dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie jak zasilić wc deszczówką i wodą z sieci ?

    za stelażem WC mam doprowadzone dwa podejścia: 1 woda deszczowa która funkcjonuje tylko latem. 2.woda z sieci miejskiej
    zastanawiam się jak to połączyć do spłuczki aby bez problemowo używać 1 lub 2 jednocześnie nie skażając instalacji wody pitnej ?

  2. #2

    Domyślnie

    Lać wodę wodociągową do zbiornika na deszczówkę

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie przechowujesz deszczówkę ? Doprowadzasz jakąś pompą ? Nie zieleni się po dłuższym okresie magazynowania ?

  4. #4

    Domyślnie

    Załóż zawór zwrotny, albo i dwa. Nie cofnie się ani w jedną ani w drugą stronę.

    Można to też trochę zautomatyzować i ułatwić sobie życie.
    Pływak w zbiorniku deszczówki, elektrozawór który odcina wodociąg dopóki jest deszczówka, gdy jej zabraknie to puszcza wodę wodociągową.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Nie zieleni się po dłuższym okresie magazynowania ?
    Jest to problem, bo deszczówka łatwo wyłapuje wszystkie glony. które jeżeli mają ciepło, to potrafią się rozmnażać (u homo sapiens jest podobnie) nawet w ciemności.
    Jest jeden środek antykoncepcyjny: tabletki chlorowe.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 20-10-2012 o 16:26

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Załóż zawór zwrotny, albo i dwa.
    Lepszy będzie najprostszy zawór antyskażeniowy.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 20-10-2012 o 16:37

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Gdzie przechowujesz deszczówkę ? Doprowadzasz jakąś pompą ? Nie zieleni się po dłuższym okresie magazynowania ?
    w betonowym zbiorniku, dawniej szambo. Pompa z elektronicznym hydroforem pcha wodę do oddzielnej sieci i utrzymuje ciśnienie ok.3 atm. Woda nie zielenieje, brak dostępu światła i niska temperatura, chloru nie daje bo do podlewania warzywnika to chyba nie bardzo. Problemem jest pompa która pierwotnie miała ciągnąć wodę ze zbiornika ale nie daje rady pewnie za daleko więc zamontowałem ją w zbiorniku pcha super lecz na zimę wymontuję bo obawiam się że zamarznie.
    Chyba zrobię to na zaworze antyskażeniowym.
    Dzięki Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy koszt dodatkowej instalacji, zaworów, pomp i prądu, filtrów regularnej obsługi nie wyjdzie drożej niż normalna woda do WC. Skoro na siku idzie mały zbiornik a na kupę duży. Ile za te rozwiązanie można wody kupić.

    A co swoją drogą z piachem, co się z dachówek zmywa?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aaronst

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy posiada ktoś w domu instalacje do wykorzystania wody deszczowej w domu np. do spłukiwania WC ?
    Potrzebowałbym pewnych inf.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drozdzowka

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Lać wodę wodociągową do zbiornika na deszczówkę
    Genialna odpowiedź

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie

    Witam deszczowców
    Ja mam całą instalację do wykorzystania wody deszczowej tzn już podczas budowy przygotowałem sobie kilka ciągów ( krany na ogród, kran w garażu, spłuczki + dodatkowo podciągnąłem sobie rurę do pralki)- mam zbiornik 6.5m3 i w kotłowni mam taki hydroforek z zaworem trójdrogowym- dopóki woda jest w zbiorniku- ciągnie z niego a jak sie skończy - przełącza sie sam automatycznie na wodę wodociągową- jeszcze sie to nie zdażyło. W zbiorniku smok do zasysania wody jest ok 50 cm od dna i woda leci kryształ. Woda z rynien w zbiorniku trafia na gęste sito które skutecznie zbiera drobne nasionka i listki itp. Hydroforek kupowałem jako specjany zestaw do wody deszczowej na gotowo do zamontowania.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Nie wolno odprowadzać wód opadowych do kanalizacji sanitarnej! Mandat za tego typy praktyki może przewyższyć zyski z oszczędności wody. No chyba że ktoś ma szambo albo POŚ.
    Ostatnio edytowane przez Crazy ; 16-11-2012 o 10:05

  13. #13

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz - trafi się dobry sąsiad i kłopoty murowane.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie

    no ja akurat mam POŚ- także sam sobie wody nie będę pompował przecież

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Mój problem polega na braku odwodnienia w działce i podpiwniczeniu pod garażem, teren bardzo gliniasty, zatem walcze z wodą i dlatego zainstalowałem osobną instalacje do spłuczek WC żeby móc zainstalować zbiornik do odzysku wody z rynien i teraz mam pytanie o detale.
    Dom jest spory, wode zamierzam zbierać z połowy połaci dachu, to będzie jakieś 140 m2, zbiornik 6,7 kubika , sądze że wystarczy, moge zbierać wode z całości, nie wiem czy 6,7 kubika wystarczy dla takiej połaci *280m2, w domu 3 osoby.

    Jaki hydrofor i zawór trójdrogowy, sitko na końcu przewodu w zbiorniku tak żeby całość działała automatycznie i w momencie wykorzystania wody ze zbiornika zawór przełączył się na wode z wodociągu. Farmi ma coś takiego ale nie wiem czy mi odpowie na priva

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    W zasadzie pytanie jest o ten zawór trójdrożny który automatycznie odcina dopływ tak jak pisał Farmi no i jaki hydrofor polecacie, jaka pojemność zbiornika, 100l wystarczy ?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Do czego to 100L.?
    Przelicz jakie masz dzienne zapotrzebowanie pomnóż przez 5 może 10 i wyjdzie Ci sensowna wielkość.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Do czego to 100L.?
    Przelicz jakie masz dzienne zapotrzebowanie pomnóż przez 5 może 10 i wyjdzie Ci sensowna wielkość.
    Pytanie o 100l dotyczy się wody do WC, z tego co się orientuje to hydrofor ładuje połowę wody i połowę sprężonego powietrza (nie mam pojęcia bo jeszcze mieszkam w bloku) BYć może proporcje są inne i zależą od wartości tego jak bardzo sprężone jest powietrze
    Wychodzi mi że będzie to jakieś 50l wody czyli ok 5-7 spłukań- nie mam pewności czy tak jest naprawde
    Natomiast z racji że pompa ma swoją moc, 1,3KW a ja mam dwie taryfy wolałbym żeby uzupełniała wodę w godzinach taniej taryfy, czyli 13-15 i po 22
    Kwestia czy uzupełnianie wody następuje po całkowitym rozładowaniu zbiornika, czy ładuje wcześniej
    Różnica między 100 l a 150 to ok 200 zł, średnio opłacalna inwestycja jeśli liczyć czas zwrotu inwestycji

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał farmi Zobacz post
    Witam deszczowców
    Ja mam całą instalację do wykorzystania wody deszczowej tzn już podczas budowy przygotowałem sobie kilka ciągów ( krany na ogród, kran w garażu, spłuczki + dodatkowo podciągnąłem sobie rurę do pralki)- mam zbiornik 6.5m3 i w kotłowni mam taki hydroforek z zaworem trójdrogowym- dopóki woda jest w zbiorniku- ciągnie z niego a jak sie skończy - przełącza sie sam automatycznie na wodę wodociągową- jeszcze sie to nie zdażyło. W zbiorniku smok do zasysania wody jest ok 50 cm od dna i woda leci kryształ. Woda z rynien w zbiorniku trafia na gęste sito które skutecznie zbiera drobne nasionka i listki itp. Hydroforek kupowałem jako specjany zestaw do wody deszczowej na gotowo do zamontowania.
    Ocierasz się o geniusz.Do tego żona zadowolona bo w miękkiej wodzie pierze ,no i włosy po takiej jakby bardziej sexy.
    Daj jaki schemat do tej instalacji.Super sprawa.Gratuluję pomysłu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    Natomiast z racji że pompa ma swoją moc, 1,3KW a ja mam dwie taryfy wolałbym żeby uzupełniała wodę w godzinach taniej taryfy, czyli 13-15 i po 22
    Kwestia czy uzupełnianie wody następuje po całkowitym rozładowaniu zbiornika, czy ładuje wcześniej
    i co z tego że ma 1,3kw silnik ...?
    przecież taki zbiornik pompuje w około 30 - 40 sekund ...
    hydrofor działa na zasadzie dobijania ustawionego ciśnienia i nie dopuszcza do całkowitego spadku, jednorazowo uzupełnia ok 30-40 L pomimo że zbiornik ma 100 ...
    jednorazowa dawka wody zależna jest od górnego i dolnego ustawienia ciśnienia ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony