dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie zmiana warunków zabudowy

    Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post, chociaż sympatykiem (czytelnikiem) jestem od kilku miesięcy.

    Mój problem jest taki:
    W najbliższym czasie kupię działkę, do której zostały wydane warunki zabudowy (nie ma planu zagospodarowania) na obecnego właściciela.

    1. Z tego co wiem, można wnoskować do gminy o przeniesienie tych warunków na nowego właściciela (czyli na mnie). Czy gmina może się nie zgodzić na to przeniesienie?

    2. Niektóre punkty w tych WZ nie bardzo mi się podobają, np. wysokość elewacji frontowej, kąt nachylenia dachu czy od której strony działki ma być wjazd. Czy można wnioskować o zmianę tych punktów? A może wystąpić o warunki zabudowy niezależnie od tego, że poprzedni właściciel je już otrzymał.

    3. Z tego co wiem, na tych warunkach zabudowy powinna znaleźć się informacja, że decyzja jest ostateczna. Jak sprawdzić, czy ona rzeczywiście jest ostateczna (i co to znaczy w kontekście wnioskowania o zmiany) jeśli nie ma takiej pieczątki na WZ wydanej obecnemu właścicielowi?

    Przy okazji jak jest liczona wysokość elewacji frontowej, tzn.
    - od ziemi czy od początku ściany (bez fundamantu)
    - do okapu czy do końca ściany (połączenia z dachem)?

    Pozdrawiam
    Luk

  2. #2

    Domyślnie

    Na jedno z pytań znalazłem odpowiedź. Może się komuś przyda.

    3. Z tego co wiem, na tych warunkach zabudowy powinna znaleźć się informacja, że decyzja jest ostateczna. Jak sprawdzić, czy ona rzeczywiście jest ostateczna (i co to znaczy w kontekście wnioskowania o zmiany) jeśli nie ma takiej pieczątki na WZ wydanej obecnemu właścicielowi?
    W Szczecinie w Urzędzie Miejskim takie potwierdzenie "ostateczności" decyzji o WZ nie jest potrzebne. To ten sam urząd wydaje WZ a potem pozwolenie na budowę (do którego WZ są potrzebne). Gdyby były to różne jednostki albo WZ potrzebne byłyby w innym celu (dla innego urzędu, osoby, itp) to takie potwierdzenie mogłoby być potrzebne.

    Może ktoś zna odpowiedzi na pozostałe pytania.

    Pozdrawiam
    Luk

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie Re: zmiana warunków zabudowy

    1. Tak
    2. Nie mozna. Kolejne wystapienie niczego nie zmieni.

    Wys. elewacji liczy sie od ziemi, najniżej polozonego punktu do okapu.

  4. #4

    Domyślnie Re: zmiana warunków zabudowy

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Jeszcze prośba o jedno doprecyzowanie (pewnie żebym się całkiem załamał):
    Skoro warunków zabudowy nie można zmienić ani w całości ani częściowo, czy można w jakiś sposób otrzymać pozwolenie na budowę domu, którego projekt nie całkiem jest zgodny z WZ? Typu wniosek o odstępstwo od WZ, uchylenie zapisu w WZ, itp. Czy jest jakaś szansa?

    Pozdrawiam
    Luk

  5. #5

    Domyślnie

    Spróbuj skontaktować się z urbanistą, który zajmuje się tą sprawą i zapytaj, czy zgodziłby się - w nowej decyzji - na proponowany przez Ciebie sposób zabudowy. Czasem urzędy bywają elastyczne, jeśli nie kłóci się to z ogólną koncepcją zabudowy terenu.

  6. #6

    Domyślnie Re: zmiana warunków zabudowy

    Dowiadywałem się w Urzędzie Miejskim.
    Rzeczywiście mogliby taką zgodę wyrazić. Musieliby najpierw zobaczyć, co konkretnie chciałbym zbudować. Czyli jest nadzieja...

    Pozdrawiam
    Luk

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście,że można wystąpić o nowe, inne WZ.Poprzedni właściciel wystapił o takie i jakie mu odpowiadały.Ty możesz wystąpić o inne i możesz takowe otrzymać.Czy masz szansę? Odpowiedz sobie sam.Jeśli Twoja wizja nie będzie za bardzo odbiegała od sąsiednich domów to nie powinno być problemu.W razie czego jest jeszcze odwołanie do SKO.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony