dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Remont starej instalacji (podłogówka + grzejniki żeliwne + system otwarty)

    Dzień dobry.

    Mam stary dwu piętrowy dom ogrzewany kondensacyjnym piecem gazowym.(będzie też ocieplony w tym roku) Robię remont górnego piętra i mam kilka pytań.

    1. Dolne piętro zostanie z grzejnikami żeliwnymi. U góry robię podłogówkę. Nowe rury myślę PEX 25 do rozdzielnicy 6 obwodów i 60m2 do grzania. Czy to wystarczy? (Rozdzielacz z pompą i zaworem mieszającym.

    2. Odciąłem górne grzejniki piętro niżej ale jeden muszę zaślepić na górnym piętrze (zasilanie i powrót) bo na dole nie mam dostępu do pionu. Taka rura będzie zapowietrzona Czy można to tak zostawić? Czy takie rury z powietrzem bo pewnie się nie zaleje nie będą problemem.

    3. Instalacja jest obecnie otwarta z zasobnikiem otwartym na strychu. Czy muszę dodać naczynie przeponowe i zamknąć cały system czy jeden sezon grzewczy mi to wytrzyma bo może braknąć kasy na cały remont...

    Serdecznie dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Doszukałem się że PEX 25mm do podłogówki na 60m będzie wystarczający. Ale co do reszty proszę o podpowiedź.

  3. #3

    Domyślnie

    No dobra pozostaje tylko pytanie 2. Odpowiedź na 3 jest pod linkiem: https://forum.muratordom.pl/showthre...alacja-otwarta
    (Wynika z niej że można tak zrobić i będzie działać bez problemu)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony