dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie JAREKO OSTATNIE RADY

    Jareko jestem tuż przed montazem okien.Sa to okna drewniane .Jak sie kiedyś umawialiśmy ze jak to sie będzie działo to przyjedziesz do mnie na budowe ale nie mam serca Cie o to prosić bo pewnie jesteś "zarobiony"Mam zatem prośbę powiedz na co mam zwrócić uwage przy montażu takich okienek
    PS dodam ze sa z szybami P4

  2. #2

    Domyślnie

    A na priva to nie możesz do niego stuknąć ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A na priva to nie możesz do niego stuknąć ??
    Takie rady mogą się też przydać innym, nie sądzisz?

  4. #4

    Domyślnie

    Te rady padały już 100 x w przyklejonych nr 1 i 5 !!
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Te rady padały już 100 x w przyklejonych nr 1 i 5 !!
    Może pojawi się coś nowego?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kompletnie nie znam się na oknach ale chętnie coś bym poradził.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    uffff....faktycznie doba ma tylko 24 godziny i czasu malo ale dla Was - zawsze )))
    Na dodatek startuje w zymiana okien dla spoldzielni i tego czasu bedzie jeszcze mniej
    Dosc narzekania - do rzeczy
    Sadze ze powinienes wejsc na moja strone i poszukac tam poradnika montazysty - tam walsciwie wszystko masz dokladnie opisane ale w skrocie powtorze o rzeczach na ktore trzeba szczegolnie zwrocic uwage:
    - wymiary okien - luz pomiedzy oscieznica a murem powinien zawierac sie pomiedzy 10 a 30mm. Jesli jzu lepiej jak jest za duzy (czyli lekko ponad 30mm) niz za maly (ponizej 10mm)
    - podparcie okna - najlepiej stosowac kliny PVC i pozostawic je na zawsze - dotyczy to tylko murow 1W i 2W, przy 3W sprawa bardziej sie komplikuje gsyz okno masz montowane w warstwie docielenia i tu musisz posilkowac sie podporkami - najlepsze to kawalki wzmocnienia od okien z PVC ale wbrew pozorom moze byc zwykla decha ktora przed montazem parapetow wewnetrznych (ale dopiero tuz przed) usuwasz - dokladnie opisane na mojej stronie przy mmontazu w scienie 3W
    - wypelnienie piana - dokladne i po calosci - tutaj patrz na rece gdyz to jest punkt montazu gdzie zaoszczedzic kasy montazysta moze
    - kotwienie - przy kkotwach z grubej blachy standardowo zas jesli blaszka ma do 1mm grubosci lepiej dac ja gesciej niz normalnie. Drewno pracuje od wilgoci troszke inaczej jak PVC od temperatury i realnie potrzebuje mocnego przytrzymania
    - piony i poziomy - tu nie wystarczy by pecherzyk miescil sie w granicach kresek - tu naprwade MUSI byc pion. Dopuszczalne odchylki podobnie jak w PVC czyli 1mm/1 metr ale nie wiecej niz 2mm i to raczej dotyczy odchylki od pionu - poziom najlepiej jak bedzie idealnie poziomo

    coz wiecej......kurcze - na biezaco to tak trudno sobie o wszystkich kruczkach przypomniec
    Przecztaj poradnik - sadze ze dowiesz sie wszystkiego a w razie jakby co - pytaj smialo i wlasnie na ogolnym by wiedze o montazu szerzyc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    aaaa...i na koniec - nie ma znaczenia czy szyba jest nomalna czy P-iles tam. To tylko roznica w ciezarze skrzydla i calego okna a nie w montazu
    Sorki za literowki powyzej - coraz czesciej mi sie to zdarza (((
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki JAREKO
    PS.Zapytałem na ogólnym bo pamiętać trzeba o ludziach którzy dochodzą do naszego forum.Czasem nie mogą sie połapać na początku jak czegoś szukać itd.
    A tak jak mówi JAREKO niewiedzę trzeba żelaznymi miotłami wymiatać z głow:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony