dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 292 z 833
Pokaż wyniki od 5.821 do 5.840 z 16653
  1. #5821
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lumiere Zobacz post
    No właśnie, Ty masz siatkę, u mnie będą pręty wiązane, więc u mnie będzie bardziej się uginać. Ale dzięki za fotki.
    nastąpiła pewna niezgodność w nazwenictwie - pisząc siatka miałem na myśli pręty wiązane drutem wiązałkowym..

    Cytat Napisał Lumiere Zobacz post
    Tak, płytę liczył konstruktor, który najczęściej bywa posądzany o przesadzanie ze stalą, więc jestem spokojna, że te fi8 wystarczy. Nie mam żadnych trudnych warunków gruntowych.
    no i super, jeśli tak to nie ma co bić piany


    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    U mnie w projekcie płyty jest napisane wymiana gruntu 50 cm - piasek zagęszczany warstwowo - prosto i przejrzyście
    EPS 200 kazałem konstruktorowi od razu zamienić na XPS. Co do stali to jest jej w sumie 2,7 tony sporo jak na mała parterówkę ale tu się nie wtrącam bo moja wiedza jest żadna.
    u mnie było podobnie - niecałe 3t na płytę
    miałem EPSa 200 w projekcie, zrobiłem XPSa bo w tą stronę zawsze można wpisem kierbuda, ale jak wpisze Ci XPS to już mało który kierbud zgodzi się na słabszy (np. jakbyś się rozmyślił co do XPSa)

  2. #5822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No, toście mi ćwieka zabili... u mnie w kosztorysie niecałe 1,6 tony na płytę. Muszę sprawdzić, czy to się zgadza z projektem, bo zamówienie już uruchomiłam...
    Na podbudowę zamówiłam jednak tą mieszankę żwirową na całą grubość (40cm) plus piasek na wierzch.

  3. #5823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie ma sensu patrzeć na ilość stali, jak się nie zna powierzchni płyty (są tacy, co budują 85m2, inni 180) nie mówiąc już o obciążeniach i podłożu.
    U mnie przy 136 m2 poszło 2.8t i jak na to spojrzałem przed zalaniem, to uznałem, to to całkiem sporo...

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #5824
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lumiere Zobacz post


    Wybrałbym to ze środkowego worka

  5. #5825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lumiere Zobacz post
    No, toście mi ćwieka zabili... u mnie w kosztorysie niecałe 1,6 tony na płytę. Muszę sprawdzić, czy to się zgadza z projektem, bo zamówienie już uruchomiłam...
    Na podbudowę zamówiłam jednak tą mieszankę żwirową na całą grubość (40cm) plus piasek na wierzch.
    rozmawiacie o ilości zbrojenia w płycie jak o przepisie na ciasto,dodaj szklankę mąki ,pół szklanki cukru etc.
    no comment...

  6. #5826
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich

  7. #5827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich
    No niestety. Zasada ograniczonego zaufania pozwala czasem zaoszczędzić masę pieniążków. Projektanci i architekci potrafią stworzyć potwora. Nie raz tu pisano o płycie gr 45 cm pod zwykły domek na zwykłym gruncie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #5828
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojmil

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    śląsk i zagłębie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam

    Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

    Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

    Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

    Pozdrawiam

  9. #5829
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojmil

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    śląsk i zagłębie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam

    Jeszcze jedno mi do głowy przyszło - powinienem pomyśleć o zamówieniu styropianu XPS - może ktoś podpowie gdzie można to zrobić tak aby firma była wiarygodna i cena sensowna.

    Pozdrawiam

    PS: Jakiej pianki używaliście do klejenia styro na obrzeżach

  10. #5830
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojmil Zobacz post
    Witam

    Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

    Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

    Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

    Pozdrawiam

    imielin

  11. #5831

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    w sumie tak, tylko piszemy żeby zwracać uwagę też na ile porcji tych składników trzeba.. płyty mają różną wielkośc,są różne grunty więc i stali będzie różna ilośc.. ale co komu szkodzi się dowiedzieć ile u innych czego poszło.. pozwala to przynajmniej z grubsza oszacować co powinno być zrobione, mniej węcej jak.. jak nie chcesz czytac to nikt nie zmusza.. szczerze to jakbym u wszystkich przeczytał że poszło powiedzmy 2.5t (plus minus) na 150m2 a mnie by projektant policzył 5t albo 1t to bym bezkrytycznie nie wierzył bo "projektant się zna" tylko bym postarał się sprawdzic.. mimo że ma uprawnienia itp. to potem jak są problemy to się okazuje że można było lepiej/inaczej.. dzięki internetowi można bardziej uczyc się na cudzych błędach niż swoich

    jak najbardziej rozumiem i Ciebie i stwierdzenie perma, ja sam dostaję na maila takie projekty,że bunkier w Ketrzynie to pikuś, nie ma miejsca na beton,
    jaka wiedza taki projekt,im niej wiedzy tym więcej stali ,ale zapytać kogoś kto wie - nie honor

  12. #5832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojmil Zobacz post
    Witam

    Drobne pytanko - mianowicie dostałem, po pewnych przebojach, projekt płyty i w nim mam napisane że podbudowa ma być wykonana z "łamane kruszywo kamienne o frakcji 0/63 mm lub mieszanka żwirowo-piaskowa bez domieszek pyłów lub gruntów ilastych".

    Może ktoś z tu bywających podpowie gdzie tego szukać i w jakich cenach to może występować a już wskazówki na Górnym Śląsku w okolicy Sosnowca, Jaworzna lub Dąbrowy Górniczej byłyby super.

    Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na taką podbudowę można dać np: 15 cm piasku pod sam styropian żeby go nie pokaleczyć podczas układania i po zalaniu betonem?

    Pozdrawiam
    Na ostatnią warstwę pod styropian wystarczy 5 cm piasku.

    Cytat Napisał Wojmil Zobacz post
    Witam

    Jeszcze jedno mi do głowy przyszło - powinienem pomyśleć o zamówieniu styropianu XPS - może ktoś podpowie gdzie można to zrobić tak aby firma była wiarygodna i cena sensowna.

    Pozdrawiam

    PS: Jakiej pianki używaliście do klejenia styro na obrzeżach
    Ja zamawiałam przez termoorganikę - początkowo miał być BASF'owy, ale jak się okazało - będzie stynthos 30.

  13. #5833
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojmil

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    śląsk i zagłębie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź - mógłbyś mi powiedzieć w jakiej cenie kupujesz Synthosa - za m3? Jeśli nie tutaj to może na priva.

  14. #5834
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ja kupowałem synthosa xps30 chyba po 430 za m3

  15. #5835
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    semo

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszowice
    Kod pocztowy
    43-254
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    ja kupowałem synthosa xps30 chyba po 430 za m3
    Ja kupowałem ostatnio BASF po 445 zł za m3

  16. #5836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cześć,
    pewnie już było, ale nie mogę się doczytać
    Zastanawiam się czy nie zrobić płyty w październiku i ją przezimować. Wtedy można na wiosnę szybko ruszyć z budową. Jak myślicie czy można tak robić? Czy rury od kanalizacji, przyłącz itp dadzą radę gdyby przyszły mrozy...?

  17. #5837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Można. Trzeba pamiętać, aby wykonac ochocby prowizowyczną opaskę przeciwwysadzinową.
    Płytę można przykryć folią, ktoś tu ją przykrywał belami słomy, bo akurat dysponował takowymi

    Pomysł jest dobry, gdyż umożliwia większe uniezależnienie się od kaprysów pogody.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #5838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Opaska będzie.

  19. #5839

    Domyślnie

    Ad vocem zbrojenia płyty (a konkretnie jej przezbrojenia lub "niedozbrojenia") dość miarodajną wartością jest wskaźnik zbrojenia czyli ilość stali na m^3 betonu. Operując wskaźnikiem można już co nieco porównać....

  20. #5840
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to było miarodajne 30 lat temu.

Strona 292 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony