Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
Radzę się pospieszyć i kupić po starych cenach.

Na taka powierzchnię spokojnie wystarczy 14 kW z buforem 800 l.

Jeśli kocioł będzie miał prawidłowo wykonaną ochronę powrotu i spalał suche drewno na wysokich temp. 65-85'C, to będzie palił mało i chodził lata.

Cena, palnik wirowy i prostota kotła MPM biją na głowę wymienione przez Ciebie konstrukcje.
Co masz na myśli pisząc "stare ceny"? Chodzi o piece z produkcji z zeszłego roku, czy też posiadasz jakąś informację odnośnie planowanych podwyżek?
Jedynie co mnie obecnie trzyma przed wymianą pieca już teraz, to obecna pora roku - trzeba się liczyć z tym, że jednak przez kilka dni nie będę miał sprawnej kotłowni w domu (przeróbka instalacji i dostosowanie do nowego pieca) oraz to, że czekam na potwierdzenie wniosku z programu Czyste Powietrze - z tego co wiem, to zakup musi być już po zaakceptowaniu wniosku (jeśli się mylę, proszę o korektę).

Dzięki za polecenie pieca. Dopytam tylko jeszcze, czy nie miałeś styczności ze wspomnianym przeze mnie wcześniej piecem OGNIWO BIO? Nie mogę znaleźć opinii akurat o tym modelu za dużo na internecie, a w rodzinie/wśród znajomych piece tej firmy z wcześniejszych lat wytrzymywały długie okresy eksploatacji bez problemów.