dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: zaczynam !!!

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leszek7

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    5

    Domyślnie zaczynam !!!

    Legalett "chodzi mi po głowie" od conajmniej trzech lat. Po długim zbieraniu się nadejszła wiekopomna chwila i uruchomiłem papiery na budowę i zwróciłem się do Legalett o wycenę i projekt. Dzisiaj mam dostać umowę i wstepny projekt niezbędny do wydania zezwolenia. Jak dobrze pójdzie to sam fundament wyleję jeszcze w tym roku by wczesna wiosna ruszyć dalej.
    Domek 100 m2 (Gienia z pracowni Horyzont) plus poddasze (40 m2 - 2 pokoje, łazienka), płyta tylko na dole, góra dogrzewana grzejnikami z dynamicznym rozładowaniem. Wszystko grzane elektrycznie.
    Mam pytanie do uczestników farum (bo choć przeczytałem wszystko to odpowiedzi na te watpliwości nie znalazłem) : czy jeżeli kominek będzie wpięty w system to według rozeznania praktyków (z może i teoretyków) jest szansa uzyskania nieco ciepłego powietrza na ogrzanie pomieszczeń na górze ? Chodzi mi o grawitacyjne przemieszczenie ciepłego powietrza z płaszcza kominka kanałami i wypuszczanie go nad podłogą pietro wyżej. Teoretycznie jest to możliwe bo długość kanałów nie przekroczy 3 m. Może ktos to przetestował ?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Przetestowałam nadmuch z goracym powietrzem z kominka 7 lat temu, bo tyle już mieszkam. Aby powietrze równo rozchodziło sie do pokoi, musiałam (rok później) wmontowac taki specjalny napęd (wentylator) który pomaga mu przemieścic się do dalszych pomieszczeń. Przed wmontowaniem tego wentylatora, gorace powietrze dochodziło do bliższych pokoi, natomiast w dalszych, było cdecydowanie chłodniej. Taki (specjalny) wentylator, wmontowuje się kilka metrów dalej od wyjścia z kominka rury nagrzewczej, aby mógł on dalej "przetransportować" gorące powietrze do dalszych pokoi. (tzw. cyrkulacja ?). Pozdrawiam.Ala

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony