dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Moim zdaniem na sprzęt trzeba trafić.
    Mam wideo samsunga 15 lat i działa, telewizor samsunga działał 15 lat i nic nigdy się nie zepsuło.

    Czyli stwierdziłem że robią dobry sprzęt.

    Kamerę samsunga trafiło 3 miesiące po gwarancji 500 zł. naprawa, a teraz właśnie 7 miesięcy po gwarancji szlag trafił aparat samsunga.

    A najbardziej z waszych wypowiedzi rozśmieszyło mnie że trzeba było zamienić bieguny w gniazdku aby kocioł dobrze pracował

  2. #22

    Domyślnie

    Przedewszystkim trzeba jasno powiedzieć że nie opłaca się produkować sprzętu który będzie chodził niezawodnie przez 15 lat I wszystkie firmy zdały sobie z tego sprawę czy to Sony czy Panasonik czy jakaś niby nowa firma Tak już pozostanie z małą zmianą czyli odzyskiem surowców i ponownym ich wykorzystaniu. Jako serwisant mogę podać prosty przykład.. praktycznie w każdym 10-15 letnim magnetowidzie wystarczy wymienić elementy gumowe i go wyczyścić w tych nowych naprawa często bywa nieopłacalna bo padają bardziej skomplikowane i drogie podzespoły No i nie pochodzą one przez 15 lat jak poprzednicy bo takie były załozenia konstruktora.... Kolejny przykład? Kupiłem babci TV Philipsa zwykły za 650 PLN . Niedługo po gwarancji padł trafopowielacz który kosztował (sam bez naprawy) 180 PLN. Znaczy naprawa w autoryzowanym serwisie kosztowała by około 50% ceny razem z robocizną Takie są wymogi ekonomi względem producentów

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    A najbardziej z waszych wypowiedzi rozśmieszyło mnie że trzeba było zamienić bieguny w gniazdku aby kocioł dobrze pracował
    W gniazdku nie ma biegunów, natomiast ważne jest podłaczenie fazy i zera o czym piszą w każdej instrukcji serwisowej (ma to duży wpływ na działanie elektrody jonizującej).

  4. #24

    Domyślnie

    Niestety taka jest prawda, że jakość wszystkich produktów spadła drastycznie. Kiedyś mercedes był synonimem solidności. Jak jest teraz - sami wiecie. Oczywiście, nie zonacza to, że vyle firma jest od niego lepsza, ale oznacza, że solidnoścą wyroby produkowane obecnie ustępują znacznie tym sprzed np. 20 lat. Weszliśmy w tzw. wiek tandety...
    I ma to zastosowanie we wszystkim, równiez w budownictwie, niestety.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Co to znaczy dobra, obdarzona zaufaniem i uznana marka produktu:
    Mój starszy wujek mówi:
    - Kupiłem sobie nowego junkersa do łazienki.
    - Wujek, przecież to Vaillant a nie Junkers.
    Wujek na to:
    - Rzeczywiście, ten junkers nazywa się Vaillant...
    I tak posiadamy bosza zamiast szlifierki katowej
    badz elektoluks zamiast odkurzacza
    Dostatecznie zaawansowana Technologia niczym nie rozni sie od Magii

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko
    Ulrich niema nic wspólnego ani z japonią, ani z koreą ani z niemcami. Jest to czysto polska firma ktora robi w wała swoich klientów.
    Bo każda polska firma robi swoich klientów w wała ...
    Deutschland, Deutschland uber alles !!!
    Przenieś się za Odrę do krainy socjalnego szczęścia !!!

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał <bogdan>
    Cytat Napisał pegaziatko
    Ulrich niema nic wspólnego ani z japonią, ani z koreą ani z niemcami. Jest to czysto polska firma ktora robi w wała swoich klientów.
    Bo każda polska firma robi swoich klientów w wała ...
    Deutschland, Deutschland uber alles !!!
    Przenieś się za Odrę do krainy socjalnego szczęścia !!!
    Nie o to chodzi, żeby pluć na polskie firmy, ani to, że coś jest niemieckie czy inne, nie oznacza, że jest lepsze. Jednak rozumiem, że mogą kogoś zdenerwować praktyki, które usiłują wprowadzić w błąd.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony