dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 999 z 1421
Pokaż wyniki od 19.961 do 19.980 z 28404
  1. #19961
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panie Marku, nie traktuj pan kolegi tak z grubej rury, chłopisko działa w dobrej wierze myślę.
    Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
    Nie zamierzam się z nikim spierać,na pewno nie z nim.Dla mnie sprawa jest jasna.Jak się nie znam to się nie odzywam.Bezsensowne bicie piany to też trolowanie.

    Co do ustawień kolego szczudło,to tak na szybko-nadmuch w podtrzymaniu jest za moim zdaniem za wysoki.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 10-09-2014 o 17:47

  2. #19962
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za dobre chęci. Wczoraj zlazłem o północy do piwnicy żeby uratować żar w piecu, wyczyściłem palenisko z glutów podniosłem zapadnięty żar a w ustawieniach nic nie zmieniałem, karoka też bo coś udostępnienie nawaliło. Rano piecyk sobie pykał, więc myślę sobie, że karoka cuda zdziałał, ku mojemu zdziwieniu nic nikt nie zmieniał... Teraz o 20 byłem w piwnicy zobaczyć co za cudo znajdę na palenisku, ale prócz zapadniętego kopczyka nic takiego strasznego nie znalazłem. Tutaj fotki z ostatniej godziny https://www.dropbox.com/sh/35w1yr2s2...XwiQR8lga?dl=0
    Piecyk wyczyściłem, kopczyka nie podniosłem, zobaczymy co będzie dalej.
    Jednak coś mi się wydaje, że będzie tak jak mówicie. Przyjdzie zima dostanie kopa do grzania, to w tedy będę zbierał kalafiory do wiaderka . Chciał se człowiek zrobić dobrze...
    Zmniejszę ten nadmuch w podtrzymaniu może nie będzie żar tak nisko schodził.

    Temat oddania węgla czy wymiany na inny nie wchodzi w grę. Kupiony został luzem w Bielskich Składach Opałowych niby autoryzowany sprzedawca kompani węglowej... Spakowałem sobie węgiel do worków i nie wyobrażam sobie żeby teraz to wszystko wyciągać i pakować na samochód. O ile w ogóle doszło by do porozumienia stron...
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  3. #19963

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
    Nie zamierzam się z nikim spierać,na pewno nie z nim.Dla mnie sprawa jest jasna.Jak się nie znam to się nie odzywam.Bezsensowne bicie piany to też trolowanie.

    Co do ustawień kolego szczudło,to tak na szybko-nadmuch w podtrzymaniu jest za moim zdaniem za wysoki.

    Ponadawałeś na mnie że wykresów nie umiem czytać i jak inni napisali że trzeba zmniejszyć nadmuch to co ja od początku pisałem to co doradzasz - zmniejszyć nadmuch. Takiś cwany, ale wykresów już nie udostępniasz aby inni nie mogli ci udowodnić głupoty, a palisz najprostszym sposobem krótka przerwa i krótkie podawanie aby wykres był najprostszy, co ja uważam za mało ekonomiczne.

  4. #19964

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za dobre chęci. Wczoraj zlazłem o północy do piwnicy żeby uratować żar w piecu, wyczyściłem palenisko z glutów podniosłem zapadnięty żar a w ustawieniach nic nie zmieniałem, karoka też bo coś udostępnienie nawaliło. Rano piecyk sobie pykał, więc myślę sobie, że karoka cuda zdziałał, ku mojemu zdziwieniu nic nikt nie zmieniał... Teraz o 20 byłem w piwnicy zobaczyć co za cudo znajdę na palenisku, ale prócz zapadniętego kopczyka nic takiego strasznego nie znalazłem. Tutaj fotki z ostatniej godziny https://www.dropbox.com/sh/35w1yr2s2...XwiQR8lga?dl=0
    Piecyk wyczyściłem, kopczyka nie podniosłem, zobaczymy co będzie dalej.
    Jednak coś mi się wydaje, że będzie tak jak mówicie. Przyjdzie zima dostanie kopa do grzania, to w tedy będę zbierał kalafiory do wiaderka . Chciał se człowiek zrobić dobrze...
    Zmniejszę ten nadmuch w podtrzymaniu może nie będzie żar tak nisko schodził.
    Tak jak ci pisałem wcześniej, jak wyczyściłeś palnik to musisz odbudować kopczyk (mieć poniżej niego mieszankę popiołu, miału i ekogroszku aby żar mógł w czymś przetrwać do następnego podawania po podtrzymaniu). Musisz kopczyk podnosić bo jak się zapadnie to dmuchanie nie będzie go już rozpalać tylko będzie dmuchać nad nim i wszystko wygaśnie. Przy tym węglu musisz palić częściej z mniejszymi przerwami i mniejszym nadmuchem.

  5. #19965

    Domyślnie

    @szczudło

    Próbowałeś spalić ten węgiel w trybie ręcznym? Trudne i spiekające się węgle lubią krótkie podawanie i dłuższą przerwę. Ja w ten sposób radzę sobie z kapryśną i drobną Wesołą. Podawanie 3s, przerwa 87 do 107 s, wiatr 37%, histereza c.o. nie więcej niż 0,5C. Grzeję tylko ciepłą wodę, wiec takie proporcje spokojnie wystarczają.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  6. #19966
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tak jak ci pisałem wcześniej...mieć poniżej niego mieszankę popiołu, miału i ekogroszku...
    A skąd kolega ten miał ma wytrzasnąć jak groszkiem pali ?

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Musisz kopczyk podnosić bo jak się zapadnie to dmuchanie nie będzie go już rozpalać tylko będzie dmuchać nad nim i wszystko wygaśnie.
    A ten spiek na górze retorty to niby co jest, nie kopczyk ?
    Toż to koks, węgiel w czystej postaci. I o ten spiek tu chodzi, jak się węgiel tak skoksuje, spiecze, zbryli, to ta właśnie skorupa powoduje że się reszta zapada, bo blokuje swobodny przepływ powietrza i dopalenie tego jest już niemożliwe.

    Zmniejszenie nadmuchu teraz będzie ok, natomiast zimą będzie ch.., d... i koksowych spieków kupa

  7. #19967

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A skąd kolega ten miał ma wytrzasnąć jak groszkiem pali ?



    A ten spiek na górze retorty to niby co jest, nie kopczyk ?
    Toż to koks, węgiel w czystej postaci. I o ten spiek tu chodzi, jak się węgiel tak skoksuje, spiecze, zbryli, to ta właśnie skorupa powoduje że się reszta zapada, bo blokuje swobodny przepływ powietrza i dopalenie tego jest już niemożliwe.

    Zmniejszenie nadmuchu teraz będzie ok, natomiast zimą będzie ch.., d... i koksowych spieków kupa
    Wystarczy jak bezpośrednio wysypie na palnik to co ma na dnie worka i może domieszać trochę popiołu, ale teraz już jest OK bo odbudował się kopczyk.

    A ten spiek to nie żaden Koks (chyba nie paliłeś nigdy w śmieciuchu i nie miałeś do czynienia z koksem), on nadaje się jedynie do popielnika bo jego już spalił, a jak już to jest odwrotność koksa czyli żużel.

  8. #19968
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post

    A ten spiek to nie żaden Koks (chyba nie paliłeś nigdy w śmieciuchu i nie miałeś do czynienia z koksem), on nadaje się jedynie do popielnika bo jego już spalił, a jak już to jest odwrotność koksa czyli żużel.
    A wyobraź sobie że paliłem.

    Nie koks ? Załóż okulary kolego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0003.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	279131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0009.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	279132  

  9. #19969

    Domyślnie

    W związku z tym, iż to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać.

    Stoję przed wyborem kotła z podajnikiem i dlatego zapytam czy kocioł ten dobrze spala pellet.

    Szukam kotła, który radzi sobie dobrze z eko-groszkiem i pelletem palonymi na zmianę. Czasami wyjeżdżam i wtedy żona raczej nie będzie wsypywać groszku (waga, pył) ona woli palić peletem, ja mogę groszkiem. Szukam więc kotła który okresowo bedzie spalał tylko pelet bez żadnych dodatkowych kombinacji norweskich.

    Pozdrawiam

  10. #19970

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    ,,,, Czasami wyjeżdżam i wtedy żona raczej nie będzie wsypywać groszku (waga, pył) ona woli palić peletem, ja mogę groszkiem. Szukam więc kotła który okresowo bedzie spalał tylko pelet bez żadnych dodatkowych kombinacji norweskich.

    Pozdrawiam
    Bardzo niebezpieczna opcja, ponieważ ten kocioł ma "turbo doładowanie", w postaci zamontowanego w zasobniku osuszacza opału.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  11. #19971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    W związku z tym, iż to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać.

    Stoję przed wyborem kotła z podajnikiem i dlatego zapytam czy kocioł ten dobrze spala pellet.

    Szukam kotła, który radzi sobie dobrze z eko-groszkiem i pelletem palonymi na zmianę. Czasami wyjeżdżam i wtedy żona raczej nie będzie wsypywać groszku (waga, pył) ona woli palić peletem, ja mogę groszkiem. Szukam więc kotła który okresowo bedzie spalał tylko pelet bez żadnych dodatkowych kombinacji norweskich.

    Pozdrawiam
    Z automatu na pewno nie przejdziesz z groszku na pellet (musisz zmieniać ustawienia aby było to ekonomiczne i bez niespodzianek, jak czytasz wątek to widzisz co się dzieje nawet przy zmianie na inny ekogroszek). Odnośnie ekogroszku to przy załadunku nie ma żadnego pylenia bo w workach ekogroszek jest delikatnie wilgotny, a dla żony możesz zakupić w workach po 10kg.

  12. #19972

    Domyślnie

    OK dzięki za sugestie

  13. #19973
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ...... palisz najprostszym sposobem krótka przerwa i krótkie podawanie aby wykres był najprostszy, co ja uważam za mało ekonomiczne.
    Po tych słowach widać ,że szkoda na ciebie i twoje brednie czasu.

  14. #19974

    Domyślnie

    Świadectwo Charakterystyki Energetycznej domu:
    budynek nowy, powierzchnia ogrzewana 230 m2, EP= 35,83 kWh(m2rok) 117,16
    jakość en. osłony zewnętrznej budynku =0,48 W/(m2K)
    Piwnica ok 60 m (w tym kotłownia)14m
    parter ok 100m (80m podłogówki), garaż wbudowany częściowo w bryłę (możliwość ogrzewania)
    poddasze grzejniki

    dachówka ceramiczna , mata, pełne deskowanie, wełna.
    ściany zewnętrzne szary styropian 20 cm

    Zakup kotła jednopaliwowego (pelet) wydaje mi się takim samym zakupem jak kupienie kabrioleta jako samochodu rodzinnego (jeszcze dzieci nie mamy, a potem założy się dach).
    Pelet jest w miarę nowym paliwem i nie wiadomo jak długo będzie dostępnie - opłacalny, dlatego wolę mieć w rezerwie użycie innego paliwa z podajnika.
    Ostatnio edytowane przez Andy_X ; 11-09-2014 o 09:53

  15. #19975

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Po tych słowach widać ,że szkoda na ciebie i twoje brednie czasu.
    Na ciebie też mi szkoda czasu, nie chce się rozpisywać, może lepiej kup sobie następny kociołek i ponadawaj jaki to jest nieudany to się czymś zajmiesz.

  16. #19976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Bardzo niebezpieczna opcja, ponieważ ten kocioł ma "turbo doładowanie", w postaci zamontowanego w zasobniku osuszacza opału.
    No i co z tego? Jeżeli zachowa tryb ciągły to bez problemu może pellet em palić.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #19977
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Żeby tutaj nie śmiecić, opisuję moje zmagania z Chwałowicami w wątku Ranking Paliwa typu Ekogroszek. Na razie nie wygląda to najlepiej.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #19978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    W związku z tym, iż to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać.

    Stoję przed wyborem kotła z podajnikiem i dlatego zapytam czy kocioł ten dobrze spala pellet.

    Szukam kotła, który radzi sobie dobrze z eko-groszkiem i pelletem palonymi na zmianę. Czasami wyjeżdżam i wtedy żona raczej nie będzie wsypywać groszku (waga, pył) ona woli palić peletem, ja mogę groszkiem. Szukam więc kotła który okresowo bedzie spalał tylko pelet bez żadnych dodatkowych kombinacji norweskich.

    Pozdrawiam
    Witaj i nie przejmuj się zbytnio nieco nawiedzonymi osobnikami - postaramy się Ci doradzić jak najlepiej, a wybór i tak będzie Twój


    Pellety maja mniejszą kaloryczność, więc trzeba ich częściej dorzucać, jedyna zaleta to mniejsza ilość popiołu, ale gdy kupisz Wesołą to też jest go tylko ok. 3%

    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    Świadectwo Charakterystyki Energetycznej domu:
    budynek nowy, powierzchnia ogrzewana 230 m2, EP= 35,83 kWh(m2rok) 117,16
    Podaj EK bo EP jest przemnożone przez współczynnik zależny od rodzaju paliwa - podałeś pellety ?


    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    Zakup kotła jednopaliwowego (pelet) wydaje mi się takim samym zakupem jak kupienie kabrioleta jako samochodu rodzinnego (jeszcze dzieci nie mamy, a potem założy się dach).

    Hehe z tym masz rację, bo przecież co jest do wszystkiego to zwykle do niczego jest


    Cytat Napisał Andy_X Zobacz post
    Pelet jest w miarę nowym paliwem i nie wiadomo jak długo będzie dostępnie - opłacalny, dlatego wolę mieć w rezerwie użycie innego paliwa z podajnika.

    Pellet nie jest opłacalny - wychodzi znacznie drożej za jednostkę energii [GJ] i raczej nie będzie opłacalny.

    Znamiennym jest, że lokalny producent pelletów kupił u mnie kocioł na ... ekogroszek i nim zamierza palić w domu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #19979

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Witaj i nie przejmuj się zbytnio nieco nawiedzonymi osobnikami - postaramy się Ci doradzić jak najlepiej, a wybór i tak będzie Twój



    Podaj EK bo EP jest przemnożone przez współczynnik zależny od rodzaju paliwa - podałeś pellety ?

    Dzięki

    Nie podawałem pelletu - gościu sam wpisał biomase EP=35,83

    dla węgla, oleju podaje wartość EP 117,16

    EK (chyba - "roczne jednostowe zapotrzebowanieenergii końcowej") z analizy tabelek odpowiednio wynosi 90,36kWh/(m2rok)
    Ostatnio edytowane przez Andy_X ; 11-09-2014 o 15:10

  20. #19980

    Domyślnie

    Zegar postów przesunięty o 2 godziny - serwer na azorach?

Strona 999 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony