dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 34
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 666
  1. #641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jakoś ciężko jest mi to pojąć. Ale podważyć tego nie możesz że powietrze nie jest ogrzewane przez promieniowanie tylko przez konwekcję.
    A czym jest powietrze ...?
    Czy czasem zawarta w nim para wodna nie ogrzewa się od promieniowania...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jakoś ciężko jest mi to pojąć. Ale podważyć tego nie możesz że powietrze nie jest ogrzewane przez promieniowanie tylko przez konwekcję.
    No tak, jak w przypadku Twoich promienników. Z tym,że para wodna od promieniowania, jak woda.

    Przy okazji - widziałem promiennik pod sufitem w biurze. Nad nim na suficie brzydki, czarny pas z kurzu. Przy takim promienniku, to konwekcja musi być, że hej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Janie dej spokój dej.
    Bo bluźnisz przeciwko nauce, wymyślając na nowo koło, para wodna gaz bezbarwny i nie widoczny.
    Powietrze jest transparentne dla promieniowania.
    Promieniowanie trafiając na przeszkodę -zostaje częściowo pochłonięte, częściowo odbite.
    A to co jest pochłanianie jest zamieniane w energię ciepłą.
    Podłogówka grzeje pierwszorzędnie przez przewodzenie- to powietrze w bezpośrednim kontakcie dostaje energię z podłogówki, później wypór termiczny

  4. #644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sorrry, ale wszelkie źródła temu przeczą.
    Moje odczucia z wystawioną ręką temu przeczą.
    Część energii (30%) to oczywiście przewodzenie, ale przy znikomej dT to byłoby zbyt mało...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Janie dej spokój dej.
    Bo bluźnisz przeciwko nauce, wymyślając na nowo koło, para wodna gaz bezbarwny i nie widoczny.
    Powietrze jest transparentne dla promieniowania.
    Promieniowanie trafiając na przeszkodę -zostaje częściowo pochłonięte, częściowo odbite.
    A to co jest pochłanianie jest zamieniane w energię ciepłą.
    Podłogówka grzeje pierwszorzędnie przez przewodzenie- to powietrze w bezpośrednim kontakcie dostaje energię z podłogówki, później wypór termiczny
    Znaczy się ...
    Powietrze= przewodnik
    A ja głupi myślałem że to izolator ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nawet "izolator" się nagrzewa .. w skrócie .. kurcze kup żonie suszarkę, to może sprawdzisz że jedna powietrze może się ogrzać.
    Może inaczej, kurcze odkurzacz na promieniowanie .. będę wysysał z ciepłej zupy promieniowanie .. może wypromieniuje ciepło.
    Zamiast ja głupi dmuchać i zmniejszać barierę między powietrzem a zupą

    promieniowanie niczego nie ogrzeje .. zgodnie z waszą teorią będzie biegać jak piłka po pokoju . tak wygląda .. właśnie ta hipoteza.

  7. #647

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Przy okazji - widziałem promiennik pod sufitem w biurze. Nad nim na suficie brzydki, czarny pas z kurzu. Przy takim promienniku, to konwekcja musi być, że hej...
    No, niestety to prawda. Ale test ręki przy takim promienniku na to nie wskazuje. A jednak. Wyglada to "pienknie". Jak skrzydla.(w promiennikach wiszacych na scianie)

  8. #648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    promieniowanie niczego nie ogrzeje .. zgodnie z waszą teorią będzie biegać jak piłka po pokoju . tak wygląda .. właśnie ta hipoteza.

    Nie, nie będzie. Bo to promieniowanie nie będzie się w nieskończoność odbijać, a będzie przejmowane przez przedmioty, przegrody.
    A jak będą je przejmować, to będą się ogrzewać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sorrry, ale wszelkie źródła temu przeczą.
    Moje odczucia z wystawioną ręką temu przeczą.
    Część energii (30%) to oczywiście przewodzenie, ale przy znikomej dT to byłoby zbyt mało...
    Źródła nie przeczą że działa promieniowanie ale nie piszą w nich ze powietrze jest ogrzewane przez promieniowanie. Nie ma takiego sformułowania.
    Sam mi to podsyłałeś http://kmr-pe.pl/index.php?option=co...d=12&Itemid=50 a tam piszą
    Ogrzewanie podłogowe zapewnia poczucie komfortu cieplnego, dzięki równomiernemu rozchodzeniu się ciepła w pomieszczeniu, od podłogi do sufitu (odczucie przyjemnego ciepła przez stopy na podłodze i optymalną temperaturę na wysokości głowy).
    a to równomierne rozchodzenie ciepła jest za pomocą konwekcji. Więc za pomocą konwekcji jest ogrzewane powietrze w domu. Ale to samo będzie za pomocą promienników z tą uwagą że promienniki ogrzeją przegrody i wszytko co się znajduje w środku (nazwę to masą) i ta masa przez konwekcję ogrzeje powietrze tyle że nie z jednej strony czyli od podłogi do sufitu a z każdej, czyli z podłogi, ścian, mebli itp i temu to jest lepsze od OP które ogrzewa tylko swoją powierzchnią. W każdym bądź razie takie jest założenie tego. Aby sprawdzić czy mm rację to trzeba byłoby założyć sobie taki promiennik w jakimś pokoju, który ma ogrzewanie najlepiej kablami i sprawdzić przez tydzień jak chodzi z tym i tamtym a potem porównać.

  10. #650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, nie będzie. Bo to promieniowanie nie będzie się w nieskończoność odbijać, a będzie przejmowane przez przedmioty, przegrody.
    A jak będą je przejmować, to będą się ogrzewać.
    Będzie przejmowane jak napotka przeszkodę, czyli przegrody, przedmioty itp. A jak się ogrzeją to swoją ciepłota ogrzeją powietrze przez konwekcje.

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Będzie przejmowane jak napotka przeszkodę, czyli przegrody, przedmioty itp. A jak się ogrzeją to swoją ciepłota ogrzeją powietrze przez konwekcje.
    Brawo, wreszcie zrozumiełeś.
    Ale podłogę ta energia opuściła przez promieniwanie, prawda ?
    Promieniowanie, które da się odczuć i jest to przyjemne, rozłożone w czasie odczucie.

    i najważniejsze - sposób ogrzewania nie ma wpływu na wilgotność, bo dałeś do zrozumienia, że będziesz ogrzewał promiennikami, a one nie wpływają na wilgotnosć powietrza..
    Grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe też nie wpływają na ilość pary wodnej w powietrzu

    Ale to samo będzie za pomocą promienników z tą uwagą że promienniki ogrzeją przegrody i wszytko co się znajduje w środku (nazwę to masą) i ta masa przez konwekcję ogrzeje powietrze tyle że nie z jednej strony czyli od podłogi do sufitu a z każdej, czyli z podłogi, ścian, mebli itp i temu to jest lepsze od OP które ogrzewa tylko swoją powierzchnią.
    Znowu bzdury piszesz. To włąśnie niedogodonścią promienników jest strefa cienia. Jak przy szybie kominka - grzeje nam przód, to w dupę chłodno.
    Przy podłogówce promieniowanie jest bardziej rozproszone i strefy cienia nie uświadczysz...



    Szkoda, że nei podali, ile ma ściana "w cieniu"
    No i coś puste to pomieszczenie

    Trzeba mieć dwa, a najlepiej trze promienniki.
    Poza tym promienniki grzeją krótko i nie są w stanie tak zakumulowac energii jak podłogówka, więc po ich wyłączeniu odczucie komfortu spada....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-03-2016 o 19:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Brawo, wreszcie zrozumiełeś.
    Ale podłogę ta energia opuściła przez promieniwanie, prawda ?
    Promieniowanie, które da się odczuć i jest to przyjemne, rozłożone w czasie odczucie.

    i najważniejsze - sposób ogrzewania nie ma wpływu na wilgotność, bo dałeś do zrozumienia, że będziesz ogrzewał promiennikami, a one nie wpływają na wilgotnosć powietrza..
    Grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe też nie wpływają na ilość pary wodnej w powietrzu



    Znowu bzdury piszesz. To włąśnie niedogodonścią promienników jest strefa cienia. Jak przy szybie kominka - grzeje nam przód, to w dupę chłodno.
    Przy podłogówce promieniowanie jest bardziej rozproszone i strefy cienia nie uświadczysz...



    Szkoda, że nei podali, ile ma ściana "w cieniu"
    No i coś puste to pomieszczenie

    Trzeba mieć dwa, a najlepiej trze promienniki.
    Poza tym promienniki grzeją krótko i nie są w stanie tak zakumulowac energii jak podłogówka, więc po ich wyłączeniu odczucie komfortu spada....
    Dlatego pisałem że promienniki najlepiej nadadzą się w domu pasywnym bo w nim się nie ogrzewa typowo więc nie muszą pracować cały czas aby było komfortowo. Ze względu na efekt cienia to uważam że promienniki lepiej jakby wisiały na suficie. W zależności od powierzchni pomieszczenia to trzeba dać najwyżej dwa lub trzy promienniki.

  13. #653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nawet "izolator" się nagrzewa .. w skrócie .. kurcze kup żonie suszarkę, to może sprawdzisz że jedna powietrze może się ogrzać.
    Może inaczej, kurcze odkurzacz na promieniowanie .. będę wysysał z ciepłej zupy promieniowanie .. może wypromieniuje ciepło.
    Zamiast ja głupi dmuchać i zmniejszać barierę między powietrzem a zupą

    promieniowanie niczego nie ogrzeje .. zgodnie z waszą teorią będzie biegać jak piłka po pokoju . tak wygląda .. właśnie ta hipoteza.
    Ja wiem co to ogrzewanie nadmuchowe i co jest nośnikiem energii w takim systemie ...

    Nie wiem co ma przykład studzenia zupy poprzez dmuchanie na nią ...?
    Tam energia jest tracona głównie przez odparowanie wody a twój " wiatr pod nosem" pomaga jedynie zwiększyć parowanie ...

    To w końcu jak ...?
    Promieniowanie ogrzewa ściany i przedmioty w pomieszczeniu czy traktuje je jak złotą folię ...?
    A właśnie ...
    Ratownik medyczny jak osłania jakiegoś delikwenta złotą folią to zapobiega jego wychłodzeniu przez wypromieniowanie czy przewodzenie ...?
    Wszelakie folie typu reflex to zmniejszają przewodzenie czy może ograniczają wypromieniowanie ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #654
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Wiecie że na pustyni potrafi być w dzień 50oC a w nocy koło zera? Dlaczego? Bo powietrze jest bardzo suche.

    Wiecie że w saunie "suchej" temperatura dochodzi do 110oC? Ale wilgotność tylko 10%. W saunie parowej max 50oC ale wilgotność 100%

    Jaki z powyższego wniosek? Że to wilgoć w powietrzu przewodzi ciepło a powietrze jest izolatorem.

  15. #655

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    sytuacja wygląda tak, że mam tylko termostat. w pierwszej godzinie taniej popołudniowej taryfy grzeję przez wymuszenie +0,4°C na termostacie w stosunku do planowanej temperatury (temperatura zasilania 32°). o godzinie 18 z kolei mam nastawę +0,6°C przez półtorej godziny (woda o temperaturze 30°C). buforek 200 litrów to kropla przy pojemności cieplnej domu.

    mam tylko porównanie ze starym domem bez izolacji - na tym tle i tak wypada o niebo lepiej pomimo niższej temperatury wewnątrz, szczególnie przy niskich temperaturach zewnętrznych. nigdy za to nie mieszkałem w normowo izolowanym współczesnym domu z podłogówką, a chętnie bym porównał.
    Czy dobrze zrozumiałem , że grzejesz tylko tym buforem z grzałkami ? Zrobiłes sobie taki "większy" kocioł el ze zładem ?

  16. #656

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Czy dobrze zrozumiałem , że grzejesz tylko tym buforem z grzałkami ? Zrobiłes sobie taki "większy" kocioł el ze zładem ?
    tak
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #657

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    tak
    Ale z Ciebie hardcore . Czad. Wycisnałeś cytrynę po odwróceniu jej na drugą stronę . Biedronka mogłaby Ci nogi czyścić . Wysłannicy Wall Marta już do Ciebie jadą .

  18. #658

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja wiem co to ogrzewanie nadmuchowe i co jest nośnikiem energii w takim systemie ...

    Nie wiem co ma przykład studzenia zupy poprzez dmuchanie na nią ...?
    Tam energia jest tracona głównie przez odparowanie wody a twój " wiatr pod nosem" pomaga jedynie zwiększyć parowanie ...

    To w końcu jak ...?
    Promieniowanie ogrzewa ściany i przedmioty w pomieszczeniu czy traktuje je jak złotą folię ...?
    A właśnie ...
    Ratownik medyczny jak osłania jakiegoś delikwenta złotą folią to zapobiega jego wychłodzeniu przez wypromieniowanie czy przewodzenie ...?
    Wszelakie folie typu reflex to zmniejszają przewodzenie czy może ograniczają wypromieniowanie ...?
    To definicje , że to dopiero powietrze w bezruchu jest izolatorem też trzeba zweryfikować ?

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Wiecie że na pustyni potrafi być w dzień 50oC a w nocy koło zera? Dlaczego? Bo powietrze jest bardzo suche.
    No , nie, tutaj coś się nie zgadza.To nie z tego powodu że suche . Zdejmij strop i dach po słonecznym czerwcowym dniu , przed gwiażdzistą czerwcową nocą
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 09-03-2016 o 08:37

  19. #659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Wiecie że na pustyni potrafi być w dzień 50oC a w nocy koło zera? Dlaczego? Bo powietrze jest bardzo suche.

    Wiecie że w saunie "suchej" temperatura dochodzi do 110oC? Ale wilgotność tylko 10%. W saunie parowej max 50oC ale wilgotność 100%

    Jaki z powyższego wniosek? Że to wilgoć w powietrzu przewodzi ciepło a powietrze jest izolatorem.
    Nie dlatego ,że powietrze jest suche a dlatego,że temp. nieboskłonu ,kilkadziesiąt stopni na minusie. Ciepło wypromieniowuje w otchłań .

    Współczynnik przewodzenia ciepła dla pary wodnej w warunkach jakie nas otaczają jest niższy od współczynnika przewodzenia ciepła suchego powietrza.
    W saunie suchej przy wysokiej temp. organizm utrzymuje temp. wewnętrzną na odpowiednim poziomie,pocąc się ,a pot natychmiast odparowuje .W saunie parowej przy wysokiej wilgotności zakłócony był by mechanizm obronny.Pot by nie odparował z powodu nasycenia wilgocią powietrza.

  20. #660
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie dlatego ,że powietrze jest suche a dlatego,że temp. nieboskłonu ,kilkadziesiąt stopni na minusie. Ciepło wypromieniowuje w otchłań .
    Ciężko mi się z Tobą zgodzić. Możesz rozwinąć myśl o nieboskłonie?

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Współczynnik przewodzenia ciepła dla pary wodnej w warunkach jakie nas otaczają jest niższy od współczynnika przewodzenia ciepła suchego powietrza.
    Tu już zupełnie nie rozumiem. Dlaczego zatem izolujemy powietrzem (zamkniętym w jakimś materiale) i staramy się aby izolacja była sucha?

Strona 33 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony