dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy to dobry sposób na tańsze budowanie?

    Ponieważ i tak muszę wszystko zacząć od nowa żeby się budować to:
    1) rezygnacja z dotychczasowego źródła dochodu - zamknięcie firmy w którą od pewnego czasu nie miałem zamiaru inwestować.
    2) przeniesienie się w rejon budowy - zmiana stałego miejsca zamieszkania. Narazie tylko ja.
    3) otwarcie nowej działalności - przynajmniej z uwzględnieniem materiałów budowlanych z których buduję dom:
    a- hurtownia mat. budowl.,
    b-zakł. handl. usług. tj. przyjąć np. dwuch murarzy+sprzedaż materiałów budowl.
    c-jedynie budowlana firma
    d-inna działalność
    e-inna praca.
    W tej chwili myślę o pkt. ,,a" , ale, może macie jakieś lepsze rozwiązanie?
    Chodzi o niższe ceny materiałów, niższy VAT, niższe ceny robocizny, itp.
    A także jak to rozliczyć z US np. materiały użyte do domu?
    Ewentualnie inne pomysły czy propozycje!
    Mile widziani forumowicze obcykani w temacie!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  2. #2

    Domyślnie

    Pomysł masz ciekawy
    Ma szansę powodzenia, ale pod warunkiem, że nie chcesz budować na kredyt. Bo jeśli tak, to prawdopodobnie przy nowej działalności możesz mieć z kredytem problem.

    Jak byś budował dom jako firma i na firmę, to chyba możesz nawet skorzystać z jakiś funduszy EU. Tylko to chyba nie będzie już dom, a siedziba firmy

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam - Fumfol
    modelarstwo: http://republika.pl/modplast/

  3. #3

    Domyślnie

    Racja, nie chcę budować na kredyt, dlatego min. ten pomysł. NIe lubię kredytów. Za duży stopień ryzyka w naszym kraju. Fundusze EU są dla mnie nieosiągalne. Na dzień dzisiejszy nie spełniam warunków. Czy jest to możliwe, aby budować się z tych samych materiałów co są kupowane na firmę, a jeśli tak to jak to zaksięgować i rozliczyć?
    Pozdrawiam!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Co do ksiegowanie i rozliczania - nie mam pojecia. Ale zawsze mozesz sobie sprzedac z duzym rabatem
    Pozdrawiam - Fumfol
    modelarstwo: http://republika.pl/modplast/

  5. #5

    Domyślnie

    "Jak chcę sie napić piwa, to nie muszę kupować od razu całego browaru".
    Moim zdaniem wariant z hurtownia tylko na potrzeby budowy nie ma sensu. Po drugie, jak łapiesz 2 tak poważne projekty na raz, to któryś zawalisz. Albo dom, albo nowy interes - takie jest moje zdanie.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    "Jak chcę sie napić piwa, to nie muszę kupować od razu całego browaru".
    Moim zdaniem wariant z hurtownia tylko na potrzeby budowy nie ma sensu. Po drugie, jak łapiesz 2 tak poważne projekty na raz, to któryś zawalisz. Albo dom, albo nowy interes - takie jest moje zdanie.
    Działasz zgodnie ze swoim nickiem, ale dzięki Przekorek
    Dla mnie to jest bardzo trudna decyzja, ale z czegoś muszę żyć!. Zmieniam wszystko, mieszkanie, pracę, środowisko i nie wiem, co jeszcze, ale to, co robiłem (od 01 01 06 roku firma zamknięta! )nie dawało mi wystarczających dochodów i tendencja systematycznie spadkowa. Pisałem wcześniej, że nie inwestuję w firmę np. zmieniając profil, poszukiwanie sposobu na przyciągnięcie klienta, itp. Całą energię skierowałem na inny rejon polski i tam zacząć zupełnie od nowa, w innej dziedzinie. Hurtownia budowlana wcale nie musi być na chwilę, jeśli się sprawdzi w tamtym terenie to zostanie i będę ją rozwijał, ale jeśli nie, to mam kilka innych wariantów na dochody. No, przecież nie pójdę po zapomogę - to jest dla mnie bardzo upokarzające! Mam jakieś środki do czasu ustawienia się w nowym miejscu. Budowa nie musi od razu startować pełną parą. Ważne, żeby nie pękać! Pytanie, czy te moje pomysły zdadzą egzamin w polskich warunkach? Nie wszystko wiem, dlatego za pośrednictwem tego szacownego forum chciałbym uzyskać dodatkowe informacje na ile jest to możliwe!.
    Każda informacja może być cenna, wiec zapraszam do dyskusji!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  7. #7

    Domyślnie

    A może ktoś budował się z materiałów zakupionych na firmę i jak to rozliczył?
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Jestes pewien, ze nie lapiesz się na żadne fundusze?

    A powiedz mi, a przemyslałeś wariant z problemami interpreatcji takiego wariantu przez US? Moim zdaniem troche to ryzykowne..
    nie cierpię oszustów

  9. #9

    Domyślnie

    Jasne że myślałem o tym, ale nie jestem ekspertem w prawidłowych i zgodnych z prawem przepisach. Jeżeli szewc robi buty, to czy nie wolno mu chodzić w swoich, tzn. przez siebie zrobionych?
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja Ci nie wróg, ale czy US będzie na to łaskawie patrzył to nie wiem...
    nie cierpię oszustów

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystko w porządku, nic złego nie myślałem, tylko jak to zrobić, wystawić sobie fakturę czy co?
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  12. #12

    Domyślnie

    A z funduszami, to jak na razie, nie widzę furtki dla mnie. Przejrzałem te książki UE o dotacjach. Jeszcze nie rezygnuję. Może jak zacznę się budowac to zobaczę, jakiś fundusz na wieś? itp. To już chyba prędzej na bezrobotnego.
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  13. #13

    Domyślnie

    jak wieś to może agroturystyka, na ten cel są napewno środki z UE

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki AnonimGall
    Myślałem o agroturystyce, miałem kiedyś jeden z pomysłów na zagospodarowanie częsci działki. Wioska, jak na razie, nie jest turystyczna, ale kto wie? Nie wszystko zależy ode mnie. Gmina decyduje czy to pasuje do planu zagospodarowania terenu. Jeśli przyjdzie odpowiedni czas i warunki, to pochodzę z tym tematem tam, gdzie trzeba.
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  15. #15

    Domyślnie

    Jest w styczniowym muratorze artykół na temat odliczeń VAT
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony