dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Oj Zbychu!!!

    Cytat Napisał KAS01
    Mi poszło ok 10% mniej bloczków BK niż wychodziło z obliczeń przyjmując zuzycie 6,8 sztuk/m2. U mnie poszło jakieś 6,5. Wykonawcy dawali poprostu grubsze spoiny. Materiał zamawiałem małymi partiami, więc nic mi nie zostało.
    U mnie to nie było możliwe. Przy tempie pracy mojej ekipy, to nic innego bym nie robił, tylko dowoził towar i to chyba sam, przyczepką, z ręcznym rozładunkiem, bo który skład by chciał na okrągło wozić po dwie palety bloczków. Transport kosztuje.

    Ty to chyba mieszkasz obok składu budowlanego .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #42

    Domyślnie Re: Oj Zbychu!!!

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    ...Ty to chyba mieszkasz obok składu budowlanego .
    Mam to szczęście.
    Na dodatek szef hurtowni to sąsiad. Wykonawca też zresztą. Mogą mi przywieźć nawet paczke gwoździ. A zamawianie towaru "po jednej palecie" to u mnie standard. Przywożą dokładnie kiedy trzeba i ile trzeba. Zabierają tez wszystko co zostaje niewykorzystane.

  3. #43

    Domyślnie

    Wyliczenia robiłem sam. Do każdego wyniku dodawałem 5% i zawsze mi ..... tyle zostawało. Przy dostawie innych materiałów hurtownia zabierała i odliczała od rachunku.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  4. #44

    Domyślnie Re: Kto powinien wyliczać ilość potrzebnych materiałów ???

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Witam,

    Kto powinien wyliczać ilość potrzebnych do budowy materiałów? Wykonawca, a może kierownik budowy?
    Wykonawca twierdzi, że jak on nie ma w umowie robocizny z materiałem, to nie jego sprawa
    Skąd mam wiedzieć ile betonu zamówić na poszczególne etapy prac, ile bloczków fundamentowych kupić, itd. Nie mam czasu i doświadczenia, aby samemu to liczyć

    Jak to było u Was?
    U mnie liczył majster, ale zawsze ostrożnie, nad wymiar ostrożnie....jeździły kilka razy samochody z paletą cegły...
    Ale zaraz...bloczki betony...kurde ty się drugi raz stawiasz??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Kto powinien wyliczać ilość potrzebnych materiałów ???

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Witam,

    Kto powinien wyliczać ilość potrzebnych do budowy materiałów? Wykonawca, a może kierownik budowy?
    Wykonawca twierdzi, że jak on nie ma w umowie robocizny z materiałem, to nie jego sprawa
    Skąd mam wiedzieć ile betonu zamówić na poszczególne etapy prac, ile bloczków fundamentowych kupić, itd. Nie mam czasu i doświadczenia, aby samemu to liczyć

    Jak to było u Was?
    U mnie liczył majster, ale zawsze ostrożnie, nad wymiar ostrożnie....jeździły kilka razy samochody z paletą cegły...
    Ale zaraz...bloczki betony...kurde ty się drugi raz stawiasz??
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #46

    Domyślnie

    To co jednak sprzedałeś to "stare"??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mi liczył wykonawca. Ja tylko sprawdziłem wybiórczo kilka pozycji.
    Oprócz dachu wszystko było OK.
    Na dachu "pomylił' się o 100 m2 - podobno z prostokątów liczył a nie z trójkątów. Sęk w tym, że u mnie prawie wogóle nie ma prostokątów. Dobrze, że z kwadratów nie zaczął liczyć.
    Jak sprawdzałem ceny z hurtowniami to niestety niedałbym rady wynegocjować takich cen.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Macie strasznie leniwych wykonawców - obliczeniem zapotrzebowania maeriałów powinien się właśnie zająć wykonawca. Widzę jednak ,że to są "wykonawcy" a nie wykonawcy......
    wykonawca powinien ...
    a
    powinien gratis czy za pieniążki ?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Geno
    Macie strasznie leniwych wykonawców - obliczeniem zapotrzebowania maeriałów powinien się właśnie zająć wykonawca. Widzę jednak ,że to są "wykonawcy" a nie wykonawcy......
    wykonawca powinien ...
    a
    powinien gratis czy za pieniążki ?
    Gratis - szczerze mówiąc zadziwiają mnie standardy wykonawców w wawie - widać słaba konkurencja.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Gratis - szczerze mówiąc zadziwiają mnie standardy wykonawców w wawie - widać słaba konkurencja.
    zgodziłbym sie z Toba pod warunkiem ze wykonawca sam zakupuje te materiały i płaci mu sie tzw. koszty zaopatrzenia ... przy tym jednak ryzykuje ...ze zamówi za duzo lub za mało - i wcale nie musi to być błąd liczenia
    a np. oszustwo betoniarni( zamówił za mało) lub wykorzystanie materiału w 100 % - bez żadnych odpadów (zamówił za duzo)
    wyliczanie materiałów nalezy jednak do projektanta lub kosztorysanta
    moim zdaniem - wykonawca może - jak zechce - pomóc inwestorowi
    ale z grzeczności ...
    pzdr

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Geno
    Gratis - szczerze mówiąc zadziwiają mnie standardy wykonawców w wawie - widać słaba konkurencja.
    zgodziłbym sie z Toba pod warunkiem ze wykonawca sam zakupuje te materiały i płaci mu sie tzw. koszty zaopatrzenia ... przy tym jednak ryzykuje ...ze zamówi za duzo lub za mało - i wcale nie musi to być błąd liczenia
    a np. oszustwo betoniarni( zamówił za mało) lub wykorzystanie materiału w 100 % - bez żadnych odpadów (zamówił za duzo)
    wyliczanie materiałów nalezy jednak do projektanta lub kosztorysanta
    moim zdaniem - wykonawca może - jak zechce - pomóc inwestorowi
    ale z grzeczności ...
    pzdr
    Widać u was panują jakieś wiejskie obyczaje wśród wykonawców - najlepiej nie robic nic - dla mnie to nie do pomyślenia. U mnie panują takie zwyczaję ,że ogólnie inwestora "nie obchodzi nic" - zapotrzebowanie materiałów, sprzęt, itd. tym zajmuje się wykonawca. Współczują Warszawiakom.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Współczują Warszawiakom.
    A kto jeszcze za tobą stoi??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał Geno
    Współczują Warszawiakom.
    A kto jeszcze za tobą stoi??
    Oj literówka się zakradła - współczuję
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #54

    Domyślnie

    u mnie wykonawca zaproponował, że sam wyliczy i przy okazji zrobi kosztorys. Ja mu za to zapłacę oddzielnie. Gdy się na siebie nie zdecydujemy, to będzie czysta sytuacja. Kosztorys zostanie u mnie.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony