dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 20
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 393
  1. #221

    Domyślnie

    Także pocztę. W mojej okolicy poczta bardzo często gubi zwrotki. Mam wiele pism, w których Urząd Gminy informuje, że to-i-tamto oraz, że złożył reklamację na poczcie w sprawie zagubionej zwrotki. Osobiście polecam sprawdzić tę ewentualność.

  2. #222

    Domyślnie

    romi_25 pomocy !!!!

    Przed zakupem działki rolnej złożyłam wniosek o wz na gruntach rolnych -dostałam odpowiedź negatywną do wniosku załączyłam mapę ze składnicy w skali 1:5000 w uzasadnieniu dostałam odpowiedź art.61 ustawy ale nic nie było mowy o tym ,że jest niewłaściciwa mapa. Dzisiaj złożyłam ponownie wniosek na ten sam grunt na zabudowę zagrodową , ale ten wniosek przeglądała kierowniczka wydz. arhitektury i stwierdziła że mapa musi być wykonana przez geodetę bo na dzień dzisiejszy składnica nie posiada map w skali 1:500 lub 1:1000 i jeszcze powiedziała,ze takie mapy do wz wymaga ustawodawca.Moje pytanie do romiego_25 , która to ustawa ?, a do forumowiczów jak jest w Waszych gminach Bez pozytywnych wz nie mam ochoty na zlecanie geodecie wykonania mapy bo musiał by objąć dużo większy teren co będzie mnie więcej kosztowało.Pozdrawiam

  3. #223

    Domyślnie

    Wg ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym do wniosku o wz należy złożyć oryginał mapy zasadniczej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmującej teren, którego wniosek dotyczy i obszar, na który ta inwestycja będzie oddziaływać – nie mniejszy niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem, w skali 1:500 lub 1:1000. Urzędnik nie może wymagać od ciebie mapy aktualizowanej przez geodetę.
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  4. #224

    Domyślnie

    romi_25 powiedz jak Ty wydajesz wz jeżeli w składaie map brak jest na dany teren map zasadniczych i katastralnych?
    Tak jest w moim wypadku , że użędniczka zażądała mapy zasadniczej , a jak jej nie ma to mam wykonać mapę do celów projektowych co w moim przypadku do tej sytuacji zwiększy rejon opracowania mapy ze względu na objęcie w dwóch kierunkach słupów elektrycznych bo nie wiem z którego enwrgetyka wskaże przyłączenie. Przeciesz o wz może wystąpić każy nawet przed kupnem działki i nie sądzę aby każdy był zainteresowany wydaniem 1000 zł na wykonanie takiej mapy. Pozdrawiam

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Na początek mam taki problem ze planie zagospodarowania jest taki wpis
    "dla ochrony przed hałasem ustala się konieczność zastosowania w obiektach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, zabezpieczeń akustycznych, w odległości:
    a) od ul. Modlińskiej - 50m od krawędzi jezdni,
    b) od ul. Kołacińskiej - 20m od krawędzi jezdni,"
    linia zabudowy jest wyznaczona na 5 m, jak należy rozumieć powyzszy zapis (zabezpieczenia akustyczne)i jak można to zrealizować jeżeli chciałbym postawić dom w odległości 15m.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Romi sorki ze znowu ale pojawiła mi się taka sprawa, jest wyłożony do wglądu pzp w gminie, działka która mnie interesuje okazuje się że znajduje się poza studium i więc nie została ujęta jako pod zabudowę i pozostała jako rolna. Ponadto w pzp już są odstępstwa od studium ponieważ działki z drugiej strony drogi zostały ujęte jako budowlane i dokładnie na przeciwko już stoi dom. Czy na to też można się powołać, jako o nie jednakowe traktowanie obywatela
    Nadmienie że obecnie podobno jest robione nowe studium które ma już ujmowac ten teren jako też odrolniony, i studium ma być wyłożone we wrześniu . Jak należało by w tej sytuacji napisać odwołanie, czy nie należy wstrzymać pzp i powołać się na nowo opracowywane studium, czy raczej na fakt że jest to na granicy gminy i pozostaje pas około 150/600 metrów gdy tymczasem w sąsiadującym pzp jest to wszystko pod zabudowę, czysty bezsens i nieaktualnośc studium.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  7. #227

    Domyślnie

    Witam ..
    W otrzymanym planie zagospodarowania przestrzennego dla działki mam taki zapis:
    “Ściśle określona linia zabudowy oznacza linię, na której należy sytuować
    3/4 rzutu odpowiedniej elewacji i odnosi się do pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku
    (parter) z warunkiem, że żaden element elewacji nie przekracza ściśle określonej
    linii zabudowy”.
    Ta linia zabudowy jest 4 metry od krawędzi drogi. Mam zamiar wybudować garaż
    dwustanowiskowy I chciałbym go lekko cofnąć abym miał podjazd dla samochodu
    przed nim w związku z tym:
    1) - czy do elewacji budynku zalicza się również ten garaż wówczas nie mógłbym
    go przesunąć w głąb działki (garaże muszą być w bryle budynku) ??
    2) - czy istnieje jakaś odchyłka w głąb działki od takiej linii w wymarzonym projekcie
    mam lekki wykurz na 40 - 50 cm ?? ( czytałem w tym wątku że gmina dopuszcza
    odchyłkę 20%)

    bedę wdzięczny za wszystkie rady....
    MARZENIA NALEŻY REALIZOWAĆ !!!

  8. #228

    Domyślnie

    Romi_25, bardzo Cię proszę zerknij na mój problem profesjonalnym okiem....
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=55170

    dzieki bardzo

  9. #229

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o poradę W WZ jest napisane, że max powierzchnia zabudowy to 11%. Działka ma tylko 817 m... czyli nic sensownego tam się nie zbuduje. Czy jest możliwośc ( i sens) odwoływaniasię od takiej decyzji?Sąsiedzi też mają takie WZ tylko większe działki...

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witam
    składałam wniosek o warunki ( wniosek przygotował mi kierownik budowy) pisało tam że od granicy wschodniej odległość między domem a granicą działki ma wynosić 10metrów, a ja chciałm 15m mój kierownik powiedział że to się później zmieni i będzie 15metrów czy on mówi prawde ponieważ mi bardzo zależy na tych 15 metrach bo ma być tam ogród, proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

  11. #231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roki1979

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Proszę o pomoc.

    Jestem właścicielem działki rolnej o pow. 0,18 ha, na której
    zamierzam wybudować jednorodzinny budynek mieszkalny oraz
    budynek gospodarczy. W sąsiedztwie w/w działki jest działka o
    pow. 0,99 ha (właściciel nie jest rolnikiem posiada tylko tą
    działkę) zabudowana przedwojenną (1925 r.) zabudową zagrodową –
    dom mieszkalny, budynek gospodarczy.

    Czy w związku z powyższym będę spełniał wymagania ustawy o
    zagospodarowaniu przestrzennym art. 61 ust. 1 pkt. 1.



    Czy tzw. dobrym sąsiedztwem w tym przypadku bedzie budynek mieszkalny w zabudowie zagrodowej. Proszę o odpowiedz. Może ktoś z formu miał podobny problem.

    Ja uważam, że spełniam te wymagania ponieważ paragraf 3 pkt 4
    Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków
    technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
    mówi że przez budynek mieszkalny rozumie się budynek
    przeznaczony na mieszkania mający postać budynku mieszkalnego w
    zabudowie zagrodowej.

  12. #232

    Domyślnie

    Witam,

    Urząd wyłożył włąsnie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym na cześci mojej działki przewidziano wewnętrzną (niepubliczną, oznaczonej jako KPJ) drogę dojazdową do działki sąsiada nie posiadającego żadnego dostępu do drogi publicznej.

    Jakie są konsekwencje uchwalenia takiego planu?

    Czy będę mógł w przyszłości odsprzedać udziały w tej cześci działki lub służebość sąsiadowi?

    Czy będę mógł ogrodzić ten teren po uchwaleniu planu?

    Czy jeżeli się ogrodzę przed uchwaleniem planu (nie sąsiaduję bezpośrednio z drogą publiczną), będę mógł utrzymać to ogrodzenie po jego uchwaleniu?

    Jaka jest podstawa prawna tego wszystkiego (o drogach wewnętrznych nie ma zbyt wiele w ustawach o zagospodarowaniu prz. oraz w ust. o drogach publicznych)?

    Pozdrawiam,
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Przede wszystkim muszę stwierdzić, że zajmujesz się wszystkim, tylko nie tym czym powinieneś.
    Najważniejszą dla ciebie informacją jest ta, czy zakończono już prace nad planem i czy został on wyłożony do wglądu dla mieszkańców.
    Jeśli tak, w oznaczonym terminie możesz złożyć zarzut (masz interes prawny, projektowana droga jest na twojej własności). Rada gminy może go przyjąć (wtedy likwiduje drogę) lub odrzucić - uchwałą (wtedy masz prawo pisać skargę do WSA).
    Czy postępowanie gminy jest "na prawie"? Tak, jest to tzw. zadanie własne gminy i ma ona "władztwo planistyczne" na swoim terenie. Nie wyklucza to twjego prawa do obrony swojej własności (zarzut, skarga do WSA, kasacja do NSA), ale i tak ostatecznie sprawa ta wróci do gminy (która drogę usunie z projektu lub nie).
    To, czy zagrodzisz działkę nie ma większego znaczenia.
    Gdy plan będzie ostateczny mozesz domagać się )od gminy) odszkodowania za teren pod drogę i ewentualnie zmniejszenie wartości działki.

  14. #234

    Domyślnie

    Drogi Oskarze,

    Tak napisałem, projekt planu miejscowego został wyłożony (powtórnie) do konsultacji.
    Wiem, że mogę protestować w różny sposób i w określonych terminach. Moje pytanie dotyczy tego, jakie są konsekwencje proponowanego przez Urząd Dzielnicy rozwiązania tak, aby wiedział czy w moim interesie jest składanie zarzutu (np. jeżeli ograniczy to moje prawo do korzystania z działki tj. ogrodzenia jej oraz sprzedaży / zamiany jej części), czy lepsze byłoby uchwalenie planu w takim kształcie (umożliwi mi podział "za małej" działki i sprzedaż udziałów w jej części - drodze mojemu sąsiadowi).
    Nie mogę znaleźć przepisów opisujących konsekwencje prawne wpisania do planu dróg wewnętrznych, jeśli ktoś wie gdzie ich szukać, to bardzo proszę o takie informacje.

    Pozdrawiam,
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Co do dróg wewnętrznych w planie zagospodarowania to, przyznam szczerze, nie wiem jak to rozwiązano w Twojej gminie. Mogę Cię tylko odesłać do części opisowej wyłożonego planu (czyli "książeczki" zawierajacej m.in. szczegółowy opis mapy i użytych na niej skrótów i oznaczeń).
    Przypuszczam, że w opisie "twojej" drogi KPJ (ciąg pieszo-jezdny?) znajdzie się więcej informacji o niej, a w innej części planu - o statusie tej drogi (zapewne będzie tam zapis, że jest to tylko projekt przebiegu drogi, który może być zmieniony).
    Poszukaj więc w opisie planu.

  16. #236

    Domyślnie

    Tak, to "komunikacja pieszo-jezdna" w opisie napisano, że to droga wewnętrzna ... tylko co to znaczy (oprócz tego, że nie publiczna)?

    Co interesujące, Panie z Urzedu Dzielnicy, które od kilku lat opracowują ten plan też tego nie wiedzą i w dodatku nie wiedzą gdzie szukać takich informacji
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Mogę tylko poradzić poszukanie w innym paragrafie (punkcie) planu zapisu o drogach wewnętrznych np. " plan zawiera proponowane szerokości KPJ..., przebieg KPJ może być zmieniany w zależności od... pod warunkiem zapewnienia komunikacji do działek...".
    Jeśli plan jest wyłożony, to powinny być dyżury projektantów - najlepiej im zadać takie pytania.

  18. #238

    Domyślnie

    W wypisie z planu zagospodarowania przestrzennego Gminy jest taki zapis:"Projektowana na działkach zabudowa winna zachować linię zabudowy sasiednich budynków i być dostosowana gabarytem do charakteru sąsiedniej zabudowy."
    Działka graniczy z jednej strony z działką zabudowaną, z dwóch stron są działki budowlane puste, z jednej strony jest działka rolna. Czy w takiej sytuacji muszę rownież wybudować dom taki jaki jest na zabudowanej działce czyli z dachem dwuspadowym i piętrowy( w wypisie jest: dach stromy o nachyleniu 30-40 stopni)?
    I jeszcze jest coś takiego
    Ustala się:
    -utrzymanie istniejącej zabudowy,
    -dopuszcza sie realizację zabudowy uzupełniającej w ciągu istniejącej zabudowy
    -maksymalna wysokość zabudowy dwie kondygnacje i poddasze (chciałbym mieć parterówkę bez poddasza użytkowego)
    Pozdrawiam

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Musisz spełnić warunki z planu zagospodarowania. Jeśli nie ma w nich o dachu dwuspadowym i konieczności zbudowania pietra - nie musi to być taki budynek (jak sąsiedni).
    Z tego co przeczytałem trzeba spełnić warunki:
    1) stromy dach,
    2) DO DWÓCH i PÓŁ kondygnacji (a więc plan dopuszcza i budynek parterowy, ale ze stromym dachem),
    3) taka sama odległość od ulicy.
    Dostosowanie do charakteru sasiedniej zabudowy nie oznacza wymogu identyczności. Utrzymanie istniejącej zabudowy - to moim zdaniem akceptacja stanu zastanej zabudowy w chwili uchwalania planu.
    I tylko tyle.
    Skoro masz narzucony duży spadek dachu, to powinieneś się zastanowić, czy nie zaplanować wykorzystania w przyszłości pustej i wysokiej przestrzeni nad parterem.

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wreszcie będzie zmiana korupcjogennych i niedopracowanych przepisów o "dobrym sąsiedztwie.
    Ten "knot legislacyjny" podbudowany rozporządzeniem podpisanym przez osławionego (także w innych dziedzinach) wicepremiera Pola może przestać istnieć.
    Z dzisiejszej "Rzeczpospolitej":

    http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...rawo_a_12.html

    NIERUCHOMOŚCI Samorządowe propozycje zmian w przepisach o zagospodarowaniu przestrzennym
    Aby można było wybudować prawie wszystko

    Sześć związków samorządów terytorialnych ma receptę na brak miejscowych planów zagospodarowania.

    Proponują rezygnację z decyzji o warunkach zabudowy. W ich przekonaniu wystarczą same pozwolenia na budowę.
    Przygotowały odpowiedni projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dalej: ustawa), który wkrótce przedstawią Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Rządu. Liczą, że zainteresują nim rząd, który też zapowiada zmiany w ustawie, choć nie przygotował jeszcze ich projektu.
    Konieczność nadinterpretacji
    Miejscowych planów brakuje w dużych miastach. Tam pozwolenie na budowę musi więc poprzedzać decyzja ustalająca warunki zagospodarowania terenu (tzw. lokalizacyjna.) wydawana na podstawie nieprecyzyjnych przepisów ustawy. Urzędnicy wydający decyzje lokalizacyjne zmuszeni są więc do jej nadinterpretacji. To rodzi podejrzenia o korupcję.
    Zamiast studium plan kierunkowy
    Samorządowcy proponują zastąpić obecne studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego planem kierunkowym.
    - Będzie on wiązał nie tylko władze gminy, ale wszystkie ograny publiczne, np. konserwatora zabytków, starostę - mówi prof. Hubert Izdebski, współautor tego projektu.
    Będą tylko opinie
    Wszystkie uzgodnienia z instytucjami publicznymi miałyby formę niezaskarżalnych rozstrzygnięć (w tej chwili niektóre są decyzjami administracyjnymi lub postanowieniami, od których można się odwołać). Dzięki temu - zdaniem samorządowców - czas pracy nad planami się skróci.
    Bez decyzji
    Tam, gdzie nie ma miejscowych planów, starosta wyda pozwolenie na budowę, jeśli nie zabraniają tego przepisy szczególne, takie jak ustawy o ochronie: gruntów rolnych i leśnych, przyrody, zabytków.
    - Oznacza to, że będzie można wybudować prawie wszystko - uważa prof. Zygmunt Niewiadomski, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. - Ułatwi to - ocenia profesor - życie inwestorom, ale grozi jeszcze większą dezintegracją przestrzeni.
    Prostsze odrolnienie
    O odrolnianiu gruntów decydowałyby wyłącznie gminy poprzez stosowne zapisy w miejscowym planie. W tej chwili najpierw muszą uzyskać - w zależności od areału oraz klasy gruntu - zgodę wojewody (klasa IV-VI) lub ministra rolnictwa (klasa I-III).
    Projekt samorządowy powstał jako kontrpropozycja do pomysłów rządu Marka Belki, której samorządowcy byli zdecydowanymi przeciwnikami.
    Renata Krupa-Dąbrowska

Strona 12 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony