dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zagęszczenie gruntu, gruz, czy całe płyty chodnikowe?

    Dzień dobry,

    Planuję budowę altany na działce ROD. Teren niestety jest mocno podmokły i gliniasty. Planuję najpierw zrobić podbudowę, a następnie wylać na nią płytę betonową. Planuję podbudowę wykonać z około 10 cm zagęszczonego piasku/pospółki (jakieś sugestie? Które lepsze, czy może coś innego?). Mam jednak do dyspozycji około 1 m3 płyt chodnikowych i krawężników. Chcę to wrzucić na sam spód. Tutaj pojawia się główne pytanie. Czy płyty wrzucić w całości i na nie wysypać piach, czy doprowadzić je do stanu drobnego gruzu? Wydaje mi się, że lepiej będzie je zgruzować, żeby piach/kruszywo je zagęściło i stworzyło w miarę jednolitą podbudowę. Może jednak całe płyty nie wbiją się w glinę, tak jak to pewnie zrobi gruz?

    Prosiłbym o pamiętanie, że to tylko altanka na RODzie. Nie chciałbym jednak, żeby po 2-3 latach coś pękło. I tak czeka mnie kupa roboty, więc parę godzin w tę czy w tamtą nic nie zmienia. Nadal jednak ciężki sprzęt odpada, a każde kruszywo muszę wozić taczką jakieś 100 m.

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Teraz są takie mini wywroteczki/kopareczki trochę wieksze od quada. Może warto zaplacic niż narzekać potem rok na plecy?
    Co do zagęszczenia na spodzie to materiał czym bardziej nieregularny tym lepszy, jesli chcesz klasc te plyty na plasko to nie na gołą ziemię bo gęstość gruntu będzie różna w roznych miejsach, potem ci może usiąść budynek np w jednym narożniku. Ja bym raczej olał te krawężniki i płyty gładkie bo takimi rzeczami nie zagęszcza się prawidłowo gruntu. A pokruszenie tego na nadający sie materiał będzie kosztowało masę pracy.

  3. #3

    Domyślnie

    Wykopałem krzak i kilka roślin z podwyższonej gleby i chcę przykryć je płytami chodnikowymi, aby stworzyć miejsce do siedzenia z kilkoma roślinami doniczkowymi z tyłu. Czy mogę po prostu https://omegle.onl/ vshare wyrównać ziemię i przykryć ją siatką, aby zatrzymać chwasty? Może też trochę piasku? Dzięki
    Ostatnio edytowane przez s1anda ; 16-04-2024 o 00:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony