dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Temat: Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    [...] To co oni mają doprowadzić do działania. Nie rozumiem. Czy mają założyć jakąś logikę o której wszyscy znający knx formownicze piszą czyli mają rację. Tylko jak mają ją podpiąć pod sterownik pieca?. Integrator chce tą logikę dokupić tylko ja nie wiem czy kupi dobrą. Czy ma to znaczenie jaka będzie ta logika czy każdy moduł logiczny jest taki sam czy może są różne? Nie wiem też dokładnie jaki jestzałożenie funkcjonowania tej logiki.
    Nie powinno to mieć znaczenia jaki moduł. Logika ma zrobić następującą funkcję - jeżeli którykolwiek zawór jest otwarty, to wyślij telegram ON na przekaźnik - czyli dowolny aktor przekaźnikowy. Może to być nawet aktor oświetleniowy (po fotach włączników z opisami na karteczkach zakładam że takie są).
    W zależności jakie telegramy potrafi wysłać moduł logiczny możliwe że da się puścić odpowiedni hex na bramkę vitogate, ale też uważam że na razie trzeba ją odłączyć. Chociażby żeby wyeliminować błędy komunikacji po LONie.

    Na moje "doprowadzenie do działania" należy rozumieć tak, że oprócz prawidłowego działania stref (co jest ok) dodatkowo piec się wyłącza gdy wszystkie strefy osiągnęły zadaną temperaturę. To jest absolutna podstawa przy sterowaniu ogrzewaniem.
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 12-10-2015 o 13:49

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Na moje "doprowadzenie do działania" należy rozumieć tak, że oprócz prawidłowego działania stref (co jest ok) dodatkowo piec się wyłącza gdy wszystkie strefy osiągnęły zadaną temperaturę. To jest absolutna podstawa przy sterowaniu ogrzewaniem.
    Piec nie ma możliwości wyłączenia się wtedy kiedy strefy osiągną zadaną temperaturę bo nie wie że ją osiągnęły. Bez komunikacji z knx ja nie wiem jak to zrealizować i chyba integrator tez nie wie. Piec wyłącza się wtedy kiedy osiągnie temperaturę zadaną na vitotronicu chcąc niby nagrzać pomieszczenie do temp 24 stopni ale nie wie nic o temp w pomieszczeniu bo nie ma regulatora pokojowego. Obecnie piec pracuje oprócz tego na jednym niesterowanym obiegu tak jak pisał dendrrytus i się wyłącza wtedy kiedy ten obieg osiągnie jakąś temperaturę przy założeniu że pozostale strefy już zalożóne temepratury osiągnęły. Jeżeli nie osiągnęly to grzeje do momentu aż osiągną napedy zaworow się zamknął i bieg otwarty też osiągnie temperaturę właścią dla nastaw na vitotronicu. Obecnie piec nie otrzymuje żadnych komunikatów z knx do vitogate więc można traktować że vitogate jest wyłączony.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 12-10-2015 o 14:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony