dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    "Zamiast perlitu resztki styro - kawalki i sypki."

    Rozumiem, że wiesz dlaczego akurat TAK!
    Rób tak, jak wiesz.
    Potem nam napisz co wyszło....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Zamiast perlitu resztki styro - kawalki i sypki."

    Rozumiem, że wiesz dlaczego akurat TAK!
    Rób tak, jak wiesz.
    Potem nam napisz co wyszło....

    Adam M.
    Gospodarzu napisze.

    Niech sie wypowie ktos z doswiadczeniem.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    z własnego doświadczenia

    ocieplałem się po stropie czyli na podłogę strychu wysypałem darmowy granulat pigeona, wymieszany z resztkami styropianu pozostałymi z ocieplania domku, tam gdzie brakło układałem styropian twardy EPS-160, nigdzie nie dawałem żadnej foli bo i po co, strop betonowy jest wystarczająco paroszczelny, łączna grubość wszystkich warstw to 30cm, na to zamówiłem sobie wylewkę betonową 6 cm z miksokreta, nic mi nie siada i nie pęka, nie podchodzi wilgocią bo i skąd wilgoć 10mnpt

    ten sam eksperyment powtórzyłem w 2 innych domkach, jak na razie nikt nie narzeka
    Zdrastwujtie,

    granulat pigeona - nie wiem co to jest 30cm= strop + owe granulki? EPS160 to super mega hiper twardy.
    W tych 2 domach ktos wymienil z wiór? O ile pochwalili zmiane?

    Ktos wymienil wióry na styropian?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    poniżej fotorelacja z wymiany izolacji dachu, zamiast trocin i szlaki poszedł granulat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4941639
    Efekt jest ale Panie te granulki szklane to ciezkie i duzo tego trzeba Tanie?

    Ktoś zmienił wióry na styropian?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Płyta pękła...

    A podobno winylu już w obiegu nie ma...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    A po co wylewka jeśli poddasze nieuzytkowe ??
    Ja mam w projekcie 25 cm wełny +folia i tyle
    Można ewentualnie jakieś płyty żeby zabezpieczyć powierzchnie jeśli się chce ze strychu korzystać
    Zle mam w projekcie ?

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie jest tak na załączonym obrazku:
    Folia zółta (dałem bo miałem)
    Belki styropianowe o przekroju 10cmx20cm,
    na to deski 1 cal przyklejone na piankę,
    między "belki" wełna.
    Na górę płyty OSB.

    Po podłodze można chodzić, jak mi przyjdzie ochota wykończyć poddasze, to wełna pójdzie między krokwie.

    działa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s_DSC06480.jpg
Wyświetleń:	748
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	152914  

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro444

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Brzozów
    Kod pocztowy
    36-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nieźle

    Ja u siebie po kosztach przykryłem jedynie wełną bez użycia styropianu.
    Efekt zaskakujący z tym, że cały ganek przed zimą ociepliłem styropianem 10, także to również wpłynęło na wzrost temp. w kuchni (połączonej z gankiem).

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Podloga nierowna. Orać Panie zawsze trzeba..



    Ktos zmienil wióry na styro? Jaki dokladnie efekt?

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czyli jak mam strop lany i chce ocieplać styropianem to nie dawać żadnej foli na strop miedź styro i nie dawać żadnej na styro na górę ?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Czyli jak mam strop lany i chce ocieplać styropianem to nie dawać żadnej foli na strop miedź styro i nie dawać żadnej na styro na górę ?
    Gospodarzu,
    jaka folie dawal na zdjeciach na styro (ta w czerwona kratke)? Po ile za mb?

    Co dac w 2mm szczeliny miedzy plytami styro bo koncowka pianki nie wejdzie tylko obsmarka z wierzchu (to nie spawalnictwo)? Jakis półpłynny izolator ciepla by zalal ladnie..
    Ostatnio edytowane przez cbdu ; 18-12-2012 o 16:33

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Efekt zmiany wiór trocin na styropian na podlodze nieuzytkowego strychu:
    Przez 24h przy temp. zew. -10, temp. w pokojach na obu pietrach nizej spada o circa 3 st. C. Powierzchnia ponizej na 2 pietrach i piwnicy to ponad 250m2. Zmiana niewielka ale zobaczymy czy wylewka wpłynie na izolacje

    Izolacja domu 30letniego:
    Styro 15cm podloga strychu, sciany domu z zew. 12 cm welna fasadowa. Centralny piec - smieciuch, rozpalam tylko wieczorem.

    Dla ukladajacych rada: jak nierowna podloga lepiej wełną zaizolować. Czas roboty i szczelność!
    Na szczeliny miedzy plytami styro założyłem zweżkę na wężyk pianki. Dojdzie wszędzie piana dokładnie Wylewke zamówie jak sie ociepli. Kratka zbrojeniowa 2.5 mm to słabe zbrojenie! U mnie tam jedyne obcizenie od podpór pionowych krokwi dachu.

    Robotę wykonałem sam 4 tyg, suma pow. circa 90m2.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130120_152510.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	163125   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.01.2013 - 1.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	163126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.01.2013 - 2.jpg
Wyświetleń:	486
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	163127  
    Ostatnio edytowane przez cbdu ; 20-01-2013 o 23:03

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    mam nadzieje ze info kiedys komus pomoze w dezycji.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ta dziura po schodach to taka sobie odkryta jest zawsze ?? i wiaterek sobie hula po niej bez przeszkód ??
    To wej. na strych. Potencjalne miejsca na wymiane ciepla zaizolowalem: drzwi uszczelnilem na futrynie uszczelkami, kawalki podlogi na schodach (bez stopni-niezamierzam) i polpietrze (bez scian pionowych-to kiedys zrobie).
    Przez izolacje domu jest cieplej ale i duszniej a jak ktos fajki pali to trzeba wietrzyc zawsze!


    Warto wymienic grzejniki 30letnie żeliwne na ALU ? Podobna są bardziej ekonomiczne, ktos wymienil, jakie rezultaty?

    Dzis sloneczko u was swieci caly dzien? Ma ktos panele solarne, jakie temp wody uż. ?
    Ostatnio edytowane przez cbdu ; 25-01-2013 o 13:26

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Czyli jak mam strop lany i chce ocieplać styropianem to nie dawać żadnej foli na strop miedź styro i nie dawać żadnej na styro na górę ?
    folia na styro zawsze

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    "efektów żadnych nie było bo i skąd..."

    Były!
    Kasę wydałeś!
    No, fakt...
    Za estetykę rozwiązania...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "efektów żadnych nie było bo i skąd..."

    Były!
    Kasę wydałeś!
    No, fakt...
    Za estetykę rozwiązania...

    Adam M.
    folia drogi kolego choćby dlatego,żeby była lepsza hydroizolacja pod okładziny drewniane,deski,parkiety
    folia choćby dlatego,aby była lepsza hydratacja betonu,żeby ta woda której jest i tak mało nie odparowała zbyt szybko
    wyobraz sobie ,że nawet folią powinno się przykryć na drugi dzień wylewkę na te choćby 10dni,żeby nie przerwać wiązania,ba nawet szyby dzrwi balkonowych powinno się osłonić od strony nasłonecznionej by zlikwidować miejsca które ogrzewają cześć wylewki i powodują dodatkowe skurcze termiczne i nierównomierne jej wysychanie
    folia na styropianie,by jakiejś cześci tej wody nie poszło w styropian,żeby płyta betonowa miała warstwę poślizgową lub żeby wylewkę odizolować od ścian


    no ale to Ty jesteś mędrcem na tym forum i nie przeszkadza Ci ,że ludzie mądrzejsi od Ciebie już dawno zdecydowali,,ze tak ma być
    Często na tym forum,śmiejesz się z tych,którzy budują swój jedyny dom w życiu i pragną porady.Oto jedna z Twoich "rzeczowych"odpowiedzi

    "O dziwo na tyle głupi nie jestem, że mam inspektora nadzoru, który z pewnych przyczyn w tym momencie nie jest dostępny i nie może pomóc"
    Rozumiem - że chwilowo NIE MASZ inspektora nadzoru - jak napisałeś...
    "Wolałbym jednak nie dostać odpowiedzi wcale niż dostać odpowiedź typu "udowodnię ci, że jesteś durniem". Zadaj mi pytanie z mojej branży, a mogę zrobić to samo - tylko po co? "
    Zabierasz się za robotę faceta, którego wynająłeś, w jego zastępstwie!
    Robisz coś, w czym dobry nie jesteś i nie znasz nawet języka pojęć tej branży - aby zrozumieć co do Ciebie ktoś napisze...
    Masz pretensje, że TY nie rozumiesz tego, co ktoś napisze...
    Znajdź kontakt z pacjentem, którego nająłeś i JEMU przekaż moją podpowiedź...
    Bierze kasę za to aby TOBIE tłumaczyć co trzeba, należy, musi się a czego nie.
    "Teraz już wiem, że tak, że te 4cm to dużo. I pytanie wcale nie okazało się bez sensu i odpowiedź uzyskałem. "
    Uzyskałeś potwierdzenie SWOJEJ wartości, bo przyznano TOBIE rację!
    SAM piszesz, że niewiele wiesz o problemie to i TWOJA ocena jest... niewiele warta!
    (Wyjaśniam - Przy jednej z technologii ocieplenia generuje to problemiki (małe) a przy innej - wcale! )
    Ale dobrze Ci robi , bo jest TWOJA!

    TEGO się trzymaj i rób tak, jak doradza Ci rozum i znajomość tego fachu/problematyki/fizyki...
    Będzie tak, jak zarządzisz i za co zażądają zapłaty.
    (cbdo.)

    Temat odpuszczam, chyba, że podrzucisz go temu inspektorowi (tylko po co, skoro ON wie co trzeba, należy, można i nie należy).
    Pomagam zwykle przy trudnościach w budowaniu a nie w uspokajaniu niespokojnych inwestorów...
    Od tego są inni specjaliści....

    Adam M.

    przypomnę ,ze w wątku tym człowiek pytał sie jakie mogą być odchyłki na chudziaku,ponieważ u niego jest 4cm na pomieszczeniach
    Twoja odpowiedz to gmatwanina głupich uwag,które niczym nie przybliżyły tej osobie jak powinno być to zrobione prawidłowo.Skoro jesteś takim fizykiem,chemikiem,magikiem to trzeba było powiedzieć jak grubość posadzki która ma to wyrównać wpłynie na dodatkowe 2 czy 4 centymetry nagrzewania płyty betonu.Ba dla mnie też jest ważne,bo póżniej leję te dodatkowe cm,wyliczam wcześniej materiał itp
    Mogę Ci podawać wiele problemów które powoduje nierówne wylewanie chudziaków,czy stropów przez takich papraków na budowach
    To chociażby
    -różnice w wylewaniu ław co ma znaczenie przy wstawianiu drzwi tarasowych wejściowych
    -pękanie,bujanie styropianów
    -średnio na powierzchniach 100m2 różnica 2-6cm
    -drzwi balkonowe na przeciwnych ścianach budynku mają różnice w wysokościach nawet do 6cm
    -często zbyt nisko porobione belki drzwi wewnętrznych
    Może nie wszyscy oczekują rady:"sprawdz i napisz na forum"
    zbudujesz swój własny dom to będziesz to robił metodą prób i błędów,choć wątpię
    Ostatnio edytowane przez teka ; 25-01-2013 o 22:47

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu?
    mpopław napisał, że zamiana żeliwiaków na inne kaloryfery nie dała żadnych efektów, bo dom i tak weźmie tyle ile musi i czym bierze - znaczenia nie ma.
    Ja zażartowałem, że jednak efekty są, ale raczej natury estetycznej a nie energetycznej.
    Do jego wypowiedzi się odniosłem.
    Zrobiłeś mi wtedy wykład o foliach...
    Dodałeś charakterystykę osobowości oraz ocenę ogólną (subiektywną) mojej osoby.

    Pozwól, że wyjaśnię Ci to, co Cię tak zadziwia w moich wypowiedziach.
    Uważam, że radzić można tylko MĄDREMU księciu!
    Budujący dzielą się na takich, którzy poznając ogrom swej niewiedzy w dziedzinie (budowania domu) za którą się zabrali - starają się poznać tę dziedzinę i uzupełnić braki w zrozumieniu przedmiotu, i na takich, którzy mają chciejstwa i dogmaty.
    Ci drudzy zwykle są nienaprawialni...
    Ciepłe musi im lecieć z góry w dół, samo - BO ONI TAK CHCĄ!
    Wilgoć im się ma nie pojawiać, tam, gdzie jest to naturalne - BO ONI TAK CHCĄ!
    (przykłady z sufitu)
    Ignorują fakt, że Natura urządziła inaczej to, co ONI chcą i że rządzą tymi procesami JEJ prawa...
    A jak ich nie rozumieją to i nie rozumieją w większości tego co ja wypisuję.
    Bo wiesz...
    Ja fizyk jestem...
    A że jest to wolny kraj to...
    WOLNO IM!
    A że to jest ich, to niech robią sobie na swoim tak, jak chcą czy lubią.
    Do niczego, poza myśleniem, ludzi nie zmuszam.
    A zmuszam do myślenia, bo to nie boli.
    No, mnie nie boli! Myślę, że inni mają tak samo...
    Czasem tylko trafiają się wyjątki i wtedy zwykle dowiaduję się jaki to ja jestem...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu?
    mpopław napisał, że zamiana żeliwiaków na inne kaloryfery nie dała żadnych efektów, bo dom i tak weźmie tyle ile musi i czym bierze - znaczenia nie ma.
    Ja zażartowałem, że jednak efekty są, ale raczej natury estetycznej a nie energetycznej.
    Do jego wypowiedzi się odniosłem.
    Zrobiłeś mi wtedy wykład o foliach...
    Dodałeś charakterystykę osobowości oraz ocenę ogólną (subiektywną) mojej osoby.

    Pozwól, że wyjaśnię Ci to, co Cię tak zadziwia w moich wypowiedziach.
    Uważam, że radzić można tylko MĄDREMU księciu!
    Budujący dzielą się na takich, którzy poznając ogrom swej niewiedzy w dziedzinie (budowania domu) za którą się zabrali - starają się poznać tę dziedzinę i uzupełnić braki w zrozumieniu przedmiotu, i na takich, którzy mają chciejstwa i dogmaty.
    Ci drudzy zwykle są nienaprawialni...
    Ciepłe musi im lecieć z góry w dół, samo - BO ONI TAK CHCĄ!
    Wilgoć im się ma nie pojawiać, tam, gdzie jest to naturalne - BO ONI TAK CHCĄ!
    (przykłady z sufitu)
    Ignorują fakt, że Natura urządziła inaczej to, co ONI chcą i że rządzą tymi procesami JEJ prawa...
    A jak ich nie rozumieją to i nie rozumieją w większości tego co ja wypisuję.
    Bo wiesz...
    Ja fizyk jestem...
    A że jest to wolny kraj to...
    WOLNO IM!
    A że to jest ich, to niech robią sobie na swoim tak, jak chcą czy lubią.
    Do niczego, poza myśleniem, ludzi nie zmuszam.
    A zmuszam do myślenia, bo to nie boli.
    No, mnie nie boli! Myślę, że inni mają tak samo...
    Czasem tylko trafiają się wyjątki i wtedy zwykle dowiaduję się jaki to ja jestem...

    Adam M.
    Ja umię czytać ze zrozumieniem.Twoja odpowiedz mogła sie tyczyć akutat tej folii.Widzisz,Twoje wypowiedzi mnie akurat nie zadziwiają i to co piszesz nawet teraz dzieląc budujących na te dwie grupy jest śmieszne.Uważam ,że tutaj ludzie dają konkretne pytania i oczekują konkretnych odpowiedzi.Jeśli masz satysfakcje z tego,że komuś udowodnisz ile to on jeszcze nie wie to bravo
    No nie każdy urodził,sie fizykiem,czy budowlańcem i nie musi rozumieć Twoich wypowiedzi,i nie każdy wie jak Natura urządziła,albo,gdzie ma zastosowanie fizyka,matematyka,czy chemia
    Dążysz do tego,by być podziwianym na tym forum a z kilku tysięcy wpisów na tym forum mały jest procent odpowiedzi rzeczowych i wyjetych z praktyki
    Widzisz myśle,że Twoja fizyka nie zawsze ma zastosowanie na czyjejś budowie
    Hmm,a jaki Ty jesteś mnie to nie interesuje poprostu masz swój świat i niech tak zostanie

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    I tak to zostawmy, z drobną poprawką : TO JEST NASZA fizyka. Nie moja...
    I - złośliwie - MA zastosowanie na każdej budowie
    A poza tym - tak....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony