dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    Jestem tu nowy także witam wszystkich. Proszę o pomoc w wyborze (namiary) dobrego instalatora-firmy i zarazem sprzedawcy PC PW z województwa lubelskiego. Po przestudiowaniu kilkudziesięciu wątków nt. pomp ciepła jestem niemal zdecydowany na pc pw panasonic 9-11kw,(OZC jeszcze nie liczone) chyba dość dobry stosunek jakość-cena. Dom ma 125mkw pow. użytkowej plus garaż i kotłownia ok. 36mkw. ogrzewanych do temp. ok.14st.C. Pytam właśnie tutaj bo są instalatorzy i "instalatorzy" i nie chciałbym mieć problemów w późniejszej eksploatacji, a wiem że fachowy montaż to 90% sukcesu
    A co Ci da to 2 lata gwarancji. Kupujesz sprzęt na min 10 lat wiec lepiej miej serwis na miejscu jak Map a nie firmowy za 2x stawkę i dojazdy po 300 km. Psuć to sie raczej będzie po czasie gwarancji jeśli już.
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    Więcej to nie jest warte, alledrogo to po 19,999999 a instalatorzy z listy Panasa po 23000 ci pewnie wycenia. Bierz Anglika, lokalnego serwismeni i olej gwarancje za taka różnice w cenie.
    A jak Cię chłopcy bedą na serwis namawiać i gwarancje to przejrzy ich setki wpisów jak to sprężarką sie latami nie psuje a to ponoć najdroższa zabawka w PC wiec śmiało można import w takiej cenie ryzykować.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    A co Ci da to 2 lata gwarancji. Kupujesz sprzęt na min 10 lat wiec lepiej miej serwis na miejscu jak Map a nie firmowy za 2x stawkę i dojazdy po 300 km. Psuć to sie raczej będzie po czasie gwarancji jeśli już.
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    Więcej to nie jest warte, alledrogo to po 19,999999 a instalatorzy z listy Panasa po 23000 ci pewnie wycenia. Bierz Anglika, lokalnego serwismeni i olej gwarancje za taka różnice w cenie.
    A jak Cię chłopcy bedą na serwis namawiać i gwarancje to przejrzy ich setki wpisów jak to sprężarką sie latami nie psuje a to ponoć najdroższa zabawka w PC wiec śmiało można import w takiej cenie ryzykować.
    Nie za 5000 tylko taniej bo 5 k f to by 25. Jutro znajdę cennik jaki przesłali, cena 3 k f z groszkiem chyba 300f do uprawnia.. Oczywiście 1P.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Nie za 5000 tylko taniej bo 5 k f to by 25. Jutro znajdę cennik jaki przesłali, cena 3 k f z groszkiem chyba 300f do uprawnia.. Oczywiście 1P.
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.
    Sprawdź tylko dokładnie, czy ta z Anglii to model z 2014r. - bo to duża różnica. Model z 2013r jeszcze nie dawno był na allegro za 17300żł, także może jeszcze gdzieś na magazynie mają, choć ja bym brał tą nową - ma kilka fajnych bajerów
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Sprawdź tylko dokładnie, czy ta z Anglii to model z 2014r. - bo to duża różnica. Model z 2013r jeszcze nie dawno był na allegro za 17300żł, także może jeszcze gdzieś na magazynie mają, choć ja bym brał tą nową - ma kilka fajnych bajerów
    zobaczę czy 2013 ale sadziłem że 2014 bo podają iz na magazynie brak a czas realizacji zamówienia to 4-5 dni plus czas dostawy pod dom z kalkulatora przesyłek. Więc jej na magazynie nie mają i na 99% to 2014 rocznik. I tak jej nie kupię, szukam taniej lub lepiej

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.
    te angielskie ceny wcale nie niższe od polskich no i brak gwarancji
    a ty się w końcu zdecyduj czy wolisz niemiecki ordnung czy polskie dziadostwo
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 18-04-2014 o 06:41
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    .
    Ja liczę ,że 5000 funtów to jakieś 25000 zł

    A żeby uzyskać cenę montażu pompy z materiałem na poziomie 1500 zł potrzebny jest bat.
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 18-04-2014 o 06:52

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja liczę ,że 5000 funtów to jakieś 25000 zł

    A żeby uzyskać cenę montażu pompy z materiałem na poziomie 1500 zł potrzebny jest bat.
    echh, takich słabych chwytów szukasz? zabolało Cię merytorycznie jak się dowiedziałeś, że miedzy -16 a -20 a -24 jest różnica Kolosalna rachunkach?

    Dopisałem od razu drugi post - 2 minut później sprostowanie, że cena to ok 3 tys z groszkiem.
    Mogłem edytować post pierwszy że nie 5 tys funtów a 3 tys funtów. Ale ja nic nie muszę edytować tylko sprostowałem, bo pomyłki się nie boję.
    Od razu następnego dnia sprawdziłem i podałem, ze ta cena to 3 tys z groszkiem, a po zniżce niemal równo 16 tys złotych polskich z VAT.

    Co do ceny montażu to fachman czy ty umiesz czytać? Napisałem, że za montaż PC płace 1500 zł. I tak robi w Polsce 1 z największy firm i najbardziej tu przez was do PC PW polecana!. Nie ja. Nie Józek.
    Zaś jeszcze trzeba dopłacić z 2500 za montaż zbiornika z częściami. Tam będzie z 1000 zł za robotę i 1500 zł za materiał.
    Łącznię robocizna minimum 2000 zł. A napisałem jest że minimum wiec drożej może być.

    Jak byś nie wiedział ja tu minimum opisuje jak zrobić to najtaniej, ale równie profesjonalnie co Ci co biorą za to 33 tysiące i w zamian za dopłatę 8000 zł dają tylko 2 letnią gwarancję w zamian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony