dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 122
  1. #61

    Domyślnie

    Jeżeli inwestor ma w planach blower door test to radze uważać z taśmą multifunkcyjna.

  2. #62

    Domyślnie

    a to dlaczego ??? Jestem ciekaw ogromnie
    Poza tym, musisz zakładać, że każdy montaż warstwowy może zostać zweryfikowany próbą szczelności

  3. #63

    Domyślnie

    Dlatego unikam triobanda jak narazie rozmawiałem z osoba z branży okiennej, która była przy takim teście z tak zamontowanymi oknami i wymagały one sporo dodatkowej pracy, żeby zapewnić szczelność dla takiego testu.

  4. #64

    Domyślnie

    Wybacz, ale jak ktoś nie potrafi montować czy na TrioBanda (czy to Illbrucka, Wurta czy AiB czy jeszcze innego producenta) czy na jeszcze bardziej wymagający dokładności w montażu IsoBlocoOne to o czym mówimy???
    I jak znam życie, największym problemem była szczelność dolnych naroży gdzie takiej taśmy się nie stosuje tylko folie paroszczelna i paroprzepuszczalną

  5. #65

    Domyślnie

    Wysylam namiar na priv to sie dopytaj co dokladnie sprawiło problemy.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dlatego unikam triobanda jak narazie rozmawiałem z osoba z branży okiennej, która była przy takim teście z tak zamontowanymi oknami i wymagały one sporo dodatkowej pracy, żeby zapewnić szczelność dla takiego testu.
    błędne założenia pamiętasz zapewne co mówiłem w trakcie jednego ze szkoleń odnośnie narożników w tak wykonanym montażu - zastosujesz moje zalecenia lub inne dające taki sam efekt - nie będzie problemu z próbą ciśnieniową
    Jak się człowiek wczyta trochę w temat to sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć - niestety zazwyczaj w opracowaniach zachodnich.

    Pozdrawiam

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Przypomni ktoś tytuł tego wątku?

  8. #68

    Domyślnie

    biała lista

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Przypomni ktoś tytuł tego wątku?
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    biała lista
    OKOKto ja potwierdzam fachowość firmy
    APREL
    01-496 Warszawa
    ul. G. Morcinka 32A

    aby tak wrócić do tematu

    pozdrawiam

  10. #70

    Domyślnie

    Problemy z taśma multifunkcyjna zapewne jednak wynikają z błędów montażowych. Sugerowane sie jednym przypadkiem jest błędne Zeby ich jednak uniknac, wydaje mi sie, ze taki montaz wiele szybszy nie będzie od "tasmowego"

  11. #71

    Domyślnie

    Można by 3/4 tego tematu przenieść do watka branżowego

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    dziwię się bo przy takiej cenie za folie 8 x 2 = 16zł mb + piana PU to już można zaproponować taśmę rozprężną multifunkcyjną no w przypadku szerokich profili to 22 zł ale bardzo blisko a montaż jeszcze "lepszy"

    Pozdrawiam
    Tylko znajdź jeszcze budowę gdzie ktoś tak dokładnie wykona ościeża pod Trio. W Polsce wykonaliśmy takich montaży może z 5 ,6.
    Taśma Hano tyle kosztuje bo podobno sam klej ma też jakieś atesty paroizolacyjne ,wczoraj Michał mi o tym wspominał a i kazał Cie pozdrowić

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Taśma Hano tyle kosztuje bo podobno sam klej ma też jakieś atesty paroizolacyjne ,wczoraj Michał mi o tym wspominał a i kazał Cie pozdrowić
    to nie tak, jest akurat dokładnie odwrotnie My też pracujemy nad takim produktem i problemem jest właśnie klej - MUSI on być paroprzepuszczalny z uwagi na zastosowanie folii jako uniwersalnej zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz, i tutaj pojawia się trudność i koszt. Kleje, które spełniają właśnie te konieczne parametry są drogie i jest i niewiele. W foliach za ich paroszczelność odpowiada membrana, która znajduje się wewnątrz - pomiędzy włókninami.

    Pozdrawiam

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Tylko znajdź jeszcze budowę gdzie ktoś tak dokładnie wykona ościeża pod Trio. W Polsce wykonaliśmy takich montaży może z 5 ,6.
    Taśma Hano tyle kosztuje bo podobno sam klej ma też jakieś atesty paroizolacyjne ,wczoraj Michał mi o tym wspominał a i kazał Cie pozdrowić
    Budowę to trzeba sobie odpowiednio "przygotować" i jeżeli inwestor wie co i po co ma wykonać to jest to zrobione uwierz mi mam firmy, które przed wyznaczonym terminem montażu jadą sprawdzić czy otwory są przygotowane jeżeli nie są, nie montują ale jakoś im się nie zdarzyło jeszcze

    Pozdrawiam

    i dziękuję za pozdrowienia

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    OKOKto ja potwierdzam fachowość firmy
    APREL
    01-496 Warszawa
    ul. G. Morcinka 32A

    aby tak wrócić do tematu

    pozdrawiam
    Już się tak nie podlizuj Krzyśkowi

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Tylko znajdź jeszcze budowę gdzie ktoś tak dokładnie wykona ościeża pod Trio.
    Znalazłem od kilku lat nie widziałem tak dokładnie wykonanych otworów jak dziś na pomiarze. Pozwolę sobie wrzucić fotki poglądowe.
    Wytynkowane i wypoziomowane. Na ścianie widać wysnaczony poziom całego budynku. Przy takich otworach montaż na taśmie trio nie sprawi problemów.


    Załącznik 260470
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0269.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	260471
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0267.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	260478  
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 16-05-2014 o 20:12

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Znalazłem od kilku lat nie widziałem tak dokładnie wykonanych otworów jak dziś na pomiarze. Pozwolę sobie wrzucić fotki poglądowe.
    Wytynkowane i wypoziomowane. Na ścianie widać wysnaczony poziom całego budynku. Przy takich otworach montaż na taśmie trio nie sprawi problemów.


    Załącznik 260470
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0269.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	260471
    nudy

  18. #78

    Domyślnie

    Do białej listy chciałbym dodać firmę Ideal http://www.oknadrzwi.net/ jestem b. zadowolony z jakości obsługi i co najważniejsze z montażu! W ofercie mają kilku producentów a p. Przemek dobrze doradza przy wyborze dopasowując go do potrzeb i portfela inwestora. Poniżej parę fotek już po tynkach. Wanna w oknie musi na razie wisieć bo ani drzwiami ani oknem nie da sie jej wynieść do czasu zakończenia wylewek.
    http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6140
    Ostatnio edytowane przez CzarnyIwan ; 26-09-2014 o 09:03

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Do białej listy chciałbym dodać firmę Ideal http://www.oknadrzwi.net/ ......
    Szkoda tylko, że na ich stronie internetowej nie swoje realizacje przedstawiają jako wykonane przez nich. 9 domków na zdjęciach jest skopiowane z moich montaży.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no to ja ich polecam jako dobrych PR-owców

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony