dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    ja też podam swoje informacje
    Na razie wstępnie uzgodniliśmy z architektem cenę w wysokości 5% wartości wykonania domu wynikającego z kosztorysu inwestorskiego. Przy czym projekt ma być w najpełniejszej wersji: budowlany, wykonawczy, z detalem architektonicznym i budowlanym i wszelkimi instalacjami, w tym pompa ciepła i rekuperator. W sumie oceniamy, że projekt kosztować będzie ok. 25.0000 (dla domu parterowego ok. 170 m kw., nieużytkowe poddasze).
    Pozdrawiam
    gaga2

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    GAGA Wygoń tego cwaniaka albo od razu go zastrzel, chyba że masz kupę szmalu do wrzucenia.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marf

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    250000 toz to kwota za ktora mozna postawić caly dom !!!!!!!

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Oczywiście moja pomyłka - ma być 25.000. Czy to rzeczywiście zdzierstwo??? Dodaję że chcemy mieć bardzo szczegółowy projekt ze wszystkimi możliwymi instalacjami. Budowa na Śląsku. Ewentualne szkody górnicze.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cena kompleksowa za: projekt arch-konstr. + opisy wykonawcze, projekty branżowe, projekt ogrodzenia, ogrodu, pozwolenie na budowę + wszelkie formalności - 20.000. Oczywiście jesteśmy cały czas w kontakcie i jeśli zdarzają się jakieś kwestie do wyjaśnienia lub wprowadzane są zmiany, to są na bieżąco załatwiane.

  6. #26

    Domyślnie

    Zapomniałam - w podanej cenie jest też kosztorys (ślepy + inwestorski)

  7. #27

    Domyślnie

    Z perspektywy budowy wiem, że wysoka cena wcale nie musi być gwarancją dobrych usług. Co więcej, ktoś kto dyktyje tak wysoką cenę ne pewno robi to z miłości do siebie i pieniędzy, nie zaś z chęci pełnego i wszechstronnego zadowolenia klienta.
    Życzę Ci aby Twój architekt był chlubnym wyjątkiem od tej reguły!
    Finiszant

  8. #28

    Domyślnie

    Finiszancie, nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale po ponad rocznej współpracy z architektem nie mam negatywnych uwag. Cena całości, którą podałam była jasna od początku i mogliśmy zrezygnować przed podpisaniem umowy. Nie było więc żadnego zaskoczenia ani co do ceny, ani co do jakości usług. Poza tym, w trakcie wciąż trwającej budowy jesteśmy w kontakcie - łącznie z wizytą na budowie, wyjaśnianiem i precyzowaniem szczegółów z naszym wykonawcą (ja się na tym naprawdę nie znam). I to bez dodatkowych opłat. Myślę więc, że naprawdę pracownię wybraliśmy dobrze.

  9. #29

    Domyślnie

    Cena 25 000zł nie jest specjalnie wygórowana za pełen zakres projektu.Oczywiście zależy, jak skomplikowany był to projekt, bo jesli miał cztery ściany i dach dwuspadowy, to szkoda forsy ,ale jeśli był oryginalny i niepowtarzalny, to warto tyle zapłacić.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    25 000 do godziwa cena za komplet i moze wydawac sie wygorowana ( zwlaszcza te 5% ceny realizacji) jezeli nie wezmie sie pod uwage : A.Stopnia komplikacji konstrukcji wynikajacej z terenu gorniczego (lepiej teraz duzo kombinowac i zaplacic niz potem naprawiac) B. I troche ponadstandardowej instalacji.
    Tak czy inaczej ten "komplet" to po prostu projekt taki jaki powinien byc, czyli: A. W pelnym zakresie od koncepcji, projektu budowlanego, do rysunkow wykonawczych B. Wielobranzowy czyli architektura + konstrukcja ( projekt konstrukcji, a nie dwie
    kartki w krakte z obliczeniami) + instalacje sanitarne + instalacjie elektryczne C. Z oplaconymi nadzorami i korektami projektu wynikajacymi z roznych przyczyn.
    Jednym slowem - teoretycznie - jest to cos co nie jest robione na kolanie i dane komus bo ten ktos potrzebowal paier do urzedu.

    Pozdrawiam
    Marcin

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EFIKK

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasz projektant wziął 2000zł za projekt architektoniczny.Na tej podstawie dostaliśmy pozwolenie na budowę.Obiecał nam też ,że w każej sytuacji będzie do naszej dyspozycji...sprawdzi się w przyszłości.Nie wiem teraz czy on też ma zrobić projekty instalacji czy będą to robić inni projektanci-branżowi np gazownik projekt instalacji gazowej???

  12. #32

    Domyślnie

    Z naszym projektantem jesteśmy umuwieni na 2000zł za projekt architektoniczny + 1000 za cały nadzór na budowie. Przyłącze gazowe i tak lepiej zlecić pracownikom gazowni - najtaniej i bez kłopotów (przynajmniej u nas)
    Pozdrowienia Marian

  13. #33

    Domyślnie

    My za swoj domek z... plaskim dachem, 145 pow. uzytkowej, zaplacilismy 6.000. Cena srednia jak na Poznań. Ale jest dobrze wpasowany w trudna dziake. Dla wszystkich korzystajacych z uslug architekta mam jedna rade - na poczatku nie sugerujcie nic oprocz liczby pokoi, lazienek i powierzchni. Poczekajcie na pierwsze koncepcje architekta!!!

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorniak

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja zaplacilem
    1.200 zl za projekt gotowy
    2.000 zl za naniesienia branzowe
    pozdrowienia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony