dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 83
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 1649
  1. #1621

    Domyślnie

    sobieradek
    może jakaś fotorelacja Twojej pracy?

  2. #1622
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    sobieradek
    może jakaś fotorelacja Twojej pracy?
    Nie wiem, czy obserwatorom starczyłoby cierpliwości, bo robiąc to po raz pierwszy (i pewnie ostatni ) bardzo mi się ta praca "ślimaczy". Nie chciałbym też niepotrzebnie się denerwować słuchając uszczypliwych uwag i docinków tutejszych zawodowych "dojadaczy"
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 08-04-2012 o 16:26

  3. #1623
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarioW

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie cos jest na rzeczy

    mam absolutnie takie same (złe) doswiadczenia z tarnavą jak kilku mych przedmówców.Wkład teoretycznie o nizszej mocy u mego ojca jest nieporównywalnie wydajniejszy.Tarnavki są trwałe napewno ale niestety niewydajne i nieekonomiczne!Znacznie lepiej dogrzewa wkład u ojca spalajac przy tym mniej drewna.

  4. #1624
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hoot

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    20

    Domyślnie

    A co myślicie ,albo jakie są opinie o turbo fonte albo godin, mam u siebie w mieście salon który oferuje te kominki, są to francuskie wkłady, ale opinii żadnych się nie doszukałem .

  5. #1625

    Domyślnie

    Witam, posiadam kominek Tarnavy i mogę powiedzieć, że to jest złom. Być może ja trafiłem na ferelny egzemplarz. W kominku paliłem już z 30 razy i dalej czuć farbę. No porażka. Nie polecam

  6. #1626

    Domyślnie

    a ja coraz częściej rozważam wymianę wkładu (tarnava 17) na coś innego, ostatnio oglądałem BeF 730,
    zauważyłem że każdy kto pisze że wkład powinien wystarczyć (wkład tarnavy oczywiście) itp to potem dopisuje że go właśnie zamówił i że niedługo go dostanie - niech napiszą ci co użytkują i wiedzą że na daną powierzchnię starcza, bo moce tarnav to bujda i tyle, oni podają te moce wg swoich własnych norm chyba

    a tak w ogóle w razie czego istnieje cos takiego jak wtórny rynek kominków? bo moja tarnava mnie zawiodła i chcę ją sprzedać

  7. #1627
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarioW

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie podpinam sie pod pytanie

    Cytat Napisał dawidos108 Zobacz post
    a ja coraz częściej rozważam wymianę wkładu (tarnava 17) na coś innego, ostatnio oglądałem BeF 730,
    zauważyłem że każdy kto pisze że wkład powinien wystarczyć (wkład tarnavy oczywiście) itp to potem dopisuje że go właśnie zamówił i że niedługo go dostanie - niech napiszą ci co użytkują i wiedzą że na daną powierzchnię starcza, bo moce tarnav to bujda i tyle, oni podają te moce wg swoich własnych norm chyba

    a tak w ogóle w razie czego istnieje cos takiego jak wtórny rynek kominków? bo moja tarnava mnie zawiodła i chcę ją sprzedać
    Ja sezon 12/13 juz na pewno sie z tarnavą pozegnam.Starczy tego wykladania szamotem ,cudowania a efektu nic a nic.A tak wogóle to nie moge sie nadziwic ze tak nieudane i nieefektywne wkłady mają takie ceny!!!!!!Ludzie za te pieniądze mozna wybraz znacznie lepsze produkty.Ja jestem do tego stopnia zdesperowany ze nawet obudowe wyburzam aby sie pozbyc tego złomu.

  8. #1628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krasienin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam!Postanowiłem poprosić szanownych forumowiczów o pomoc.Mój problem przedstawia się następująco.Postanowiłem samodzielnie wykonać zabudowę mojego wkładu wykorzystując płyty k-g.Wszystko przebiegło by pomyślnie gdyby nie "defekt"mojego komina.Otóż nie mam możliwości wykonania komory dekompresyjnej(nie umiem rozwiązać tego problemu). Komin mam z wkładem ceramicznym 200 mm,którego wyjście(do podłączenia kominka) znajduje się max.10 cm od sufitu.Chcąc wykonać komorę muszę puścić przez nią rurę spalinową wkładu-jak to rozwiązać?czy ew.jakoś ją obudować?A może po prostu nie wykonywać komory,podkleić wełnę 30 mm(lub 2 warstwy)do sufitu i dać dwie(po obu stronach zabudowy)kratki,by wypuścić nadmiar ciepła?Kto z Was spotkał się z takim problemem i jak mu zaradził?

  9. #1629

    Domyślnie

    Możesz sobie darować tę komorą dekompresyjną. Koniecznie dobrze zaizoluj strop nie 3 ale 10-15cm. izolacji najlepiej z płyt krzemianowo-wapniowych a kratki zamontuj ok 30cm poniżej stropu.

  10. #1630

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidos108 Zobacz post
    a ja coraz częściej rozważam wymianę wkładu (tarnava 17) na coś innego, ostatnio oglądałem BeF 730,
    zauważyłem że każdy kto pisze że wkład powinien wystarczyć (wkład tarnavy oczywiście) itp to potem dopisuje że go właśnie zamówił i że niedługo go dostanie - niech napiszą ci co użytkują i wiedzą że na daną powierzchnię starcza, bo moce tarnav to bujda i tyle, oni podają te moce wg swoich własnych norm chyba

    a tak w ogóle w razie czego istnieje cos takiego jak wtórny rynek kominków? bo moja tarnava mnie zawiodła i chcę ją sprzedać
    Nie wydawaj takich kategorycznych sadów o wkładach Tarnawy, bo tak samo ważna jak nie ważniejsza dla przyszłej wydajności kominka, jest jego aplikacja. Prawidłowy montaż dostosowany do konkretnego modelu potrafi wyciągnąć z wkładu max jego możliwości. Moim zdaniem prosta wymiana jednego wkładu na drugi będzie skutkowała tylko tym że za jakiś czas będziesz pisał na forum o BeF 730 to samo co o Tarnawie.
    Buduję bo... lubię

  11. #1631

    Domyślnie

    To bardzo dziwne bo mi wystarczyło przepalic kilka razy i po smrodzie.Przecież farba dawno by się utwardziła,może to o woń czego innego chodzi?Słyszałem o przypadku sklejania rur dgp taśmą samoprzylepną która potem się topiła.Zamontowałem tego lata tarnawę 18 kw i jestem bardzo zadowolony.W porównaniu z poprzednim wkładem z marketu to po prostu rewelacja.Wszystko jak w opisie a przede wszystkim załadunek się pali tak jak piszą 10 godz.i nawet więcej.Polecam i proszę mnie nie posądzac o reklamę bo to nie prawda.Pozdrawiam.

  12. #1632

    Domyślnie

    Słuchajcie powiem tyle wymieniłem wkład tarnavy 17 kw na inny, napisze tylko że jest duży i wyłożony w środku szamotem, obudowałem to (fachowiec obudował) tzw ciepłą ścianką - moc maks wkładu to 14,5 kw ( wg DIN), a tarnavy była niby 17, otóż ten nowy wkład nagrzewa mi dom bez problemu, mocniejsza na papierze tarnava nie była w stanie. Różnica jest naprawdę spora, a ceny wkładów podobne (ten nowy ok 1000 zł droższy).

    pozdrawiam

  13. #1633
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Radzik100

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,

    Mówią że kto pyta nie błądzi...

    Budujemy dom szkieletowy tzw. kanadyjski pow. użytkowa to 110 m2 z podaszem użytkowym. Dom ocieplony będzie wełna ISOVER gr. 15 cm dla ścian zewnętrznych, 15 cm dla stropów, 10 cm dla ścian wewnętrznych, 20 cm dla stropodachów. Dodatkowo sciany zew. płyta MFP i 5cm twardej wełny. Okna Uw = 1,3W/m2K. Zamierzam głównie grzać go kominkiem i jestem nastawiony na Tarnave http://www.tarnava.eu/oferta/12_professional_max_12_kw i tu pytanie czy 12kw czy 15kw ? A może zupełnie inny wkład ? Nieco obawiam się czy żeliwo jest dobrym wyborem - znalazłem opinie że pęka... Będę wdzieczny za opinie.

  14. #1634
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Mam ten wkład od sierpnia ub. r. (model Image 12 kW). Jeśli już, to tylko Image, bo posiada jaką/taką regulację dopływu powietrza oraz szufladę popielnika. Pozostałe - nie wszystko Przed zakupem dobrze przeczytaj instrukcję, bo producent stawia szereg warunków, które dla wielu mogą być nie do przyjęcia.
    Np. nie wolno stosować brykietu z węgla brunatnego i rozpałek płynnych. Prawdopodobnie producent boi się wyższej temperatury. Klamka jest niezbyt udanej konstrukcji, bo gdy jej zaczep wytrze się przy częstym uzywaniu, to potem może dojść do tego, że drzwiczki będą nieszczelne. A serwis Tarnavy nie jest najszybszy (niestety ). Poza tym nie licz, że ten najmniejszy wkład z tej fabryki może służyć jako jedyne źródło ciepła. U mnie służy jedynie do dogrzewania (a powierzchnia domu podobna).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 25-02-2013 o 20:00

  15. #1635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Radzik100

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Troszkę mnie zmatrwiłeś ale dziękuję za opinię bo z pierwszej ręki od użytkownika tarnavki. Model Image również mi się podoba jednak myślałem że tarnava to "elita" kominków w Polsce. Teraz zastanawiam się nad innymi coś z kratki.pl ? czu dokładać do Jotula ?

  16. #1636
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzik100 Zobacz post
    jednak myślałem że tarnava to "elita" kominków w Polsce. Teraz zastanawiam się nad innymi coś z kratki.pl ?
    Ja też tak myśłałem...
    Jednak jeśli już, to nie Kratki, bo tamte już żadnej szczelności nie mają. Tarnavkę udało mi się (nieco) doszczelnić oraz zainstalować dodatkowy szyberek na dolocie powietrza, bo te fabryczne "regulacje" są na tyle nieszczelne, że gdy kominek się dobrze rozpali, to "hajcuje" nawet przy całkowicie zamkniętych
    Reasumując - zależy jakie kto ma oczekiwania. Trabantem też można było się przemieszczać (kiedyś byłem nawet w Bułgarii ). Ta najmniejsza Tarnavka, to już może Punto, ale na pewno nie Mercedes
    Może te większe modele są lepsze(?)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 26-02-2013 o 19:35

  17. #1637
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Co prawda wątek nie o tej firmie na który zszedł był ... ale nawiązując do wypowiedzi JTD - jeżeli do zwykłego żeliwnego paleniska "kratkowego" domówi się podwójną szybę (glass) oraz dopływ powietrza ze szczelną przepustnicą linkową, to można w wkładem robić niemal to samo co wieloma renomowanymi paleniskami potocznie uważanymi za szczelne ... tyle że mało użytkowników wkładów Kratki.pl umie to docenić oraz jest w stanie dodać do zakupu taniego produktu tysiąc zł więcej ...
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

  18. #1638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Radzik100

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Ja też tak myśłałem...
    Jednak jeśli już, to nie Kratki, bo tamte już żadnej szczelności nie mają.
    A gdybyś dziś szukał wkładu na co byś zwrócił uwagę jakis producent konkretny ?

  19. #1639
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzik100 Zobacz post
    A gdybyś dziś szukał wkładu na co byś zwrócił uwagę jakis producent konkretny ?
    Ochchch! Gdybyż to "kasa" była to bym sobie zafundował jakiegoś "norwega" (ale nie Jotula, bo tak tutejsi znawcy pisali ).
    Choć z tego, co mi wiadomo, norweskie wkłady małej mocy podobno nie mają doprowadzenia powietrza z zewnątrz(?)
    Może zatem jakiś mały Romotop(?)
    Ale też od Tarnavy droższy

  20. #1640
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post
    nawiązując do wypowiedzi JTD - jeżeli do zwykłego żeliwnego paleniska "kratkowego" domówi się podwójną szybę (glass) oraz dopływ powietrza ze szczelną przepustnicą linkową, to można w wkładem robić niemal to samo co wieloma renomowanymi paleniskami potocznie uważanymi za szczelne ...
    No nie mów !? A co ze szczelnością tych wkładów "kratkowych" skręcanych z kilku "kawałków" żeliwa? Czy na pewno po jakimś czasie te łączenia nie "puszczają" wskutek wypalenia spoiwa i napręzeń pochodzących od temperatury? A co z uszczelkami drzwiczek?
    Tarnava (choć na nią trochę narzekam) nie ma uszczelki drzwi i wkład, to monolit (jeden odlew). Sknocili nieco te regulatory dopływu powietrza, ale (tak zapewniał mnie ich technolog) podobno to celowe
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 27-02-2013 o 19:37

Strona 82 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony