dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Ustalmy jedno, instalacja DGP nie ma połączenia z kanałem doprowadzającym powietrze do spalania!


    GREGOR
    Jak jest problem, to w pierwszej kolejności stawiam na fuszerkę. W tym przypadku często spotyka się pomysły pobierania powietrza z zewnątrz do spalania i jednocześnie "pod wkład". Czyli zamiast obiegu zamkniętego mamy przewietrzanie...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał romole Zobacz post
    Jak jest problem, to w pierwszej kolejności stawiam na fuszerkę. W tym przypadku często spotyka się pomysły pobierania powietrza z zewnątrz do spalania i jednocześnie "pod wkład". Czyli zamiast obiegu zamkniętego mamy przewietrzanie...
    przetlumacz z polskiego na nasze
    ja mam tak, doprowadzenie powietrza do wkladu kominka, turbina zaciaga powietrze rura z komory w ktorej stoi wklad, czyli po mojemu z zabudowy kominka. to jest rura spiro ocieplona. z turbiny ktora stoi na nieocieplonym strychu jest rozprowadzenie do pokoi ta sama ocieplona rura spiro. nieszczelnosci nie ma bo bylem przy montowaniu. jeszcze kwestia ze nie ustalilem czy zimne powietrze jest nadmuchiwane do pokoi czy wyciagane na zasadze wentylacji. a co do ulokowania turbiny w instrukcji jest napisane ze nie moze byc ocieplona i ze najlepiej ulokowac ja na strychu.

    tak na chlopski rozum mysle ze sprawa wyglada tak. jak w kominku nie jest palone to sila rzeczy rlturbina i rury sie wychladza, a ze zimne powietrzs idze na dol to wlasnie w anemostatach czuc to powietrze ktore nie ma gdzie ujsc to przez nie idzie do pokoi. chyba ze zle rozumuje, ale jezeli tak to dgp jest porazka, chyba ze ktos ciagle pali w kominku

    edit: i w moim przypadku wykluczam ciag z rury doprowadzajacej powietrze bo jest zaklejona folia i tasma od zewnatrz zeby w czasie budowy jakies stworzonka sie nie zadomowily
    Ostatnio edytowane przez jacek.zoo ; 08-01-2015 o 15:49

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    a co do ulokowania turbiny w instrukcji jest napisane ze nie moze byc ocieplona i ze najlepiej ulokowac ja na strychu.

    tak na chlopski rozum mysle ze sprawa wyglada tak. jak w kominku nie jest palone to sila rzeczy rlturbina i rury sie wychladza, a ze zimne powietrzs idze na dol to wlasnie w anemostatach czuc to powietrze ktore nie ma gdzie ujsc to przez nie idzie do pokoi. chyba ze zle rozumuje, ale jezeli tak to dgp jest porazka, chyba ze ktos ciagle pali w kominku

    edit: i w moim przypadku wykluczam ciag z rury doprowadzajacej powietrze bo jest zaklejona folia i tasma od zewnatrz zeby w czasie budowy jakies stworzonka sie nie zadomowily
    Producent turbiny dba o swoje, czyli zabraniając izolacji urządzenia + instalacja tegoż na nieocieplonym strychu tworzy idealne warunki, co by się silnik nie przegrzał. Gorzej z funkcjonalością dla użytkownika...
    Zgodzę się z Gregorem, że przyczyną może być nieszczelność na strychu. Ratunkiem jest szczelna przepustnica za turbiną, bo doszukiwać się szczelności jej samej, to utopia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony