dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie rozwiązanie najlepsze

    Mam pytanie dotyczące ziemi, a raczej jej przekazania.
    Otóż teściowie chcą nam dać kawałek działki przeznaczony na budowę domku.
    Zakładając fakt iż jest to grunt rolny, ale z możliwością wykorzystania na budowę więc nie trzeba go przekwalifikować. I tak nie wiem czy załatwić to darowizną, czy jako współwłasność i jak to wygląda notarialnie (Koszty itp. )
    Chodzi o to, że chcemy wziąć kredyt na budowę domu, a zabezpieczeniem ma być ta ziemia. Przy okazji wartość działki 0,5 ha to około 10000zł. Nie mam pojęcia czy mogę już załatwiać pozwolenie na buowę czy muszą tamte sprawy być uregulowane.
    Proszę o pomoc
    Nowicjuszka28

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Jakie rozwiązanie najlepsze

    Cytat Napisał Karolina28
    ...Nie mam pojęcia czy mogę już załatwiać pozwolenie na buowę czy muszą tamte sprawy być uregulowane.
    Proszę o pomoc
    najpierw działka ... później pozwolenie

    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zrobiłem darowizne od teściów dzialka 2000 m2 ustaliliśmy wartość działki na 20000 zł i płaciłem u notariusza 1200 zł. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    najlepiej działkę sprzedać tak jest najtaniech, chyba że jej wartość mieści się w kwocie wolnej (przy najbliżesz rodzinie to 9000 na każdą osobę zdaje się od każdej osoby)

    można też poczekać bo Pani Zyta-Gilowska (chyba, minister ds finansów) coś wspominała o zniesieniu podatku od darowizny przy dziedziczeniu (z rodziców na dzieci)

  5. #5

    Domyślnie Problem

    Witam wszystkich.
    Mam jednak problem. Okazało się że powyższa działka nie ma przeznaczenia na budowę. Byłam dziś w urzędzie miasta i okazało się, że choć nie ma planu zagospodarowania przestrzennego terenu to nie można przekwalifikować gruntu. Powiedzcie jak to jest naprawdę.
    Nowicjuszka28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony