dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szambo, a warunki technicze (odległości)

    Witam Szanownych Forumowiczów!

    Kupiłem od Gminy działkę pod zabudowę usługową. Uzyskałem decyzję o WZiZT, gdzie Gmina pisze, że ścieki winny być odprowadzane do szamba. Niestety, działka jest małą, w zabudowie szeregowej i zgodnie z wymogami warunków technicznych (odległości) nie mogę zlokalizować szmba. Prośba do ministra o odstępstwo od warunków technicznych -niestety odmowa. Co robić dalej ???

  2. #2

    Domyślnie

    Być może gmina ma na myśli odprowadzenie ścieków do szamba zbiorczego, które obsługuje kilka działek.

  3. #3

    Domyślnie

    A jakie odprowadzenie ścieków mają sąsiedzi z tej zabudowy szeregowej ?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    1. Nie ma szamba zbiorczego
    2. Sąsiedzi mają zbiorniki zabudowane na tyle dawno, że przepisy albo były inne, albo ich nie było wcale
    Efekt jest taki, że ja nie mogę zabudować działki z uwagi na niemożność spełnienia przepisów dot. szamba, a sąsiedzi mają je i bez problemów je użytkują.

  5. #5

    Domyślnie

    Interesujący w tej sprawie jest fakt, że gmina w WZiZT zobowiązuje Cię do odprowadzenia ścieków do szamba, jednocześnie nie analizując sprawy lokalizacji takowego szamba na przedmiotowej działce w odniesieniu do obowiązujących przepisów. Chyba, że to zaproponowane rozwiązania projektowe odnośnie zabudowy działki i jej zagospodarowania są niewłaściwe i tylko w tym konkretnym przypadku poprawna lokalizacja szamba niemożliwa. Jeśli istnieje możliwość zgodnej z przepisami lokalizacji – po zmianie projektu – to nie ma podstaw do wydania odstępstwa. To jednak powinno być zawarte w uzasadnieniu odmowy.
    Istnieje także opcja lokalizacji szamba bezpośrednio w granicy, jeśli jest szambo istniejące na działce sąsiedniej też przy granicy.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam!
    Na podobną wątpliwość wyrażoną u kierownika wydziału usłyszałem w Urzędzie, że Gmina wydając WZiZT nie ma obowiązku analizować tej decyzji pod kątem zgodności z warunkami technicznymi.
    Szamba u obu moich sąsiadów nie są zlokalizowane przy moich granicach.
    Nie mam pojęcia co robic

  7. #7

    Domyślnie

    To jest przykład braku zrozumienia czym są WZiZT przez urzędników gminy. Równie dobrze warunki mogą nakazać odprowadzenie ścieków do ogólnej kanalizacji sanitarnej która nie istnieje, skoro urzędnik twierdzi, że nie ma obowiązku analizować tej decyzji pod kątem zgodności ze stanem rzeczy. Istotne jest jednak dlaczego zapadła odmowna decyzja w sprawie odstępstwa? Bowiem z tych informacji, które tu podajesz wynika, że w tym przypadku jest to sytuacja, która kwalifikuje do wydania odstępstwa.
    Można szukać porozumienia z sąsiadami i przebudować jedno z szamb na szambo zbiorcze – choć nie większe niż 10 m3.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony