dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 319 z 625
Pokaż wyniki od 6.361 do 6.380 z 12494
  1. #6361

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    I tu kolejny problem powstaje, bo dostarczanie kotu mleka (czytaj: energii) spowoduje koszty na zakup paliwa (mleka) i dodatkowo jeszcze spowoduje wyziębianie kociego mieszkanka z powodu częstszego wychodzenia kotków na siku.
    Hehe ale się temat rozwinął Ide na kawe
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  2. #6362
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Proponuję nalewać kotom bardzo zimnego mleka, wtedy ich organizmy będą produkowały więcej ciepła, a co za tym idzie w domku będzie cieplej.

  3. #6363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    nie wiem czy otworki wystarczą, ja bym zastosowała rekuperacje
    od razu rekuperację...
    GWC wystarczy ...

    a do ogrzewania Legalett pędzony kolektorem powietrznym...

  4. #6364

    Domyślnie

    e tam od razu w koszty wchodzić. ja bym wstawił lodówkę. I schłodzone mleczko będzie i za ogrzewanie bedzie robić. 2 w1.
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  5. #6365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    e tam od razu w koszty wchodzić. ja bym wstawił lodówkę. I schłodzone mleczko będzie i za ogrzewanie bedzie robić. 2 w1.
    Oo, no widzisz- już się przekonujesz do grzania lodówką
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #6366

  7. #6367

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Oo, no widzisz- już się przekonujesz do grzania lodówką
    Słuchaj dobre argumenty zawsze do mnie przemawiają - a lodówka tak mi zadziałała na wyobraźnie że chyba podłogówke w kuchni wyłącze
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  8. #6368
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    nie można śmiać się z postępu.........chociaż mój mąż marudzi o jeszcze wiekszy telewizor, argumentując, że .....grzeje.
    czyli latem nie oglądamy TV.

    a lodówka naprawdę grzeje, niestety najbardziej latem - co wtedy zrobi dom pasywny?


    fajnym rozwiązaniem jest gorzelnia z biogazownią - teraz sporo sie takich buduje. Gdyby ktoś wymyslił taka mini-wersje do domku jednorodzinnego, to ja jestem pierwsza w kolejce. mogę nawet na takie urzadzenie poświęcic część salonu.
    Robisz destylat z byle czego, potem te odpady fermentujesz i masz gaz. To chyba najlepszy pomysł na świecie - alkohol plus energia..........tylko troche materii organicznej.



    "....Interesującym z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązaniem jest powiązanie biogazowni z gorzelnią. Obiekty te pracują wtedy niejako w symbiozie, ponieważ substratem dla biogazowni jest wywar pogorzelniany, gorzelnia natomiast odbiera od biogazowni ciepło niezbędne do pracy instalacji.


    Każda z wyżej wymienionych biogazowni prócz energii elektrycznej może sprzedawać również ciepło (w postaci ciepłej wody lub pary technologicznej), a nawet chłód. W połączeniu z bardzo dużą liczbą dopuszczalnych substratów oraz ich kombinacji daje to niezliczone możliwości wykorzystania potencjału elektrociepłowni biogazowych."
    ze strony http://www.bioalians.pl/biogaz-i-tec...iogazowni.html


    problem jest jeden - zapotrzebowanie na alkohol mocno przewyższa zapotrzebowanie na energię - co wtedy z nadwyzką ciepła? okna pootwierać?

  9. #6369
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Raczej nie będzie nadwyżek energii- to by było perpetum mobile. Straty na pewno będą i paliwa będzie brakowało.
    Jak bym miał nadwyżkę darmowej energii dopiero bym się martwił co z nią robić.
    A poza tym z gorzelni śmierdzi i mieć takie coś w salonie nie polecam, nawet gdyby było uszczelnione, to i tak zapach jest wyczuwalny.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #6370
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    fajnym rozwiązaniem jest gorzelnia z biogazownią - teraz sporo sie takich buduje. Gdyby ktoś wymyslił taka mini-wersje do domku jednorodzinnego, to ja jestem pierwsza w kolejce. mogę nawet na takie urzadzenie poświęcic część salonu.
    Robisz destylat z byle czego, potem te odpady fermentujesz i masz gaz. To chyba najlepszy pomysł na świecie - alkohol plus energia..........tylko troche materii organicznej.
    Bez gorzelni:
    http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/d...ki-o-biogazie/
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #6371
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no poczytałam, ciekawe, ciekawe.....kto by pomyślał, że Chińczycy tacy sprytni.

  12. #6372

    Domyślnie

    No i schody sie montują - jak to fajnie jest jak nie robisz tego samemu................
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  13. #6373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    No i schody sie montują - jak to fajnie jest jak nie robisz tego samemu................
    racja racja.. a gdzie dziennik? ni ma?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  14. #6374
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Pomysł na nową usługę - pisanie dziennika na forum. Zależnie od umowy z inwestorem wpisy codziennie, raz w tygodniu lub okazjonalnie, ze zdjęciami lub bez.
    W końcu
    jak to fajnie jest jak nie robisz tego samemu
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  15. #6375
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    No i schody sie montują - jak to fajnie jest jak nie robisz tego samemu................
    Ile zaoszczędziłem na schodach rezygnując z nich ?

  16. #6376
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jak nie wpłaciłeś na konto oszczędnościowe, to nic.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #6377
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Arturo w taki sposób to mozna sobie mnożyć ile zaoszczędziłam na kominku/ płycie fundamentowej/ rekuperatorze/ przyłacza gazu....rezygnując z nich? licytacja bezsensu, każdy ma inne potrzeby


    Bowess dobre
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  18. #6378

    Domyślnie

    Witam!

    Od dluzszego czasu rozwazamy z zona ucieczke z blokowiska na zblizony metraz 'w terenie' - patrzac na srednia wielkosc budynkow na tym forum az strach (i wstyd) tworzyc tego posta... ale mieszkanie w nowszym budownictwie / ciekawszej okolcy = 5k/m2 co jest przytlaczajaca kwota za kolejne blokowisko - alternatywa, ziemia + projekt +ekipa...

    Nie potrzebujemy:
    -garazy (zmiatam i skrobie od lat, pod wlasnym domem bedzie to czysta przyjemnosc),
    -spizarni (ze niby kompoty?),
    -pralni/suszarni (to do tego potrzeba osobnego pomieszczenia?),
    -piwnic/strychow,/garderob (patrzac na koszt m2 wole kupowac co sezon niz skladowac),
    -kominkow (ognisko daje wiecej frajdy).

    Jaka jest realna szansa zmieszczenia sie w kosztorysie 70k netto za stan surowy zamkniety dla tego projektu: http://projekty.muratordom.pl/projek...photo_id=33274 ? Ew jakis podobny projekt ~55m2, 2 pokoje, niski koszt budowy (lazienka obok kuchni itp itd).

    Jakiej kwoty spodziewac sie zeby przejsc z SSZ na wykonczony/'pod klucz'?

    Z modyfikacji:
    0. myslalem nad 1w sciana z protherm/ytong, ale pewnie zima zbankrutuje - alternatywa pustak + styropian?
    1. chcieli bysmy zmniejszyc ilosc okien po jednej sztuce w sypialniach (troche wieksze), podobnie w salonie, gora dol wieksze i lewa sciana duze 'balkonowe' przesuwne + brak tarasu (schodki na trawe) - ma to sens czy zostac przy orginalnym projekcie, gdzie madre glowy przeliczyly oplacalnosc?
    2. ogrzewanie: proponowany jest kociol na gaz, jak powszechnie wiadomo na tanszych (pozamiejskich) dzialkach nie uswiadczy sie tego paliwa przez wiele lat, wiec postanowilismy zaryzykowac prad - zadnych podlogowkowych ektrawagancji, zwykle grzejniki, super jak by byly bezobslugowe (termostat?)
    3. w zw z powyzszym, budowa ew komina to nie potrzebny koszt, ale milo by bylo miec kontrole nad obiegiem powietrza - wentylacja mechaniczna, najprostsza, jaki koszt extra przy tak malym metrazu? (calosc bedzie latwa do rozlozenia na nieuzytowym poddaszu)
    4. jesli plan zabudowy pozwoli warto (koszta) brnac 1spadowy dach?
    5. lazienka = tylko i wylacznie prysznic (tzw electric shower, przeplywowy, prad) - z kosztami jestem pogodzony, ale nie wiem co z odplywem, tania dzialka = brak kanalizacji -> szambo/oczyszczalnia, jakie sa koszta tych rozwiazan (bo pewnie nie sa uwzglednione w projekcie)?

    Jakie jeszcze dodatkowe koszta sa pominiete w kosztorysach projektow muratora? Oplaty administracyjne? Jakich kwot sie spodziewac?

    Gdyby ktos mial chwile czasu aby uswiadomic 'blokersa' bylbym bardzo wdzieczny.

    Pozdrawiam! Pawel

  19. #6379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ile zaoszczędziłem na schodach rezygnując z nich ?
    No....pewnie tyle ile ja wydałem
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  20. #6380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    racja racja.. a gdzie dziennik? ni ma?
    Ech............ no ni ma, kurde nigdy nie założyłem...... może jak zakończe budowe to zrobie jedną wielką kronike z fotkami? No bo co ja bede robił popołudniami jak już skończe z tym domem...........

    PS82 dzisiaj mi się już nie chce , może jutro na to zerkne
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

Strona 319 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony