dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz sieciowy czy DYSON?

    Witam,

    Znajomi się tak ekscytują tymi odkurzaczami Dyson, ale ja jestem taki tradycyjny i powiedzcie mi na prawdę taki Dyson ma taką moc ssania/ciąg jak odkurzacz do gniazdka sieciowy? Do takiego odkurzacza przyłożę ubranie czy coś to by mi wciągnął i niby taki Dyson jest w takie takie coś zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Szczerze - Dyson jest dobry, ale nie idealny.
    Moc ssania sporą, ale na "turbo" - a wtedy bateria nie starcza na długo. Starcza na bardzo krótko.
    Nie wiem jak jest w dużych Dysonach, w małych nie ma możliwości kupienia drugiej baterii i zmiany baterii na naładowaną kiedy pierwsza padnie.

    Po doświadczeniach z mniejszym Dysonem, kupiłem (prawie) normalny drugi odkurzacz.

  3. #3

    Domyślnie

    Też się ostatnio zastanawiałem. Czy do piętrowego domu - nadal w budowie (80 m2) nada się lepiej Dyson czy zainwestować w centralny. Będę mieć fotowoltaike.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozłóż instalację do OC, to wiele nie kosztuje, najwyżej nie uruchomisz.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    903

    Domyślnie

    Też zrobiłem instalację do OC, wcale tak mało nie kosztowało (8 lat temu chyba ze 2k i nie mam w tym żadnej armatury, gniazdek, wywiewów, ot same rurki - fakt, że w dość dużym domu). Teraz kombinuję jak to sensownie zaślepić i zatynkować.

    Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.

  6. #6

    Domyślnie

    Są systemy, że rura jest wciągana w instalację

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dyson to bardziej do szybkiego ogarnięcia. A do gruntownego sprzątania to klasyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Dinozaur to odkurzacz ciągany po podłodze i szum turbiny.


    Wolę już pomachać tą niepraktycznie długą rurą niż targać odkurzacz z kąta w kąt. Do tego szufelki automatyczne i gniazdo w garażu pozwala uprościć wiele spraw. Oczywiście jak ktoś ma dwie lewe, to koszt takiej instalacji jest naprawdę spory. Samodzielnie zrobiona + jednostka centralna własnej roboty i cena staje się niewygórowana.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Są systemy, że rura jest wciągana w instalację

    To jest fajny system, tylko niestety trochę kosztuje

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.
    Ile osób tyle opinii... nie wrócił bym z mojego dinozaura na rozpylacza kurzu na kablu. Zarówno rurę jak i ten "nowoczesny " odkurzacz na kablu trzeba gdzieś przechowywać. Według mnie wygoda użytkowania, jakość sprzątania to jednak "dinozaur"

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dyson to bardziej do szybkiego ogarnięcia. A do gruntownego sprzątania to klasyczny.
    Jak sądzę, workowy lub bezworkowy, ale klasyczny?

  12. #12

    Domyślnie

    Akurat przerabiałem temat niedawno. Umarł stary wysłużony odkurzacz workowy i trzeba było na szybko coś kupić. W każdym sklepie polecano mi bezprzewodowy i jakoś tak średnio chciało mi się wierzyć w jego funkcjonalność i skuteczność. Bardziej wyglądało mi to na kolejny elektro - gadżet w domu. Zaryzykowałem, kliknąłem, przyjechał. Odkurzacz nazywa się Dreame T30 z tego co pamiętam. Po kilku miesiącach użytkowania mogę powiedzieć - REWELACJA! Nigdy nie wrócę już do odkurzacza z kablem. Jestem mega zadowolony. Odkurzanie 150 m.kw. zajmuje niecałe 15 minut. Lekko, szybko, cicho, skutecznie.
    Drugi dom. Parterowa stodoła, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon, kubatura ogrzewana 590m3. Sporo przeszkleń. 100% ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podłoga 12 styro, strop ok.30cm granulat wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350. 3 osoby.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam centralny w swoim domu i średnio jestem zadowolony, ciąganie 9 metrowej rury jest średnio przyjemne. Często wolę korzystać ze zwykłego na kablu, też myślę o zakupie jakiegoś na baterie.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.288

    Domyślnie

    Zabaweczka na bateryjkę=aku nadaje się do szybkiego sprzątnięcia środka gdy niespodziewani goście zadzwonili, że za kwadrans będa przejeżdżać przez naszą wieś czy mniasto. Albo dać dzieciakom posprzątać gdy nabałaganiły. Do solidnego sprzątania gdy mam dwa razy ładować (przy ekonomicznej mocy) to się nie nadaje. Używanie trybu turbo to fikcja - góra kilkanaście minut i zonk aczkolwiek dopiero wtedy ciągnie solidnie. Bajer i chwilowa moda jak na elektryki. Jedyna zaleta to oświetlenie przed szczotką, ale przed ssawką już nie. Alergikom też nie pomoże, dla nich centralny jest bezkonkurencyjny bo nie dmucha w pokoju tylko wyrzuca na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 10-06-2024 o 16:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony