dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 534
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 10665
  1. #1981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    witam
    jak tak czytam to forum to znow pojawiaja sie watpliwosci co do tego pieca,bylem juz przekonany co do jego wyboru a tu ino wyczytuje ze ciagle zawleczke zrywa,ze duzo spala itd. to ile powinien spalic taki kociol w zimie a ile w lecie grzejac wode zakladajac ze dom nowy dobrze ocieplony itd. prosze utwierdzcie mnie w wyborze,znajomy ciagle namawia mnie na piec tlokowy,ja uparcie stalem przy swoim ale teraz mam watpliwosci.prosze szczerze jestescie zadowoleni z tego pieca? Ile wam spala mialu badz groszku bo to istotne jednak dla kazdego kupujacego.
    widze że przestraszył cię mój problem, ale spoko kocioł jak i sterownik jest ok - lepszego nie znajdziesz. A problem? czyż nawet w nowym Mercedesie nie zepsuje się podnośnik szyby w drzwiach? Podjedz pod serwis MB a się dowiesz. Tak to można wytłumaczyć.

  2. #1982

    Domyślnie

    NO ale kol Andrzej-M takim paleniem to ty zawczasu dzwon do karoke65 niech ci Tira eko zamówi

  3. #1983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    witam
    jak tak czytam to forum to znow pojawiaja sie watpliwosci co do tego pieca,bylem juz przekonany co do jego wyboru a tu ino wyczytuje ze ciagle zawleczke zrywa,ze duzo spala itd. to ile powinien spalic taki kociol w zimie a ile w lecie grzejac wode zakladajac ze dom nowy dobrze ocieplony itd. prosze utwierdzcie mnie w wyborze,znajomy ciagle namawia mnie na piec tlokowy,ja uparcie stalem przy swoim ale teraz mam watpliwosci.prosze szczerze jestescie zadowoleni z tego pieca? Ile wam spala mialu badz groszku bo to istotne jednak dla kazdego kupujacego.

    Powiem tak: ile energii trzeba żeby zagrzać 1 litr wody do 100st C? Każdy czajnik zapewne weźmie tyle samo. Ile energii trzeba żeby zagrzać dom? Wszystkie mury, meble, całą resztę domu? Teraz weź pod uwagę wartość energetyczną węgla, temperatury na zewnątrz, temperaturę jaką chcesz mieć w domu... Każda instalacja jest inna, każdy dom jest inny. Czy inny kocioł spalałby mniej/więcej niż Eko Plus? Nie wiem. Dom potrzebuje odpowiednią ilość ciepła i to trzeba dostarczyć.
    Jeżeli o mnie chodzi to miałem dotychczas stary, wszystkopalny kocioł. Potrzebowałem 4T węgla i z 3 m3 drewna. Teraz zamierzam opalać miałem i spodziewam się że spalę z 5-6 T węgla. A jak będzie to sam nie wiem, pierwszy sezon.
    Co do zerwanych zawleczek. Też mi kocioł wczoraj pierwszą zerwał. Ale cóż, moja wina. Jak przypadkiem wpadł mi tam kawałek drewna wielkości kciuka (zależy jeszcze od rozmiaru kciuka) i nie chciało mi się go wyjąć... Teraz już wiem, na swojej skórze że kocioł naprawdę nie jest skonstruowany na spalanie drewna czy też gwoździ, śrub, kamieni.
    Powiem Ci inną jeszcze rzecz która mnie przekonała właśnie do tego kotła. Nie spotkałem żadnego innego producenta kotłów który tak otwarcie dzieli się wynikami badań ze wszystkimi zainteresowanymi tematem. Nie mówię że inne kotły są złe. Po prostu żadna inna firma nie przekonała mnie swoją reklamą o wyższej wartości produktu.
    Ostatnio edytowane przez Alk ; 12-10-2011 o 21:56

  4. #1984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689
    Nie twierdzę że moje ustawienia są dobre, też się dopiero uczę, tylko to o czym piszesz już miałem ustawione od 09-10.10 z taką różnicą, że zawór 4D był w pozycji 8 i licznik na zasobniku przy ustawieniu 650 pokazał, że eko starczy do 17.10 a teraz po zmianach pokazuje o jeden dzień dłużej. Jeszcze popróbuje z twoimi ustawieniami tylko przestawię zawór 4D na zakres 5/6.

  5. #1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Sorry Basco za poprzedni wpis, miałoby do tego posta..
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689
    Zgadzam się. Czterodrogowca mam również u siebie ale również i termostaty na grzejnikach. Temperaturę w instalacji ustawiam by termostaty pracowały gdzieś w środkowym zakresie. Jak się całkiem przymykają pomimo właściwej temperatury a grzejnik wystygnie to odczucie chłodu gwarantowane. Jak coś promieniuje jest przyjemniej.
    U kolegi, któremu to pisałem wyszedłem z założenia że zaworu nie posiada więc kilka tanich rad na szybko.

  6. #1986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    W takim razie inaczej czy uwazacie ze to oszczedny piec,wiem ze nie przepracowal jeszcze zimy bo jest nowy na rynku,ale u wielu z was pracowal cale lato i od kilku dni mysle ze tez juz grzeje domek to jak to jest z tym spalaniem?

  7. #1987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    NO ale kol Andrzej-M takim paleniem to ty zawczasu dzwon do karoke65 niech ci Tira eko zamówi
    tak ustawiłem żeby porównać temp spalin z "minertu" (on ma takie ustawienia) i jak pisałem wyżej mam je na poz wyższym o 100 stopni............

  8. #1988

    Domyślnie

    powolutku sytuacja zaczyna sie stabilizowac...jeszcze tylko ta wysoka temp spalin... kol opisz swoje wyjscie od piec do komina ,ile cm od kotła masz zamontowany czujnik, jaką masz srednice komina i czy czysciłes kiedys komin-chyba ze komin nowy...

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Bo to automat i tak się zachowuje, on nie ma stawać na zadanej, ma się starać utrzymać lekkie dmuchanie i podawanie.
    Stanie na amen, jak przeciągnie o ponad 5st.C wartość zadaną
    Więc jak to jest.Czy bardziej oszczedna jest praca kotła np.non stop kiedy temp.kotła oscyluje blisko zadanej,temp.spalin 110-120 ,pompa CO non stop w pracy czy pompa CO wyłączona(pracuje tylko jak temp.wew.spadnie poniżej zadanej) wtedy temp na piecu rośnie,spaliny lecą wdół wraz z powrotem(tak ustawiłem teraz).Wykres wygląda nieładnie ale czy to lepsze od regularnego cyklicznego wykresu i większego(chyba?) spalania?
    Proszę odpowiedz

  10. #1990

    Domyślnie

    przejrzałem sobie twoje archiwum i albo masz nieprzystosowana instalacje do stref czasowych ...(bardzo wychładzaja ci kocioł) albo błd sterownika z czasówkami ale stawiam na nr1 wyłacz czasówki na 1-2 dni wtedy popatrz na wykresy

  11. #1991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    powolutku sytuacja zaczyna sie stabilizowac...jeszcze tylko ta wysoka temp spalin... kol opisz swoje wyjscie od piec do komina ,ile cm od kotła masz zamontowany czujnik, jaką masz srednice komina i czy czysciłes kiedys komin-chyba ze komin nowy...
    czujnik temp spalin w oryginalnym miejscu czyli jak zabudował producent, komin o przekroju 27x15 cm, odległość od komina do kotła ok50 cm pod katem ok 40 st, czopuch oryginalny o średnicy wylotu z kotla

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    przejrzałem sobie twoje archiwum i albo masz nieprzystosowana instalacje do stref czasowych ...(bardzo wychładzaja ci kocioł) albo błd sterownika z czasówkami ale stawiam na nr1 wyłacz czasówki na 1-2 dni wtedy popatrz na wykresy
    Moje archiwum?

  13. #1993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Sorry Basco za poprzedni wpis, miałoby do tego posta..
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689
    mnie też się trochę zamieszało

  14. #1994

    Domyślnie

    markowsski w tym wypadku wszystko zalezy od instalacji w twoim domu, ja akurat preferuje bardzo małą deltę temperatur..

  15. #1995

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Moje archiwum?
    Andrzej-M

  16. #1996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    [QUOTE=sipus31;4944130]witam
    jak tak czytam to forum to znow pojawiaja sie watpliwosci co do tego pieca,bylem juz przekonany co do jego wyboru a tu ino wyczytuje ze ciagle zawleczke zrywa,ze duzo spala itd. to ile powinien spalic taki kociol w zimie a ile w lecie grzejac wode zakladajac ze dom nowy dobrze ocieplony itd. prosze utwierdzcie mnie w wyborze,znajomy ciagle namawia mnie na piec tlokowy,ja uparcie stalem przy swoim ale teraz mam watpliwosci.prosze szczerze jestescie zadowoleni z tego pieca? Ile wam spala mialu badz groszku bo to istotne jednak dla kazdego kupujacego.[/QUOTE. ]
    No cóż - każdy chwali swoje.
    Też chciałem wziąć tłoka. Znajomy zachwalał, oszczędny kocioł i mozna palić prawie wszystkim. Przez 3 ostatnie zimy spalił po ok. 4 tony dobrego miału (ok. 26kJ) na jakieś min. 150 m2 (dwie kondygnacje), dom średnioocieplony. Więc myślę, że to nie jest dużo. Ale pojawił się problem z włożeniem takiego tłoka do mojej piwnicy, więc dałem spokój i wziąłem niebieskiego. Myslę, że w trybie lato można palić w nim jakimś tanim miałem za np. 450 zł (paliłem - OK) i spalanie wyjdzie na poziomie 3-4 kg dziennie - zależy od zapotrzebowania na CWU, docieplenia pieca (wszystko co gorące powinno być dodatkowo ocieplone wełną z folią alu). Niektórzy stosują też okresowe wyłączenia sterownika z prądu (np. w nocy), co przedłuża czas podtrzymania i zmniejsza spalanie. Oczywiście kocioł ustawiony na mozliwie minimalną temp. W tej chwili (grzeję już pomieszczenia - ok. 23 st) kocioł spala ok. 10 kg dziennie, czyli ok. 300 kg na miesiąc. Jak w styczniu w mrozy spalę do 1 tony/m_c, to będę zadowolony. Na razie palę trochę lepszym groszko-miałem 26kJ. Nie wiem z jakiej kopalni. Kupiłem 3t we wrześniu jeszcze po 580, teraz widziałem stówkę droższy już jest - niestety. Pali się z lekkimi spiekami żuzlowymi i trochę niedopalonego koksu jest, popiół - dość sporo ok. 15 %. Koks wrzucam zpowrotem do zasobnika. Na większe mrozy kupiłem też 1 t groszku (nie eko) 30kJ - jeszcze nie próbowałem, mam zamiar mieszać z miałem, granulacja podobna jak większe kawałki z palonego w tej chwili groszko-miału (niektóre kawałki mają pewnie i z 5 cm, ale słychać tylko kruszenie w podajniku i na razie nic więcej się nie dzieje - odpukać). I pamiętajcie o suchym paliwie - jak kupiłem worek lekko wilgotnego, to mi zaraz się skrpliny pojawiły w zasobniku i jak domniemam w kotle też, ale teraz jadę już suchym jak popió i skropliny zniknęły, co jak sądzę wpłynie na żywotność zasobnika, kotła oraz komina - chyba najgorsze są kwasy powstające z rozpuszczenia w wodzie spalin z węgla (związki siarki itp.).
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689

  17. #1997

    Domyślnie

    pod katem ok 40
    z kotła do komina pod górke??? jak tak to wsio ok... a kotła jeszcze pewnie nie znasz instalacji swojej pewnie tez nie, 1 sezon mieszkasz??
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 12-10-2011 o 22:27

  18. #1998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Chyba mi się ulotka informacyjna skrobneła hehe

  19. #1999

    Domyślnie

    hehe pewnie tak zobacz jak u andrzeja kociołek zaczyna ładnie pracowac, ciekawe jak bedzie jak bedzie pobor ciepła....

  20. #2000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Chyba mi się ulotka informacyjna skrobneła hehe
    Proszę o rysunek instalacji CO.Jestem przed przerobieniem swojej.Mam nadzieje że po raz ostatni
    Dzieki

Strona 100 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony