dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 148
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 2953
  1. #1221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Misiekfu

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Czy to będzie jakaś skrętka komputerowa czy kabel zasilający 2x2,5 czy cokolwiek innego nie ma to znaczenia. Ważne aby na chwilkę zrobić zwarcie do masy i będzie działać.

  2. #1222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Jak to mozliwe ze po uruchomieniu centrali z podłączonym Air++ na monitorku tego panelu sterowania nie pojawia sie ani ikonka ECO ani ikonka KOMFORT..


    Coś musze zrobić by te ikonki się pokazały??
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A no zaleca bo producent zna pomysłowość inwestorów jak i firm budowlanych więc się zabezpiecza. Tam jest podawane napięcie 24V o natężeniu praktycznie 00-nic przez ułamek sekundy więc praktycznie nawet 2*0,25 będzie wystarczające.
    Zgaduję, że chodzi o wygodę podłączenia. Przewody o małej średnicy mogą się łamać podczas montażu np. włącznika.

  4. #1224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Zgaduję, że chodzi o wygodę podłączenia. Przewody o małej średnicy mogą się łamać podczas montażu np. włącznika.
    Dokładnie, skrętka w zalezności od kategorii ma 0,2-0,25mm2 i wszystko na takim będzie smigało, tylko:
    -łatwo ją uszodzić,ktoś juz tu pisał że miał uszkodzone żyły w skrętce(naszczecie zazwyczaj wszedzie wystarczaj 2 pary), a jeszcze ławiej uszkodzić przewód2x0,25 bo jest cieniutki
    -mi np ułamała się żyła przy zmianie mocowania kamery (jak ni ma na koncach wtyczki to takie cos moze sie wydarzyć przy gmeraniu)

    Dlatego lepiej wziać przynajmniej 2x0,5 i do tego linka, ławiej znosi gmeranie.

    Czy już pojawiły sie w dystrybucji te nowe AirPacki, czy mają w standardzire automatyczny balans(moduł CF)?

  5. #1225

    Domyślnie

    Czołem szanowni Forumowicze.
    Swojego Airpacka 300 kupiłem grubo ponad rok temu jednak uruchomiłem go dopiero jakieś tydzień temu w jeszcze nie zamieszkałym poddaszu i tak sobie testuje.
    Powyżej poddasza jest jeszcze strych gdzie stoi urządzenie i rozprowadzone są kanału elastyczne typu flex oraz kanały elastyczne fi 200.
    Ktoś tu pisał ze dobrze wykonana instalacja jest niesłyszalna . U mnie niestety tak nie jest. Przy 40% leciutko coś tam słychać ale przy 60 jest to dość wyraźnie słyszalny szum. Przyznam szczerze że instalacja rozłożona własnymi siłami, jeszcze w żaden sposób nie regulowana, pewnie zaraz się okaże że błędy wykonawcze też się zdarzyły
    Co można zrobić żeby zmniejszyć hałas?
    gdzieś chyba czytałem ze między czerpnią a reku i między wyrzutnią a reku powinny być raczej dłuższe kanały, u mnie mają ok 1.5m?
    Czy żródłem hałasu może być 1.5m kawałek sztywnej rury (bo tyle zabrakło) wsadzonej zamiast peflexa?

  6. #1226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post

    Czy już pojawiły sie w dystrybucji te nowe AirPacki, czy mają w standardzire automatyczny balans(moduł CF)?
    Już za kilka dni będzie oficjalny cennik i pewnie w lipcu będą w sprzedaży. CF będzie w każdej centrali w standardzie jako rurki z osprzętem, ale bez płytki elektronicznej. Cały czas żeby mieć CF trzeba będzie dokupić płytkę CF.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  7. #1227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał drizzt02 Zobacz post
    Czołem szanowni Forumowicze.
    Swojego Airpacka 300 kupiłem grubo ponad rok temu jednak uruchomiłem go dopiero jakieś tydzień temu w jeszcze nie zamieszkałym poddaszu i tak sobie testuje.
    Powyżej poddasza jest jeszcze strych gdzie stoi urządzenie i rozprowadzone są kanału elastyczne typu flex oraz kanały elastyczne fi 200.
    Ktoś tu pisał ze dobrze wykonana instalacja jest niesłyszalna . U mnie niestety tak nie jest. Przy 40% leciutko coś tam słychać ale przy 60 jest to dość wyraźnie słyszalny szum. Przyznam szczerze że instalacja rozłożona własnymi siłami, jeszcze w żaden sposób nie regulowana, pewnie zaraz się okaże że błędy wykonawcze też się zdarzyły
    Co można zrobić żeby zmniejszyć hałas?
    gdzieś chyba czytałem ze między czerpnią a reku i między wyrzutnią a reku powinny być raczej dłuższe kanały, u mnie mają ok 1.5m?
    Czy żródłem hałasu może być 1.5m kawałek sztywnej rury (bo tyle zabrakło) wsadzonej zamiast peflexa?
    Opis jest zbyt ogólny. Trudno coś doradzić. Czy hałas nie jest w pomieszczeniach z nawiewem? Czy tam gdzie jest hałas nie są zbyt krótkie odcinki rury? Jakich użyłeś kanałów elastycznych fi 200 i jakie mają długości?
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  8. #1228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    witam. od polowy roku uzytkuję v300 z cf oraz air++. mam takze powietrzne gwc. w domu zwłaszcza na pietrze robi się duszno nawet jesli reku chodzi na 60%. czym to moze być spowodowane? jak sprawdzić przyczyny? przy funkci otwarte okno sytuacja się poprawia. jakby za malo bylo nawiewu a za duzo wywiewu...czy przy cf jest to w ogole mozliwe? da sie tym jakoś sterowac manualnie? bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

  9. #1229

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    witam. od polowy roku uzytkuję v300 z cf oraz air++. mam takze powietrzne gwc. w domu zwłaszcza na pietrze robi się duszno nawet jesli reku chodzi na 60%. czym to moze być spowodowane? jak sprawdzić przyczyny? przy funkci otwarte okno sytuacja się poprawia. jakby za malo bylo nawiewu a za duzo wywiewu...czy przy cf jest to w ogole mozliwe? da sie tym jakoś sterowac manualnie? bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
    Jak CF jest dobrze wyregulowany to nie powinno być problemów z różnicą nawiewu/wywiewu. Pytanie, co to znaczy duszno, jak pojawiły się upały i wzrosła wilgotność w domu to duszno może być i tutaj wentylacja nam niezbyt w dzień pomoże, bo wilgoć latem odprowadza klima.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Opis jest zbyt ogólny. Trudno coś doradzić. Czy hałas nie jest w pomieszczeniach z nawiewem? Czy tam gdzie jest hałas nie są zbyt krótkie odcinki rury? Jakich użyłeś kanałów elastycznych fi 200 i jakie mają długości?
    Dokładnie, więcej informacji o instalacji potrzeba.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    a co to znaczy dobrze wyregolowany cf? on sie sam nie reguluje? ewentualnie jak wyregulować? duszno...no nie jest w domu przyjemnie...nie ma czym oddychać do poki nie otworzy sie okna... nawet w dzień przeciąg duzo pomaga. muszę chyba zainwestowac w czujnik jakosci piwietrza oraz czujnik wilgotności...moze jakieś polecacie? dodam ze dom jeszcze nie jest zamieszkany i jest usytułowany nad akwenem wodnym.

  12. #1232

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    a co to znaczy dobrze wyregolowany cf? on sie sam nie reguluje? ewentualnie jak wyregulować? duszno...no nie jest w domu przyjemnie...nie ma czym oddychać do poki nie otworzy sie okna... nawet w dzień przeciąg duzo pomaga. muszę chyba zainwestowac w czujnik jakosci piwietrza oraz czujnik wilgotności...moze jakieś polecacie? dodam ze dom jeszcze nie jest zamieszkany i jest usytułowany nad akwenem wodnym.
    sprawdzić wilgotność. Skoro kalibracja miała miejsce to wszystko powinno być Ok. Ale wolę się upewnić
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #1233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    no oczywiście cf sam się skalibrowal takze chyba piwinno byc dobrze.... zauwazylem ze przy otwartym gwc kalibruje maksa na około 280 a na ściennym na 305. czy to ma znaczenie? czy mozna dobrać czujnik wilgotności do air++ aby pokazywał ile jest czy kupić jakiś wilgotnościomierz... moze jedt cos polecane do v300?

  14. #1234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Opis jest zbyt ogólny. Trudno coś doradzić. Czy hałas nie jest w pomieszczeniach z nawiewem? Czy tam gdzie jest hałas nie są zbyt krótkie odcinki rury? Jakich użyłeś kanałów elastycznych fi 200 i jakie mają długości?
    użyłem elastycznych rur fi200 z izolacją takich Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	391596
    między czerpnią a reku jest ok. 1.7m podobnie między wyrzutnią a reku; między reku a skrzynką rozdzielczą nawiewna jest ok 4m a między reku a skrzynką wywiewną ok 6m (ten kanał jest mocno wygięty przy reku o prawie 360st); rury peflex nawiew od 6 do 14m; wywiewy zdecydowanie krótsze 4-6m. Hałas nie jest głośny. Po prostu przy 40% słychać delikatny szum z anemostatów. Jeśli wg Was da się to jeszcze jakoś poprawić to chętnie się pobawię.

    I pytanie z innej beczki. Znajomy wykańcza dom w którym też jest wentylacja (na sztywnych kanałach ze stopniowo zmniejszająca się średnicą.). Na sterowniku jest tam 3 stopniowa regulacja intensywności wentylacji. Na najwyższym 3 biegu ponoć pod anemostatem czuć wyraźny powiew a przy wywiewie z odległości ok 50cm wciąga małą foliówkę do anemostatu. U mnie przy intensywności 120% na pewno nie ma takich efektów. Czy u mnie jest coś nie tak czy tamta jest przewymiarowana?

  15. #1235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    dziś zrobiłem nową kalibrację v300 i wyszło tak.... maksymalnie cf skalibrował na 240m3. nawiew maksymalny był koło 235 a wywiew 245 ręczna przepustnica ustawiona na gwc powietrzne. wcześniej skalibrowane było na 280...skąd taka zmiana? zabrudzone filtry? w domu jest duszno... nie ma czym oddychać...mały komfort. wilgotność na poziomie 45% a temperatura 24st. na gornej kondygnacji o 1 -1,5 stopnia wyższa temperatura... odczyty z air++ przy 100% predkości... wywiew- 24.4 , nawiew- 21.4 , czerpania -16.8, z otoczenia reku - 26.6... bajpas otwarty. dzisiejsza temp zewnętrzna 23-25 stopni. Moze ma ktoś pomysł jak to usprawnić...co zaradzić by poprawić jakość powietrza?

  16. #1236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Wentylacja to nie klima, moim zdaniem po prostu masz slabo izolowany dom i szybko sie nagrzewa.

  17. #1237

    Domyślnie

    Wentylacja to nie klima, moim zdaniem po prostu masz slabo izolowany dom i szybko sie nagrzewa.
    No właśnie miałem napisać że musiałbym tam być i "poczuć" problem czy w ogóle jest. Według mnie to co pisałem. Temperatura wzrosła, wilgotność również, dom nieco się nagrzał i teraz nieco różnicę widać. Ale proszę jeszcze niech l-poczta opisze swoją instalacje. jak nawiewy/wywiewy itd.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #1238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Wiec tak... budowalem raczej dom energooszczedny. parter plus piętro z płaskim dachem. izolacje dobre...mury z ytonga energo 20 styropianu w posadzce 22styropian stropy teŕiva 8 komorowa plus 30 wełny pod wentylowaną więźbą przykrytą płyta i 2xpapą termozgrzewalną. okna duże ale energooszczędne. dom jest usytułowany nad akwenem wodnym na częściowo zadrzewionym terenie więc jak na mieście jest ostra lampa to na działce spokojnie można posiedzieć bo jest miło. zapewne dach nagrzewa się na maxa przy upałach ale przy uchylonych oknach w domu było zawsze przyjemnie. wiec teoretycznie to myślałem ze rekuperator plus gwc jeszcze bardziej poprawią komfort. niestety po zamknięciu okien i właczeniu reku zaczyna być duszno. bardzo to mnie zaniepokoiło... rekuperator stoi na dole w kotłowni. 2m od reku jest wyżutnia i 3 m przepustnica od czerpnì i gwc. z parteru rurą fi 160 ocieplonym giętkim termofleksem (DEC) biegnie wszystkie króćce wytzutnia czerpnia oraz nawiewy i wywiewy. powietrze z reku biegnie pod stropodach nad piętrem gdzie sa skrzynki rozprężne oraz rozdzielacz na termoflexy schodzące na strop nad parterem do kolejnych skrzynek rozpreznych tym razem parterowych. na stropodachu do anemostatów idą przewody plasikowe fi 75 i wszystko przykryte jest wełną. nad parteren idą też plastikowe przewody tym razem fi50 w warstwie styropianowej pod posadzką. na pietrze nawiewy sa w pokojach a wywiewy w łazience oraz na klatce schodowej. na parterze nawiewy w salonie a wywiewy w kuchni łazience oraz wiatrołapie. z anemostatow nawiewnych czuć ze coś dmucha ale nie jest to jakiś duży powiew...raczej delikatnie. z wyciągowych mam wrazenie ze bardziej czuć zasysanie powietrza. dom ma około 120mkw powierzchni wysokość pomieszczen 2.63 zarowno parter jak i pietro. szumu z anemostatów nie słychac nawet na maxa wydajnosci. slychac za to w kotlowni pracę reku ale to raczej normalne. gwc to rura karbowana zielona antybakteryjny 50mb zakopana na głebokości 2m do okoła budynku. budynek jest raczej szczelny wszystkie łaczenia rur dodatkowo izolowane. zastanawiam się nad ewentualna dziurą w przewodzie gdzieś pod stropodachem.... moze podsysa cieple powietrze albo ucieka nadmuch jakaś dziurą ...moze myszy przegryzły przewody. niestety nie mam tam dostepu aby to sprawdzic...musialbym rozbierac dach. jestem z wojewodztwa mazowieckiego. instalacje po konsultacjach i przygotowanym projekcie wykonałem sam. chetnie zaprosiłbym experta aby to przejrzał wszystko bo nie pokoi mnie taki efekt działania mojego reku. moze znacie kogoś w pobliżu kto by mogł w rozsądnych kosztach przeanalizowac i sprawdzić problem?

  19. #1239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    dodam ze uzywajac funkcji otwarte okno lub wietrzac po prostu uchylajac okna w domu robi sie o wiele bardzie przyjemniej

  20. #1240
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    To faktycznie zagadka skoro dom dobrze zaizolowany. Obstawialbym nagrzewanie sie powietrza pod stropodachem, ale nie do konca jestem pewny czy powietrze moze sie tak szybko ogrzac, tym bardzoej zeasz rury w welnie. U mnie tez beda rury w welnie schowane, przykryte mysle min 20cm warstwa i jestem ciekawy jak to bedzie.

Strona 62 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony