozpisujecie sie o bateriach na ktorych zaoszczedzi 400zl rocznie. To juz lepiej niech sobie wstawi pare paneli wiecej.
    Najwazaniesze pytanie jest czemu jest zainteresowany mala instalacja, chodzi o koszty czy po prostu mysli logicznie?

    Ile bedzie kosztowac go instalacja 2-3kW a ile bedzie kosztowac go instalacja 2-3kW z magazynem? Mowie o wszystkich kosztach, kompletna instalacja do uzytku.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony