dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 210
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Możesz być bardziej wylewny?

    Napisz co sprawdziłeś (jakie wartości są w ustawieniach elektroniki) i jaką temperaturę zmieniłeś.

    O tym, że taktuje czasami, dowiadujemy się dopiero teraz.
    Podlinkuj wykresy z okresów, w których nie było taktowania.

    Jak możesz to cyknij fotkę zasobnika CWU z zaznaczeniem punktów wejścia/wyjścia wężownicy i położenia czujnika temperatury.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  2. #22

    Domyślnie

    Ja miałem problem jak ty, xmsg może ma rację za małą różnica temperatur zbiornika a grzania, ile masz podbicie ustawione(doczytałem - 5 ).
    Ile czasu ci grzeje zbiornik?? Ile zużywa kwh na jeden cykl zagrzania powiedzmy z temperatury 30 do 45, ile to trwa czasu, u mnie ok 45 minut zużywa zależnie od temperatury na zewnątrz ale ok. 2- 2,5 kwh jak się nie mylę. Ale jak mi taktowała to zużywała 5 kwh (po zatrzymaniu i odpoczynku zużywa niepotrzebnie na rozpędzenie się). Ja mam ustawione 15 -16 stopni podbicia, z 42 na 57, histerezę mam na 12 stopni. Zauważ, że nieraz jest tak że po zagrzaniu (u mnie 42 C) wezmę 5-8 minutowy prysznic (nie wiem ile zużywam wody) temperatura na zbiorniku jest ok. 30 stopni a to nie możliwe żeby tak się wychłodził zbiornik 300 l (też mam atlantica zbiornik). Ustaw sobie większą histerezę. Ja mam grzanie ustawione 2 razy na dobę 4 rano i 22 wieczorem, Planuje spróbować ustawić raz grzanie. Jak mieszkałem w bloku to zużywaliśmy ok. 10 m3 wody na miesiąc, może zbiornik 300 l wystarczy mi na dobę , sprawdzę (teraz mam zmywarkę, wtedy nie a to przecież ok 40-50 litrów podobno )

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Trzeba zmienić stopniominuty w ustawieniach OEM i będzie wszystko OK.
    A konkretnie?
    Bo te stopnio/minuty to chyba przy C.O.mają znaczenie.
    W tym przypadku raczej parametry regulacji PID ,tez tam są.
    Ale przy cwu to jest tam jakiś problemik szczegulnie w lecie
    Tu była reklama....

  4. #24
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    A konkretnie?
    Bo te stopnio/minuty to chyba przy C.O.mają znaczenie.
    W tym przypadku raczej parametry regulacji PID ,tez tam są.
    Ale przy cwu to jest tam jakiś problemik szczegulnie w lecie
    Z tego co pamiętam to były też do CWU chyba 10 minu

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Możesz być bardziej wylewny?
    Nastawa CWU - 45 stopni
    Podwyższenie temperatury zasilania - było 5, jest 10 (czyli woda grzejna ustawiona na CWU+10)
    Histereza - 5 stopni

    Wcześniej miałem większą histerezę i taktowała. Po jej zmniejszeniu za radą działu technicznego Atlantica przez jakiś czas był spokój.

    Przykładowy wykres pracy poprawnej:


    Po przestawieniu podbicia na 10 z pięciu mam dwa grzania bez taktowania ale za to z poborem maksymalnym 4,5 i 5 kWh

    Dane techniczne zasobnika:
    http://www.atlantic-polska.pl/upload...katalogowa.pdf
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podpinam się pod temat bo czuje, że mnie to też będzie czekało.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27

    Domyślnie

    A daj większą histerezę; po co 5? daj 10 -12 stopni, przecież i tak grzejesz wodę do 45 stopni, u mnie dziś zużyła w nocy na podgrzanie 2,7 kwh,

    Proponuje ci zmienić z 45 na 43 stopnie podbicie dać ok 12-13 stopni, histerezę zwiększyć na 10 stopni, spróbuj kilka dni, generalnie jest coraz chłodniej i zużycie będzie rosło, moim zdaniem kluczowe jest ustawienie okresy grzania pompy do trybu życia rodziny (nie na odwrót pod żadnym pozorem).

    Patrząc na twój wykres wg mnie niepotrzebnie ci grzała o 19 a potem o 5 rano, nie miałeś jakiegoś konkretnego rozbioru wody a zwiększałeś temperaturę z 40 na 45 stopni -po co?? oczywiście to tylko sugestia

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia & Krzysiek Zobacz post
    Patrząc na twój wykres wg mnie niepotrzebnie ci grzała o 19 a potem o 5 rano, nie miałeś jakiegoś konkretnego rozbioru wody a zwiększałeś temperaturę z 40 na 45 stopni -po co?? oczywiście to tylko sugestia
    Woda w zasobniku ma być dostępna przez cały dzień stąd temperatura komfortowa od 5 do 22. Jak spadnie w zasobniku poniżej zadanej temperatury pomniejszonej o histerezę to grzeje (stąd grzanie o 19-tej). Rano cała rodzina bierze kąpiel stąd celowo ustawione przejcie z eko na komfort o piątej rano by mieć na pewno zasobnik załadowany.

    Po zmianie parametrów mam wrażenie, że w zasobniku jest po załadowaniu mniej gorącej wody (tworzy się bardziej warstwowy układ - pewnie efekt szybszego podgrzewania). Po prostu szybciej następuje teraz rozbiór
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Udowodnij mi, że masz rację i wykonaj test przez 1-2 dni
    No i d...a blada. Taktowanie pojawiło się także przy tych parametrach Za to zużycie prądu jest za ostatnie 24h ponad 6kWh
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czy czujnik temperatury jest na wysokości "B" ?

    Pozdr
    GREGOR

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Czy czujnik temperatury jest na wysokości "B" ?
    Mniej więcej.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #32

    Domyślnie

    chcialbympompe
    Proponuję po każdym taktowaniu obniżyć temperaturę zadaną w zbiorniku o 1 stopień, a temperaturę graniczną na wyjściu PC podnieść o 1 stopień.
    W ten sposób dowiesz się przy jakiej różnicy temperatur taktowanie już nie występuje. U "Kasia & Krzysiek" jest to 15 stopni, ciekawe ile będzie u Ciebie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    chcialbympompe
    Proponuję po każdym taktowaniu obniżyć temperaturę zadaną w zbiorniku o 1 stopień, a temperaturę graniczną na wyjściu PC podnieść o 1 stopień.
    W ten sposób dowiesz się przy jakiej różnicy temperatur taktowanie już nie występuje. U "Kasia & Krzysiek" jest to 15 stopni, ciekawe ile będzie u Ciebie.
    Temperatury w zasobniku nie mogę zmniejszyć bo 45 to minimum gwarantujące komfort w wannie. Dalsze podnoszenie temperatury zasilania to dla odmiany "piłowanie PC" bo 55 stopni to już sporo.
    Co ciekawe - ostatni cykl grzania na nowych parametrach (+10 i histereza 10) wyszedł jak najbardziej prawidłowy a pobór prądu nie przekroczył 2,5kWh... Zaczynam się zastanawiać czy moja PC nie jest po prostu wadliwa w jakiś sposób???
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #34

    Domyślnie

    A kto Ci sprzedał tą pompę
    Żadna ze mnie elita

  15. #35

    Domyślnie

    chcialbympompe
    Ja Cię rozumiem, też bym się wk....ł gdybym miał problem z uzyskaniem 45 stopni w zbiorniku. Przecież to żaden wyczyn dla prawidłowo działającej instalacji z PC.
    Zwróć uwagę, że miałeś ustawione 50 stopni, układ uzyskiwał 52 stopnie i PC taktowała. Teraz ustawiłeś 55 stopni, układ uzyskuje 56 stopni i PC na razie nie taktuje. Być może układ balansuje na granicy poprawnej pracy. Na razie go obserwuj i jeśli znowu zacznie taktować - podnieś o 1 stopień na wyjściu.
    Zanim nazwiesz PC wadliwą, upewnij się, że problemy nie są efektem złych ustawień. Duży pobór mocy to nie wina PC lecz warunków pracy jakie jej stworzono. Pamiętasz co pisałem o powierzchni wężownic kilka miesięcy temu?
    Nie da się uzyskać małej różnicy temperatur między obwodami jeśli elementem separującym jest wężownica. Dla dużej mocy przenoszonej i małej powierzchni wężownicy różnica będzie duża. A słowo "dedykowane" nie jest zaklęciem, które tą różnicę zmniejszy.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Ja Cię rozumiem, też bym się wk....ł gdybym miał problem z uzyskaniem 45 stopni w zbiorniku. Przecież to żaden wyczyn dla prawidłowo działającej instalacji z PC.
    Ale u mnie nie występuje problem z uzyskaniem temperatury 45 stopni...
    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Teraz ustawiłeś 55 stopni, układ uzyskuje 56 stopni i PC na razie nie taktuje.
    Jak to nie. Zobacz drugie od lewej grzanie na wykresie. Ostatnie podgrzewanie trzy godziny temu też "na dwie raty". Do tego przy obecnych ustawieniach daleko do optymalnego zużycia prądu...
    Też skłaniam się w kierunku ustawień a nie wady pompy. Jednak prawdopodobnie przez ustawienia dostępne dla użytkownika wiele nie zdziałam. W tym tygodniu jestem umówiony z instalatorem na zmianę ustawień OEM - myślę, że to rozwiąże problem.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  17. #37

    Domyślnie

    chcialbympompe
    Miałem na myśli to, że grzejąc wodę do 45 stopni masz problem z taktowaniem.
    Z zainteresowaniem przeczytam w jaki sposób problem został zlikwidowany raz na zawsze, oraz jaka temperatura występuje na wyjściu PC podczas grzania zbiornika do 45 stopni.

  18. #38
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Temperatury w zasobniku nie mogę zmniejszyć bo 45 to minimum gwarantujące komfort w wannie. Dalsze podnoszenie temperatury zasilania to dla odmiany "piłowanie PC" bo 55 stopni to już sporo.
    Co ciekawe - ostatni cykl grzania na nowych parametrach (+10 i histereza 10) wyszedł jak najbardziej prawidłowy a pobór prądu nie przekroczył 2,5kWh... Zaczynam się zastanawiać czy moja PC nie jest po prostu wadliwa w jakiś sposób???
    Ale w jaki sposób wadliwa???
    Bo się zastanawiam sam nad Twoimi nastawami i wykresami i rachunkami za prąd i ogólnie można by wywnioskować że pompa pracuję poprawnie
    Faktycznie przy zbiorniku CWH FS 300 L występuje nieraz nadmiar mocy pompy do wężownicy i wtedy można pobawić się w stopniominutach lub ograniczyć moc pompy w sezonie letnim
    Co prawda drugi raz mam taką sytuację dopiero pierwszą miałem z inną pompą ale po zmianach ustawień wszystko się unormowało
    Przy Atlanticu TRI DUO pompa przy duży spadku temperatury w zbiorniku pompa wchodzi na pełną wydajność i dąży do uzyskania 20l wody na minutę o temp. 45 stopni aby zapewnić komfort ale tu jest najważniejszy komfort...
    Faktem jest że przy twoich rachunkach nie znamy dokładnej ilość zużycia wody
    Ale to inna sprawa

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jak to nie. Zobacz drugie od lewej grzanie na wykresie. Ostatnie podgrzewanie trzy godziny temu też "na dwie raty". Do tego przy obecnych ustawieniach daleko do optymalnego zużycia prądu...
    Też skłaniam się w kierunku ustawień a nie wady pompy. Jednak prawdopodobnie przez ustawienia dostępne dla użytkownika wiele nie zdziałam. W tym tygodniu jestem umówiony z instalatorem na zmianę ustawień OEM - myślę, że to rozwiąże problem.
    Masz mozliwosc sterowania moca PCi?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czy oby na pewno ten zasobnik jest dedykowany do tej pompy?

    Tu znalazłem co innego:
    http://www.atlantic-polska.pl/upload...k_20120615.pdf

    Twój ma powierzchnię wymiany ok. 1m2, dedykowany z tej instrukcji ma ponad 2m2.

    Chyba wrócimy do mojej pierwszej propozycji - za duża moc maksymalna pompy dla CWU,
    a teraz można powiedzieć za mała skuteczność wężownicy CWU w stosunku do mocy maksymalnej PCi.

    Pozdr
    GREGOR

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony