dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 222
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tobota1

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    A poczytajcie sobie najnowszego muratora .. jakie ludzie mają doświadczenia .. jak by bardziej szczerzy są w wyznaniach.

    Ciekawa sprawa toczony bal
    Witam ponownie.
    Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi, jestem osobą która montuje i zarazem współpracuje z producentem z okolic Tarnowa domów z bali toczonych, czyli o jednakowej średnicy zazwyczaj całoroczny dom 25, 26cm. Jeszcze nie umiem się dobrze poruszać po forum, ale gdzieś zamieściłem kilka zdjęć z ostatniej inwestycji domu. Jeśli ktoś jest zainteresowany moimi pracami, to proszę o kontakt email [email protected] to prześle zdjęcia. Co nas wyróżnia? Jesteśmy otwarci na nowości i cały czas udoskonalamy budowane przez nas domy tak aby inwestor otrzymał jak najlepszy produkt.
    Pozdrawiam Paweł

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adamos13

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kolejny wpis polecający firmę PAW-BUD Pana Pawła
    Takich wykonawców to trzeba wymodlić lub jak ktoś woli ze święcą szukać
    Sam studiowałem ten wątek przed podpisaniem umowy a dziś mogę tylko potwierdzić wcześniejsze dobre opinie !

    Pozdrawiam
    Adam

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siger30

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Tez poszukuje Firmy która wybuduje mi dom z bala . Trudny wybór , duża różnica cenowa ,a chciało by się za dobrą cenę i solidnie. PAW-BUD ktoś jeszcze z nimi budował?

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siger30 Zobacz post
    Witam. Tez poszukuje Firmy która wybuduje mi dom z bala . Trudny wybór , duża różnica cenowa ,a chciało by się za dobrą cenę i solidnie. PAW-BUD ktoś jeszcze z nimi budował?
    Jeżeli jesteś z Bielska, tak jak ja, to polecam firmę, która budowała u mnie. DREWIMED z Rychwałdu, ja jestem bardzo zadowolona. Jeśli masz pytania to w moim wątku znajdziesz więcej informacji albo pisz na priwa.

    tu masz link do ich firmy
    http://www.drevimed.pl/
    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 27-04-2014 o 13:39

  5. #105

    Domyślnie

    Moja ekipa górali skończyła budowę stanu surowego otwartego, i ze względu na mój stopień zadowolenia wystawiam im laurkę. Ekipy szukałem rok czasu i zjeździłem całe Podhale w poszukiwaniu tej "naj", bo zależało mi na tym, aby część drewnianą robili prawdziwi fachowcy. Wcześniej słyszałem różne opinie o góralach, więc byłem ostrożny. Fakt, są specyficzni, i czasami trzeba było niejedną wiechę opić, aby się z nimi dogadać
    Ale rezultat przeszedł moje oczekiwania, szukałem bowiem ekipy która postawi mi nie chatę góralską, a chatę wiejską typu podlaskiego czy lubelskiego, opalaną, nieocieplaną, z węgłami w jaskółki, najlepiej z modrzewia. Ostatecznie z modrzewia zrezygnowaliśmy, ale przez nas wybrana ekipa jako jedyna była pozytywnie nastawiona do naszych pomysłów, inne bowiem były dosyć zamknięte na jedynie słuszny styl witkiewiczowski.
    Az miło było popatrzeć jak toporki i piły szły w ruch. Praktycznie niewiele musiałem na budowie robić, wystarczyło z przyjemnością obserwować jak powstaje nasz przyszły dom. A pamiętając poprzedni etap stawiania fundamentów, to byłem mocno zestresowany (jak chyba każdy inwestor) kolejnym, mało mi znanym etapem budowy.
    Już nie przynudzając, moja ekipa to prawdziwi górale z okolic Chochołowa, Cichego, Dzianisza. Robią domy drewniane pod klucz, ale zajmują się również przenoszeniem domów drewnianych, remontami czy choćby budową wiaty. Nie posiadają strony internetowej czy reklamy, dla nich reklamą są tylko ich wybudowane domy i bezpośrednie polecenie zadowolonych klientów.

    Dla zainteresowanych mogę udostępnić tel. kontaktowy na priv. A na koniec kilka fotek z mojej budowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10364020_514424008663796_1729409450_n.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	268465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10388453_514424035330460_105115649_n.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	268466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5137.jpg
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	268467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5606.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	268468   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5636.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	268469  


  6. #106

    Domyślnie

    I jeszcze kilka fotek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5636.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	268470   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5704.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	268471   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5728.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	268472   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5736.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	268473   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5784.jpg
Wyświetleń:	365
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	268474  


  7. #107

    Domyślnie

    I ostatnia porcja fotek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5793.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	268475   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7027.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	268476   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7050.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	268477   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	268478  

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Hej Aglar.
    Przyglądam się konstrukcji twojego domu...Musisz bezwzględnie poprawić jedną rzecz, póki ściany lekko się nie wypaczyły.
    Otóż brak u ciebie słupów ( łątek ) w oknach i drzwiach. Słup taki jest nieodłącznym elementem takiej konstrukcji jak twoja ( sumikowo - łątkowa ). Dlaczego?
    Przede wszystkim stabilizuje ścianę i trzyma ją w pionie. Po drugie zapewnia bezpieczny montaż stolarki okiennej.
    Nie jest to wielki problem, jeżeli chodzi o wykonanie takiej poprawki ale trzeba to zrobić.
    pzdr
    Tu była reklama...

  9. #109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie


    Zwróć uwagę na otwory okienne i drzwiowe.
    Bez takich łątek czy inaczej słupów po kilku latach ściany mogą się wybałuszyć. W dwóch domach takie coś poprawialiśmy wszak ściany były już lekko łukowate....a efekt ten potęguje obciążenie dachu i obsiadanie budynku.
    pzdr
    Tu była reklama...

  10. #110

    Domyślnie

    U mnie jest konstrukcja wieńcowa a nie sumikowo-łątkowa. Jesli chodzi o okna i drzwi, to są porobione pionowe nacięcia z obu stron otworów, które mają zapobiegać paczeniom.

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Obie techniki niewiele się różnią...aglar. W technice wieńcowej stosuje się "lisice" a raczej stosowano. Obie techniki tak naprawdę dzisiaj połączono, ponieważ z jednej strony mamy technike wieńcową z narożami na jaskółczy ogon a z drugiej łątki w otworach okiennych i drzwiowych. Sztuka ciesielska to wydobycie tego co najlepsze z dokonań naszych przodków. Łątki stosuje się jeszcze z jednego powodu. Obecnie drewno nie jest tak dobre jak wiek temu chociażby. Często buduje się z mokrego drewna ( tak budowali na kurpiach ) więc do perfekcji opanowali umiejętność ujarzmiania drewna jeżeli chodzi o wypaczanie i zleg oraz przenoszenie ciężaru.
    Tu była reklama...

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Słup grubości ściany to nie łata wsadzona w środek ściany...ona wygnie się razem ze ścianą. Wielu fachowców zapomina o jednej rzeczy. Fajnie jest mówić o technikach ciesielskich ale nie zapominajmy, że kiedyś nie robiono poddaszy użytkowych, ciężkich dachów. Obecnie poddasze to normalne, użytkowe pomieszczenia, więc ogromny nacisk na ściany zewnętrzne. Dachy też pokrywamy ciężką ceramiką czy innym ciężkim materiałem. Do tego obciążenia wiatrem. Kiedyś poddasza to puste przestrzenie, ewentualnie stryszki, dachy to gont albo słoma czy trzcina czy klepki z desek.
    Dlatego przy obecnych standardach budownictwa ciesielstwo musi wychodzić na przeciw potrzebom i spełniać swoją rolę w zakresie piękna i wytrzymałości.
    pzdr
    Tu była reklama...

  13. #113

    Domyślnie

    Moje suszyło się 3 sezony, wiec dosyć ładnie przeschło. Natomiast taką konstrukcję mam też wpisaną w projekcie (dokładnie to zrębową). Widziałem parę domów w konstrukcji sumikowo-łątkowej na Lubelszczyźnie i od razu łatwo można je rozpoznać, własnie przez stosowanie tych pionowych łątek i krótkich sumików. Tak chyba tez nie stosuje się zamków.
    np:

    U mnie jak widać na zdjęciach nie ma żadnego pionowego słupa. W drzwiach i oknach można wstawić słupy, i to mi nawet proponował góral, ale tylko w kwestii estetycznej a nie konstrukcyjnej. Ale przekażę Twoje uwagi góralowi, ciekawy jestem co on na to.

    ps. może już nie róbmy tutaj offtopa

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    nie chodzi o offtopa tylko o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy i swiadomość innych wszak po to jest FM chociażby.
    pzdr
    Tu była reklama...

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Dzisiaj pojeżdzę po trzech budowach, które realizujemy na Mazurach i wrzucę kilka fotek jeszcze.
    pzdr i miłego dnia.
    Tu była reklama...

  16. #116

    Domyślnie

    Zgoda, tylko jak ktoś wchodzi w ten temat to spodziewa się poleconych firm, a nie dyskusji o łątkach Moze warto wiec zalozyc nowy temat, albo kurcze jakis dziennik założę

  17. #117

    Domyślnie

    jak ty agral chcesz dziennik prowadzić to czasu masz dużo ............... .
    zaraz ci się skończy wolny czas skończy jak za wykończeniówkę się weźmiesz
    domek zacny , u nas na podcień który masz od frontu , lub na wysunięty dach wsparty na słupach mówi się łałka to z ukraińskiego.
    Daniel strychy nigdy nie były puste zawsze zalegało na nim siano , powiedziałbym że kiedyś musiał większe obciążenia wytrzymywać , we wszystkich chatach które rozbierałem zamiast desek stropowych były brusy tak 5-10cm grubości wsparte oczywiście jeszcze na belkach stropowych , sam dach z słomy ma wagę większą niż dachówka .

  18. #118

    Domyślnie

    Po polozeniu dachowki planuję przerwę zimową na osiadanie
    Ostatnio spędzałem czas na Łemkowszczyźnie, to się też trochę tych regionalnych nazw osłuchałem Jedna dama się bardzo oburzyła, jak kolega nazwał ją Łemką a nie Łemkynią Zawsze mnie jednak korci, żeby zachaczyć o Twoja lokalną Bojkowszczyznę
    Ze strzechą potwierdzam, dach ciężki conajmniej tak jak przy dachówce. Właściwie to konstrukcję mam przygotowaną pod strzechę, ale w ostatniej chwili zmieniliśmy na dachówkę i nie potrzebne są żadne zmiany konstrukcyjne oprócz rozłożenia łat.

  19. #119
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz kwiecinski

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    ostrowiec swietokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam od pewnego czasu chodzi mi po głowie budowa domu z bali szukam jakiejś dobrej solidnej firmy ale tyle tego jest na rynku ze szok .Jak ktoś budował domek w okolicy warszawy bądź Kielc to byłbym wdzięczny za kontakt .Mam masę pytań chcemy budować z żonką mały domek kolo 80 m czy domki z bala wymagają ogrzewania i jaki piec montujemy wtedy ?Co pytać potencjalnych właścicieli firm na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy .Tyle mam pytań ze książkę by napisałPozdrawiam

  20. #120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siger30

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. A czy ktoś budował z firmą DREV-MEX Z Łodygowic obok Żywca??

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony