dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Cegła EDER- czy warto?

    Czy ktos z Was budowal dom z austriackiego pustaka EDER? Czy jwg Was jakosciowo ta cegla jest ok?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Super cegła. Porównywalna z Winerbergiem. Mam już parter wymurowany. Budowlańcy byli b. zadowoleni.
    Wecek

  3. #3

    Domyślnie

    my juz mamy caly domek z tej cegly i faktycznie jest super , ale do wienebergera bym jej nie porownala, ktoru jest krzywy, zwlaszcza ten niemiecki.

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem Ci tak
    Pracuję jako specjalista od spraw jakości w tej branży
    Pomimo że z Wienebergerem mam dużo do czynienia i z niego budowałem widziałem pustaki Eder. Polecam ,są lepsze. Pustak jest na górze i dole szlifowany przez co lepiej pasuje do siebie także na spoiwie pionowej
    pzdr

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Martak80

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Polecam wszystkim cegly EDER! Maz wybudowal dom z tych pustakow. Jestesmy bardzo zadowolenii. Ceny sa bardzo przystepne. Jakosc bardzo dobra.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    jestem ciekaw czy ten EDER to tak jak porotherm też jest cegłą poryzowaną?

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    tak jest poryzowany a w porownaniu z porothermem wypada o niebo lepiej.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informację.

    Po przyjżeniu się ederowi wybrałem na ściane nośną model: 2822 Thermopor T N+F 24,0 / 37,2 / 23,8 i do tego ocieplenie. Mam jednak pewne obawy po przejżeniu niemieckiej strony www edera, tam ta cegła jest opisana jako "Innenmauerwerk" czyli 'nie znam niemieckiego za dobrze' do stosowania wewnątrz). Co o tym myśleć?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie jestem pewna jaki model my mielismy, ale te o ktorych Ty piszesz sa do scian wewnetrznych a sa jeszcze Außenmauerwerk i te sa do scian zewnetrznych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgasiorowska
    Nie jestem pewna jaki model my mielismy, ale te o ktorych Ty piszesz sa do scian wewnetrznych a sa jeszcze Außenmauerwerk i te sa do scian zewnetrznych.
    Zgadza się w folderze są, ale gorzej z dostępnością.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o jakość cegły EDER to jestem pod wrażeniem.
    - jest prosta
    - nie jest popękana
    - nie kruszy się przy przenoszeniu
    - dobrze się ją obrabia

    a tak to wygląda w praktyce:
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #12

    Domyślnie

    Tez mamy zbudowany dom z tej cegly. Jest super i gdybysmy kiedykolwiek jeszcze sie budowali to tylko z tej cegly.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yarro01

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    A gdzie takie pustaki można dostać w okolicach Warszawy? Bo z tego co widzę, to w PL jest 2 przedstawicieli EDERa: w Toruniu i w Lubinie, pewnie koszty transportu stamtąd byłyby porażające...

  14. #14

    Domyślnie W AGAT II i DREWBUD (Kraków - Dystrybutorzy)

    na Małopolskę - AGAT II i DREWBUD w Krakowie przy Balickiej

  15. #15

    Domyślnie

    Co do cegły EDER to faktycznie jest ona klasą samą w sobie nie ma porównania co do innych i klasą izolacyjności i jakością wykonania.
    Dom budowany w pełnym systemie EDER nie wymaga ocieplania styropianem, co obniża koszty budowy domu, zaś ściany mogą być natychmiast tynkowane. A dzięki doskonałej jakości wykonania cegieł nośnych i działowych oraz pustaków i belek stropowych EDER, wnętrza domu nie trzeba wykańczać płytami gipsowo-kartonowymi, tylko od razu można je tynkować i następnie malować, co obniża koszty wykańczania wnętrz. Sama budowa zwłaszcza z cegieł szlifowanych jest szybka, eliminuje się dzięki temu betoniarki, zaprawy i wnoszenie potem zaprawy na wyższe kondygnacje, do tego EDER oferuje pełen system budowy wraz ze stropami, kształtaki do wykonania wieńca oraz innych elementów typu nadproża, są również dostępne nadproża gotowe. Mury z cegieł EDER posiadają współczynnik przenikania ciepła (W/m²K): od U=0,16 W/m²K! do U=0,28 W/m²K! a tym samym nie wymagają ocieplania styropianem, od razu można tynkować i mamy oddychającą ścianę jednowarstwową o doskonałej termoizolacyjności, a koszt 1m² ściany jest podobny do koszów wykonania muru np. gr. 24 cm plus docieplenia go styropianem (w zależności od grubości i jakości styropianu to 1m² ściany jednowarstwowej może być tańszy). Ceramiczne produkty innych firm nawet nie zbliżają się do takich wartości. Jednym słowem to jest zupełnie nowa technologia budownictwa w porównaniu z powszechną ciągle jeszcze w Polsce machaniną kielnią i narzucaniem zaprawy ile wlezie i murowaniem byle czym, a potem docieplanie ścian tonami styropianu, by w zimie rodzina nie pozamarzała, a koszty ogrzewania nie zjadły wszystkich pieniędzy w portfelu.

    Zainteresowanych zapraszam na nasza stronę: http://www.cegly-eder.pl/
    Kontakt na mail: [email protected]
    Ostatnio edytowane przez C***R ; 21-06-2010 o 04:12 Powód: Chcę udzielić komuś informacji jeśli będzie zainteresowany

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał geronimo78 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za informację.

    Po przyjżeniu się ederowi wybrałem na ściane nośną model: 2822 Thermopor T N+F 24,0 / 37,2 / 23,8 i do tego ocieplenie. Mam jednak pewne obawy po przejżeniu niemieckiej strony www edera, tam ta cegła jest opisana jako "Innenmauerwerk" czyli 'nie znam niemieckiego za dobrze' do stosowania wewnątrz). Co o tym myśleć?
    Bo w Niemczech z reguły nikt nie buduje tak jak w Polsce. U nas ludzie się uparli i budują zewnętrzne ściany grubości 24 cm plus docieplenie styropianem. W Niemczech z cegieł takiej klasy jak EDER to ściany zewnętrzne budowane są z pustaków grubości: 50, 49, 44, 36,5 cm i ich się NIE DOCIEPLA, bo ich współczynnik izolacyjności jest niższy niż ścian u nach budowanych czyli docieplanych styropianem. Niestety u nas ludzie są uparci i myślą, że wiedzą lepiej niż sam producent, bo im mister powiedział ("panie ja panu postawię chałupkę jak ta lala"), bo sąsiad tak ma bo oni wiedzą lepiej itp. Ludzie wolą wydać jeszcze drugie tyle na OCIEPLENIE, niż wybudować porządną doskonale izolująca ścianę z cegieł na ścianę zewnętrzną specjalnie zaprojektowanych. Dziwne, że nikt się tu nie zastanowił dlaczego cegły wewnętrzne mają takie duże wymiary i trzeba je docinać... Odpowiedź jest prosta: cegły 24 cm mają już specjalne wymiary przystosowane tylko do ścian wewnętrznych, gdyż w ścianach wewnętrznych jest mało otworów (poza sporadycznie drzwiowymi) czyli ściany wewnętrzne są zwykle pełne, bo między pokojami poza drzwiami nie ma okien, toteż budując z nich ściany zewnętrzne trzeba je docinać na budowie, bo są za długie, tymczasem w ścianach zewnętrznych mamy wiele otworów okiennych i kilka drzwiowych i już samo to powoduje, że powstają duże straty materiałowe.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez C***R ; 17-06-2010 o 23:16 Powód: ,

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JJFF

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Myslelismy o domu kanadyjskim (czas budowy) i energooszczednosc, ale ta cegła nas zainteresowała.
    Czy taki dom (murowany) może od razu być wykańczany, nie musi wyschnąć? Jak to jest?
    Czy jest realna szansa by od wylania findamentów do wprowadzenia sie i stanu pod klucz zmieścić sie w max 9mcy?
    Jak znaleźć dobrą firmę budowlaną, która nie spartaczy roboty?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JJFF Zobacz post
    Myslelismy o domu kanadyjskim (czas budowy) i energooszczednosc, ale ta cegła nas zainteresowała.
    Czy taki dom (murowany) może od razu być wykańczany, nie musi wyschnąć? Jak to jest?
    Czy jest realna szansa by od wylania findamentów do wprowadzenia sie i stanu pod klucz zmieścić sie w max 9mcy?
    Jak znaleźć dobrą firmę budowlaną, która nie spartaczy roboty?

    Witaj. Nie wiem jaki duży dom chciecie wybudować (mkw, kondygnacje, itp). Teoretycznie przy średniej wielkości budynkach, sprawnych ekipach, zgranych dostawach i akceptowalnej pogodzie, jest możliwe wybudować dom w 9 m-cy.

    A propos pustaków: dostarczono nam JOPEK - budowlańcy byli zadowoleni. Z naszej strony: cena dobra, niższa od EDER czy POROTHON, parametry nie gorsze lub lepsze od wcześniej wspomnianych. Zakup robiliśmy poprzez firmę, która organizuje dostawy materiałów na place budów (klasyczne hurtownie miały wyższe ceny).

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    My też mamy domek wybudowany z Edera. Jesteśmy zadowoleni, cegła równa i dobrej jakości. Sami budowlańcy nam ją polecili.

    Uploaded with ImageShack.us
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał RGG Zobacz post
    Witaj. Nie wiem jaki duży dom chciecie wybudować (mkw, kondygnacje, itp). Teoretycznie przy średniej wielkości budynkach, sprawnych ekipach, zgranych dostawach i akceptowalnej pogodzie, jest możliwe wybudować dom w 9 m-cy.

    A propos pustaków: dostarczono nam JOPEK - budowlańcy byli zadowoleni. Z naszej strony: cena dobra, niższa od EDER czy POROTHON, parametry nie gorsze lub lepsze od wcześniej wspomnianych. Zakup robiliśmy poprzez firmę, która organizuje dostawy materiałów na place budów (klasyczne hurtownie miały wyższe ceny).
    No co za bzdura. Jak RGG nie zna właściwości pustaków to niech się nie wypowiada !! Każdy doświadczony budowlaniec potwierdzi jakiej jakości jest Jopek czy Leier ( obecnie bardzo słabe). Często w paletach dostarczanych na budowę dużo jest potłuczonych pustaków. Jakość i parametry fatalne. I tutaj Eder wygrywa na rynku. Eder jest lepszy od Wienerbergera, tylko mniej rozreklamowany...

    Poniżej przedstawiam również informację o właściwościach poszczególnych produktów.
    Jest to ważne, ponieważ im lepsze ( czyli niższe) współczynniki przenikania ciepła ma pustak, tym mniej wyda się później na ogrzewanie domu !

    EDER:
    Współczynnik przenikania ciepła U=0,80 W/m²K
    http://polski.ziegel-eder.de/cegla/blt/2842.pdf

    Wienerberger:
    Współczynnik przenikania ciepła U=1,03 W/m²K
    http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1119356883967

    Leier: (najgorsze współczynniki pustaka)
    Współczynnik przenikania ciepła U=1,25 W/m²K
    http://www.leier.pl/tarnow/katalog/3...ermopor_25.php

    Jopek nawet nie podaje swoich danych o właściwościach pustaka. Ciekawe dlaczego…

    Proponuję jeszcze lepsze rozwiązanie, tzn pustak szlifowany.
    Krótki film instruktażowy :
    http://www.youtube.com/watch?v=ZZoDMz-t8kc
    http://mobaupolska.pl/materialy_do_p...der_pustak.AVI

    Ściany tak budowane są jeszcze cieplejsze. W przypadku pustaków szlifowanych również EDER ma znacznie lepsze właściwości. W przypadku pustaków szlifowanych klej wliczony jest w ceną pustaka. Pracę na budowie idą szybciej, przez co koszty postawienia ściany są mniejsze. Przede wszystkim późniejsza oszczędność na ogrzewaniu oraz lepszy wartości w paszporcie energetycznym !!!

    Dla porównania dane poniżej:

    EDER:
    Współczynnik przenikania ciepła U=0,65 W/m²K
    http://polski.ziegel-eder.de/cegla/blt/1942.pdf

    Wienerberger:
    Współczynnik przenikania ciepła U=0,95 W/m²K
    http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1119356883967

    Jedynie pustak szlifowany EDER posiada perfekcyjny system deklowania powierzchni pustaka, dzięki temu ściana posiada lepsze współczynniki i jest cieplejsza.. Wienerberger posiada stary system na zaprawę klejową i podobnie jak system dryfix powoduje niekorzystne przemieszczanie się powietrza w ścianie.

    Jeżeli ktoś jest zainteresowany najlepszym pustakiem to mogę polecić największego przedstawiciela w Polsce. Moje GG: 2520882

    Trzeba budować energooszczędne domy !

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony