dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 16
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 319
  1. #161

    Domyślnie

    Nie brałem pod uwage pownicy w tym projekcie, a jak już to bym chyba kasjopea zbudował
    ---------------------------------------------------------

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Nie brałem pod uwage pownicy w tym projekcie, a jak już to bym chyba kasjopea zbudował
    dzięki za odpowiedz. Sprawdzę sobie ten projekt o którym mówisz i pogadamy z architektem (jak już się na któregoś zdecydujemy)

  3. #163

    Domyślnie

    Dobry architekt to ci parking podziemny dwupoziomowy zaprojektuje tylko pamietaj wziac pod uwage warunki gruntowe
    ---------------------------------------------------------

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja piwnicy nie mam, ale gdyby była, schody umiejscowione by były tam, gdzie jest schowek / wnęka w garażu - ta z tyłu klatki schodowej.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  5. #165

    Domyślnie

    Dzięki za rady! Gdzieś na forum czytałam, że ktoś zaprojektował sobie schody w pomieszczeniu gospodarczym. Ale na chwilę obecną, chyba zrezygnujemy z podpiwniczenia i po prostu wprowadzimy małe zmiany w projekcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szmaragd rzuty.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	258162]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SZMARAGD POD.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	258161  

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam kolejnego szmaragdowicza a co to za pomieszczenie wydzielone z części garderoby (powiększałam, ale nie mogłam odczytać)? Rozumiem, że z łazienki na piętrze będzie wejście do pralni?

  7. #167

    Domyślnie

    Tak, z łazienki będzie wejście do pralni; pokój/garderobę (ten najmniejszy) podzielimy i zrobimy garderobę z oknem z wejściem od sypialni oraz od korytarza zabudowaną szafę . Oczywiście to póki co nasze wizualizacje- nie rozmawialiśmy jeszcze z architektem. Póki co czekamy do jesieni aby z działki móc wyciąć świerki które rosną na samym środeczku. Inspiracją do zmian był dziennik budowy acici . A w SZMARAGDZIE zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Gdybyśmy mieli możliwość ( czytaj: szersza działka), to postawilibyśmy szmaragda 4, ale ogranicza nas 21m szerokości dlatego musimy zadowolić się poprzesuwaniem ścianek
    Ostatnio edytowane przez emilkazozz ; 06-05-2014 o 12:04

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My wprowadziliśmy sporo zmian w naszym Szmaragdzie (łącznie z fundamentami), a teraz chyba jeszcze pralka zamiast na piętro trafi na parter i zrobimy albo łazienkę do sypialni albo drugą garderobę. Mamy już pozwoenie na budowę i czeakamy na ekipę a w jakiej części Polski będziecie budować, jeśli wolno wiedzieć?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro dwie łazienki.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	258632

  9. #169

    Domyślnie

    A jak prezentuje się parter? może coś podpatrzymy Będziemy budować się w woj. łódzkim, niedaleko Koluszek.

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Obecnie mamy otwartą kuchnię i nie jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania, dlatego zwiększyliśmy kuchnię kosztem jadalni. Zlikwidowaliśmy też podcień i obecnie tam jest przesunięta jadania. Projekt też dostosowaliśmy do naszej działki i doprojektowaliśmy inne okna na piętrze. I oczywiście schody-zostały przeprojektowane ze zabiegowych, na ze spocznikiem. Zlikwidowaliśmy też jedno wc na parterze, a ma tam powstać rodzaj schowka pod schodami od strony garażu i łazienka z prysznicem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter 1-page-002.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	258700
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szmaragd_III_elewacja_zachodnia.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	258701
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szmaragd_III_elewacja_polnocna.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	258703
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szmaragd_III_elewacja_wschodnia.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	258704
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szmaragd_III_elewacja_poludniowa.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	258702
    Ostatnio edytowane przez Octans ; 07-05-2014 o 13:21

  11. #171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I jedna jeszcze zmiana wylewamy oba stropy i ciągniemy schody na poddasze planujemy tam jeszcze jeden "salon" taki bardziej rozrywkowy -pokój gier, tv -pokój Studio. Nie będzie duży, ale rozwiązało nam to rodzinny problem gdzie ma trafić PS, bo nie chciałam się zgodzić aby było w salonie na parterze. Podnosimy jeszcze cały dom o jakieś 2 pustaki, aby zwiększyć poddasze i wysokość całego budynku mamy obecnie 9,85m.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studio pomieszczenia.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	258705
    Zlikwidowaliśmy jeszcze balkon na froncie domu
    Ostatnio edytowane przez Octans ; 07-05-2014 o 13:25

  12. #172

    Domyślnie

    super, dzięki. Podoba mi się pomysł ze zlikwidowaniem balkonu od frontu- wystarczy nam tam barierka. A pomysł ze strychem świetny! Zapewne przy większej rodzinie super się sprawdzi. Widzę także okna w garażu i kotłowni. U nas skończy się na szklanych pustakach, gdyż chcemy zachować minimalną odległość od granicy (3m). A schody koniecznie z "półpiętrem" !

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tom_BP

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Przeglądając forum wpadło mi w "oko", że Twój dom - Acici - jest gdzieś w okolicach Lublina.
    Jeśli tak faktycznie jest - czy byłaby możliwość obejrzenia go w realu. Jestem praktycznie raz w tygodniu w Lublinie, więc gdyby była taka możliwość - byłoby super!
    pozdrawiam,

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak 3 m odległości to rzeczywiście tylko w grę wchodzą pustaki. My nie mamy takiego problemu i mogliśmy sobie pozwolić na wstawienie okien. Zmiany w projekcie sprawa dość indywidualna i trzeba czasem projekt dostosować do swoich potrzeb. Nam się podobało sporo projektów, ale żaden nie spełniał ich w takim stopniu jak Szmaragd 3, początkowo chwieliśmy robić zmiany na projekcie z MGProjektu Modena, ale salon wychodził nam tam za wąski i wiązało się ze znacznie większymi zmianami i dość kosztownymi. Radzę troszeczkę się pobawić się też ustawnością pomieszczeń m.in. kuchnią. Dla mnie moja była już wystarczająca teraz to ma być około 17 m, ale i tak był problem ze zmywarką. Zrobiliśmy na zapas jak nam się wydawało cały projekt kuchni i teraz okazało się ze już na początku budowy jest jak znalazł, bo wykonawca już przy fundamentach chce wiedzieć gdzie dokładnie mają być wszystkie rurki od kanalizacji.

  15. #175

    Domyślnie

    Tak, mam dobrego doradcę- moja mama już dwa domy wybudowała i wykończyła kilka nieruchomości- dlatego wiem, że wszystko trzeba przemyśleć wcześniej. Zaczynając od okien, drzwi ścianek, WC, bidet, zlew, pralka, lodówka i zmywarka, oświetlenie- ba! Nawet gniazdka Ale takie rzeczy często wychodzą w tzw. "praniu" , dlatego fajnie jest się wesprzeć radami osób które budują ten sam dom.

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlatego liczymy na współprace A Projektu jeszcze nie kupiliście?

  17. #177

    Domyślnie

    jeszcze nie, chcemy spotkać się z architektem współpracującym z pracownią. Mamy dosyć małą działkę (1000m), nie mam 100% pewności, że uda nam się postawić tam szmaragdzika. Chcielibyśmy zrobić przydomową oczyszczalnie( czyli po prostu rozsączkowanie szamba) a w tyle działki biegnie linia energetyczna o napięciu 15kW od której musimy odsunąć się 14m. (według planu zagospodarowania przestrzennego) no i jakoś nie możemy się zebrać. Tzn. jesteśmy zdecydowani jeśli chodzi o projekt, ale jakoś tyle roboty na działce ( wycinanie drzewek owocowych, wykopywanie śmieci po poprzednich właścicielach no i czekamy aż założą nam nową skrzynkę a najważniejsze to wyburzenie z działki budynku letniskowego z płyty OSB i jeszcze miliony innych dupereli, których końca nie widać) AAA! I właśnie sobie uświadomiłam, że jednak będziemy musieli zrobić podpiwniczenie, bo moja mama przypomniała mi o siłowni którą zakupiliśmy jakiś czas temu i dzięki uprzejmości mamy przechowujemy ją na strychu jej domu-póki co
    Ostatnio edytowane przez emilkazozz ; 08-05-2014 o 16:18

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Octans Zobacz post
    I jedna jeszcze zmiana wylewamy oba stropy i ciągniemy schody na poddasze planujemy tam jeszcze jeden "salon" taki bardziej rozrywkowy -pokój gier, tv -pokój Studio. Nie będzie duży, ale rozwiązało nam to rodzinny problem gdzie ma trafić PS, bo nie chciałam się zgodzić aby było w salonie na parterze. Podnosimy jeszcze cały dom o jakieś 2 pustaki, aby zwiększyć poddasze i wysokość całego budynku mamy obecnie 9,85m.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studio pomieszczenia.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	258705
    Zlikwidowaliśmy jeszcze balkon na froncie domu
    Mam pytanie dotyczące adaptacji strychu. Jakie wyszły Wam wysokości w najwyższym i najniższym punkcie, jaka jest powierzchnia pokoju oraz mniej więcej jakie dodatkowe koszty są z tym związane? Wiadomo, że dodatkowe schody, wylanie stropu, okna dachowe itd. Ile dodatkowo trzeba dołożyć? Koszty podpiwniczenia -nawet częściowego to ok 30tys zł dodatkowo. Ja nie jestem przekonana co do tej piwnicy, ale mąż namawia. Może ten pokój studio na strychu byłby jakąś alternatywą ( kwestia kosztów jest istotna) i problem ulokowania siłowni zostałby rozwiązany. Boje się trochę piwnicy ze względu na wilgoć. Nasi działkowi sąsiedzi mają piwnice, czyli raczej ich nie zalewa, ale mam wiele wątpliwości.

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    witam ponownie wszystkich Szmaragdowiczów w jedynym najbardziej przydatnym wątku dotyczącym projektu Szmaragd

    Mam pytanie odnośnie wkładów kominowych schiedel. W projekcie Szmaragda 4 mam w zestawieniu materiałow podane 25mb wkładu, ale nie mam pojęcia dlaczego aż tyle? widzę tam tylko dwa kominy spalinowe na wysokość około 7-8 metrów więc skąd 25m w zestawieniu?

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek898989 Zobacz post
    witam ponownie wszystkich Szmaragdowiczów w jedynym najbardziej przydatnym wątku dotyczącym projektu Szmaragd

    Mam pytanie odnośnie wkładów kominowych schiedel. W projekcie Szmaragda 4 mam w zestawieniu materiałow podane 25mb wkładu, ale nie mam pojęcia dlaczego aż tyle? widzę tam tylko dwa kominy spalinowe na wysokość około 7-8 metrów więc skąd 25m w zestawieniu?
    hmmm....to chyba coś się komuś w projekcie niechcący pierdyknęło....bo to 25m nie wiadomo skąd...
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

Strona 9 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony