dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafo

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie ogrzewanie powietrzem

    szukam wszelkich informacji na ten temat, ale najlepiej z ust urzytkowników lub projektantów. Zalety i wady takiego ogrzewania

  2. #2
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Posłuż się opcją "szukaj". Powietrze też trzeba czymś grzać. Co ma być? Klimatyzacja? DGP? coś innego? Grzejesz dom czy halę produkcyjną?Podałeś za mało danych.
    Adam M.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest bardzo obszerny wątek na ten temat. Niestety jak w wielu wątkach boksują się zwolennicy i przeciwnicy. Najlepiej dotrzeć do bezpośredniego użytkownika. Ja się zdecydowałem i niebawem rozpoczynam montaż kanałów. Widziałem i czułem jak to działa u mojego szwagra. Moim zedaniem efekt bardzo dobry, ale osobiście przekonam się pewnie następnej zimy

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Padre
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    A ja uzytkuje juz Od polowy grudnia. Temperatury ustawione w domu na 19-20 stopni i odczuwalne cieplo jest wieksze niz u sasiada, ktory przy zwyklym ogrzewaniu maja ustawione temperatury tak samo (sami potwierdzili ostatniu jak byli u nas).
    Ale poszukaj napierw na forum, bylo sporo informacji na ten temat. Ja chetnie sluze informacjami - jestem z grupy "zwolennikow" tego typu ogrzewania

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Joszko

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam ogrzewamnie nadmuchowe od początku tego sezonu. Wcześniej mieszkałem w domu z ogrzewaniem tradycyjnym i teraz po 3 miesiącach zimy nie chcę znać kaloryferów. Mam piec firmy Rheem i połączony jest on z kominkiem. Jak zapalę w kominku i włączę nadmuch, który rozprowadza ciepłe powietrze z kominka (Tarnava 14kW - dom 170 m. kw.) to tak spokojnie mam w domu 23 st. Jak w kominku się wypali to piec zaczyna pracować gdy temp. spadnie poniżej ustawionej. Cały czas mam uchyloną przepustnicę, tak z 20-30% i biorę świeże powietrze z zewnątrz. W ten sposób mam cały czas wentylację. Teraz zastanawiam się nad klimą i różnymi bayerami typu jonizator powietrza, itp. Wszystkim gorąco polecam.

  6. #6

    Domyślnie

    ja oczywiście też polecam, system znam od wielu lat a sam użytkuję od połowy 2003.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafo

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzęki za odpowiedzi. Ja dopiero startuję w tym temacie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Padre
    A ja uzytkuje juz Od polowy grudnia. Temperatury ustawione w domu na 19-20 stopni i odczuwalne cieplo jest wieksze niz u sasiada, ktory przy zwyklym ogrzewaniu maja ustawione temperatury tak samo (sami potwierdzili ostatniu jak byli u nas).
    Ale poszukaj napierw na forum, bylo sporo informacji na ten temat. Ja chetnie sluze informacjami - jestem z grupy "zwolennikow" tego typu ogrzewania
    Do Forumowiczow:

    Rafaf, Blacha, Ozzie, Robert i Padre
    Prosze podajcie jakies swieze uwagi dotyczace ogrzewania nadmuchowego.
    Jak teraz w okresie wielkich mrozow sie to sprawuje/sprawdza i jak z rachunkami.
    Bardzo prosze o opinie.
    Dziekuje i pozdrawiam

    Piotrek
    Jaroslaw - gdzie czas zwalnia swe tempo



    _________________________________
    Historia Pewnego Domu...
    http://siedlisko2005.susnet.pl/

  9. #9

    Domyślnie

    Ano kilka danych z użytkowania ogrzewania nadmuchowego, ale na prąd:

    - za styczeń wyszło 650zł za cały prąd w domu (ciepła woda, ogrzewanie, lodówki, kuchenka itp) a miałem nawet -28 C a domek ma 300m2
    - niestety w nocy szumi i to słychać (na wiosnę może to poprawię)
    - temperatura utrzymywana w domu to w dzień 20 a w nocy 19
    - muszę dodać, że wspomagam się kominkiem przy ogrzewaniu, ale czasami nie ma kto dołożyć do pieca

    Ogólnie jestem zadowolony ale tak na 4 z małym plusem (ten szum)
    Raz miałem awarię pieca, ale firma na telefon uzgodniła co siadło, przysłali część zapasową i sam wymieniłem.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Padre
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    No to i ja dodam co nieco. Ostatni rachunek za gaz za okres od (zaczelismy wtedy grzanie) 15.10 do 12.12 - 860zl. Jak bedzie po duzych mrozach zobaczymy, lada dzien powiniem przyjsc rachunek.
    Temperatura ustawiona tak jak w ubieglym roku 20 w dzien 19 w nocy. Cieplo odczuwalne - wydaje sie, ze jest cieplej niz u sasiada przy takich samych nastawach (sasiad ma kaloryfery).
    Ale zeby nie bylo tak rozowiutko to dwa minusy. Jeden malutki to szum slyszalny. Nam nie przeszkadza, ale stwierdzam fakt. Jest i slychac zwlaszza w nocy. Drugi duzy. Zainstalowany nawilzacz nie wyrabia Powietrze mamy bardzo suche. Wilgotnosc ponizej 30% - wspomagamy sie kupionym w mediamarkt nawilzaczem ultradzwiekowym. Dziecko ma suchy kaszel - jak ma wlaczony nawilzacz nie kaszle - ewidentnie wina suchego powietrza. Oczywiscie ma to tez dobre strony Wszystko schnie w mgnieniu oka Zdaniem firmy montujacej wine ponosi zbyt kamienista woda. Rezcziwiscie, wszystko pokrywa sie kamieniem badzo szybko - ale to taka woda z wodociagow.


    No wiec tak to przynajmniej u nas wyglada. Kszty sa OK. Knfort cieplny tez, natomiast brak wilgoci jest duzym minusem.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonteChristo
    Cytat Napisał Padre
    A ja uzytkuje juz Od polowy grudnia. Temperatury ustawione w domu na 19-20 stopni i odczuwalne cieplo jest wieksze niz u sasiada, ktory przy zwyklym ogrzewaniu maja ustawione temperatury tak samo (sami potwierdzili ostatniu jak byli u nas).
    Ale poszukaj napierw na forum, bylo sporo informacji na ten temat. Ja chetnie sluze informacjami - jestem z grupy "zwolennikow" tego typu ogrzewania
    Do Forumowiczow:

    Rafaf, Blacha, Ozzie, Robert i Padre
    Prosze podajcie jakies swieze uwagi dotyczace ogrzewania nadmuchowego.
    Jak teraz w okresie wielkich mrozow sie to sprawuje/sprawdza i jak z rachunkami.
    Bardzo prosze o opinie.
    Dziekuje i pozdrawiam

    Piotrek
    Dziekuje serdecznie wszystkim forumowiczom za szybkie i konkretne odpowiedzi. U nas w budynku montaz ogrzewania ma odbyc sie na przelomie Marca i Kwietnia b.r.
    Wszystkim wielkie dzieki za pomoc.

    Pozdrawiam

    MonteChristo
    Jaroslaw - gdzie czas zwalnia swe tempo



    _________________________________
    Historia Pewnego Domu...
    http://siedlisko2005.susnet.pl/

  12. #12

    Domyślnie

    Padre ... gdybyś miał grzejniki to miałbyś w domu 10 - 15 %. He he. A co do Twojego nawilżacza, to musisz wymieniać wkładkę w nawilżaczu normalnie się to robi raz w roku, ale jak masz bardzo twardą wodę to może trzeba częściej.

    Z drugiej strony, na zdjęciu widzę, że masz nawilżacz obejściowy a Twój dom wygląda na duży, wydaje mi się, że założyli Ci urządzenie o zbyt małej wydajności w stosunku do kubaturty budynku ?

    Jeżeli praca systemu jest słyszalna ( pewnie kanały z blachy ? ). To zaprogramuj inaczej ogrzewanie, np. dzień 21 C, noc 17 C. Takie ustawienie jest tańsze w eksploatacji, zdrowsze dla domowników, no i piec nie będzie pracował aż do rana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony