dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Wygrzewanie rocznej posadzki anhydrytowej

    Cześć,
    równo rok temu w maju 2023 mi zrobiono posadzkę anhydrytową, chyba 8cm. Teraz (maj 2024) mają być kładzione płytki. Dom był dużo wietrzony. Czy trzeba taką roczną posadzkę wygrzewać? Nie pasuje mi to za bardzo, bo na pompę ciepła bym musiał czekać ponad 2 m-ce.

  2. #2

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe niekoniecznie jest gorące w dotyku. Zwykły grzejnik ścienny ma mniej niż metr kwadratowy. Ogrzewanie podłogowe obejmuje całe piętro (mniej więcej). Gdyby było tak gorąco jak w kaloryferze, w Twoim mieszkaniu byłoby 40°C. Przewodność cieplna drewna i dywanu jest również niska, ale zazwyczaj można wyczuć ciepło na płytkach.

    Zazwyczaj ogrzewanie podłogowe jest wyposażone w pokrętło, które może wyświetlać temperatury lub cyfry od 1 do 6 (lub coś podobnego). Tak czy inaczej, jest to termostat, więc jeśli zostanie ustawiony na zbyt niską wartość, ogrzewanie pozostanie wyłączone. Moje ogrzewanie podłogowe w temperaturze 4 wynosi około 21°C i zmienia się w krokach co 5°, więc 3 wynosi 16°C, czyli jest już tak zimno, że praktycznie „nigdy” się nie włącza.

    Kiedy kręcę pokrętłem, też w pewnym momencie słyszę kliknięcie, oznacza to, że ogrzewanie się włącza/wyłącza. Jest to punkt wędrujący, ponieważ zależy od temperatury. Możesz nie słyszeć tego omegle xender na wszystkich tarczach.

    Wreszcie, ogrzewanie podłogowe potrzebuje trochę czasu, aby się rozgrzać, więc spróbuj dowiedzieć się, jakie jest właściwe ustawienie i pamiętaj, że niektóre budynki mieszkalne regulują pracę centralnego ogrzewania w nocy.
    Ostatnio edytowane przez bagger ; 17-05-2024 o 17:18

  3. #3

    Domyślnie

    Być może przed podjęciem decyzji powinieneś uzyskać mapę termowizyjną domu z zewnątrz. Ocena energetyczna nie dotyczy tylko ilości ciepła utraconego przez dom, dlatego należy zachować ostrożność podczas podejmowania decyzji na tej podstawie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony