dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 525 z 626
Pokaż wyniki od 10.481 do 10.500 z 12519
  1. #10481

    Domyślnie

    Na podłodze są panele nadające się na podłogówke ale nie wiem jak będą się spisywać jak wystartujemy z grzaniem.

  2. #10482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chcemy, aby dom miał nowoczesny charakter.....jeśli nie byłoby problemu to mógłbyś przesłać więcej fotek swojego domu a w szczególności dachu.najlepiej na mail [email protected] . Jest tyle pytań i wątpliwośći w trakcie budowania domu, że ho ho ....
    Pozdrawiam

  3. #10483

    Domyślnie

    Witajcie,
    Dostałam dziś wycenę na kominek- wkład i kompletna instalacja wraz z obudową z kamienia (jeszcze nie wybrany).
    Arysto 10 67x51: 7900 zł Podana cena jest ceną brutto z montażem kompletnego kominka wraz ze wszystkimi materiałami. Do tego należy doliczyć DGP - grawitacyjne do dwóch pokoi na górze 400 zł. brutto z materiałami, z turbiną koszt 1700 zł brutto z montażem i materiałami.
    Czyli łącznie 8300 zł lub 9600 zł. Czytałam o firmie (www.kominkiikominy.pl) sporo na naszym forum- raczej pozytywnie. Co sądzicie?

  4. #10484
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    cena fajna i wkład dobry.

    U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
    Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo

  5. #10485

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    cena fajna i wkład dobry.

    U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
    Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo
    Dzięki Jarku. My nawet jeszcze nie myślimy o łazienkach Zobaczymy na ile starczy.
    Tak wyglądałby kominek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 2.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	202032Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	202033Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek3.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	202034

  6. #10486

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    cena fajna i wkład dobry.

    U nas kolejne miłe zaskoczenie gdyż ekipa od glazury wchodzi tydzień przed terminem.
    Niemiłe zaskoczenie w hurtowni bo myślałem, że za glazurę, terakotę w łazienkach i na parterze oraz całą resztę pierdół do łazienek zmieszczę w 20 000 ale marne szanse i to o duuużo
    rozumiem, że te "pierdoły" do łazienek to umywalki, kibelki, wanny, prysznice, baterie itp itd? niestety łazienki swoje kosztują... my na razie będziemy robić tylko dolną, górna ma tylko stelarze do wc i bidetu (i oczywiście instalacje wod-kan), na resztę poczeka sobie trochę...

    mC

  7. #10487

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalc Zobacz post
    my na razie będziemy robić tylko dolną, górna ma tylko stelarze do wc i bidetu (i oczywiście instalacje wod-kan), na resztę poczeka sobie trochę...

    mC
    U nas podobnie, zdołamy wykończyć tylko dolną, a górna poczeka

  8. #10488

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    U nas podobnie, zdołamy wykończyć tylko dolną, a górna poczeka
    Na pewno to dobry pomysł? Będziecie chcieli temat zakończyć jak najszybciej, po przeprowadzce będziecie się ogarniać z budowy, będzie jeszcze sporo sprzątania. Namęczycie się, a potem zaserwujecie sobie plac budowy w świeżo urządzonym domu? Może uda się skompresować wydatki i chociaż skończycie sobie brudne tematy, płytki, malowanie itd. W moim przypadku osprzęt łazienek to było 50% kwoty, a to akurat można dołożyć w każdej chwili bez robienia rewolucji.

  9. #10489
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    my na dole nie mamy łazienki tylko sam kibelek. Więc trzeba robić i tu i tu.
    mWilQ ma rację. Nie da się zrobić prac kafelkowych bez bałaganu.- no chyba, że robiłby to mój gość od kominka

  10. #10490

    Domyślnie

    Bardzo chciałabym zrobić obie łazienki, ale obawiam się, że będzie ciężko . Zostało nam jeszcze 160 tyś i tak kalkulujemy, kalkulujemy... Za elewację (z materiałami) zapłacimy jeszcze 12 tyś, koło 10 tyś kominek, tynki ponad 15 tyś, poddasze i część elektryki i hydrauliki i cała wykończeniówka...

  11. #10491

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    Bardzo chciałabym zrobić obie łazienki, ale obawiam się, że będzie ciężko . Zostało nam jeszcze 160 tyś i tak kalkulujemy, kalkulujemy... Za elewację (z materiałami) zapłacimy jeszcze 12 tyś, koło 10 tyś kominek, tynki ponad 15 tyś, poddasze i część elektryki i hydrauliki i cała wykończeniówka...
    oj trzeba się będzie gimnastykować żeby wystarczyło ale za tynki 15 tys. to nie zapłacicie - za dużo myśle, ze około 12-13 tys. zależy jaką macie wersje rodo.

  12. #10492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojak139 Zobacz post
    oj trzeba się będzie gimnastykować żeby wystarczyło ale za tynki 15 tys. to nie zapłacicie - za dużo myśle, ze około 12-13 tys. zależy jaką macie wersje rodo.
    27 zl za m2, rodos z 1 garazem...

  13. #10493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas dom w rododendronach 6 z pojedynczym garazem poszerzonym o 50cm.Tynkowane wszystkie pokoje, garderoba,lazienka,klatka schodowa, cala dolna lazienka, caly salon wraz z sufitem,kuchnia i garaz tez z sufitami,pom.gospodarcze i wiatrolap tylko sciany.
    na poczatku wyszlo 605m2, a po dlugich negocjacjach z tynkarzem wyszlo 550m2(chcial nas niezle oszukac na metrach, kombinowal jak mogl
    sciany w miare proste, placilismy 13 zl za metr. Do tego obrobka okien w metrach biezacych po 18zl, filary w salonie i lazience po 26zl. Nawet policzyl sobie za wycinanie pretow wystajacych z muru( a bylo ich moze kilka) oraz za puszki w scianie po 3 zl od sztuki. Naprawde dlugo z nim "walczylismy" i ogolnie zaplacilismy 9000 zl. To przestroga dla wszystkich, ktorzy tynki maja przed soba. Dokladnie wypytajnie o kazdy szczegol, bo nas nie poinformowal o tych cenach dodatkowych a pozniej byly klotnie.
    Nie mowiac juz jak moje mahoniowe okna wygladaly po jego pracy...
    Materialu poszlo 221 workow knaufa po 30 kg, razem 4344zl, katowniki to okolo 200 zl. Grut pod tynk rowniez nie byl tani, nie pamietam teraz dokladnie ale 600 zl jak nic placilismy. Materialu kladl oszczednie, bo w kilku miejscach nawet kable przeswitywaly w scianie i mial troche poprawek.

    Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...

  14. #10494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Od dluzszego czasu szukam drzwi wejsciowych, oczywiscie stalowych.

    Polecilby ktos z was jakas sprawdzona firme?

    A jesli chodzi o posadzki. Wszyscy braliscie firme do posadzek? Jest ktos kto pokusił się na swoją wlasna prace i noszenie tych ciezkich wiader z cementem?

  15. #10495

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada1984 Zobacz post
    Od dluzszego czasu szukam drzwi wejsciowych, oczywiscie stalowych.

    Polecilby ktos z was jakas sprawdzona firme?

    A jesli chodzi o posadzki. Wszyscy braliscie firme do posadzek? Jest ktos kto pokusił się na swoją wlasna prace i noszenie tych ciezkich wiader z cementem?
    Ada, wysłałam Ci namiary na posadzkarzy na priv.
    Co do drzwi mam KMT stalowe, z montażem kosztowały 2200 zł. Czy są dobre i się sprawdzą nie wiem- za krótko użytkujemy. Nam się podobają, ale to kwestia gustu
    Pozdrawiam

  16. #10496

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada1984 Zobacz post
    U nas dom w rododendronach 6 z pojedynczym garazem poszerzonym o 50cm.Tynkowane wszystkie pokoje, garderoba,lazienka,klatka schodowa, cala dolna lazienka, caly salon wraz z sufitem,kuchnia i garaz tez z sufitami,pom.gospodarcze i wiatrolap tylko sciany.
    na poczatku wyszlo 605m2, a po dlugich negocjacjach z tynkarzem wyszlo 550m2(chcial nas niezle oszukac na metrach, kombinowal jak mogl
    sciany w miare proste, placilismy 13 zl za metr. Do tego obrobka okien w metrach biezacych po 18zl, filary w salonie i lazience po 26zl. Nawet policzyl sobie za wycinanie pretow wystajacych z muru( a bylo ich moze kilka) oraz za puszki w scianie po 3 zl od sztuki. Naprawde dlugo z nim "walczylismy" i ogolnie zaplacilismy 9000 zl. To przestroga dla wszystkich, ktorzy tynki maja przed soba. Dokladnie wypytajnie o kazdy szczegol, bo nas nie poinformowal o tych cenach dodatkowych a pozniej byly klotnie.
    Nie mowiac juz jak moje mahoniowe okna wygladaly po jego pracy...
    Materialu poszlo 221 workow knaufa po 30 kg, razem 4344zl, katowniki to okolo 200 zl. Grut pod tynk rowniez nie byl tani, nie pamietam teraz dokladnie ale 600 zl jak nic placilismy. Materialu kladl oszczednie, bo w kilku miejscach nawet kable przeswitywaly w scianie i mial troche poprawek.

    Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...

    nam, przy względnie prostych ścianach, podwójnym garażu (bez sufitu i ściany od strony domu) tynkarz wyliczył 11000. ogólnie w ofercie ma 19zł/metr ale nie ma dopłat za nic. jest to cena z obróką okien (z listwami), narożnikami itp itd. materiał w cenie (nie wiem jakiej jakości), tynki cementowo-wapienne.

    doliczanie za puszkę czy za filar to jakaś masakra...

    mC

  17. #10497

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    Ada, wysłałam Ci namiary na posadzkarzy na priv.
    Co do drzwi mam KMT stalowe, z montażem kosztowały 2200 zł. Czy są dobre i się sprawdzą nie wiem- za krótko użytkujemy. Nam się podobają, ale to kwestia gustu
    Pozdrawiam
    U mnie w KMT podobna cena rozsypały się zamki. Montaż tragedia, więc na temat uszczelnienia itp nie wypowiem się.

  18. #10498

    Domyślnie

    czy ktoś jeszcze może zdradzić swoje koszty wykonania kominka?

  19. #10499

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    U mnie w KMT podobna cena rozsypały się zamki. Montaż tragedia, więc na temat uszczelnienia itp nie wypowiem się.
    my też mamy KMT model Plus, bez przeszklenia kosztowały ~ 1500 a z przeszkleniem 1900, "90". Na razie ciężko coś powiedzieć, nie podoba mi się to, że jak zamknę na zamek i nacisnę klamkę to drzwi odskakują i ciężko je potem dociągnąć - czemu zamek nie może trzymać tak jak "klamka"?. próg przy montażu trzeba sobie wypełnić pianką... wyglądają solidnie i ładnie. wkładki wcisnęli nam zwykłe, docelowo wymienimy na klasę "C" bo to koszt ok 100zł.

    mC

  20. #10500

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    czy ktoś jeszcze może zdradzić swoje koszty wykonania kominka?
    Ja za Maję Plus razem z zabudową i kamieniem dałem 4700 zł. Szukałem małego kominka, który zmieści mi się obok komina i znalazłem, Palę i jestem zadowolony.

Strona 525 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony