dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaaacek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam.

    szukam informacji na temat stropu SMART. Jest to w zasadzie najdłuższy wątek w internecie - jednak mam wrażenie że powinien on trafić do innego działu- na przykład - na czym można zaoszczędzić przy budowie domu. W zasadzie gołym okiem widać trzy drużyny. Pierwsza - chcąca się czegoś dowiedzieć. Druga - chcąca pochwalić SMART'a i Trzecia - krzycząca że SMART jest za drogi i że to w ogóle skandal. No nie rozumiem tego - zwłaszcza wypowiedzi, gdzie ktoś waha się z powodu kilku tysięcy wyższej ceny za nowoczesny i komfortowy produkt. Rozumiem, że każdy budżet jest ograniczony, ale w skali inwestycji nawet małego domku - takie 3 czy 5 tysięcy to zaledwie 1 procent całej realizacji - a w zamian mamy choćby wyższy salon, najbardziej cichy strop, szybko i czysto załatwiony temat - bez wstrzymywania prac i bez syfu - a co w moim przypadku najważniejsze - możliwość kształtowania przestrzeni parteru bez większości ścian działowych i podciągu. Daje słowo, że nie jestem z Konbetu, martwi mnie odległość do nich (transport) i nie mówię że na pewno będę miał ten strop.

    pozdrawiam.
    Jacek - Elbląg

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaaacek Zobacz post
    W zasadzie gołym okiem widać trzy drużyny. Pierwsza - chcąca się czegoś dowiedzieć. Druga - chcąca pochwalić SMART'a i Trzecia - krzycząca że SMART jest za drogi i że to w ogóle skandal. No nie rozumiem tego - zwłaszcza wypowiedzi, gdzie ktoś waha się z powodu kilku tysięcy wyższej ceny za nowoczesny i komfortowy produkt. Rozumiem, że każdy budżet jest ograniczony, ale w skali inwestycji nawet małego domku - takie 3 czy 5 tysięcy to zaledwie 1 procent całej realizacji - a w zamian mamy choćby wyższy salon, najbardziej cichy strop, szybko i czysto załatwiony temat - bez wstrzymywania prac i bez syfu - a co w moim przypadku najważniejsze - możliwość kształtowania przestrzeni parteru bez większości ścian działowych i podciągu. Daje słowo, że nie jestem z Konbetu, martwi mnie odległość do nich (transport) i nie mówię że na pewno będę miał ten strop.
    Mówisz, kilka tysięcy różnicy, dla mnie wyszło ok 10- 12 tys to dla mnie dużo, budując dom za ok 250 tys to procentowo duża kwota, jak bym budował za milion pewnie wtedy była by pomijalna
    Komfortowy - nie rozumiem, gdzie tu komfort, strop jak strop...
    Wyższy salon, w jaki sposób, np u mnie projektowany monolit ma mieć 16 cm, w jaki sposób podwyższę salon kupując SMAR-ta
    Cichy, nie romię, z czym będzie ciszej, ja i tak na strop wrzucam 50 cm wełny, to będzie ciszej jak bym za monolit wybrał SMART-a
    Bez syfu, co ma syf na budowie do rodzaju stropu, jak dbasz tak masz, lub zależy jakich masz budowlańców
    Co do kształtowania ścian działowych, a przy monolicie jaki problem, przy Terivie to ma znaczenie

    Piszesz, że nie jesteś z Konbetu, może nie jesteś, ale chyba przesiąkłeś ich marketingiem. Produkt jest godny uwagi, sam nad nim się zastanawiałem, ma swoje zalety, ja zrezygnowałem ze względu tylko na cenę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony