dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piec Immergas Victrix czy mogę podłączyć dowolny sterownik pogodowy?

    Mam Piec gazowy Victrix 24kW jednofunkcyjny sterowany jest dedykowanym sterownikiem pogodowym CAR V2. Kłopot w tym, że ma pewną wadę wyświetlacza, co powoduje problem z ustawieniami kotła. Chciałbym kupić nowy sterownik pogodowy, ale po pierwsze ten CAR to już trochę jest anachroniczny, po drugie są dostępne na rynku np allegro czujniki z aplikacją na telefon co umożliwia bardziej inteligentne ustawienie temperatur i algorytmów. (np Tuya Wifi sterownik kotła)
    Natomiast kompletnie nie wiem czy takie czujniki można podłączyć do tego kotła.
    Bardzo proszę jakiś mądrzejszych o informację i opinię w tej sprawie. Poniżej link do takiego przykładowego sterownika pogodowego

    https://allegro.pl/oferta/sterownik-...xoCPykQAvD_BwE

    https://www.youtube.com/watch?v=k9EL...nel=TEGOSZUKAM

    https://houseiq.pl/pl/p/Termostat-Zi...arny-TUYA/1124

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Możesz podłączyć wykorzystując styki bez napięciowe. Ale odłączając CAR-a stracisz na funkcjonalności.
    Np. regulacja krzywych grzania będzie tylko z poziomu kotła, 9 krzywych, a nie jak CAR-ze gdzie możesz dodatkowo ustawić offset . Podobnie będzie z regulacją temperatury CWU, też tylko pokrętłem na kotle. Nie będzie funkcji wygrzewania antybakteryjnego, co w tym roku okazało się istotne w okolicach Rzeszowa.
    Gdybyś miał rozdzielacz strefowy DIM to przy kotle mógłbyś zostawić dla głównej strefy CAR-a a dla drugiej strefy użyć jedno z linkowanych rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 10-10-2023 o 18:32

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć,

    Odświeżam temat - gdzie można znaleźć cos więcej na temat krzywych i offset. Instrukcja jest dosyć uboga w tym temacie.

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź w DTR czy komunikacja Twojego kotła jest oparta na protokole OpenTherm - jeśli tak (z tak domniemam), to każdy sterownik z OT powinien zadziałać - przynajmniej w teorii, bo producenci kotłów nie zawsze się stosują w 100% do standardu...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony