dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 75
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1497
  1. #1301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Tak już sobie myślę nad tymi instalacjami co mnie czekają.. i się zastanawiam, czy jest sens robić obiegową CWU? Ktoś z tutaj zgromadzonych coś takiego planuje/użytkuje?

  2. #1302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Zależy ja daleko masz ujęcia i jaki nacisk jest na posiadanie gorącej wody od strzału. Użytkownicy posiadający pompę obiegową CWU zeznają, że nie warto jej robić. Ew. tylko załączaną na ruch w łazience i to też tylko w newralgicznych godzinach. Ja też chyba nie będę robić, jako że łazienki mam 2-4m od zbiornika. Kuchnia dalej, ale tam nie potrzeba gorącej wody zazwyczaj. Przynajmniej mnie.

    Ps. Jadę dzisiaj do urzędu i będę się boksować...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za poradę

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ps. Jadę dzisiaj do urzędu i będę się boksować...
    Powodzenia

  4. #1304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Ps. Jadę dzisiaj do urzędu i będę się boksować...
    Powodzenia, obyś się zdziwił i załatwił sprawę raz dwa
    Ja we wszystkich urzędach załatwiałam sprawy od ręki! ale byłam wtedy w ciąży, może nie chcieli mnie wkurzać

  5. #1305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Oczywiście że nie załatwiłem, bo interesantów przyjmują do 14 a w środy nie przyjmują wcale! Mimo tego udało się jednak ustalić, że z porady szwagra złożyłem druk zaznaczając się jako inwestora a żonę jako współinwestora -- stąd to zamieszanie w kwestii inwestorów. Jutro ma być dobrze.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #1306
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam,
    zgłaszam się jako Bocianek 2017
    Od kwietnia br walczymy z papierologią tj. podział działki, projekt i pozwolenie na budowę...
    Trochę jestem przerażona tym wszystkim, a budowa jeszcze się nie zaczęła
    Szukamy też firmy budowlanej i ciągle się się biję z myślą, czy może systemem gospodarczym prowadzić budowę i na poszczególne etapy zatrudniać samodzielnie ekipy.

    Cały czas próbujemy to wszystko przekalkulować, abyśmy nie utopili dużo pieniędzy, bo kredyt hipoteczny mnie przeraża coraz bardziej :/

    Mamy nadzieję, że fundamenty, jak pogoda pozwoli zrobimy w styczniu

  7. #1307
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał minimoni Zobacz post
    Witam,
    zgłaszam się jako Bocianek 2017
    Od kwietnia br walczymy z papierologią tj. podział działki, projekt i pozwolenie na budowę...
    Trochę jestem przerażona tym wszystkim, a budowa jeszcze się nie zaczęła
    Szukamy też firmy budowlanej i ciągle się się biję z myślą, czy może systemem gospodarczym prowadzić budowę i na poszczególne etapy zatrudniać samodzielnie ekipy.

    Cały czas próbujemy to wszystko przekalkulować, abyśmy nie utopili dużo pieniędzy, bo kredyt hipoteczny mnie przeraża coraz bardziej :/

    Mamy nadzieję, że fundamenty, jak pogoda pozwoli zrobimy w styczniu
    Witaj zatem "Bocianku"
    Przerażenie minie jak zaczniecie - trzeba się będzie mierzyć kolejno z wyzwaniami, a teraz myślicie o wszystkim na raz.
    Rozwiązanie z ekipami na poszczególne etapy u nas się sprawdziło: z polecenia wzięliśmy wykonawcę SSO który miał też swoich dekarzy, potem instalatorzy, firma od okien, posadzki/tynki, zabudowa poddasza i następnie elewacja.
    W takim wypadku warto mieć "pod ręką" kogoś doświadczonego kto podpowie z wyprzedzeniem niektóre działania (może ale nie musi to być Kier.budowy), bo niektóre prace wymagają współpracy kilku ekip (np tynkarze + instalatorzy w zakresie grubości tynku) lub też trzeba przed którymś etapem wykonać część prac innej ekipy (np uziom fundamentowy przed zalaniem ław).
    Pozdrawiam
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #1308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monkasta

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    My jesteśmy na etapie dachu, i stąd moje pytanie. Czy deskowaliście dach? Dakarze nam mówią,że nie warto,bo drogo i po co, skoro jest folia?, ale mi to nie daje spokoju i chciałam zaczerpnąć waszej opinii na ten temat.

  9. #1309
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monkasta

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Co do ekip na poszczególne etapy to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Choć staram się zgrać wszystko, aby każdy po sobie wchodził to i tak są się nie udaje. Mam już kilka nie przespanych nocy za sobą z tego powodu. Teraz staram się to brać na spokojnie. Bo inaczej to się nie da. Pewnie nie wszyscy tak mają i innym idzie lepiej, ale my dach mieliśmy mieć na koniec października, a jest połowa grudnia i dopiero weszli. No ale cóż.
    Choć jest jak jest to myślę, że jest to tańsze rozwiązanie i drugi raz też bym się zdecydowała na system gospodarczy.

  10. #1310
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Witaj zatem "Bocianku"
    Przerażenie minie jak zaczniecie - trzeba się będzie mierzyć kolejno z wyzwaniami, a teraz myślicie o wszystkim na raz.
    Rozwiązanie z ekipami na poszczególne etapy u nas się sprawdziło: z polecenia wzięliśmy wykonawcę SSO który miał też swoich dekarzy, potem instalatorzy, firma od okien, posadzki/tynki, zabudowa poddasza i następnie elewacja.
    W takim wypadku warto mieć "pod ręką" kogoś doświadczonego kto podpowie z wyprzedzeniem niektóre działania (może ale nie musi to być Kier.budowy), bo niektóre prace wymagają współpracy kilku ekip (np tynkarze + instalatorzy w zakresie grubości tynku) lub też trzeba przed którymś etapem wykonać część prac innej ekipy (np uziom fundamentowy przed zalaniem ław).
    Pozdrawiam
    Czekamy na wyceny od kilku firm w oczekiwaniu na pozwolenie. Zobaczymy jak to wyjdzie cenowo. Pierwotnie planowaliśmy dom ok 120 m2 PU, po zrobieniu projektu indywidualnego z wszystkim co nam się wymarzyło, wyszło nam 160 m2 Założenie było zmieścić się w 350 000, teraz modle się by zmieścić się w 400 000... Na dniach założę dziennik budowy.
    Najgorsze jest to, że ani ja ani mąż na budowie zbytnio od strony praktycznej się nie znamy, więc samodzielnie zbyt wiele zdziałać nie zdziałamy.
    Chcemy fundamenty zrobić w styczniu.

  11. #1311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał minimoni Zobacz post
    Czekamy na wyceny od kilku firm w oczekiwaniu na pozwolenie. Zobaczymy jak to wyjdzie cenowo. Pierwotnie planowaliśmy dom ok 120 m2 PU, po zrobieniu projektu indywidualnego z wszystkim co nam się wymarzyło, wyszło nam 160 m2 Założenie było zmieścić się w 350 000, teraz modle się by zmieścić się w 400 000... Na dniach założę dziennik budowy.
    Najgorsze jest to, że ani ja ani mąż na budowie zbytnio od strony praktycznej się nie znamy, więc samodzielnie zbyt wiele zdziałać nie zdziałamy.
    Chcemy fundamenty zrobić w styczniu.
    Teraz się nie znacie, ale już po kilku tygodniach budowy będziecie wszystko wiedzieć
    Pamiętajcie przy fundamentach o uziomie - jak się zapomni, to potem już tylko jakieś "protezy" mniej trwałe (bednarka, szpile itp).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #1312
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkasta Zobacz post
    Witam
    My jesteśmy na etapie dachu, i stąd moje pytanie. Czy deskowaliście dach? Dakarze nam mówią,że nie warto,bo drogo i po co, skoro jest folia?, ale mi to nie daje spokoju i chciałam zaczerpnąć waszej opinii na ten temat.
    Jak Was stać (nie jest to jakiś koszmar finansowy), to deskuj, warto - folia zawsze może się uszkodzić. Jeśli nie będziecie deskować, to dajcie folię najlepszą jaką znajdziecie - w końcu to Wasz dach na lata.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #1313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    My daliśmy folie - Tyvej Supro, dach spadek 38 stopni, malo kto już deskuje...
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #1314
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    My daliśmy folie - Tyvej Supro, dach spadek 38 stopni, malo kto już deskuje...
    Ja też - z pośpiechu uległem namowom ekipy. Myślę, że mało kto deskuje z uwagi na "wygodę" niektórych wykonawców dachu - sezon bywa krótki, trzeba jak najwięcej dachów "opękać", zamiast deskować komuś to lepiej (finansowo) w tym czasie zrobić kolejny dach.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #1315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Można deskowac i można nie deskowac. Gdzie jest racja to spierał się nie będę, ale ja zdecydowałem.sie nie deskować. Wyszedłem z założenia, że jest jeszcze wiele domów z długim stażem, które pod dachówka nie mają nic. Oczywiście tyczy się to sytuacji gdy dach nie jest ocieplany. My mamy strych i ocieplamy strop pod nim.
    W naszy przypadku założona została membrana Dorken Delta Maxx

  16. #1316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia i z tego co wyczytałem na forum: deskowanie warto dawać pod blachę (bez styro pomiędzy łatami) szczególnie na poddaszu użytkowym żeby wyciszyć deszcz (stąd ja na kopercie nad piętrem nie robię deskowania, natomiast na daszkach nad garażem i nad tarasem które będą przy oknach piętra i mogą dzwonić, daję deskowanie i niewykluczone że także styro między łatami, mniej wtedy pójdzie waty od wewnętrznej strony a blacha się wyciszy). Ponadto deskowanie warto dawać pod dachówkę, bo różnego rodzaju kuniaste lubią włazić pod gąsiory i inne newralgiczne punkty w dachu powodując poważne straty w folii i ociepleniu -- deski im to uniemożliwią. I oczywiście to także dotyczy domów z poddaszem użytkowym i parterówek. W piętrowych kostkach nie ma takowego zagrożenia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Chwalę się


    Prawdopodobnie uda się za deskować i pokryć papą do świąt

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.16-12-2016.14.20.00.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	375998

  18. #1318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Surowy stan jest teraz wybór okien ...
    Sugerujecie się podczas wyboru okien, drzwi i bramy garażowej w bryle aby współczynnik termiczny - U był podobny?
    Ostatnio edytowane przez jankes789 ; 19-12-2016 o 18:10

  19. #1319
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Surowy stan jest teraz wybór okien ...Sugerujecie się podczas wyboru okien, drzwi i bramy garażowej w bryle aby współczynnik termiczny - U był podobny?
    Brama garażowa i drzwi to inny kwiatek niż okna. Masz wiatrołap i na pewno garaż nie grzany i odizolowany termicznie od domu to patrz jedynie na okna.

  20. #1320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja podchodzę do tematu okien i drzwi podobnie jak Arturo72. Brama w garażu co prawda nie będzie najgorsza, ale to dlatego, że dobre bramy już mają całkiem niezłe parametry.
    Co do drzwi wejściowych to tutaj też nie zależy mi na super parametrach, ale wychodzę z założenia, że muszą być chociaż dobre. Znam z autopsji sytuację gdzie 'ciągnie' chłodem po nogach od wiatrołapu.

    Natomiast na oknach nie oszczędzamy, bo stanowią ogromną cześć ścian zewnętrznych.

Strona 66 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony