dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 369
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 7363
  1. #2061
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego też powinien być wprowadzony zakaz palenia węglem
    Zakaz,powinieneś mieć na wypowiedzi na tym forum.Bo, ani nie kreujesz świadomości,ani niczego-co fakt palenia węglem by to zmienił.Spierniczaj.

  2. #2062
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    ...
    Temat węgla dla odbiorcy indywidualnego,jest już od lat zamknięty. Nie widzisz tego?.
    Agonie powstrzymują jeszcze dotacje na kotły eko,ale jak z nimi jest sam wiesz...
    ....
    Zapewniam Cię, że do końca mojej zawodowej aktywności starczy mi klientów i kasy na nich zarabianej ze sprzedaży węgla - pomimo że skóry z nich nie drę. Wciąż jeszcze zasadniczą część budynków stanowią domy starsze, gierkówki i jeszcze wcześniejsze. W tych domach kocioł na ekogroszek jest jedynym sensownym rozwiązaniem, zapewniającym jakąś odrobinę komfortu temperatury i obsługi za rozsądne pieniądze. Bez demolki elewacji, dachu i posadzek w dodatku. I jeszcze długo tak pozostanie. Nie zabraknie mi pracy do końca moich dni - o to jestem spokojny.

  3. #2063

    Domyślnie

    Wypadła dekarbonizacja

    Nawet delegacja Polski - kraju, który blisko 90 proc. energii elektrycznej produkuje z węgla - miała prawo do zadowolenia. Z tekstu porozumienia zniknęło bowiem słowo "dekarbonizacja", które prezydent Duda uznał ostatnio za "herezję".

    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,19335556,...#ixzz3u988zmQT

  4. #2064
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Wypadła dekarbonizacja

    Nawet delegacja Polski - kraju, który blisko 90 proc. energii elektrycznej produkuje z węgla - miała prawo do zadowolenia. Z tekstu porozumienia zniknęło bowiem słowo "dekarbonizacja", które prezydent Duda uznał ostatnio za "herezję".

    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,19335556,...#ixzz3u988zmQT
    Nie mam nic przeciwko temu,żeby węgiel w cywilizowany sposób zamieniać na energię.
    Niestety w ŻADNYM domu nic takiego nie ma miejsca.
    Dlatego jedynie zakaz stosowania węgla w nowych domach będzie sposobem na to,żeby ów węgiel był wykorzystywany w cywilizowany sposób w elektrowniach.
    A kobra niech tłucze kasę na gierkowkach zanim dla nich nie zrobią preferencyjnych zasad pozbycia się syfu w powietrzu.

  5. #2065
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zapewniam Cię, że do końca mojej zawodowej aktywności starczy mi klientów i kasy na nich zarabianej ze sprzedaży węgla - pomimo że skóry z nich nie drę. Wciąż jeszcze zasadniczą część budynków stanowią domy starsze, gierkówki i jeszcze wcześniejsze. W tych domach kocioł na ekogroszek jest jedynym sensownym rozwiązaniem, zapewniającym jakąś odrobinę komfortu temperatury i obsługi za rozsądne pieniądze. Bez demolki elewacji, dachu i posadzek w dodatku. I jeszcze długo tak pozostanie. Nie zabraknie mi pracy do końca moich dni - o to jestem spokojny.
    I tego z całego serca,Ci życzę.Chciałbym,mieć taka pewność i ja-w tym co robię.
    Co do całej reszty,nie zgadzam się -nawet w 10%.Ale to moje zdanie.
    Pozdrawiam.

  6. #2066

    Domyślnie

    Skończ p**** kobra o szkodach.
    Mam Ci pokazać pismo z kopalni?
    Nic nie dali i mam się wypałować bo nie mają jeszcze koncesji, ale będą ją mieć od lutego przyszłego roku.
    Zejdź na ziemie!!!
    Zero kasy, zero!
    Rozumiesz?
    Mało tego.
    Wydymali mnie, bo napisali że ma być 2 kategoria Teraz nagle okazuje się, że będzie 3-cia.
    Dymają ludzi.

    Gdyby byli uczciwi, dopłacaliby do działki i byłby całkowity zakaz budowy.
    Tak nie jest. Więc dymają ludzi.

    Niestety, Ci którzy nie sa obeznani, są na stracie od początku do końca.
    Pijar za to zawsze wygra.

    Wybuduj dom na szkodach.
    Może zrozumiesz co to oznacza kiedy będą Ci się meble przewracały, talerz z obiadem spadał, ściany będą jak sito, wiatr hulał jak w stodole.

    Nie masz styczności, powtarzasz bajki za plebsem.

    Ps,
    Działkę miałem zanim okaqało się, że będą szkody górnicze.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-12-2015 o 22:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #2067
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Skończ p**** kobra o szkodach.
    .....

    Gdyby byli uczciwi, dopłacaliby do działki i byłby całkowity zakaz budowy...
    klaudiusz - no przecież napisałem że tak moim zdaniem powinno być. Kasę powinien brać właściciel działki - bo on ponosi szkodę z tytułu utraty jej wartości spowodowanej lokalizacją na terenie " szkodowym ". A że tak nie jest? Czy to moja wina? A że pasą się na tym różne cwaniaczki, taniej kupujące grunt i jeszcze do kopalni łapę wyciągające po kasę na zabezpieczenia przed szkodami? Czy to moja wina? A że gminy ochoczo przekształcają grunty, na których nigdy i nikt pozwolenia na budowę nie powinien dostać - podobnie jak na terenach zalewowych, osuwiskowych itepe - czy to moja wina? Że pazerne są i robią to tylko dlatego, żeby kasę wyrwać z tytułu przekształcenia?

  8. #2068
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Działkę miałem zanim okaqało się, że będą szkody górnicze.
    No to powinieneś dostać odszkodowanie. Tak jak napisałem - właściciel dostaje kasę.

  9. #2069
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    klaudiusz - no przecież napisałem że tak moim zdaniem powinno być. Kasę powinien brać właściciel działki - bo on ponosi szkodę z tytułu utraty jej wartości spowodowanej lokalizacją na terenie " szkodowym ". A że tak nie jest? Czy to moja wina? A że pasą się na tym różne cwaniaczki, taniej kupujące grunt i jeszcze do kopalni łapę wyciągające po kasę na zabezpieczenia przed szkodami? Czy to moja wina? A że gminy ochoczo przekształcają grunty, na których nigdy i nikt pozwolenia na budowę nie powinien dostać - podobnie jak na terenach zalewowych, osuwiskowych itepe - czy to moja wina? Że pazerne są i robią to tylko dlatego, żeby kasę wyrwać z tytułu przekształcenia?
    W dalszym ciągu opowiadasz bzdury,właściciel działki CIESZY SIĘ ,że jego działka pomimo szkód górniczych została objęta przez MPZP jako działka pod budownictwo jednorodzinne a niw jako nie uzytek i sprzeda ją za 150zl/m2 zamiast uprawiać pole rolne dalej w cenie 15zl/m2.
    To nie jest wioska Twojego pokroju ze hektary są wg uznania dzielone wg WZ. I nas WZ nie występują. Ja mam kilka Gmin w promieniu 10km za Gliwicami. Każda gminę ma MPZP czyli dzialka poza MPZP nie będzie zabudowana.
    To jest cywilizacja kobra.
    Nie za bardzo odnajdujesz się w cywilizacji widzę zresztą jak większość użytkowników węgla zwanego eko.

    I Ciebie na wiosce w jakiej cenie jest m2 działki budowlanej nie narazonej na żadne tompniecia ?
    Ile straciłem kasy ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-12-2015 o 02:52

  10. #2070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W dalszym ciągu opowiadasz bzdury,właściciel działki CIESZY SIĘ ,że jego działka pomimo szkód górniczych została objęta przez MPZP jako działka pod budownictwo jednorodzinne a niw jako nie uzytek i sprzeda ją za 150zl/m2 zamiast uprawiać pole rolne dalej w cenie 15zl/m2.
    To nie jest wioska Twojego pokroju ze hektary są wg uznania dzielone wg WZ. I nas WZ nie występują. Ja mam kilka Gmin w promieniu 10km za Gliwicami. Każda gminę ma MPZP czyli dzialka poza MPZP nie będzie zabudowana.
    To jest cywilizacja kobra.
    Nie za bardzo odnajdujesz się w cywilizacji widzę zresztą jak większość użytkowników węgla zwanego eko.

    I Ciebie na wiosce w jakiej cenie jest m2 działki budowlanej nie narazonej na żadne tompniecia ?
    Ile straciłem kasy ?
    Czyli widzisz Arturo, zająłeś się wyciąganiem kasy za szkody górnicze a nie zwróciłeś uwagi czym sąsiedzi palą i teraz wylewasz swoje żale na forum.
    Myślisz że kiedyś sąsiedzi przejdą na pompki, raczej nie bo będą dużo więcej płacić za ogrzewanie bo nie mają 100% podłogówki, a takich domów w Polsce jest pewnie co najmniej 95%. Widzisz ja wolałem mieszkać trochę dalej od miasta, ale nawet jakby każdy z sąsiadów palił śmieciuchem to mam tak małe zagęszczenie domów i dużo pól uprawnych i lasów i otwarty teren że mam powietrze dużo czyściejsze niż w poprzednim miejscu zamieszkania.

  11. #2071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Czyli widzisz Arturo, zająłeś się wyciąganiem kasy za szkody górnicze a nie zwróciłeś uwagi czym sąsiedzi palą i teraz wylewasz swoje żale na forum.
    Myślisz że kiedyś sąsiedzi przejdą na pompki, raczej nie bo będą dużo więcej płacić za ogrzewanie bo nie mają 100% podłogówki, a takich domów w Polsce jest pewnie co najmniej 95%. Widzisz ja wolałem mieszkać trochę dalej od miasta, ale nawet jakby każdy z sąsiadów palił śmieciuchem to mam tak małe zagęszczenie domów i dużo pól uprawnych i lasów i otwarty teren że mam powietrze dużo czyściejsze niż w poprzednim miejscu zamieszkania.
    Ty nadal nie rozumiesz, że tu nie chodzi o jednostkę, nie chodzi o Artura. Nie każdy może sobie pozwolić na przeprowadzkę, szczególnie ten, co go nie stać nawet na remont i termomodernizację "starego" domu. On też jest truty. Jak jest truty, to będzie leczony. Z NASZYCH pieniędzy. Dlatego właśnie powinien być zakaz palenia węglem, przede wszystkim w nowych domach, dofinansowanie powinno iść na termomodernizację starych domów (<2000) aby na początek ZMNIEJSZYĆ emisję, tych co ich nie stać po termomodernizacji na wymianę źródła ciepła lub jego utrzymanie, powinno się uczyć jak czysto palić w ich starych piecach i rozliczać za nadmierne smrodzenie (czyt. nie przykładanie się do obowiązku nie zatruwania życia innym). Powinno się też uświadamiać ludziom, że ew. termomodernizacja i zakup czystego źródła ciepła to wydatek śmiesznie niski w porównaniu z tym który się kryje za ich leczeniem za parę lat. Ale widać po tym wątku, że takie uświadamianie to walenie głową w mur przy mentalności przeciętnego etatowego palacza.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 13-12-2015 o 08:56
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #2072
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W dalszym ciągu opowiadasz bzdury,właściciel działki CIESZY SIĘ ,że jego działka pomimo szkód górniczych została objęta przez MPZP jako działka pod budownictwo jednorodzinne a niw jako nie uzytek i sprzeda ją za 150zl/m2 zamiast uprawiać pole rolne dalej w cenie 15zl/m2.
    To nie jest wioska Twojego pokroju ze hektary są wg uznania dzielone wg WZ. I nas WZ nie występują. Ja mam kilka Gmin w promieniu 10km za Gliwicami. Każda gminę ma MPZP czyli dzialka poza MPZP nie będzie zabudowana.
    To jest cywilizacja kobra.
    Nie za bardzo odnajdujesz się w cywilizacji widzę zresztą jak większość użytkowników węgla zwanego eko.

    I Ciebie na wiosce w jakiej cenie jest m2 działki budowlanej nie narazonej na żadne tompniecia ?
    Ile straciłem kasy ?
    Moja wioska ArWiNi leży 400 metrów od granic administracyjnych Krakowa. I 2000 metrów od Wieliczki. MPZP posiada od jakichś 10 lat, na przyszły rok ma być aktualizacja. Cena ara gruntu budowlanego waha się od 30 do 35 tysięcy. Takie pojęcie" sypialnia wielkiego miasta " - jest Ci znane? No to jest właśnie moja wioska. To jest cywilizacja. W odróżnieniu od takiej pseudocywilizacji, w której wydaje się pozwolenia na budowę na terenach zalewowych, osuwiskowych i terenach objętych szkodami górniczymi. Żaden metr kwadratowy położony na terenach objętych szkodami nigdy nie powinien zostać przekształcony z rolnego w budowlany.

  13. #2073
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Nie wiesz o czym mówisz kobra,Śląsk to jedna wielka kopalnia,gmina Gierałtowice z kilkoma solectwami leży w całości na terenie szkód górniczych. To również jest sypialnia Gliwic bo do granic mam 2km a do centrum 8km no i 5 kopalń w promieniu 10km
    Dlatego też zakaz stosowania węgla w nowych domach powinien być wprowadzony

    Grunt znajdował się wg MPZP w miejscu z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne,zresztą jak wszystkie wolne dzialki w centrum mojej wsi
    Jest 5 kategorii szkód górniczych,na 4 i 5 nie można budować. Ja mam 3.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-12-2015 o 11:41

  14. #2074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wiesz o czym mówisz kobra,Śląsk to jedna wielka kopalnia,gmina Gierałtowice z kilkoma solectwami leży w całości na terenie szkód górniczych. To również jest sypialnia Gliwic bo do granic mam 2km a do centrum 8km no i 5 kopalń w promieniu 10km
    Dlatego też zakaz stosowania węgla w nowych domach powinien być wprowadzony

    Grunt znajdował się wg MPZP w miejscu z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne,zresztą jak wszystkie wolne dzialki w centrum mojej wsi
    Jest 5 kategorii szkód górniczych,na 4 i 5 nie można budować. Ja mam 3.
    Ta twoja pseudo wojenka może dla ciebie się źle skończyć, myślisz że jak wprowadzą zakaz palenia węglem to będziesz miał mniejsze prawdopodobieństwo szkód górniczych i czyściejsze powietrze, ale nie dostrzegasz na dalszą metę że cały Śląsk stanie się wielkim slamsem, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile ludzi żyje tam dzięki kopalnią. Zanieczyszczenie powietrza powodują głównie śmieciuchy i piece kaflowe ( w Krakowie standardem są w centrum kamienice w których jest co najmniej 8 mieszkań i w każdym przynajmniej 2 piece kaflowe które kopcą na całą okolice, a takich kamienic jest tysiące), już sama modernizacja i wymiana nawet na piece na ekogroszek dużo by dała, do tego samochody, a zwłaszcza diesle dokładają następne zanieczyszczenia. Jedyne rozwiązanie dla naszej gospodarki i zanieczyszczenia to zmodernizowanie najstarszych kotłowni i wprowadzenie badań pieców na ekogroszek.

  15. #2075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wiesz o czym mówisz kobra,Śląsk to jedna wielka kopalnia,gmina Gierałtowice z kilkoma solectwami leży w całości na terenie szkód górniczych. To również jest sypialnia Gliwic bo do granic mam 2km a do centrum 8km no i 5 kopalń w promieniu 10km
    Dlatego też zakaz stosowania węgla w nowych domach powinien być wprowadzony

    Grunt znajdował się wg MPZP w miejscu z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne,zresztą jak wszystkie wolne dzialki w centrum mojej wsi
    Jest 5 kategorii szkód górniczych,na 4 i 5 nie można budować. Ja mam 3.
    ty to się na wszystkim znasz...szacun

    tyle że na 4 kategorii na pewno można budować, co do 5 to nie jestem pewny...inna kwestia czy warto, nawet jeśli można

    http://www.jak-zrobic-dom.pl/2011/06...gorniczym.html
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #2076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morfi84

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    55

    Domyślnie

    A kiedyś to czym się paliło ? nie było nowych domów z co, tylko same kafloki.
    I dla Śląska najlepiej by było jakby kopalnie upadły. Węgiel i tak coraz gorszy i coraz droższy a skutki dla ludzi na powierzchni coraz poważniejsze..
    Na szczęście mieszkam nad filarem ochronnym w budynku w którym kiedyś mieszkali zarządzający kopalnią
    Piec Termiko astro-w2 19kw do grzania 90m2 - stare budownictwo

  17. #2077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ta twoja pseudo wojenka może dla ciebie się źle skończyć, myślisz że jak wprowadzą zakaz palenia węglem to będziesz miał mniejsze prawdopodobieństwo szkód górniczych i czyściejsze powietrze, ale nie dostrzegasz na dalszą metę że cały Śląsk stanie się wielkim slamsem, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile ludzi żyje tam dzięki kopalnią. .
    Jaki procent wydobycia węgla kamiennego przeznaczany jest na opał w budownictwie jednorodzinnym ?
    Na Śląsku i tak trzeba zamknąć 1/3 kopalni - z tego, co uferduje reszta wystarczy, aby pokryć zapotrzebowanie w kraju.

    I bynajmniej nie spowoduje to, że Śląsk stanie się slumsem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a co robi jak nie ma odbioru ciepła?

    Wybaczcie że nie mam sił czytać kilku stron, nie nadążam z tym szybkim tempem w tym temacie.

    Już tłumacze, kolego. Piec ze sterownikiem PID praktycznie nie wpada w nadzór. Jeśli już to może na minutę.
    Z moich obserwacji, tylko wtedy gdy coś zmieniam w ustawieniach. Temp. zadaną lub temp. na zaworach.
    Cały czas jest odbiór ciepła, chodzi podłogówka, grzeje CWU. Wszystko sobie można zaprogramować jeśli tylko na to instalacja pozwala.

    Chciałbym żebyście nie wrzucali kotłów na węgiel do jednego worka. Nie każdy to śmieciuch, niektóre naprawdę mają dosyć mocno rozbudowaną automatykę.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  19. #2079

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Cały czas jest odbiór ciepła, chodzi podłogówka, grzeje CWU.
    pytałem co z kotłem, jeśli nie ma odbioru ciepła . np. mocno zaizolowany ciężki dom w ciągu kilku słonecznych jesiennych dni - ogrzewanie może w ogóle nie pracować, a w domu jest ciepło 24 h/dobę. co wtedy?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #2080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ty nadal nie rozumiesz, że tu nie chodzi o jednostkę, nie chodzi o Artura. Nie każdy może sobie pozwolić na przeprowadzkę, szczególnie ten, co go nie stać nawet na remont i termomodernizację "starego" domu. On też jest truty. Jak jest truty, to będzie leczony. Z NASZYCH pieniędzy. Dlatego właśnie powinien być zakaz palenia węglem, przede wszystkim w nowych domach, dofinansowanie powinno iść na termomodernizację starych domów (<2000) aby na początek ZMNIEJSZYĆ emisję, tych co ich nie stać po termomodernizacji na wymianę źródła ciepła lub jego utrzymanie, powinno się uczyć jak czysto palić w ich starych piecach i rozliczać za nadmierne smrodzenie (czyt. nie przykładanie się do obowiązku nie zatruwania życia innym). Powinno się też uświadamiać ludziom, że ew. termomodernizacja i zakup czystego źródła ciepła to wydatek śmiesznie niski w porównaniu z tym który się kryje za ich leczeniem za parę lat. Ale widać po tym wątku, że takie uświadamianie to walenie głową w mur przy mentalności przeciętnego etatowego palacza.
    Zapytałem w tym wątku już jednego mądrale, pytam teraz drugiego:

    -paliłeś, palisz papierosy?
    -mieszkasz w domu z ogrzewaniem na węgiel?
    -jakim samochodem jeździsz?

    i pytanie dodatkowe:
    -co zrobiłeś by w twoim otoczeniu gdzie mieszkasz było czystsze powietrze?

    oczywiście tamten mądrala nie odpowiedział, ty zrób to tak, by odpowiedź była tylko na pytanie, bez DZIECINADY

Strona 104 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony