dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ywonka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1

    Domyślnie przebudowa sieci

    Witam
    Kupiłam segment w zabudowie szeregowej. Na ścianie mojego budynku znajduje się złącze energetyczne do 3 segmentów. W związku z tym , że planuję przesunięcie ściany i ocieplenie elewacji wystąpiłam do ZE Energi o przełożenie złącza do skrzynki, która zostałaby umieszczona w granicy mojej działki , przy ogrodzeniu - odlegość 1m od domu. Koszt wyliczony przez ZE to 5000 zł. Dom został wybudowany 1987 r. Czy można uniknąć tych kosztów? Skrzynka blokuje mi jakiekolwiek prace, po przebudowie znalazłaby się na ścianie kuchni. Czy muszę płacić za to, że ZE zabierze swoją skrzynkę z mojej ściany?
    Proszę o jakieś rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Przebudowa przyłącza leży w Twoim interesie, więc musisz pokryć koszty. Z punktu widzenia dostawcy energii taka przebudowa nie jest potrzebna, dlatego za nią nie zapłaci.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro157

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    8

    Domyślnie przyłącze elektryczne

    Witaj Ywonko!
    Mam ten sam problem. co ty. Dwa lata temu kupiliśmy skrajny szeregowiec. Na ścianie szczytowej mam tzw skrzynkę elektryczną doprowadzającą prąd do mojego domu i do 5 sąsiednich. Kilka m-cy temu napisałem pismo do ZE, że chcę rozbudować dom i poprosiłem o warunki zabudowy. ZE mi wydał pozwolenie na rozbudowę pod warunkiem, że na swój koszt dokonam przebudowy sieci i przeniosę złącze na inne miejsce. Koszt według moich informacji 7-10 tys. Jest to znaczący koszt w kosztach całej planowanej inwestycji. A ponadto dlaczego na swój koszt?
    Wstrzymało to na razie moje plany. Ale czekam na informacje co można w tym zakresie zrobić?

  4. #4

    Domyślnie

    witam
    Niestety niewiele poza własną inicjatywą. Jeśeli Tobie coś przeszkadza to po otrzymaniu warunków niestety własnym kosztem i staraniem musisz to wykonać. Na sąsiadów, spółdzielnię czy wspólnotę to raczej nie licz.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony