Cytat Napisał Wojtek_Wisznia Mała Zobacz post
Jeżeli masz dostęp do gaz ziemnego to będzie to optymalny wybór - cena (instalacji i użytkowania, wygoda, ekologia - głównie mam tu na myśli brak dymienia sobie i sąsiadom prosto w płuca).
Polecam wentylację z rekuperacją:
- o każdej porze więcej świeżego powietrza - grawitacyjna w ciepłe i bezwietrzne dni praktycznie nie działa
- możliwość filtrowania powietrza nawiewanego - ja mam w domu dwoje alergików (żona i syn), na nawiewie mam filtr klasy F7 (mój rekuperator pozwala na stosowanie filtrów od G4 do F7), który zatrzymuje znaczną część alergenów. Dom otoczony łąkami, a rodzinka lżej znosi sezon pylenia bo przez ponad połowę doby mają wytchnienie.
- użytkuję rekuperację od 3 lat więc nie udowodnię czystości kanałów
Też mi się wydaję że piec gazowy kondensacyjny to dobry wybór jak mam nitke w ulicy, może i mam jeszcze zaściankowe myślenie ale chyba szkoda mi kasy i nerwów związanych z innowacyjnością nowoczesnych rozwiązań grzewczych...
Widzę, że prawie wszyscy polecają reku na forum, tylko dziwi mnie że 85% nowo budowanych domów nadal posiada WG... aż tak nasz naród kocha "zepsute" zawilgocone powietrze?